ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Закарпатської області
88000, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а ,
e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХвала
про повернення заяви про забезпечення позову
"13" жовтня 2020 р. м. Ужгород Справа № 907/698/20
Суддя Господарського суду Закарпатської області Ремецькі О.Ф.,
розглянувши
заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Прага Уж
про забезпечення позову до подачі позову
Особи, які отримають статус учасників справи:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю Прага Уж
(88000, м. Ужгород, вул. Верховинська, 38; код ЄДРПОУ 35771853)
Відповідач - Ужгородська міська рада
(88000, м. Ужгород, пл. Поштова, 3; код ЄДРПОУ 04053699);
Третя особа: ОСОБА_1
( АДРЕСА_1 );
Без участі представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Закарпатської області 07.10.2020 надійшла від Товариства з обмеженою відповідальністю Прага Уж заява про забезпечення позову (до подання позовної заяви), відповідно до якої просить суд: заборонити відповідачу - Ужгородській міській раді розглядати клопотання третьої особи ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0794га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в АДРЕСА_2 .
В обґрунтування поданої заяви, заявник зазначає, що Позивачу із заяви ОСОБА_1 щодо погодження меж земельної ділянки із суміжними землекористувачами, а також Акт приймання-передачі межових знаків на зберігання щодо земельної ділянки за адресою АДРЕСА_2 , стало відомо, що відповідачем прийнято Рішення УМР № 1687 надати дозвіл на підготовку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з подальшою передачею її у власність ОСОБА_1 , земельної ділянки площею 0,0794 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в районі вулиці Лісної у місті Ужгород.
Згідно висновку експерта Гарагонича В. Д., від 23.09.2020 року, щодо можливості використання земельної ділянки площею 0,0794 га (позначеної на схемі червоними лініями), яка розташована в районі вулиць Верховинської та Лісова, м. Ужгород, між земельними ділянками, які належать ДП Ужгородське лісове господарство з кадастровим номером 2110100000:47:001:0007 та ТзОВ Прага Уж з кадастровим номером 2110100000:45:001:0471, то слід зазначити таке. На цей час земельна ділянка знаходиться у фактичному користуванні ТзОВ Прага Уж та використовується як заїзд та розворотна площадка для спецтехніки та пожежних машин на території готельного комплексу ТзОВ Прага Уж . Згідно ДБН Б.2.2.-12:2019 Планування та забудова територій пункт 6.1І.27 та пункт 15.3.1 : для під`їзду до будинків житлових груп, установ і підприємств обслуговування, слід передбачити до окремо, розташованих будинків односмугові піізди завширшки не менше 3,5 метра, проїзди повинні закінчуватись розворотними майданчиками не менше 12м х 12м, які забезпечують можливість розвороту сміттєвозів, прибиральних і пожежних машин з урахуванням їх технічних характеристик.
Також у експертному висновку зазначено, що у разі передачі вказаної земельної ділянки у і власність фізичної особи для будівництва та обслуговування житлового будинку, готельний комплекс ТзОВ Прага Уж залишиться без доступу заїзду до нього спецтехніки та пожежних машин. У разі виникнення пожежі та інших надзвичайних ситуацій виникає небезпека життю проживаючих в готельному комплексі. Будівлі готельного комплексу збудовані згідно розробленої та погодженої технічної містобудівної документації, розташування їх погоджено з Управлінням містобудування та архітектури Ужгородської міської ради.
На думку позивача, невжиття заходів забезпечення позову шляхом заборони відповідачу вчиняти дії та приймати рішення, спрямовані на передачу земельної ділянки може у подальшому унеможливити виконання рішення суду та відновлення порушених прав позивача.
Розглянувши заяву Товариство з обмеженою відповідальністю Прага Уж про забезпечення позову та додані до неї докази, проаналізувавши норми господарського процесуального законодавства України, суд відзначає наступне.
Відповідно до ст. 136 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно з ч.ч. 1-2 ст. 139 Господарського процесуального кодексу України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
В порушення зазначених приписів, заявником не наведено пропозицій щодо зустрічного забезпечення, як це передбачено п. 6 ч. 1 ст. 139 Господарського процесуального кодексу України.
Отже, дана заява Товариства з обмеженою відповідальністю Прага Уж про забезпечення позову (до подання позову) подана без дотримання вимог ст. 139 Господарського процесуального кодексу України.
Частиною 7 ст. 140 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи викладене, заява про забезпечення позову підлягає поверненню.
Керуючись ст.ст. 136, 137, 139, 140, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Прага Уж про забезпечення позову (до подання позову) повернути заявнику без розгляду.
Повний текст складено та підписано: 13.10.2020.
Суддя О.Ф. Ремецькі
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2020 |
Оприлюднено | 15.10.2020 |
Номер документу | 92192453 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Ремецькі О.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні