1664-2007
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 320
РІШЕННЯ
Іменем України
09.08.2007Справа №2-11/1664-2007
За позовом – Фонда державного майна України, (м. Київ, вул.. Кутузова, 18/9)
До відповідачів – Виробниче об'єднання «Златоустівський машинобудівний завод», (456209, Російська Федерація, Челябінська обл.., м. Златоуст, Парковий проїзд, 1);
Закрите акціонерне товариство «Златоуст», (98676, м. Алупка, Дворцове шосе, 28);
Закрите акціонерне товариство «Українське республіканське об'єднання «Експресс», (01025, м. Київ, вул.. Десятинна, 13);
Товариство з обмеженою відповідальністю «Віпос ЛТД», (04119, м. Київ, вул.. Оранжерейна, 1);
Акціонерно-комерційний банк соціального розвитку «Укрсоцбанк», (м. Київ, вул.. Ковпака, 29) Кримська республіканська філія Акціонерно-комерційного банку соціального розвитку «Укрсоцбанк», (95000, м. Сімферополь, вул.. Кірова, 36)
Про визнання корпоративних прав та зобов'язання вчинення дій
Суддя А.С. Цикуренко
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача – не з'явився
Від першого відповідача – не з'явився
Від другого відповідача – Мельниченко Т.С., дов. у справі
Від третього відповідача – не з'явився
Від четвертого відповідача – не з'явився
Від п'ятого відповідача – Слінченко І.В., дов.у справі
Прокурор – Домнікова Я.І., посв.№05364
Обставини справи:
Позивач звернувся до ГС АР Крим з позовом до відповідачів: Виробничого об'єднання "Златоустівський машинобудівельний завод", м. Златоуст Челябінської області, до ЗАТ "Златоуст", м. Алупка, до ЗАТ "Українське республіканське об'єднання "Експрес", м. Київ, до ТОВ "Віпос ЛТД", м. Київ, до АКБ соціального розвитку "Укрсоцбанк" в особі Кримської республіканської філії АКБ соціального розвитку "Укрсоцбанк", м. Сімферополь про визнання корпоративних прав та зобов'язання внести зміни до системи реєстру.
Ухвалою ГС АРК від 19.01.2007 р. наклав арешт на прості іменні акції емітента ЗАТ „Златоуст” (АР Крим, м. Алупка, Дворцове шосе, 28), які належать на праві власності наступним акціонерам: Виробничого об'єднання "Златоустівський машинобудівельний завод", ТОВ „Віпос ЛТД”, ЗАТ „Українське республіканське об'єднання „Експрес” загальною кількістю 298 шт., номінальною вартістю 30,00 грн. кожна, загальною номінальною вартістю 8940,00 грн. до вирішення спору по суті; заборонив реєстратору Кримській республіканській філії Акціонерного комерційного банку соціального розвитку „Укрсоцбанк” (АР Крим м. Сімферополь вул. Кірова, 36) здійснювати будь-які операції з простими іменними акціями емітента ЗАТ „Златоуст” (АР Крим м. Алупка, Дворцове шосе, 28), які належать на праві власності наступним акціонерам: Виробничого об'єднання "Златоустівський машинобудівельний завод", ТОВ „Віпос ЛТД”, ЗАТ „Українське республіканське обєднання „Експрес” загальною кількістю 298 шт., номінальною вартістю 30,00 грн. кожна, загальною номінальною вартістю 8940,00 грн. та вчиняти будь-які дії, направлені на відчуження вказаних акцій, передавати реєстр (список) акціонерів, або власників іменних цінних паперів ЗАТ „Златоуст”, надання реєстру депозитарним установам, що облікуються, як номінальні утримувачі у системі реєстру власників цінних паперів ЗАТ „Златоуст”, в т.ч. для проведення реєстрацій акціонерів, проводити реєстрацію акціонерів для участі в загальних зборах ЗАТ „Златоуст”; заборонив ЗАТ „Златоуст” (АР Крим м. Алупка Дворцове шосе, 28) проводити загальні збори акціонерів ЗАТ „Златоуст”, в т.ч. збори акціонерів; наклав арешт на нерухоме майно пансіонату ЗАТ „Златоуст” літ. А, літ. В, літ. Г, літ. Д, літ. Є, що знаходиться за адресою: м. Алупка Дворцове шосе, 28 та зазначене у Свідоцтві про право власності № 562; заборонив Комунальному підприємству „Ялтинське бюро технічної інвентаризації” (АР Крим м. Ялта вул. Дзержинського, 4) здійснювати будь-які дії, пов'язані з вказаним об'єктом нерухомості, в т.ч. з відчуженням вказаного майна; заборонив державному реєстраторові Ялтинській міській раді АР Крим (АР Крим м. Ялта площа Радянська, 1) проводити будь-які реєстраційні дії до установчих документів ЗАТ „Златоуст”.
Постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 12.02.2007 р. апеляційна скарга ВО «Златоустівський машинобудівний завод» задоволена частково. Ухвала господарського суду від 19.01.2007 р. у справі №2-13/1664-2007 скасована. Заява Фонду державного майна України про забезпечення позова задоволена частково. Накладено арешт на прості іменні акції емітента ЗАТ „Златоуст” у кількості 176 штук номінальною вартістю 30 грн. кожна, загальною вартістю 5280,00 грн., що належать ВО «Златоустівський машинобудівний завод». Заборонено реєстратору Кримській республіканській філії Акціонерного комерційного банку соціального розвитку „Укрсоцбанк” здійснювати будь-які операції з простими іменними акціями емітента ЗАТ „Златоуст» у кількості 176 штук номінальною вартістю 30 грн., кожна загальною номінальною вартістю 5280,00 грн., що належать ВО «Златоустівський машинобудівний завод». Заборонено державному реєстратору Ялтинській міській раді АРК проводити будь-які реєстраційні дій щодо установчих документів ЗАТ «Златоуст». В інший частині у задоволенні заяви Фонду державного майна України відмовлено.
Ухвалою Вищого господарського суду України від 11.06.2007 р. прийнята відмова ЗАТ «Златоуст» від касаційної скарги на постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 12.02.2007 р. у справі №2-13/1664-2007.
Справа повернута на розгляд до Господарського суду АРК
Згідно резолюції Голови Господарського суду АРК Луцяка М.І. справа №2-13/1664-2007 передана на розгляд судді Цикуренко А.С., привласнивши №2-11/1664-2007.
Відповідно до запита Севастопольського апеляційного господарського суду матеріали справи були направлені в Севастопольський апеляційний господарський суд, тому засідання призначене ухвалою ГС АРК від 05.07.2007 р. на 13.08.2007 р. на 10 год. 30 хв. не відбулося.
У судове засідання позивач не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
У відповідності зі ст..29 ГПК України в справу вступив прокурор для представництва інтересів держави в особі Фонду державного майна України. У судовому засіданні представник прокуратури позовні вимоги Фонду державного майна України підтримав, просив їх задовольнити в повному обсязі.
Представники відповідачів ЗАТ «Українське республіканське об'єднання «Експрес», ТОВ «Віпос ЛТД» у судове засідання не з'явилися, направили відзиви на позовну заяву, у яких просять позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача ПО «Златоустівський машинобудівний завод» у судове засідання не з'явився, направив клопотання про розгляд справи в його відсутність, з позовними вимогами не згодний.
Представник ЗАТ «Златоуст» у судовому засіданні з позовними вимогами не погодився за мотивами, викладеними у відзиві на позовну заяву від 09.08.2007 року, просив в задоволенні позовних вимог відмовити.
Представник відповідача АКБ соціального розвитку «Укрсоцбанк» в особі Кримської республіканської філії в судовому засіданні позицію по позову не висловлював, просив ухвалити рішення на розсуд суду.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Віпос-ЛТД» представило в суд клопотання про залучення в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору – акціонера Старикова Геннадія Павловича, (Росія, Челябинська обл.., м.Міасс, вул..Ліхачьова, 51, кв.20).
Судовий процес фіксувався техничними засобами, а саме : програмно-апаратний комплекс „Діловодство суду”.
По клопотанню представників сторін провадження по справі здійснювалося російською мовою у відповідності зі ст. 10 Закону України «Про судоустрій».
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін, суд –
встановив :
Закрите акціонерне товариство «Златоуст» утворене на підставі засновницького договора «Про створення та діяльність Закритого акціонерного товариства «Златоуст», укладеного в м.Алупка 13.11.1992 р. та є правонаступником пансіоната «Південний Урал» ВО «Златоустівський машинобудівний завод».
Згідно Статуту ЗАТ «Златоуст», зареєстрованого рішенням виконкома Ялтинської міської ради від 13.11.1992 р. №804, реєстраційний №127-ОКР, ідентифікаційний код 20689067, засновниками товариства є Товариство з обмеженою відповідальністю «Віпос-ЛТД», (м.Київ, вул..Владимирська, 76); Виробниче об'єднання «Златоустівський машинобудівний завод», (Росія, Челябінська обл.., м.Златоуст, Парковий проїзд, 1); Закрите акціонерне товариство «Укроб'єднання «Експрес», (м.Київ, вул..Десятинна, 13).
Виробничим об'єднанням «Златоустівський машинобудівний завод», (Росія, Челябінська обл.., м.Златоуст, Парковий проїзд, 1) в якості засновницького внеска в статутний фонд акціонерного товариства «Златоуст» передани по акту №1 від 10.11.1992 р. – 512362,5 тис. руб., по акту №2 від 17.03.1993 р. – 74776,4 тис. грн.
Актом передачи основних засобів Виробничим об'єднанням «Златоустівський машинобудівний завод», (Росія, Челябінська обл.., м.Златоуст, Парковий проїзд, 1) Акціонерному товариству «Златоуст» в якості засновницького внеска до статутного капіталу передана, зокрема, будівля пансіоната «Південний Урал» (спальни корпуса на 500 мест, їдальня, адміністративно-побутовий корпус, танцзал, кінозал на загальну суму 317631,9 тис. руб. (а.с.48).
Фонд державного майна України звернувся до Господарського суду АР Крим з позовом до відповідачів: Виробничого об'єднання "Златоустівський машинобудівельний завод", м. Златоуст Челябінської області, до ЗАТ "Златоуст", м. Алупка, до ЗАТ "Українське республіканське об'єднання "Експрес", м. Київ, до ТОВ "Віпос ЛТД", м. Київ, до АКБ соціального розвитку "Укрсоцбанк" в особі Кримської республіканської філії АКБ соціального розвитку "Укрсоцбанк", м. Сімферополь про визнання корпоративних прав та зобов'язання внести зміни до системи реєстру.
Свої вимоги позивач мотивував вимогами ст..1, 7 Закону України «Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташованих на території України» від 10.09.1991 року № 1540-Х11, Угодою між Україною та Російською Федерацією «Про взаємне визнання прав та регулювання відносин власності» від 15.01.1993 року.
Крім того, позивач вважає, що Виробниче об'єднання "Златоустівський машинобудівельний завод", як суб'єкт підприємницької діяльності Російської Федерації, всупереч законодавству України безпідставно володіє корпоративними правами ЗАТ «Златоуст», тим самим порушує майнові та корпоративні права держави Україна на частку в статутному фонді ЗАТ «Златоуст».
В своїй позовній заяві позивач вказує, що враховуючи те, що Російська Федерація не підтвердила своє право власності на основні та зворотні засоби незавершеного будівництва пансіонату «Південний Урал», що були внесені ВО «Златоустівський машинобудівний завод» до статутного фонду ЗАТ «Златоуст» - неналежний засновник (учасник) в особі ВО «Златоустівський машинобудівний завод» не підтвердив та відповідно втратив право і на корпоративні права, що на теперішній час виражені у володінні простими іменними акціями ЗАТ «Златоуст» у кількості 176 штук, номінальною вартістю 30,00 грн. кожна, загальною номінальною вартістю 5280,00 грн., що складає 59% у статутному фонді товариства (емітента). Позивач тверджує, що він наділений правом визначати розмір корпоративних прав у майні товариств з підстав визначених законом та відповідно набувати прав засновника (учасника). У зв'язку з тим, що на сьогоднішній день об'єкт незавершеного будівництва пансіонату «Південний Урал» є завершеним будівництвом, введений в експлуатацію та належить на праві колективної власності ЗАТ «Златоуст» (згідно з Актом державної технічної комісії про готовність закінченого будівництвом об'єкту від 04.08.2000 р. затвердженого рішенням виконавчого комітету Ялтинської міської ради від 20.08.2000 р. та свідоцтвом про право власності №562) – права держави, на майні якої був створений ЗАТ «Златоуст», можуть бути поновлені шляхом визнання Фонду державного майна України учасником господарського товариства з розміром частки 59% у статутному фонді ЗАТ «Златоуст» та реалізовані шляхом придбання права власності на 59% акцій ЗАТ «Златоуст».
Позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
У відповідності зі ст..26, 3 Закони України «Про господарські товариства», засновниками акціонерного товариства можуть бути юридичні особи та громадяни. Іноземні громадяни, особи без громадянства, іноземні юридичні особи можуть бути засновниками та учасниками господарчих товариств нарівні із громадянами і юридичними особами України, крім випадків, встановлених законодавчими актами України.
15.10.1992 р. Українське республіканське об'єднання «Експрес», (м.Київ, вул..Десятинна, 13), Виробниче об'єднання «Златоустівський машинобудівний завод», (м.Златоуст, Челябинська область, Парковий проїзд, 1), Товариство з обмеженою відповідальністю «Фірма «Еней ЛТД», (м.Київ, вул..Чигорина, 57), Товариство з обмеженою відповідальністю «Віпос ЛТД», (м.Київ, вул..Пушкинська, 20), які є засновниками, уклали договір про утворення Акціонерного товариства закритого типу «Златоуст», (м.Ялта, м.Алупка, Дворцове шосе, 16).
Статтєю 7 договора визначено наступне.
Засновники Акціонерного товариства закритого типу «Златоуст», (м.Ялта, м.Алупка, Дворцове шосе, 16) за рахунок своїх долей, акцій, що набуваються, зобов'язуються внести у Статутний фонд товариства внески :
· Виробниче об'єднання «Златоустівський машинобудівний завод» - в якості внеска передає на баланс Акціонерного товариства закритого типу «Златоуст» основни та зворотни кошти пансионата «Південний Урал» в м.Ялта, що числяться за виробничим об'єднанням на суму 474 000 000 грн., що складає 53% Статутного фонда;
· Українське республіканське об'єднання «Експрес» - 285 000 000 руб., що складає 32% Статутного фонда;
· Товариство з обмеженою відповідальністю «Фірма «Еней ЛТД» - 93 000 000 руб, що складає 10% Статутного фонду;
· Товариство з обмеженою відповідальністю «Віпос ЛТД», (м.Київ, вул..Пушкинська, 20) – 42 000 000 руб, що складає 5% Статутного фонду.
Згідно ст..12 договора про створення акціонерного товариства закритого типа «Златоуст» від 15.10.1992 р. натуральне майно, що вноситься Засновниками в якості внеска до Статутного фонда, передається по акту прийому-передачи.
На підставі акту передачи основних засобів акціонерному товариству «Златоуст» в якості засновницького внеска до статутного капиталу та акту передачи матеріальних цінностей, основних засобів, засобів у розрахунках акціонерному товариству «Златоуст» в якості засновницького внеска ВО «Златоустівський машинобудівний завод», передає основні засоби, у тому числі будівля пансіонату «Південний Урал» (спальни корпуса на 500 мест, їдальня, адміністративно-побутовий корпус, танцзал, кінозал), (а.с.56-58, т.1).
Рішенням виконавчого комітету Ялтинської міської ради від 13.11.1992 р. за №804 зареєстрований Статут Акціонерного товариства закритого типу «Златоуст», затверджений рішенням зборів засновників від 23.10.1992 р. протокол №1.
Відповідно до п.1.1 Статуту Акціонерне товариство «Златоуст», створено відповідно до Законів України «Про господарські товариства», «Про власність», «Про іностранні інвестиції» та на підставі договора про сумісну діяльність зі створення акціонерного товариства «Златоуст» від 15.10.1992 р.
Стаття 8 Закону України «Про підприємництво», що діяв на момент створення ЗАТ «Златоуст», вказує на два вида засновницьких документів : статут та рішення одного або кілька власників або уповноваженого їм органа про створення суб'єкта підприємницької діяльності.
Засновницький договор названий в якості необхідного засновницького документа при створенні господарських товариств Законом України «Про господарські товариства» в редакції на момент створення ЗАТ «Златоуст». Відповідно до ст..26 Закона України «Про господарські товариства», засновники акціонерного товариства укладають між собою договір, що визначає порядок здійснення ними сумісной діяльності по створенню акціонерного товариства, відповідальність перед особами, що підписалися на акції, або третіми особами.
Згідно ст..32 Договора про створення акціонерного товариства від 15.10.1992 р., договір набуває чинності з дати його підписання засновниками. Таким чином, учасники договора пов'язани певними обов'язками до момента реєстрації акціонерного товариства, яке зареєстровано 13.11.1992 р.
Засновницький договір є одним з видів цивільно-правових договорів, до нього застосовуються норми Цивільного кодекса, що регламентують розірвання договорів або визнання угод недійсними.
У судове засідання не надано доказів визнання недійсним або розірвання договіру про створення акціонерного товариства від 15.10.1992 р.
У позовній заяві позивач посилається на створення ЗАТ «Златоуст» шляхом підписання засновницького договора від 15.10.1992 р. та реєстрацію Статуту товариства 13.11.1992 р. (а.с.3 т.1). Інші посилання на засновницькі документи ЗАТ «Златоуст» у позовній заяві відсутні.
У позовних вимогах позивач просить визначити Виробниче об'єднання «Златоустівський машинобудівний завод» неналежним засновником ЗАТ «Златоуст», виключити Виробниче об'єднання «Златоустівський машинобудівний завод» неналежним засновником ЗАТ «Златоуст» зі складу засновників (учасників) юридичної особи ЗАТ «Златоуст» з розміром частки 59% у статутному фонді.
У статті 6 Цивільного кодексу УРСР приведений перелік заходів захисту цивільних прав. У вказаному переліку відсутній захід захисту як визначення неналежним засновником (учасником) та виключення зі складу засновників товариства.
Таким чином, з урахуванням того, що Статут не визнаний недійсним, засновницький договір не розірваний та не визнаний недійсний, вимоги позивача щодо визнання Виробничого об'єднання «Златоустівський машинобудівний завод» неналежним засновником та виключення Виробничого об'єднання «Златоустівський машинобудівний завод» неналежним засновником ЗАТ «Златоуст» зі складу засновників (учасників) юридичної особи ЗАТ «Златоуст» з розміром частки 59% у статутному фонді, є безпідставними.
Слід зазначити те, що у матеріалах справи є Засновницький договір про утворення та діяльність Закритого акціонерного товариства «Златоуст» у новій редакції, зареєстрований рішенням виконавчого комітету Ялтинської міської ради від 13.11.1992 р. №804, перереєстрований розпорядженням виконавчого комітету Ялтинської міської ради від 02.02.2000 р., реєстраційний №04055765ю001057.
Статтєю 11.2, 11.3 Засновницького договору Закритого акціонерного товариства «Златоуст» у новій редакції встановлено, що Засновницький договор відміняє усі раніше укладени акціонерами угоди, що мають відношення до предмета Засновницького договора. Статут товариства є додатком до Засновницького договору.
Протоколом №15 загальних зборів акціонерів Закритого акціонерного товариства «Златоуст» від 16.08.1999 р. затверджений Статут Закритого акціонерного товариства «Златоуст» у новій редакції, зареєстрований рішенням виконавчого комітету Ялтинської міської ради від 13.11.1992 р. №804, перереєстрований розпорядженням виконавчого комітету Ялтинської міської ради від 02.02.2000 р., реєстраційний №04055765ю001057.
Відповідно до ст..1.1, 1.2 Статуту у новій редакції Закрите акціонерне товариство «Златоуст» творено на підставі засновницького договора «Про створення та діяльність Закритого акціонерного товариства «Златоуст», зареєстрованого 13.11.1992 р. та є правонаступником АТЗТ «Златоуст». Статут є новой редакцієї Статута акціонерного товариства закритого типу «Златоуст», зареєстрованого рішенням виконавчого комітету Ялтинської міської ради від 13.11.1992 р. №804, перереєстрованого 02.03.1995 р. №101 91.2) –р., реєстраційний №127-ОКР, ідентифікаційний код 20689067.
Розділом 4 Статуту передбачено наступне.
Статутний фонд товариства складає 8940 грн. Відповідно до ст..6 Закона України «Про цінні папери та фондову биржу» та ст..26 Закона України «Про господарські товариства» Товариство випускає 298 простих іменних акцій номінальной вартістю 30 грн. кожна.
Акціонери визначили такій порядок формування Статутного фонду :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Віпос-ЛТД», Україна
Виробниче об'єдання «Златоустівський машинобудівний завод», Росія
Закрите акціонерне товариство «Укроб'єднання «Експрес», Україна
вносять цінні папери грошови кошти, майно та права користування на загальну суму 8940 грн. таким чином, що Статутний фонд Товариства складає 8940 грн.
Акціонери визначають наступний порядок розподіла акцій Товариства :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Віпос-ЛТД», Україна (м.Київ, вул..Володимирська, 76) – 27 акцій, загальною номінальною вартістю 804 грн., що складає 9% у Статутному фонді Товариства;
Виробниче об'єдання «Златоустівський машинобудівний завод», Росія (Челябінська область, м.Златоуст, Парековий проїзд, 1) - 176 акцій, загальною номінальною вартістю 5275 грн., що складає 59% у Статутному фонді Товариства;
Закрите акціонерне товариство «Укроб'єднання «Експрес», Україна (м.Київ, вул..Десятинна, 13) - 95 акцій, загальною номінальною вартістю 2861 грн., що складає 32% у Статутному фонді Товариства.
На момент розгляду справи ані засновницький договір, ані статут ЗАТ «Златоуст» в редакції 1999 р. не визнавався недійсним та не розривався.
Згідно ст..1 Закону України «Про підприємства, установи та організацій союзного підпорядкування, розташованих на території України» від 10.09.1991 року, на норми якого посилається позивач в обґрунтування своїх вимог, майно й фінансові ресурси підприємств, установ, організацій і інших об'єктів союзного підпорядкування, розташованих на території України, є державною власністю України.
Як вбачається з матеріалів справи, ВО «Златоустівський машинобудівний завод» як на момент реєстрації ЗАТ «Златоуст», так і дотепер розташований у Російській Федерації, а тому, норми указаного закону не можуть застосовуватися до майна та фінансових ресурсів ВО «Златоустівський машинобудівний завод».
У відповідності зі ст..2 Угоди між Україною й Російською Федерацією про взаємне визнання прав і регулювання відносин власності від 15.01.1993 року, тимчасово застосовуваної з 11.01.1994 року, кожна зі сторін визнає права власності іншої сторони, її громадян і юридичних осіб стосовно розташованих на її території підприємств, установ, організацій і інших об'єктів (філії, частки, паї, акції та інше майно), які на 1 грудня 1990 року перебували у веденні органів державного керування іншої сторони, а також були власністю інших юридичних і фізичних осіб.
З матеріалів справи вбачається, що ВО «Златоустівський машинобудівний завод» придбало акції ЗАТ «Златоуст» в 1992 році, тобто пізніше строку, зазначеного в Угоді.
Згідно Рішення виконкому Ялтинської міської Ради від 29.08.2000 року №307 (5), свідоцтва про право власності №562 від 29.09.2000 року, будівництво пансіонату ЗАТ «Златоуст» було завершено в 2000 році. Власником пансіонату є ЗАТ «Златоуст».
У відповідності зі ст..33 ГПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини на які вона посилається як в обґрунтування своїх вимог або заперечень.
Позивачем не представлено будь-яких доказів, що підтверджують здійснення будівництва пансіонату, придбання устаткування й транспортних засобів, які були внесені ВО «Златоустівський машинобудівний завод» у статутний фонд ЗАТ «Златоуст» як оплату за акции, що, здобуваються за рахунок коштів республіканського бюджету РСФР.
Суд також не може взяти до уваги доводи позивача в частині посилання на ст..4 Угоди між Україною й Російською Федерацією від 15.01.1993 року, оскільки предметом суперечки в суді є акції ЗАТ «Златоуст», а не об'єкт соціальної сфери або відповідна частка в ньому.
У відповідності зі ст..12 Закону України «Про господарські товариства», від 19.09.1991 року № 1576-Х11, акціонерне товариство є власником майна: переданого йому засновниками та учасниками у власність, придбаного за рахунок продажу акцій, отриманого в результаті його господарської діяльності, а також іншого майна, придбаного на підставах, не заборонених законом, а акціонер є лише власником акцій.
Крім того, Фондом державного майна України пропущений строк позовної давності, визначений ст..71 ЦК України (у редакції 1963 року), ст..257 ЦК України (у редакції 2000 року), що згідно ст..80 ЦК (у редакції 1963 року), ст..267 ЦК України (у редакції 2001 року) є підставою для відмови в позові.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Віпос-ЛТД» представило в суд клопотання про залучення в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору – акціонера Старикова Геннадія Павловича, (Росія, Челябинська обл.., м.Міасс, вул..Ліхачьова, 51, кв.20) та витребування у Акціонерно-комерційного банку соціального розвитку в особі Кримської республіканської філії, (м.Сімферополь, вул..Кірова, 36) відомості про стан акціонерів на день отримання ухвали господарського суду по зазначеній справі.
Вказане клопотання задоволенню не підлягає у зв'язку з наступним.
Відповідно до ст..27 Господарського процесуального кодекса України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора або з ініціативи господарського суду.
В обґрунтування залучення до участі в розгляді справи в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Старикова Г.П., не представлено доказів, що Стариков Г.П. є акціонером товариства, а також не надано доказів того, що Акціонерно-комерційний банк соціального розвитку в особі Кримської республіканської філії, (м.Сімферополь, вул..Кірова, 36) є реєстратором ЗАТ «Златоуст».
Вступна та резолютивна частина рішення оголошена в судовому засіданні 09.08.2007 р.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 1, 21, 77, 82-84 Господарського процесуального кодекса України, суд
Вирішив:
В задоволенні позова відмовити.
Рішення підписано та оформлено в порядку ст..85 Господарського процесуального кодексу України 14.08.2007 р.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Цикуренко А.С.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2007 |
Оприлюднено | 10.09.2007 |
Номер документу | 922276 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Цикуренко А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні