Ухвала
від 15.10.2020 по справі 681/969/20
ПОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 681/969/20

УХВАЛА

"15" жовтня 2020 р. м. Полонне

Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Горщар А.Г.

розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Полонне-Євротранс про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, -

встановив:

Згідно ухвали суду від 28 липня 2020 року у даній справі відкрито провадження та, за клопотанням позивача про витребування доказів, керівника товариства з обмеженою відповідальністю Полонне-Євротранс зобов`язано надати суду довідку про розмір середньомісячного заробітку ОСОБА_1 та про кількість відпрацьованих робочих днів за два останні місяці роботи, що передували звільненню із зазначенням тривалості робочого тижня (п`ятиденний чи шестиденний).

Статтею 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Суд сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом (п.4 ч.5 ст.12 ЦПК України ).

За положеннями ч.6 ст.84 названого Кодексу будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

13 серпня 2020 року представник відповідача отримав копію вказаної ухвали, однак станом на 15 жовтня 2020 року витребувані судом докази не надано.

Відповідно до ч.ч.2, 3 ст.43 ЦПК України учасники справи зобов`язані:

1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу;

2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи;

3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою;

4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази;

5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні;

6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки;

7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.

У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Згідно ст.144 названого Кодексу заходами процесуального примусу є, зокрема, штраф.

Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п.3, 4 ч.1 ст.148 ЦПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин; невиконання ухвали про витребування доказів.

Враховуюче те, що товариство з обмеженою відповідальністю Полонне-Євротранс витребувані ухвалою суду від 28 липня 2020 року докази надані не були та не повідомлено суд про неможливість їх неподання, суд приходить до переконання, що з метою запобіганню створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства, на підставі ч.1 ст.148 ЦПК України , до відповідача необхідно застосувати захід процесуального примусу у виді штрафу в сумі двох розмірів прожиткового мінімуму, що становить 4394 грн.

Оскільки витребувані судом документи надалі не отримані, тому необхідно повторно зобов`язати відповідача виконати вимоги ухвали суду від 28 липня 2020 року про витребування доказів.

Керуючись наведеним, ст.ст.12, 81, 144, 148, 260, 261, 353-355 ЦПК України, суддя, -

постановив:

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Полонне-Євротранс в дохід державного бюджету штраф у сумі двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 4394 (чотири тисячі триста дев`яносто чотири) гривні.

Ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом.

Стягувач - Державна судова адміністрація України, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 37993783, реквізити платежу: отримувач коштів УК у Печерському р-ні/ Печерський р-н/ 21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA118999980313090106000026007, код класифікації доходів бюджету 21081100.

Боржник - товариство з обмеженою відповідальністю Полонне-Євротранс , ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 41499258, місцезнаходження: м. Полонне, вул. Вітковського, 31, Хмельницька область, поштовий індекс 30500.

Строк пред`явлення ухвали до виконання в частині стягнення штрафу протягом трьох місяців.

Роз`яснити особам, яких стосується виконання ухвали, що застосування заходів процесуального примусу не звільняє їх від виконання обов`язків, встановлених ЦПК України і у випадку повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов`язків, повторного чи неодноразового зловживання процесуальними правами, повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, триваючого невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів суд з урахуванням конкретних обставин стягує у дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та у випадку невиконання процесуальних обов`язків, зловживання процесуальними правами представником учасника справи суд з урахуванням конкретних обставин справи може стягнути штраф як з учасника справи, так і з його представника.

Попередити керівника товариства з обмеженою відповідальністю Полонне-Євротранс про кримінальну відповідальність за ст.382 КК України .

Повторно зобов`язати керівника товариства з обмеженою відповідальністю Полонне-Євротранс надати суду докази, зазначені в ухвалі Полонського районного суду Хмельницької області від 28 липня 2020 року.

Витребувані докази направити на адресу суду протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі неможливості подати докази у встановлений строк, повідомити суд протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали із зазначенням причин та вказівкою строку коли докази буде надано.

Ухвала про стягнення штрафу набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Хмельницького апеляційного суду через Полонський районний суд протягом п`ятнадцяти днів з моменту її підписання.

Оскарження ухвали не перешкоджає розгляду справи.

Суддя А.Г.Горщар

СудПолонський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення15.10.2020
Оприлюднено16.10.2020
Номер документу92216312
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —681/969/20

Рішення від 18.12.2020

Цивільне

Полонський районний суд Хмельницької області

Горщар А. Г.

Ухвала від 15.10.2020

Цивільне

Полонський районний суд Хмельницької області

Горщар А. Г.

Ухвала від 28.07.2020

Цивільне

Полонський районний суд Хмельницької області

Горщар А. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні