6473-2007
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 101
РІШЕННЯ
Іменем України
19.06.2007Справа №2-7/6473-2007
До відповідача Споживчого товариства №4 Бахчисарайського районного споживчого товариства (98403, м. Бахчисарай, вул. Македонського, 88, код ЗКПО 31715674)
Про стягнення 704,99 грн.
Суддя Дворний І. І.
представники:
Від позивача – Лагозинська В. Л., предст., дов. №015Д від 04.01.2007 р.
Від відповідача - не з'явився.
Суть справи: Відкрите акціонерне товариство «Крименерго» звернулось до Господарського суду АР Крим з позовом до Споживчого товариства №4 Бахчисарайського районного споживчого товариства про стягнення 704,99 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що в ході проведення перевірок, що належать відповідачу, були встановлені порушення останнім Правил користування електричною енергією, про складені відповідні акти. На підставі вказаних актів СТ №4 Бахчисарайського РаСТ була нарахована сума вартості недоврахованої електроенергії на загальну суму 704,99 грн., яка до часу подачі позову до суду в добровільному порядку не сплачена.
Відповідач у судове засідання двічі не з'явився, відзив на позов не надав, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце слухання справи був проінформований належним чином рекомендованою кореспонденцією.
Суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами у порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
Розгляд справи відкладався у порядку ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ :
04.02.2005 р. в ході проведення перевірки магазину «Ювілейний» по вул. Подгородня в м. Бахчисарай, що належить СТ №4 Бахчисарайського РаСТ, було встановлено порушення відповідачем Правил користування електричною енергією, а саме: „самовільне підключення електротермообладнання”. Вказані порушення були зафіксовані в акті про порушення ПКЕЕ №4379 від 04.02.2005 р., який був підписаний продавцем Греп М. Л. без будь-яких зауважень з боку Споживача.
Відповідно до п. 1.2 Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою НКРЕ України №28 від 31.07.1996 р. (в редакції станом на момент проведення перевірки), електроустановкою вважається установка, яка призначена для виробництва або перетворення, передачі, розподілу чи споживання електроенергії.
П. 4.1 ПКЕЕ встановлено, що електроустановки споживачів мають бути забезпечені необхідними розрахунковими засобами обліку електричної енергії для розрахунків за спожиту електричну енергію, технічними засобами контролю і управління споживанням електричної енергії та потужності, що встановлюються відповідно до вимог ПУЕ та проектних рішень, а також за бажанням споживача засобами вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії.
Приєднання та підключення до мереж електропередавальної організації (основного споживача) електроустановок споживачів, що не забезпечені розрахунковими засобами обліку електричної енергії, забороняється, за винятком випадків, передбачених розділом 7 цих Правил (п. 4.2 Правил).
Відповідно до п. 7.1 ПКЕЕ розрахунки споживачів з постачальниками електричної енергії за регульованим тарифом здійснюються за чинними тарифами, які встановлюються відповідно до положень нормативно-правових документів НКРЕ, згідно з договором про постачання електричної енергії. Обсяги електричної енергії, які підлягають оплаті, мають визначатися у відповідності до даних розрахункового обліку електричної енергії про її фактичне споживання за винятком випадків, передбачених цими Правилами.
П. 7.30 Правил передбачено, що у випадках виявлення у споживача змін у схемі ввімкнення розрахункового засобу обліку та електричного керуючого годинника в схемах багатотарифного розрахункового обліку або зміни керуючої програми, пошкоджень, зриву пломб, штучного гальмування диска, зупинки електрогодинника та інших порушень, спричинених діями споживача, які призводять або можуть призвести до зниження показів споживання електричної енергії, покази розрахункового засобу обліку не враховуються, а постачальник електричної енергії здійснює перерахунок за користування електричною енергією за період від дня останнього контрольного зняття представником постачальника електричної енергії показів розрахункового засобу обліку чи фактично проведеної і підтвердженої актом технічної перевірки роботи схеми комерційного обліку, що мала передувати виявленню порушень, але цей період має не перебільшувати шести місяців. Якщо споживач з метою позаоблікового споживання електричної енергії влаштував приховану електропроводку, встановив пристрій, що занижує покази засобу обліку, порушив умови монтажу, виявити які представник постачальника електричної енергії при попередніх відвідуваннях не мав можливості, споживачу робиться перерахунок за користування електричною енергією з дати допуску електроустановок споживача в експлуатацію, але не більше трьох років. Перерахунок здійснюється відповідно до методичних рекомендацій, затверджених НКРЕ у відповідності до наданих законодавством України повноважень, за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням.
У разі виявлення уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці оформляється двосторонній акт порушень за встановленою формою. Акт складається у присутності представника споживача в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача підписати акт робиться запис про відмову (п. 7.31 ПКЕЕ).
Згідно з п. 7.32 ПКЕЕ на підставі акта порушень, погодженого споживачем, уповноваженими представниками постачальника електричної енергії за регульованим тарифом визначаються обсяг недоврахованої електроенергії та/або сума завданих споживачем збитків та виписуються споживачу додаткові розрахункові документи для сплати відповідно до законодавства України. Кошти за недовраховану електричну енергію перераховуються споживачем на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії за регульованим тарифом. Сума збитків перераховується споживачем на поточний рахунок постачальника електричної енергії або електропередавальної організації.
Матеріали справи свідчать, що на підставі акта №011146 від 15.01.2004 р., згідно з Методикою обчислення обсягу електричної енергії, недоврахованої унаслідок порушення споживачем - юридичною особою Правил користування електричною енергією, затвердженою Постановою НКРЕ №1197 від 05.12.2001 р. (чинною на час проведення перевірки та здійснення розрахунку), позивачем була розрахована вартість неврахованої електричної енергії у розмірі 75,65 грн., на оплату якої був виставлений рахунок-попередження №0825 від 13.09.2005 р.
Відповідач не надав суду доказів оплату ним вартості недоврахованої електроенергії у розмірі 75,65 грн., у той час як відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. За таких обставин, вимоги позивача щодо стягнення зі Споживчого товариства №4 Бахчисарайського районного споживчого товариства заборгованості у розмірі 75,65 грн. підлягають задоволенню.
Крім того, з матеріалів справи вбачається, що 21.10.2005 р. представниками ВАТ «Крименерго» була здійснена перевірка магазину по вул. Леніна, 14 в с. Тургенівка Бахчисарайського району, що належить СТ №4 Бахчисарайського РаСТ. В ході проведення перевірки було виявлено порушення відповідачем ПКЕЕ, що виразилося в порушенні пломби державного стандарту, про що був складений відповідний акт №6289 від 21.10.2005 р. Актом проведення експертизи №3524 відж 07.11.2005 р. також підтверджується невідповідність лічильника №555805 типу И672м дати повірки 07.11.2005 р. чинним вимогам ГОСТ 8.259-77.
Відповідно до п. п. 4.9-4.11 Правил користування електричною енергією (в редакції станом на момент проведення перевірки) відповідальність за технічний стан засобів обліку несе та організація, на балансі якої вони перебувають, або організація, яка здійснює їх експлуатацію на підставі відповідного договору. Відповідальність за збереження і цілісність розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб покладається на їх власника або організацію, на території (у приміщенні) якої вони встановлені, згідно з відповідним договором. Розрахунковий засіб обліку електричної енергії має бути опломбований пломбою з тавром Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, пломбою з тавром електропередавальної організації згідно з вимогами відповідної нормативно-технічної документації.
Матеріали справи свідчать, що на підставі акта №6289 від 21.10.2005 р. позивачем була розрахована вартість неврахованої електричної енергії у розмірі 629,34 грн.
Відповідач, всупереч вимогам ст. 33 ГПК України, не представив суду доказів оплати заборгованості перед позивачем за актом про порушення ПКЕЕ №6289 від 21.10.2005 р. у розмірі 629,34 грн.
За таких обставин, позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства «Крименерго» щодо стягнення з відповідача заборгованості у загальному розмірі 704,99 грн. є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню в повному обсягу.
Державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу підлягають стягненню з відповідача відповідно до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 82-84 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути зі Споживчого товариства №4 Бахчисарайського районного споживчого товариства (98403, м. Бахчисарай, вул. Македонського, 88, код ЗКПО 31715674) на користь Відкритого акціонерного товариства «Крименерго» (95034, м. Сімферополь, вул. Київська, 74/6, код ЗКПО 00131400) суму заборгованості у розмірі 704,99 грн., 102,00 грн. державного мита та 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
3. Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Дворний І.І.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2007 |
Оприлюднено | 10.09.2007 |
Номер документу | 922503 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Дворний І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні