Рішення
від 24.09.2020 по справі 452/2354/20
САМБІРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 452/2354/20

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

"24" вересня 2020 р. м.Самбір

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

у складі: головуючого - судді Галина В.П.,

секретар судового засідання Задорожна В.Б.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в порядку ч. 2 ст. 247 ЦПК України цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Воютицької сільської ради Самбірського району Львівської області про визнання права на земельну частку (пай) , -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Воютицької сільської ради Самбірського району Львівської області про визнання за ним права на земельну частку (пай), розміром 0,46 га в умовних кадастрових гектарах , яка розташована на території Воютицької сільської ради Самбірського району Львівської області, в порядку спадкування за законом після смерті його матері ОСОБА_2 ,яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що смерті матері відкрилась спадщина на належне їй майно, а саме на земельну частку (пай) розміром 0,82 га в умовних кадастрових гектарах , яка розташована на території Воютицької сільської ради Самбірського району Львівської області, згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛВ-14 №0082241, виданого на підставі розпорядження голови Самбірської районної державної адміністрації від 27 березня 1997 року за №184 та зареєстрованого в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) 16.05.1997 року за №241.

Зазначив, що за життя мати не встигла оформити своє право на частину земельної частки (паю) розміром 0,46 га. Відсутність правовстановлюючого документа на право на дану земельну ділянку унеможливлює оформлення вказаної спадщини у нотаріуса.

При житті його, позивача, мати склала заповіт на його користь,згідно якого все майно де б воно не було і з чого б воно не складалось і взагалі те, що буде належати їй на день смерті і на що вона матиме право за законом.

Після її смерті, він, позивач, звернувся до Самбірської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, де державним нотаріусом була заведена спадкова справа.

Позивач ОСОБА_1 в підготовче засідання не з`явився, подав до суду заяву про підтримання позовної заяви та розгляд справи у його відсутності.

Представник відповідача Воютицької сільської ради у підготовче засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності та визнання позову.

Суд дійшов висновку про задоволення заяви, виходячи із такого.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно зі ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтею 206 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 206 ЦПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Із свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 відомо, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Воютичі Самбірського району Львівської області у віці 67 років померла ОСОБА_2 (а.с.7) .

Відповідно до ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Часом відкриття спадщини є день смерті особи, або день, з якого вона оголошується померлою.

Отже, ІНФОРМАЦІЯ_2 внаслідок смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина.

Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Статтею ст. 1223 цього Кодексу встановлено, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

Із свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 відомо, що ОСОБА_1 є сином ОСОБА_2 (а.с. 11).

17 квітня 1999 року ОСОБА_2 заповіла своєму синові ОСОБА_1 все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось і взагалі те, що буде належати їй на день смерті і на що вона матиме право за законом (а. с. 9).

ОСОБА_3 належало право на земельну частку (пай) площею 0,82 в умовних кадастрових га без контурного визначення меж в натурі на місцевості, яка розташована на території Народного господарства Воютицьке в селі Воютичі Самбірського району Львівської області на підставі сертифіката на право приватної власності на землю, серії ЛВ № 0082241, виданого 15 травня 1997 року на підставі рішення Самбірської районної адміністрації від 27 березня 1997 року за № 184, згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом видно, що ОСОБА_1 успадкував за заповітом право на земельну частку (пай) площею 0,36 в умовних кадастрових га без контурного визначення меж в натурі на місцевості, яка розташована на території Народного господарства Воютицьке в селі Воютичі Самбірського району Львівської області, що належала ОСОБА_3 (а.с.12,17).

Із довідки, виданої 28.07.2020 року Воютицькою сільською радою Самбірського району Львівської області, видно, що у 2002 році ОСОБА_2 отримала взамін Сертифікату на право на земельну частку (пай) 23.03.2002 року Державний акт на право на земельну ділянку серії I-ЛВ № 020583 площею 0,36 га (а.с.16, 19).

Відтак, ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , за життя не встигла оформити право на частину земельної ділянки (паю) розміром 0,46 га.

Відповідно до ч. 2 ст. 14 Конституції України та ч. 2 ст. 1 Земельного Кодексу України, право власності на землю гарантується, це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до Закону.

Згідно п. 17 розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України сертифікати на право на земельну частку (пай), отримані громадянами, вважаються правовстановлюючими документами при реалізації ними права вимоги на відведення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) відповідно до законодавства.

Сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення власникам земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності на землю.

Відповідно до роз`яснень, які викладені у п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 16.04.2004 року № 7 Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення земельної ділянки в натурі (на місцевості) та видачі державного акта про право власності на землю (пункт 17 розділу X Перехідні положення ЗК).

Згідно ст. 1225 Цивільного кодексу України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Ураховуючи наведене, право позивача на спадкове майно підлягає захисту шляхом визнання за ним права на спадкове майно за законом, а саме права на земельну частку (пай) розміром0,46 га в умовних кадастрових гектарах , яка розташована на території Воютицької сільської ради Самбірського району Львівської області .

Отже, визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Керуючись ст. ст. 200, 206, 258, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , право на земельну частку (пай), площею 0,46 га в умовних кадастрових гектарах , яка розташована на території Воютицької сільської ради Самбірського району Львівської області, згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛВ-14 №0082241, виданого на підставі розпорядження голови Самбірської районної державної адміністрації від 27 березня 1997 року за №184 та зареєстрованого в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) 16.05.1997 року за №241.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не буде подано, і може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Текст повного рішення буде складено 05.10.2020 року.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце проживання АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .

Відповідач: Воютицька сільська рада Самбірського району Львівської області, адреса місцезнаходження с. Воютичі Самбірський район Львівська область, поштовий індекс 81453, ЄДРПОУ 04369908.

Суддя

СудСамбірський міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення24.09.2020
Оприлюднено19.10.2020
Номер документу92236095
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —452/2354/20

Рішення від 24.09.2020

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Галин В. П.

Рішення від 24.09.2020

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Галин В. П.

Ухвала від 02.09.2020

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Галин В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні