Рішення
від 12.10.2020 по справі 676/3039/20
КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 676/3039/20

Номер провадження 2/676/1553/20

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочний розгляд)

12 жовтня 2020 року м. Кам`янець - Подільський

Кам`янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

в складі: головуючого - судді Бондаря О.О.

з участю секретаря судового засідання Маневич І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ Компанія Гравіцаппа про захист прав споживачів, стягнення коштів та пені за договором поставки, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до ТОВ Компанія Гравіцаппа про захист прав споживачів, стягнення коштів та пені за договором поставки.

Позовні вимоги обґрунтовує тими обставинами, що 21 березня 2019 року з відповідачем укладено договір №236 поставки та монтажу обладнання. 28 березня 2019 року позивачем здійснено попередню оплату, та переведено на рахунок відповідача 518682,00 грн.. Станом на 18 червня 2020 року відповідачем умови договору не виконані. Просить стягнути з ТОВ Компанія Гравіцаппа (Код ЄДРПОУ 36484035) 7200301,45 грн. (в тому числі 465252 грн. вартості не поставленого обладнання, 53430 грн. вартості не виконаних монтажних робіт, пеню в розмірі 97259,28 грн. від вартості не поставленого обладнання, пеню в розмірі 10768,63 грн. від вартості не виконаних монтажних робіт, пені передбаченої Законом України Про захист прав споживачів в розмірі 5918005,44 грн. від вартості не поставленого обладнання та пені передбаченої Законом України Про захист прав споживачів в розмірі 655586,10 грн. від вартості не виконаних монтажних робіт).

В судове засідання сторони не з`явились. Про день слухання справи повідомлені своєчасно. До початку судового розгляду представник позивача подав заяву про слухання справи у його відсутності, не заперечує проти заочного розгляду. Відповідач причини неявки суду не повідомив.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України в зв`язку з неявкою сторін фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Вивчивши матеріали справи в повному об`ємі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що 21 березня 2019 року між ОСОБА_1 та ТОВ Компанія Гравіціппа укладено договір № 236 поставки та монтажу обладнання. За розділом 1 вказаного договору Постачальник зобов`язується поставляти та передавати у власність Покупця обладнання та виконувати роботи по монтажу (зборка, пуско-налогоджування та запуск в експлуатацію) поставленого Обладнання, а Покупець зобов`язується приймати та оплачувати Обладнання, а також приймати та оплачувати виконані Роботи. Найменування, кількість, вартість та строки поставки Обладнання, найменування, вартість та строки виконання Робіт, а також адреси об`єктів, на які здійснюється поставка Обладнання та на яких виконуються Роботи, зазначаються у відповідних Специфікаціях, які є невід`ємними частинами Договору, дана обставина підтверджується копією Договору №236 від 21 березня 2019 року.

З копії специфікації від 21 березня 2019 р., яка є Додатком № 1 до Договору поставки та монтажу обладнання №236 від 21 березня 2019 р., а саме п. 3.1., 3.2. розділу 3 вбачається, що вартість Обладнання та Робіт по даній Специфікації становить 518682 грн. в.т.ч. ПДВ. Оплата за Обладнання та Роботи, зазначені в п.3.1. даної специфікації, здійснюються Покупцем шляхом попередньої оплати грошових коштів на рахунок Постачальника.

21 березня 2019 року ТОВ Компанія Гравіцаппа надала рахунок № НОМЕР_1 за договором № 236 поставки та монтажу обладнання від 21 березня 2019 року № 236.

З копії платіжного доручення № TR.10617816.71839.11514 від 28 березня 2019 року вбачається, що ОСОБА_1 перераховано кошти в сумі 259300,00 грн. ТОВ Компанія Гравіцаппа . Після чого, аналогічно 28 березня 2019 року згідно квитанції № 40088184 ОСОБА_1 перераховано кошти в сумі 259382,00 грн. Згадане свідчить про повну оплату згідно Специфікації, яка є додатком № 1 до договору № 236 поставки та монтажу обладнання від 21 березня 2019 року.

За п. 4.1. розділу 4 Договору Постачальник зобов`язується виконати роботи в строки та за адресами Об`єктів Покупця, узгоджені Сторонами у відповідній Специфікації.

Відповідно до п. 8.2. розділу 8 Договору, за порушення Постачальником строків поставки обладнання та/або строків виконання Робіт, встановлених у відповідних Специфікаціях, Постачальник на письмову вимогу Покупця, зобов`язаний сплатити останньому за кожен день прострочення поставки обладнання та/або виконання Робіт пеню в розмірі 0,05% від вартості непоставленого Обладнання та/або вартості Робіт.

Згідно п. 7.1. розділу 7 Договору, договір вступає в силу з моменту його підписання Сторонами і діє до повного виконання Сторонами прийнятих на себе зобов`язань.

За п. 4.1., 5.1. Постачальник зобов`язується поставити обладнання на об`єкт покупця протягом 15 календарних днів з моменту отримання Постачальником Оплати, а також постачальник зобов`язується виконати Роботи протягом 15 календарних днів з моменту поставки на Об`єкт Покупця.

Відповідно до ст. ст. 525, 526, 530 ЦК України зобов`язання повинні виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та у встановлені договором строки. Одностороння відмова від зобов`язань або одностороння зміна умов договору не допускається.

Частиною 1 ст. 509 ЦК України визначено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Згідно ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Частиною 1 статі 656 ЦК України визначено, що предметом договору купівлі-продажу може бути товар, який є у продавця на момент укладення договору або буде створений (придбаний, набутий) продавцем у майбутньому.

Частиною 1 статті 691 ЦК України визначено, що покупець зобов`язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу, або, якщо вона не встановлена у договорі і не може бути визначена виходячи з його умов, - за ціною, що визначається відповідно до статті 632 цього Кодексу, а також вчинити за свій рахунок дії, які відповідно до договору, актів цивільного законодавства або вимог, що звичайно ставляться, необхідні для здійснення платежу.

Згідно ст. 692 ЦК України покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

Відповідно до ст. 712 ЦК України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Законом можуть бути передбачені особливості регулювання укладення та виконання договорів поставки, у тому числі договору поставки товару для державних потреб.

Відповідно до ст. ст. 610, 611 ЦК України порушення зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; зміна умов зобов`язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди. Згідност.612 ЦК- боржник вважається таким, що прострочив виконання зобов`язання , якщо він не приступив до його виконання і не виконав у строк, встановлений договором. Прострочивший боржник відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки.

Згідно ст.662 ЦКУ продавець зобов`язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.

Згідно ст.663 ЦК України, продавець зобов`язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу.

Слід врахувати, що майно яке визначене специфікацією та є додатком №1 до Договору № 236 поставки та монтажу обладнання придбавалось з метою забезпечення власного домоволодіння альтернативною електричною енергією. Господарською діяльністю пов`язаною із виробництво чи продажем електричної енергії позивач не займався.

З огляду на вищевикладене слід вважати, що укладений договір № 236 підпадає під дію Закону України Про захист прав споживачів .

За положеннями статті 1 Закону України Про захист прав споживачів споживач - це фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов`язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов`язків найманого працівника; продукція - це будь-які виріб (товар), робота чи послуга, що виготовляються, виконуються чи надаються для задоволення суспільних потреб; послугою є діяльність виконавця з надання (передачі) споживачеві певного визначеного договором матеріального чи нематеріального блага, що здійснюється за індивідуальним замовленням споживача для задоволення його особистих потреб; виконавець - це суб`єкт господарювання, який виконує роботи або надає послуги.

Відповідно до частини п`ятої статті 10 Закону України Про захист прав споживачів у разі коли виконавець не може виконати (прострочує виконання) роботу (надання послуги) згідно з договором, за кожний день (кожну годину, якщо тривалість виконання визначено у годинах) прострочення споживачеві сплачується пеня у розмірі трьох відсотків вартості роботи (послуги), якщо інше не передбачено законодавством. У разі коли вартість роботи (послуги) не визначено, виконавець сплачує споживачеві неустойку в розмірі трьох відсотків загальної вартості замовлення.

Згідно із Законом України Про захист прав споживачів , споживач це фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов`язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов`язків найманого працівника. Продавцем є суб`єкт господарювання, який згідно з договором реалізує споживачеві товари або пропонує їх до реалізації.

Згідно п. 4.1. Специфікації кінцевою датою поставки мало б бути 12 квітня 2019 року, а кінцевим строком виконання монтажних робіт зігдно п. 5.1. Специфікації мало б бути 27 квітня 2019 року, проте станом на дату подання позову - 18 червня 2020 року, умови договору не виконано.

З копії розрахунку пені від вартості не поставленого обладнання вбачається, що пеня складає 97259,28 грн. (а.с. 17)

З копії розрахунку пені від вартості не виконаних монтажних робіт вбачається, що пеня складає 10768,63 грн. (а.с. 18)

З копії розрахунку передбаченої Законом України Про захист прав споживачів вбачається, що пеня складає 5918005,44 грн. (а.с. 19)

З копії розрахунку передбаченої Законом України Про захист прав споживачів вбачається, що пеня складає 655586,10 грн. (а.с. 20)

Враховуючи вищевикладене суд вважає, що позов слід задовольнити.

Також з відповідача підлягає стягненню понесені позивачем судові витрати в сумі 6267 гривень 11 коп.

Враховуючи, що максимальна сума судового збору , яка підлягає сплаті при подачі позову фізичною особою становить 10510 гривень. з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір в сумі 4242 гривень 89 коп. ( 10510 гривень - 6267 гривень 11 коп, сплачених позивачем).

На підставі викладеного, керуючись ст. 1, 10 , 22 Закону України Про захист прав споживачів , ст. 509, 525, 526, 530, 610, 611, 612, 629, 655, 656, 662, 663, 691, 692, 712 ЦК України, ст. 258 - 260 263 - 265 ЦПК України, -

ВИРІШИВ :

Позов задовольнити.

Стягнути з ТОВ Компанія Гравіцаппа (Код ЄДРПОУ 36484035) на користь ОСОБА_1 7200301,45 грн. (в тому числі 465252 грн. вартості не поставленого обладнання, 53430 грн. вартості не виконаних монтажних робіт, пеню в розмірі 97259,28 грн. від вартості не поставленого обладнання, пеню в розмірі 10768,63 грн. від вартості не виконаних монтажних робіт, пені передбаченої Законом України Про захист прав споживачів в розмірі 5918005,44 грн. від вартості не поставленого обладнання та пені передбаченої Законом України Про захист прав споживачів в розмірі 655586,10 грн. від вартості не виконаних монтажних робіт) та судові витрати в сумі 6267 гривень 11 коп.

Стягнути з ТОВ Компанія Гравіцаппа (Код ЄДРПОУ 36484035) на користь держави судовий збір в сумі 4242 гривень 89 коп.

Рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою ТОВ Компанія Гравіцаппа , поданою протягом 30 днів з дня складання повного рішення.

На рішення може бути подана позивачем апеляційна скарга протягом 30 днів з дня складання повного рішення.

Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 273 ЦПК України.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків : НОМЕР_2 )

Відповідач: ТОВ Компанія Гравіцаппа ( вул. І. Еренбурга, 5, м. Київ, 01001, Код ЄДРПОУ: 36484035 ).

Суддя Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Бондар О.О

СудКам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення12.10.2020
Оприлюднено15.10.2020
Номер документу92190532
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —676/3039/20

Рішення від 12.10.2020

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Бондар О. О.

Ухвала від 12.10.2020

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Бондар О. О.

Ухвала від 21.09.2020

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Бондар О. О.

Ухвала від 24.06.2020

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Бондар О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні