Рішення
від 24.09.2020 по справі 452/2352/20
САМБІРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 452/2352/20

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

"24" вересня 2020 р. м.Самбір

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

у складі: головуючого - судді Галина В.П.

секретар судового засідання Задорожна В.Б.

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в порядку ч. 2 ст. 247 ЦПК України цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Воле - Баранецької сільської ради Самбірського району Львівської області про визначення додаткового строку на прийняття спадщини , -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Воле-Баранецької сільської ради Самбірського району Львівської області про визначення додаткового строку на подання заяви про прийняття спадщини та встановлення факту, що має юридичне значення.

В обґрунтування позовних вимог посилався на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько, ОСОБА_2 , після його смерті відкрилась спадщина на майно, право на яке він мав за життя, а саме на земельні ділянки для ведення особистого підсобного господарства та обслуговування житлового будинку, які належали його бабі ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі Державного акту серії II-ЛВ № 048648, виданого 1 жовтня 1996 року на підставі рішення Садковицької сільської ради від 14.09.1996 року.

Він,позивач,вказує, що його батько після смерті свої матері прийняв спадщину,однак не оформив своїх спадкових прав.

Зазначив, що після смерті батька, будучи спадкоємцем його майна за законом, він звернувся до приватного нотаріуса Самбірського районного нотаріального округу з заявою про прийняття спадщини. Однак, приватним нотаріусом йому було роз`яснено, що він пропустив шестимісячний строк, встановлений законом, для прийняття спадщини, а реєстрація його, позивача, місця проживання згідно відмітки в паспорті є відмінною від місця проживання батька до моменту смерті батька.

Вважає, що пропустив цей строк з поважних причин, так як на момент смерті спадкодавця фактично проживав разом з ним,а будучи необізнаним в юриспруденції, лише в приватного нотаріуса дізнався про пропущений термін на звернення.

Просить визначити йому додатковий строк для подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , тривалістю три місяці з дня набрання рішенням законної сили та встановити факт, що має юридичне значення, а саме: факт, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 був сином ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Позивач ОСОБА_1 в підготовче засідання не з`явився, його представник - адвокат Захарко Ю.Ю. подала заяву про підтримання позовної заяви та розгляд справи у їхню відсутність.

Представник відповідача Воле-Баранецької сільської ради у підготовче засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності та визнання позову.

Суд дійшов висновку про задоволення заяви, виходячи із такого.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється

Згідно зі ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтею 206 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 206 ЦПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Із свідоцтва про смерть відомо, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Садковичі Самбірського району Львівської області у віці 65 років померла ОСОБА_3 (а.с. 7).

Згідно договору купівлі- продажу, посвідченого державним нотаріусом Самбірської державної нотаріальної контори Петляк А.А. 13.12.1999 року, ОСОБА_3 продала, а ОСОБА_1 купив житловий будинок АДРЕСА_1 (а.с.8)

Згідно даних по господарського обліку за 1981-1985 роки членами господарства зазначено ОСОБА_3 (голова), ОСОБА_2 (син) та ОСОБА_1 (внук) (а.с.14).

Згідно даних по господарського обліку за 1996-2000 роки членами господарства зазначено ОСОБА_3 (голова), ОСОБА_2 (син) та ОСОБА_1 (внук) (а.с.16).

Із довідки № 2266 від 31.07.2020 року, виданої виконавчим комітетом Воле-Баранецької сільської ради, вбачається, що ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 до дня смерті проживала та була зареєстрована у АДРЕСА_1 разом із сином ОСОБА_2 та внуком ОСОБА_1 (а.с.11).

Отже, наведені докази, а саме: дані про вік, місце народження та місце проживання із достовірністю свідчать про те, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 був сином ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту, зокрема, родинних відносин між фізичними особами.

У пункті 7 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року № 5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення роз`яснено, що суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину.

Суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах громадянського стану.

Згідно зі свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого Воле-Баранецькою сільською радою Самбірського району Львівської області (актовий запис 33) ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_5 , його батьками записані ОСОБА_2 та ОСОБА_4 (а.с.18).

Із довідки № 2267 від 31.07.2020 року, виданої виконавчим комітетом Воле-Баранецької сільської ради, вбачається, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , на час своєї смерті проживав та був зареєстрований у АДРЕСА_1 (а.с.16).

Позивач ОСОБА_1 у встановлений законом шестимісячний термін із заявою про прийняття спадщини та видачу спадкового свідоцтва до нотаріальної контори не звернувся, а відтак, даний спір виник щодо визначення позивачу додаткового строку для прийняття спадщини після смерті його батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Часом відкриття спадщини є день смерті особи (ч. 2ст. 1220 ЦК України).

Частина 3 ст. 1272 ЦК України визначає, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

У п. 24 постанови Пленум Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування зазначено, що особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України. Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

ОСОБА_1 заяву про прийняття спадщини протягом шести місяців з часу відкриття спадщини не подав, але пропустив цей строк з поважних причин, що визнав відповідач.

Відтак, суд дійшов до висновку про необхідність визначення позивачу додаткового строку для прийняття спадщини, який слід визначити строком на три місяці.

Визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Керуючись ст. ст. 200, 206, 258, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

Позов задовольнити.

Встановити, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 був сином ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Визначити ОСОБА_1 , додатковий строк на три місяці для подання заяви про прийняття спадщини за законом, що відкрилася внаслідок смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не буде подано, і може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Текст повного рішення буде складено 05.10.2020 року.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , місце проживання АДРЕСА_2 .

Відповідач: Воле - Баранецька сільська рада Самбірського району Львівської області, ЄДРПОУ 04369883, адреса місцезнаходження с. Воля Баранецька, вул. Цимбрили, 36-а, Самбірського району Львівської області, поштовий індекс 81477.

Суддя

СудСамбірський міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення24.09.2020
Оприлюднено19.10.2020
Номер документу92236094
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —452/2352/20

Рішення від 24.09.2020

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Галин В. П.

Рішення від 24.09.2020

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Галин В. П.

Ухвала від 02.09.2020

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Галин В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні