Справа № 453/1062/20
№ провадження 2/453/403/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 жовтня 2020 року м. Сколе
Сколівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого судді - Курницької В.Я.
секретаря судового засідання - Трембач М.М.
за участі:
позивача- ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сколе в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Головецької сільської ради Сколівського району Львівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
в с т а н о в и в :
Позивач - ОСОБА_1 - звернувся до суду з позовом до відповідача - Головецької сільської ради Сколівського району Львівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його баба - ОСОБА_2 , яка 19.11.2018 року у Головецькій сільській раді склала заповіт, яким все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося, заповіла своєму внукові - позивачеві у справі. Однак, звернувшись до нотаріуса із заявою про оформлення права на спадщину, йому було роз`яснено, що він пропустив строк для прийняття спадщини, оскільки заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем протягом шести місяців з часу відкриття спадщини. Натомість, позивач, посилаючись на складні життєві обставини, об`єктивні та істотні труднощі, а саме на значну відстань між місцем його постійного проживання та місцем знаходження спадкового майна, а також на те, що, будучи єдиним годувальником в багатодітній сім`ї, позивач працює в складних умовах праці. Крім того, зазначає, що у вказаний період у нього народилася третя дитина, у зв`язку з чим виникла потреба додаткових матеріальних ресурсів та часу. На підставі наведеного просить визнати, що термін для подання заяви про прийняття спадщини ним пропущено з поважних причин. Просить позов задоволити.
Ухвалою Сколівського районного суду Львівської області від 10.09.2020 року відкрито провадження, розгляд справи визначено здійснювати в порядку загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 06.10.2020 року. 03.09.2020 року позивачем у справі подано заяву про розгляд справи за її відсутності, проти винесення рішення в підготовчому засіданні не заперечує.
02.10.2020 року представником відповідача у справі подано заяву про визнання позову в повному обсязі, справу просив розглядати за відсутності представника відповідача.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідно до вимог ч.ч. 1, 4 ст. 206 ЦПК України, відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
За таких обставин суд вважає, що перешкод для здійснення розгляду справи у підготовчому засіданні та ухвалення судового рішення у підготовчому засіданні, відповідно до вимог ч. 3 ст. 200 ЦПК України, немає.
В підготовчому засіданні позивач - ОСОБА_1 - поданий позов підтримав з підстав, аналогічних викладеним у позовній заяві, просить його задоволити.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, давши належу оцінку доказам у справі, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Із копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого Головецькою сільською радою Сколівського району Львівської області 04.01.2019 року вбачається, що баба позивача - ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
За життя - 17.11.2018 року - ОСОБА_2 розпорядилась на випадок смерті, що все його майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось і взагалі все те, що буде належати їй на день смерті, заповідає внукові - ОСОБА_1 . Вказаний заповіт посвідчений секретарем Головецької сільської ради Сколівського району Львівської області, зареєстрований в реєстрі за № 16.
Встановлено судом на підставі наявних в матеріалах справи доказів і факт звернення позивача в Сколівську державну нотаріальну контору Львівської області з заявою про прийняття спадщини після смерті своєї баби - ОСОБА_2 , котра померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , однак, листом № 500/01-16 від 07.09.2020 року завідувачем Сколівською державною нотаріальною конторою Батлюком В.І. йому було повідомлено про пропуск шестимісячного строку на прийняття спадщини та рекоменовано звернутись до суду для його продовження.
Частиною 1 статті 1270 ЦК України встановлено, що для прийняття спадщини встановлюється строк в шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно ч. 3 статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування роз`яснено судам, що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, суд досліджує поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Правила ч. 3 ст. 1272 ЦК України про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: 1/ у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2/ ці обставини визнані судом поважними.
Якщо ж у спадкоємця перешкод не було, а він не скористався правом на прийняття спадщини через відсутність інформації про спадкову масу, то положення ч. 3 ст. 1272 ЦК України не застосовуються.
В обґрунтування поважності пропуску встановленого законодавством для прийняття спадщини позивач зазначає про складні життєві обставини, об`єктивні та істотні труднощі, а саме на значну відстань між місцем його постійного проживання та місцем знаходження спадкового майна, а також на те, що, будучи єдиним годувальником в багатодітній сім`ї, позивач працює в складних умовах праці. Крім того, зазначає, що у вказаний період у нього народилася третя дитина, у зв`язку з чим виникла потреба додаткових матеріальних ресурсів та часу.
Обставини, на які посилається позивач у справі, а саме щодо постійного проживання позивача в м. Львові, а також факт суттєвого ушкодження здоров`я позивача внаслідок отриманої в 2003 році автотравми, так само як і факт народження у нього 27.05.2019 року дочки підтверджуються копіями паспорту позивача та свідоцтва про народження ОСОБА_3 серії НОМЕР_2 .
Зазначені обставини суд визнає поважними причинами пропуску строку звернення позивачем з заявою про прийняття спадщини. Беручи до уваги вищевикладене, зважаючи на визнання позову відповідачем у справі, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 259, 263, 265, 268, 273 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Позов ОСОБА_1 до Головецької сільської ради Сколівського району Львівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задоволити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , додатковий строк 2 (два) місяці з дня набрання рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до апеляційного суду Львівської області шляхом подання апеляційної скарги в 30-ти денний строк з дня проголошення рішення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування сторін та інших учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ;
Відповідач: Головецька сільська рада Сколівського району Львівської області, місцезнаходження: с. Головецько Сколівського району Львівської області, 82641, код ЄДРПОУ 04370403.
Повний текст рішення складено 15.10.2020 року.
Головуючий суддя В.Я. Курницька
Суд | Сколівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2020 |
Оприлюднено | 19.10.2020 |
Номер документу | 92236185 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сколівський районний суд Львівської області
Курницька В. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні