ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про поновлення пропущеного строку для
пред`явлення виконавчого листа
15 жовтня 2020 р. м. Чернівці Справа № 824/768/18-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа по справі за адміністративним позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Фінкепітал", про стягнення штрафу,-
В С Т А Н О В И В:
Національний банк України (далі - заявник), звернувся в суд із заявою, в якій просить:
- поновити строк для пред`явлення до виконання виконавчого листа № 824/768/18-а від 06.11.2018 року.
В обґрунтування заяви зазначено, що рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 03.10.2018 року у справі №824/768/18-а позов Нацкомфінпослуг до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Фінкепітал , про стягнення штрафу задоволено повністю. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Фінкепітал до Державного бюджету України (на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 Надходження до загального фонду державного бюджету, код бюджетної класифікації за доходами 21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції, символ звітності 106) штраф у сумі 3400,00 грн.
06.11.2018 року Чернівецьким окружним адміністративним судом видано виконавчий лист по справі №824/768/18-а.
Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 08.09.2020 року замінено сторону стягувана у виконавчому провадженні, щодо примусового виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 03.10.2018 року №824/768/18-а, Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг на правонаступника Національний банк України.
Згідно Національного банку України від 06.08.2020 року, Чернівецьким окружним адміністративним судом направлено виконавчий лист у справі №824/768/18-а, який 21.09.2020 року надійшов на адресу Національного банку України.
Строк пред`явлення виконавчого документа до виконання по адміністративній справі №824/768/18-а до 04.02.2019 року.
Заявник звертав увагу суду на те, що з незалежних від нього причин пропустив строк пред`явлення виконавчого листа до виконання, у зв`язку з чим у останнього відсутня можливість звернення для пред`явлення до виконання судового рішення у визначений законодавством термін.
Ухвалою суду від 07.10.2020 року призначено до розгляду заяву про поновлення строку для пред`явлення до виконання виконавчого листа у справі № 824/716/19-а. Судове засідання призначено на 13.10.2020 року о 10:00 год., з викликом сторін у справі.
13.10.2020 року в призначене судове засідання учасники справи не з`явились, хоча належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду заяви про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання.
Згідно з частиною 3 статті 376 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливим розглянути заяву про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання в порядку письмового провадження за наявними матеріалами.
Розглянувши подану заяву та перевіривши матеріали справи, суд зазначає наступне.
З матеріалів справи вбачається, що Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 03.10.2018 року у справі №824/768/18-а повністю задоволено позовні вимоги Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Фінкепітал", щодо стягнення штрафу в сумі 3400, 00 грн.
Згідно заяви Національного банку України від 06.08.2020 року, Чернівецьким окружним адміністративним судом направлено виконавчий лист у справі №824/768/18-а, який 21.09.2020 року надійшов на адресу Національного банку України, строк пред`явлення даного виконавчого документа до виконання - 04.02.2019 року.
Отже, з незалежних від заявника причин, останній пропустив строк пред`явлення виконавчого листа до виконання.
Водночас суд зазначає, що умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України Про виконавче провадження від 02 червня 2016 року №1404-VІІІ (далі - Закон №1404-VІІІ).
Статтею 1 Закону №1404-VІІІ визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до статті 2 Закону №1404-VІІІ виконавче провадження здійснюється з дотриманням таких засад: 1) верховенства права; 2) обов`язковості виконання рішень; 3) законності; 4) диспозитивності; 5) справедливості, неупередженості та об`єктивності; 6) гласності та відкритості виконавчого провадження; 7) розумності строків виконавчого провадження; 8) співмірності заходів примусового виконання рішень та обсягу вимог за рішеннями; 9) забезпечення права на оскарження рішень, дій чи бездіяльності державних виконавців, приватних виконавців.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1404-VIII відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів як, зокрема, виконавчих листів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень.
Відповідно до статті 5 Закону №1404-VІІІ примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів .
Частиною 1 статті 12 Закону №1404-VIII визначено, що виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Відповідно до частини 6 статті 12 Закону №1404-VIII стягувач, який пропустив строк пред`явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Частиною 1 статті 15 Закону №1404-VIII встановлено, що сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.
Згідно частини 1 та 2 статті 376 КАС України стягувачам, які пропустили строк для пред`явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено. Заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Також суд звертає увагу на те, що Європейський суд з прав людини, в своєму рішенні у справі "Шмалько проти України" від 20 липня 2004 року вказав, що право на виконання судового рішення є складовою права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, для цілей якої виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина судового розгляду (пункт 43). Неможливість особою домогтися виконання судового рішення, винесеного на її користь, становить втручання у право на мирне володіння майном, що викладене у першому реченні пункту першого статті 1 Протоколу №1 до Конвенції про захист прав людини і основних свобод.
Конституційним Судом України у своєму рішенні № 18-рп/2012 від 13 грудня 2012 року, зазначено, що виконання судового рішення є невід`ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, визначений у законі комплекс дій, спрямованих на захист і поновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави.
Конституційний Суд України у своєму рішенні від 26 червня 2013 року № 5-рп/2013 вказав, що право на судовий захист є конституційною гарантією прав і свобод людини і громадянина, а обов`язкове виконання судових рішень - складовою права на справедливий судовий захист.
Враховуючи встановлені обставини, наведені норми матеріального і процесуального права, а також зважаючи на невиконання відповідачем судового рішення, яке набрало законної сили, та беручи до уваги отримання позивачем виконавчого листа по цій справі уже після закінчення строку для пред`явлення його до виконання, суд з метою реалізації судового рішення, що набрало законної сили, дійшов до висновку, про наявність поважних причин пропуску строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання та, як наслідок, про поновлення стягувачу пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання.
На підставі наведеного та керуючись статтями 241, 243, 248, 376 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Заяву Національного банку України, про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання задовольнити повністю.
Поновити строк для пред`явлення до виконання виконавчого листа № 824/768/18-а від 03.10.2018 року.
Згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання).
Суддя О.В. Боднарюк
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2020 |
Оприлюднено | 19.10.2020 |
Номер документу | 92197619 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні