Справа № 706/1059/20
2/706/496/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15.10.2020 м. Христинівка
Христинівський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Орендарчука М.П.,
за участю секретаря Карбівська Я.Є.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданнів м. Христинівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади села Кузьмина Гребля в особі Кузьминогребельської сільської ради Христинівського району Черкаської області про визнання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом в якому просить визначити їй додатковий строк тривалістю в два календарних місяця, як спадкоємця за законом для прийняття спадщини після смерті діда ОСОБА_2 .
Мотивуючи свої вимоги, позивач вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Кузьмина Гребля, Христинівського району померла мама позивачки ОСОБА_3 . Обставина смерті підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 , яке видане 01 лютого 2004 року Кузьминогребельською сільською радою Христинівського району Черкаської області..
ІНФОРМАЦІЯ_2 в селі Кузьмина Гребля помер дід позивачки, батько покійної матері, ОСОБА_2 . Обставина смерті підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 , яке видане 22 серпня 2019 року виконавчим комітетом Кузьминогребельської сільської ради, Христинівського району, Черкаської області.
У вересні 2020 року тітка позивачки ОСОБА_4 повідомила позивачці про те, що знайшла по місцю проживання покійного діда копію заповіту складеного ОСОБА_2 на користь позивачки. Про існування заповіту раніше вона не знала.
11 вересня 2020 року позивачка звернулася із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину після смерті діда до приватного нотаріуса Бевзюка Валерія Петровича на, що отримала відмову у вчиненні нотаріальної дії у зв`язку з пропущенням строку для подачі заяви про прийняття спадщини. В постанові нотаріус зазначав, що згідно інформаційної довідки зі спадкового реєстру спадкова справа після смерті ОСОБА_2 не відкривалася .
Позивач в підготовче судове засідання не з`явилась, надала суду заяву про підтримання позову в повному обсязі та слухання справи за її відсутності.
В підготовче судове засідання представник відповідача Територіальної громади села Кузьмина Гребля в особі Кузьминогребельської сільської ради Христинівського району Черкаської області, проте від сільської ради надійшла заява, в якій зазначили, що не заперечує проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , та просить справу розглядати без представника.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст.1270ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини; якщо виникнення у особи права на спадщину залежить від неприйняття спадщини або відмови в його прийнятті іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється в три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.
Згідно ч.3 ст.1272 вказаного Кодексу за позовом спадкоємця, що пропустив строк для прийняття спадщини із поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Як вбачається із положень ч.1ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України визначено наслідки пропущення строку для прийняття спадщини, зокрема, якщо спадкоємець протягом строку, встановленогост. 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Позивач пропустив встановлений строк для прийняття спадщини, тому вправі звернутись в суд з позовом для визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини.
Згідно п. 24Постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 30.05.2008 року, Про судову практику у справах про спадкування , особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272ЦК України.
Проаналізувавши встановлені обставини по справі, оцінивши надані в силу положень ст.60ЦПК Українидокази в їх сукупності, оскільки позивач пропустив строк прийняття спадщини, то суд вважає за необхідне визнати причини пропуску строку прийняття спадщини спадкоємцем поважними, а позов задовольнити і визначити йому додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.
Задовольняючи позов суд враховує, що додатковий строк визначається у разі, якщо суд визнає причини пропуску строку для прийняття спадщини поважними.
Факт пропуску строку для прийняття спадщини не є підставою для усунення від спадкування, тому суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст.258,259,263,264,265,268,272 ЦПК України
ст. ст.1265,1268,1269,1270,1272 ЦК України, суд -
УХВАЛИВ :
Позов ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_1 ) до Територіальної громади села Кузьмина Гребля в особі Кузьминогребельської сільської ради Христинівського району Черкаської (Черкаська область, Христинівський район, с. Кузьмина Гребля, вулиця Леніна, 6, ЄДРПОУ: 33319286) області про визнання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 строк для прийняття спадщини після смерті діда ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , два місяці з дня набрання законної сили рішенням суду
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Христинівський районний суд шляхом подачі в 30-денний строк з дня складання судового рішення апеляційної скарги.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М. П. Орендарчук
Суд | Христинівський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2020 |
Оприлюднено | 16.10.2020 |
Номер документу | 92208475 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Христинівський районний суд Черкаської області
Орендарчук М. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні