Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
"13" жовтня 2020 р. м.Рівне Справа №918/901/20
Господарський суд Рівненської області у складі судді Церковної Н.Ф., розглянувши матеріали справи за позовом Рівненського виробничого автотранспортного об`єднання (33024, м. Рівне, вул. Млинівська 25, код ЄДРПОУ 01737547) до відповідача Фізичної особи-підприємця Новака Ігоря Миколайовича ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 )
про стягнення в сумі 29 420 грн 40 коп.
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2020 року Рівненське виробниче автотранспортне об`єднання звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовом до Фізичної особи-підприємця Новака Ігоря Миколайовича про стягнення заборгованості в сумі 29 420,40 грн .
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням умов договору оренди основних засобів №30 від 01.08.2019 року, відповідно до якого відповідачем допущено заборгованість з орендної плати та відшкодування комунальних платежів в сумі 29 420, 40 грн.
Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 14.09.2020 року суд ухвалив прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі, справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення/виклику сторін.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань адреса відповідача Фізичної особи-підприємця Новака Ігоря Миколайовича - АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 .
Проте, як вбачається із матеріалів справи відповідач не отримав ухвалу суду від 14.09.2020 року. (вказана ухвала повернулася до суду без відмітки Укрпошти щодо причини повернення).
Згідно з ч.5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно зі ст. 114 ГПК України, суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року, яка ратифікована Україною 17.07.1997 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи у продовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").
Враховуючи практику Європейського суду з прав людини, аналізуючи яку можна дійти висновку, що критерії оцінки розумності строку розгляду справи має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів, тощо.
Враховуючи, що відповідач належним чином не повідомлений та беручи до уваги необхідність забезпечення права осіб на доступ до правосуддя, передбаченого Конституцією України і гарантованого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (право на справедливий суд), та з метою забезпечення стабільного здійснення судочинства, з огляду на відсутність у матеріалах справи відзиву на позовну заяву, суд вважає за необхідне на підставі ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України з власної ініціативи провести розгляд даної справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, у зв`язку з чим призначає судове засідання для розгляду справи по суті з повідомленням сторін.
Керуючись статтями 232-235, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
2. Судове засідання з розгляду справи по суті призначити на "03" листопада 2020 р. на 11:00 год. Розгляд справи відбудеться у приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: 33013, вул. Набережна, 26 А, м. Рівне, каб. №10.
3. У разі наявності будь-яких заяв чи клопотань у сторін подати їх завчасно, до дня судового засідання через відділ канцелярії та документального забезпечення суду.
4.Запропонувати сторонам подати суду:
а) позивачу:
- відповідь на відзив у 5-денний строк з дня отримання відзиву, а також докази направлення відповіді на відзив відповідачу; (ст.166 ГПК України)
б) відповідачу:
- відзив на позовну заяву і всі докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову (у разі їх наявності), одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду; (ст.165 ГПК України)
- заперечення на відповідь у 5-денний строк з дня отримання відповіді на відзив, а також докази направлення заперечень позивачу.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч. 3, 4 ст. 80 ГПК України).
Звернути увагу учасників судового процесу, що відповідно до Рекомендацій Ради суддів України викладених у листі № 9рс-186/20 від 16.03.2020, сторони не позбавлені права подати до суду заяви про розгляд справ у їхній відсутності за наявними в справі матеріалами.
Нормами ст. 197 ГПК України учасникам справа надана можливість брати участь в засіданні суду в режимі відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 13.10.2020 року та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.
Суддя Церковна Н.Ф.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2020 |
Оприлюднено | 15.10.2020 |
Номер документу | 92193649 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Церковна Н.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні