Рішення
від 13.10.2020 по справі 291/640/20
РУЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 291/640/20

2-о/291/26/20

У К Р А Ї Н А

Ружинський районний суд Житомирської області

Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м У к р а ї н и

13 жовтня 2020 року

Ружинський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді - Митюк О.В.,

при секретарі судового засідання - Підгорної А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Ружин Житомирської області заяву

ОСОБА_1 , заінтересована особа Березянська сільська рада Ружинського району Житомирської області, ОСОБА_2 ,

про встановлення факту родинних відносин,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся до Ружинського районного суду із заявою про встановлення факту родинних відносин, а саме, просить встановити факт родинних відносин, що ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Березянка, Ружинського району , Житомирської області та ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Чехова , Ружинського району Житомирської області були двоюрідними братами. Свої вимоги мотивує тим, що у зв`язку з відсутністю актових записів про народження діда заявника ОСОБА_5 та сина його брата ОСОБА_4 не дає змоги документально підтвердити те, що батько, заявника, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 були двоюрідними братами. Вказане порушує права заявника ОСОБА_1 , оскільки, впливає на реалізацію його права на спадкування майна батька ОСОБА_3 ..

В суді заявник свою заяву підтримав, посилаючись на факти викладені в заяві, в подальшому подав заяву про розгляд справи у його відсутність.

Представник заінтересованої особи - Березянська сільська рада, Ружинського району, Житомирської області, та ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилися подали відповідне клопотання в якому просять справу слухати у їх відсутність, заявлені вимоги визнали, та не заперечують щодо їх задоволення.

Суд, вислухавши пояснення заявника, свідків, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що заявник ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 в с.Березянка Ружинського району Житомирської області, його батьком був ОСОБА_6 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 в с.Березянка Ружинського району Житомирської області, дідом - батьком батька заявника був ОСОБА_5 , дане підтверджується паспортом серії НОМЕР_1 виданим Ружинським РВ УМВС України в Житомирській області (а.с.5), свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 виданим Березянською сільською радою Ружинського району Житомирської області (а.с.7), свідоцтвом про народження серії НОМЕР_3 виданим с.Чехова Ружинського району Житомирської області, та копією рішення Ружинського районного суду Житомирської області від 18.04.2018 року (а.с.8-9).

Згідно пояснень заявника у його рідного діда був брат, тобто двоюрідний дід заявника, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , сином якого був ОСОБА_4 - двоюрідний брат батька заявника який помер ІНФОРМАЦІЯ_7 в с.Чехова Ружинського району Житомирської області (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_4 видане 21.02.2006 року Березянською сільською радою Ружинського району Житомирської області), (а.с.11).

Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина, до складу якої входить право власності на земельну ділянку, яка розташована на території Березянської сільської ради Ружинського району Житомирської області, що стверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЖТ №073644, виданим 10.09.2004 року (а.с.12).

Єдиним спадкоємцем, який прийняв спадщину ОСОБА_4 був батько заявника ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 , що стверджується матеріалами спадкової справи № 218/2006р., заведеної Ружинською державною нотаріальною конторою, а також свідоцтвом про смерть (а.с.10, 86-92). За свого життя батько заявника ОСОБА_3 не встиг отримати свідоцтво про право на спадщину ОСОБА_4 , яка складається з права власності на вищевказану земельну ділянку, так як помер.

Заявник ОСОБА_1 є сином та спадкоємцем за законом майна ОСОБА_3 , який прийняв його спадщину, що стверджується матеріалами спадкової справи № 102/2017, заведеної Ружинською державною нотаріальною конторою (а.с.35-84). Спадкоємцем майна померлого ОСОБА_3 є також зацікавлена особа ОСОБА_2 ..

Однак отримати свідоцтво про право на спадщину на успадковану батьком заявника земельну ділянку, яка належала ОСОБА_4 , заявник не може оскільки відсутні документи, які підтверджують родинні стосунки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , у зв`язку з чим йому відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину постановою Ружинськї державної нотаріальної контори від 27.05.2020 року (а.с.16).

.Документально довести родинні стосунки між рідним дідом заявника, ОСОБА_5 та його братом ОСОБА_7 неможливо, оскільки зберігся актовий запис про народження ОСОБА_7 (архівна довідка Державного архіву Житомирської області від 21.04.2020р. №П- 1462/02 - 1 віл 21.04.2020 у книзі реєстрації народжень по костьолу Святої Трійці с. Топори Сквирського повіту Київської губернії за 1907 рік зазначено, що ОСОБА_8 так в документі, текст російською мовою, народився ІНФОРМАЦІЯ_8 в с. Чехова. Дата хрещення - 27 листопада 1907 року, запис реєстрації № 83.Батько: - ОСОБА_9 , тати ОСОБА_10 (а.с.14)), однак не збереглося актового запису про народження ОСОБА_5 , що стверджується архівною довідкою Державного архіву Житомирської області від 21.06.2020р. № П-1462/02-з (У книзі реєстрації народжень по костьолу Святої Трійці с. Топори Сквирського повіту Київської губернії за 1915 рік запису про народження ОСОБА_5 не виявлено (а.с.15)..

Також вказаною довідкою стверджується те, що не збереглося книг реєстрації актових записів про народження по Чехівській сільській раді Ружинського району Житомирської області за 1940р. і тому неможливості встановлення дати народження та надання актового запису про народження сина ОСОБА_7 - ОСОБА_4 .

Таким чином відсутність актових записів про народження діда заявника ОСОБА_5 та сина його брата ОСОБА_4 не дає змоги документально підтвердити те, що батько, заявника, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 були двоюрідними братами.

Вказане порушує права заявника ОСОБА_1 , оскільки, впливає на реалізацію його права на спадкування майна батька ОСОБА_3 ..

Оскільки поновити актові записи про народження осіб, які народились в минулому столітті ( ОСОБА_5 понад сто п`ять років тому, а ОСОБА_4 - понад вісімдесят років тому) , неможливо, що стверджується довідкою відділу ДРАЦС, тому з врахуванням вказаного, заявник вимушений звертатись до суду (а.с.17).

Згідно даних довідки Березянської сільської ради Ружинського району , Житомирської області стверджується , що ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_7 дійсно являється двоюрідним братом ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.104).

З довідки Березянської сільської ради № 88 від 03.02.2020 року вбачається, що ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_7 , згідно записів по господарської книги № 5 на 2006-2010 роки, особовий рахунок НОМЕР_5 проживав та був зареєстрований поодиноко за адресою: АДРЕСА_1 (105).

Таким чином, відсутність документів, які б підтверджували родинні стосунки між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 є перешкодою у реалізації заявником права на спадщину ОСОБА_11 і заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення, іншим способом ніж в судовому порядку.

Відповідно до п.1 ст.315 ЦПК України суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, і в тому числі, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, тощо.

Факт родинних відносин між померлим ОСОБА_3 та ОСОБА_4 стверджується тим, що як вбачається з пояснень свідків ОСОБА_12 та ОСОБА_13 вказані особи за свого життя підтримували родинні стосунки , допомогали один одному, родичалися та взаємовідносини між ними були як між братами.

Суд вважає, що дані пояснення свідків достовірні, оскільки вони проживали в одному селі з померлими та заявником, знали батька та дядька заявника, а тому їх твердження про родинні відносини вказаних осіб заслуговують на увагу.

За таких обставин, суд вважає, що зазначений факт родинних відносин знайшов своє підтвердження у судовому засіданні, а отже, заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню, оскільки встановлення даного факту має для нього юридичне значення, так як дозволяє реалізувати свої права, пов`язані з отриманням свідоцтва про право на спадкове майно.

Керуючись ст. 259, 315 п.1 , ст.316, 319 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Заяву ОСОБА_1 , зацікавлена особа Березянська сільська рада, Ружинського району Житомирської області про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.

Встановити юридичний факт, що ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_9 в с. Березянка Ружинського району , Житомирської області та ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Чехова , Ружинського району , Житомирської області були двоюрідними братами.

Сторони по справі:

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , проживає: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний податковий номер - НОМЕР_6 ;

Відповідач: Березянська сільська рада, Ружинського району Житомирської області , місце розташування : 13651, вул..Шкільна, 1 , с. Березянка, Ружинського району , Житомирської області , код ЄДРПОУ 04344713.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Відповідно до пункту 15.5 Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону № 2147-VІІІ від 03 жовтня 2017 року, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя О. В. Митюк.

СудРужинський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення13.10.2020
Оприлюднено19.10.2020
Номер документу92223066
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —291/640/20

Рішення від 13.10.2020

Цивільне

Ружинський районний суд Житомирської області

Митюк О. В.

Ухвала від 07.09.2020

Цивільне

Ружинський районний суд Житомирської області

Митюк О. В.

Ухвала від 01.06.2020

Цивільне

Ружинський районний суд Житомирської області

Митюк О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні