Справа № 188/1185/20
Провадження № 2/188/413/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2020 року Суддя Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області Бурда П.О., розглянувши в смт. Петропавлівка матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 (далі - відповідач) про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням. Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що вона, на праві приватної власності з 2005 року володію житловим будинком розташованим за адресою: АДРЕСА_3 , що підтверджується завіреною копією витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 6844632 від 28.03.2005, виданого Колективним підприємством Павлоградське міжміське бюро технічної інвентаризації . Також, за вказаною адресою, на праві приватної власності їй належать земельні ділянки: 0,2500 га, кадастровий номер 1223881000:08:001:0023, цільове призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що підтверджується копією витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ-1204554462017, виданого 28.03.2017 відділом у Петропавлівському районі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області та 0,2600 га, кадастровий номер 1223881000:08:001:0022, цільове призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що підтверджується витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ-1204534252017 виданим 22.03.2017 відділом у Петропавлівському районі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області. Зазначений будинок та земельні ділянки позивач успадкувала від свого померлого чоловіка ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про право на спадщину за законом, зареєстрованого в реєстрі під № 229, серії ВВТ № 902261, виданого 21.03.2005 державним нотаріусом Петропавлівської державної нотаріальної контори та копією свідоцтва про право на спадщину за законом, зареєстрованого в реєстрі під № 225, серії ВВТ № 902259, виданого 21.03.2005 державним нотаріусом Петропавлівської державної нотаріальної контори.
Відповідач у справі є колишнім чоловіком доньки позивача, якого вона зареєструвала у своєму будинку. На початку 2013 року відповідач виїхав з будинку до свого батька у м. Гірник Селидівського району Донецької області та за адресою: АДРЕСА_3 , не з`являється, не проживає, не веде спільного господарства та не несе жодних витрат, пов`язаних з утримуванням зазначеного житла, що підтверджується довідкою № 575, виданою 25.08.2020 Брагинівською сільською радою Петропавлівського району та актом обстеження житлово - побутових умов, складеним 21.08.2020 депутатом Брагинівської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області Джеджулою С.М. у присутності свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .
Посилаючись на ст. 61, 150, 156 Житлового кодексу (далі - ЖК) УРСР ст..ст. 391, 405 Цивільного кодексу (далі - ЦК) України позивач просить визнати відповідача таким, що втратив право користування будинком АДРЕСА_3 ,
Відповідно до ч. 4 ст. 19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: малозначні справи; що виникають з трудових відносин. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч. 6 ст. 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч. 3 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Дослідивши матеріали позовної заяви, з огляду на предмет спору та ціну позову, яка не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, відповідно до ч. 6 ст. 19 ЦПК України суд дійшов висновку, що справа є малозначною та згідно з п. 1 ч. 1 ст. 274 ЦПК України підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно зі ст. 279 ЦПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
На підставі викладеного суд вважає, що клопотання представника позивача слід задовольнити частково та проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі згідно з ст.ст. 185-186 ЦПК України, відсутні.
Відповідно до ст.178 ЦПК України відзив, у якому відповідач викладає заперечення проти позову, подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 148, 161, 175, 177, 178, 187, 274 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та відкрити провадження у справі. Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження
з повідомленням сторін.
Призначити розгляд справи по суті на 11 годин 00 хвилин 13 листопада 2020 року за адресою: вул. Героїв України, 74-а, смт. Петропавлівка, Дніпропетровська область, в залі судових засідань № 2.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз`яснити учасникам справи, що на підставі п. 4 ч. 1 ст. 148 ЦПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках: ненадання копії відзиву на позов, відповіді на відзив, заперечення іншому учаснику справи у встановлений судом строк.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається через веб-адресу сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет http://ptr.dp.court.gov.ua/assignments/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Ухвала не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя П. О. Бурда
Суд | Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2020 |
Оприлюднено | 15.10.2020 |
Номер документу | 92161733 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
Бурда П. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні