233 № 233/4588/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2020 року Слідчий суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого СВ Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором Костянтинівської місцевої прокуратури Донецької області ОСОБА_3 про арешт тимчасово вилученого майна по матеріалам досудового розслідування, внесеним до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020050380000846 від 12 жовтня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
13 жовтня 2020 року до слідчого судді надійшло клопотання слідчого СВ Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором Костянтинівської місцевої прокуратури Донецької області ОСОБА_3 про арешт тимчасово вилученого майна по матеріалам досудового розслідування, внесеним до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020050380000846 від 12 жовтня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України.
Клопотання обґрунтоване тим, що слідчим відділенням Костянтинівського ВП здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12020050380000846 від 12 жовтня 2020 року за ч. 1 ст. 246 КК України за фактом незаконної порубка дерев у інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду.
12 жовтня 2020 року до чергової частини Костянтинівського ВП надійшло повідомлення про те, що на землях Торської сільської ради, Костянтинівського району, Донецької області у лісозахисній смузі з кадастровим номером 1422486000:22:000:0093 виявлено факт незаконної порубки дерев. За даним фактом внесено відомості до ЄРДР за № 12020050380000846.
Відповідно до ч. 1 ст. 237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, 12 жовтня 2020 року в період з 13 годин 10 хвилин до 16 годин 00 хвилин у встановленому законом порядку, проведено огляд місця події на землях Торської сільської ради, Костянтинівського району, Донецької області у лісозахисній смузі з кадастровим номером 1422486000:22:000:0093 та було виявлено та вилучено фрагменти стовбурів дерев з розмірами, бензинову пилу червоного кольору GL 4500М; бензинову пила чорно-зеленого кольору Pro Craft, корпус якої теплий в районі двигуна; каністру білого кольору, об`ємом 4 л, заповнена до половини рідиною синього кольору із характерним запахом бензину; каністру чорного кольору, об`ємом 3,5 л, з рідиною чорного кольору, схожою на мастило, заповнену менше половини. Також в ході огляду були зроблені контрольні спили з 4-ох пнів, які поміщені до 4 поліетиленових пакетів та вилучені до Костянтинівського ВП.
Опитаний ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 пояснив, що він на вищевказаній ділянці протягом трьох днів пилив верхівки дерев, які вже були спиляні. Також на цій же ділянці місцевості він спилив один пінь висотою 1 метр під корінь. Пилив своєю бензиновою пилою чорно-зеленого кольору Pro Craft та бензиновою пилою червоного кольору GL 4500М, заправляв бензинові пили своїми паливно-мастильними матеріалами.
Торській сільській раді 12 жовтня 2020 року спричинена шкода, яка підлягає компенсації у місцевий бюджет Торської сільської ради.
Відповідно ч. 5, ч. 7 ст.237 КПК України при проведенні огляду вказані речі вилучено до Костянтинівського ВП та вони вважаються тимчасово вилученим майном. Відповідно ч. 1 ст. 98, 110 КПК України, їх визнано речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні.
Слідчий обґрунтовує клопотання необхідністю збереження вище вказаного майна, як речових доказів у кримінальному провадженні. Необхідність арешту вилученого майна у кримінальному провадженні зумовлюється запобіганням можливості його зникнення, втрати або пошкодження майна (інших наслідків), та його метою є забезпечення збереження речових доказів.
Беручи до уваги, що речі, які були вилучені під час огляду місця події зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, тобто відповідно до ст. 98 КПК України є речовими доказами, то керуючись, слідчий за погодженням з прокурором просив накласти арешт на вищезазначене майно.
Перевіривши матеріали клопотання, слідчий суддя доходить наступних висновків.
12 жовтня 2020 року в період часу з 13 годин 10 хвилин до 16 години 00 хвилин в установленому законом порядку проведено огляд місця події слідчим СВ Костянтинівського ВП ОСОБА_5 під час якого було вилучено: фрагменти стовбурів дерев з різними розмірами (загальною кількістю 100 шт.), бензинову пилу червоного кольору GL 4500М; бензинову пила чорно-зеленого кольору Pro Craft, корпус якої теплий в районі двигуна; каністру білого кольору, об`ємом 4 л, заповнену до половини рідиною синього кольору із характерним запахом бензину; каністру чорного кольору, об`ємом 3,5 л, з рідиною чорного кольору, схожою на мастило, заповнену менше половини; контрольні спили з 4-ох пнів.
Виявлені та вилучені вищезазначені речі визнані по кримінальному провадженню речовими доказами і залучені до матеріалів кримінального провадження в якості речових доказів.
Відповідно до ч. 1-3 ст.170КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, збереження речових доказів. У такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Як вбачається з ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово може бути вилученим зокрема майно у вигляді речей, документів, тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, пристосовані чи використанні як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.
У клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна, відповідно до ч. 2 ст. 171 КПК України повинно бути зазначено, зокрема, документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпоряджання підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
На виконання ст. 171 КПК України, слідчим в клопотанні про арешт тимчасово вилученого майна не зазначено документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, а саме на: фрагменти стовбурів дерев з різними розмірами (загальною кількістю 100 шт.), контрольні спили з 4-ох пнів, каністру білого кольору, об`ємом 4 л, заповнену до половини рідиною синього кольору із характерним запахом бензину або не зазначено конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпоряджання третіми особами таким майном, що унеможливлює повідомити про день, час та місце розгляду клопотання власників майна та перевірити приналежність зазначених предметів, як то передбачено ч. 2 ст. 171 та ч. 1 ст. 172 КПК України.
Відповідно доч.3ст.172КПК України слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу. У такому разі тимчасово вилучене в особи майно підлягає негайному поверненню після спливу встановленого суддею строку, а у разі звернення в межах встановленого суддею строку з клопотанням після усунення недоліків - після розгляду клопотання та відмови в його задоволенні.
Приймаючи до уваги викладене, клопотання слідчого, погоджене з прокурором слід повернути прокурору, встановивши строк в сімдесят дві години для усунення недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 167, 170-173 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором Костянтинівської місцевої прокуратури Донецької області ОСОБА_3 про арешт тимчасово вилученого майна по матеріалам досудового розслідування, внесеним до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020050380000846 від 12 жовтня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України - повернути прокурору та встановити строк в сімдесят дві години для усунення недоліків.
Одночасно роз`яснити прокурору, що у такому випадку тимчасово вилучене майно підлягає негайному поверненню після спливу встановленого суддею строку, а у разі звернення в межах встановленого суддею строку з клопотанням після усунення недоліків після розгляду клопотання в випадку відмови в його задоволенні.
Ухвала слідчого судді окремому апеляційному оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2020 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 92202335 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Сітніков Т. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні