ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 жовтня 2020 року Справа № 923/872/20
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пригузи П.Д. , за участі секретаря Литвиненко Т.О., розглянувши в приміщені Господарського суду Херсонської області (вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000) справу
про стягнення 28 224,00 грн,
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Імпорт-Офіс Україна" 31.08.2020 звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРАН І К" заборгованості за договором поставки № 78/0 на загальну суму 28 224,00 грн, судові витрати покласти на відповідача.
Ухвалою від 02.09.2020 суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі, постановив здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення (виклику) учасників справи, встановив відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву - п`ятнадцять днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, копію відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана позивачеві одночасно з надісланням відзиву до суду, встановив позивачу строк для надання суду додаткових доказів та відповіді на відзив - 30 днів з дня відкриття провадження у справі.
Ухвала про відкриття провадження у справі була надіслана на юридичну адресу відповідача (вул. Олеся Гончара, 12, м. Каховка), однак вона була повернута 12.09.2020 відділенням зв`язку ПАТ Укрпошта з відміткою адресат відсутній за вказаною адресою .
Станом на 15.10.2020 відзив до суду відповідачем надано не було.
Перевіривши адресу місцезнаходження відповідача відповідно до відомостей ЄДРЮОФОПГО суд підтвердив правильність надсилання повідомлення відповідачеві, отже, він повідомлений належним чином про дату та місце розгляду його справи.
Сам лише факт не отримання відповідачем кореспонденції, якою суд, з додержанням вимог процесуального закону, надсилав ухвалу для вчинення відповідних дій за належною адресою та яка повернулася в суд у зв`язку з її неотриманням адресатом, не може вважатися поважною причиною не виконання ухвали суду, оскільки зумовлено не об`єктивними причинами, а суб`єктивною поведінкою сторони щодо отримання кореспонденції, яка надходила на його адресу.
І. Правова позиція позивача:
Між Товариством з обмеженою відповідальністю "ЮРАН І К" (далі - Відповідач або Покупець) та ТОВ Імпорт-Офіс Україна (далі - Позивач або Постачальник) 24.10.2018 укладено Договір поставки № 78/0 (далі - Договір), відповідно до п. 1.1 якого Постачальник передає у власність, а Покупець приймає та оплачує Товар на умовах, визначених у даному Договорі.
Відповідно до п. 3.8 Договору пункт призначення, умови та терміни поставки заздалегідь узгоджуються Сторонами відносно кожного конкретного замовлення, що надійшло від Покупця.
Так, сторонами Договору було погоджено поставку товару, асортимент якого було погоджено у рахунку-фактурі № 100866 від 20 грудня 2019р. та зазначено у накладній № IU000223216 від 24.12.2019.
Також Позивач та Відповідач погодили поставку товару за допомогою послуг перевізника (кур`єрської служби) ТОВ Хайвей .
Так, на виконання умов Договору Позивач відправив зазначений вище товар за накладною ТОВ Хайвей №FSL-A229094 від 23.12.2019.
Відправлений Позивачем товар був отриманий особисто директором Відповідача, ОСОБА_1 , що підтверджується її підписом на накладній ТОВ Хайвей № FSL-A229094 від 23.12.2019.
У відповідності до умов Договору разом з товаром були направлені оригінали накладної № IU000223216 від 24.12.2019р. (2 екз.) та (2 екз) та рахунку-фактури № 100866 від 20.12.2019.
Як зазначається у службовій записці начальника господарства складського ТОВ Імпорт-Офіс Україна від 18.08.2020р., Відповідач не повернув підписану з його боку накладну № IU000223216 від 24.12.2019р.
Позивач зазначає, що з моменту отримання товару по сьогоднішній день, Позивач не отримав жодної претензії щодо кількості, асортименту або якості поставленого товару, що в свою чергу, свідчить про повне виконання Позивачем зобов`язань щодо поставки товару.
Відповідно до визначення термінів, що містяться в статті 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства; первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Позивач також зазначає, що визначальною ознакою господарської операції є те, що внаслідок її здійснення має відбутися реальний рух активів.
Відповідно до частин 201.1, 201.6, 201.7, 201.10 статті 201 Податкового кодексу України платник податку зобов`язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну.
Податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов`язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця. Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сумм податку, що відносяться до податкового кредиту. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Так Позивачем за фактом поставки товару Відповідачу за накладною № IU000223216 від 24.12.2019 зареєстровано податкову накладну № 6720 від 24.12.2019р.
Таким чином, Позивачем в повному обсязі виконано перед Відповідачем зобов`язання щодо поставки товару, передбачені Договором та законодавством України.
Пункт 2.6. Договору передбачає, що Покупець здійснює оплату за Товар протягом 30 (тридцяти) календарних днів з моменту поставки Товару Постачальником.
Проте, станом на день написання даної заяви Відповідач не виконав свої зобов`язання щодо оплати товару.
Посилаючись на відповідні норми Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України, позивач наголошує, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Згідно із ст. 610 Цивільного кодексу України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання)
Позивач вважає, що Відповідачем порушено зобов`язання у розумінні ст. 610 Цивільного кодексу України, оскільки не було оплачено поставлений товар у повному обсязі та у строки, передбачені п. 2.6 Договору.
Стосовно заходів досудового врегулювання спору, то Позивачем було направлено Відповідачу письмову вимогу про виконання зобов`язання та погашення заборгованості (лист від 16.03.2020р. вих. № 81), на яку Відповідач не надав відповіді.
ІІ. Позиція відповідача:
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань адресою реєстрації Відповідача є вул. Олеся Гончара, 12, м. Каховка, на цю ж адресу судом була направлена ухвала про відкриття провадження.
Ухвала про відкриття провадження у справі була надіслана на юридичну адресу відповідача, однак вона була повернута 12.09.2020 відділенням зв`язку ПАТ Укрпошта з відміткою адресат відсутній за вказаною адресою .
Відповідач, повідомлений про строк подання відзиву належним чином, відповідно до ст. ст. 120, 242 Господарського процесуального кодексу України, шляхом направлення ухвали суду рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення на адресу місця проживання (перебування) особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, не скористався своїм правом на подання відзиву на позовну заяву, відзив на позовну заяву у встановлений судом строк, без поважних причин не подав.
Відповідно до положень частини 9 статті 165 ГПК України: "У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами."
В той же час суд, керуючись нормами-принципами та завданнями ГПК України, виходить з того, що здійснюючи правосуддя, господарський суд захищає права та інтереси фізичних і юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного права чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.
Суд вирішує спір відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову тощо.
Розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У цьому випадку судове засідання не проводиться.
Згідно ч. 10 ст. 81 ГПК України у разі неподання учасником справи витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання та яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.
ІІІ. Мотивувальна частина рішення:
Господарський суд встановив таке.
Між Товариством з обмеженою відповідальністю "Імпорт-Офіс Україна" та Товариством з обмеженою відповідальністю "ЮРАН І К" 24 жовтня 2018 року було укладено договір поставки № 78/0. Предметом договору є поставка товару, п.п. 1.2., 1.3. кількість, асортимент та ціна Товару, що поставляється, узгоджуються СТОРОНАМИ заздалегідь та фіксуються у рахунках - фактурах та видаткових накладних, які є невід`ємною частиною цього Договору. Ціна Договору (загальна сума Договору) складається із сум, вказаних у видаткових накладних, що оформлюються Сторонами протягом строку дії цього Договору.
Я вбачається з тексту договору сторони домовились про наступне:
2.1. ПОКУПЕЦЬ сплачує за товар по ціні, що зазначена в рахунку-фактурі та видатковій накладній, що надаються ПОСТАЧАЛЬНИКОМ на кожну партію Товару.
2.2. У випадку зниження комерційного курсу української гривні у співвідношенні до долара США або/та Євро більше ніж на 5%, ПОСТАЧАЛЬНИК у письмовій формі повідомляє про це ПОКУПЦЯ. Останній повинен протягом 2 (двох) банківських днів з моменту отримання цього повідомлення сплатити за вже поставлений, але ще не сплачений Товар. Якщо ПОКУПЕЦЬ не має можливості зробити це у вищезазначений термін, то відпускні ціни на несплачений Товар будуть проіндексовані СТОРОНАМИ, згідно з Актами переоцінки ПОСТАЧАЛЬНИКА.
2.3. Сума на яку ПОСТАЧАЛЬНИКОМ був поставлений ПОКУПЦЮ Товар, та по якому не настав термін оплати, згідно п.2.6., не може перевищувати суму середньомісячних поставок.
2.4. Датою поставки Товару є дата складання видаткової накладної ПОСТАЧАЛЬНИКОМ.
2.5. Оплата за поставлений Товар здійснюється ПОКУПЦЕМ в національній валюті України - гривні, шляхом перерахунку грошей на розрахунковий рахунок ПОСТАЧАЛЬНИКА.
2.6. ПОКУПЕЦЬ здійснює оплату за Товар протягом ЗО (тридцяти) календарних днів з моменту поставки Товару ПОСТАЧАЛЬНИКОМ.
2.7. Один раз на квартал до 15 (п`ятнадцятого ) числа місяця, наступного за останнім місяцем кварталу, за ініціативою ПОСТАЧАЛЬНИКА, СТОРОНИ проводять звірку взаєморозрахунків. Для цього ПОСТАЧАЛЬНИК надсилає ПОКУПЦЮ відповідне письмове повідомлення з підписаним відповідальною особою ПОСТАЧАЛЬНИКА Актом звірки взаєморозрахунків в двох примирниках. Не пізніше 3 (трьох) календарних днів з моменту отримання цього повідомлення та актів, ПОКУПЕЦЬ повинен підписати та повернути ПОСТАЧАЛЬНИКУ один примірник Акту, у випадку своєї згоди з наданими розрахунками, або свої письмові мотивовані зауваження, у випадку незгоди. Кожна із СТОРІН забезпечує належне оформлення цього Акту, в тому числі підписання його посадовими особами, які мають право підпису таких документів. Оформлений належним чином Акт звірки взаєморозрахунків СТОРОНИ визнають належним підтвердженням існування або відсутності заборгованості, зазначеної в Акті.
Пунктом 3.8. договору передбачено, що пункт призначення, умови та терміни поставки заздалегідь узгоджуються СТОРОНАМИ відносно кожного конкретного замовлення, що надійшло від ПОКУПЦЯ.
Відповідно до рахунку-фактури № 100866 від 20.12.2019 сторонами було погоджено асортимент товару у кількості 65 одиниць товару на загальну суму з урахуванням ПДВ - 28 224,00 грн.
Товар був відправлений за накладною ТОВ Хайвей № FSL-A229094 від 23.12.2019, отриманий відповідно до наданих доказів ОСОБА_1 паспорт НОМЕР_1 (а.с.16), накладна № IU000223216 від 24.12.2019 була повернута продавцю без підпису посадової особи покупця (а.с. 12-13).
Як вбачається з матеріалів справи, 18.03.2020 позивачем було надіслано на адресу відповідача вимогу про виконання зобов`язання на суму 28 224,00 № 81 від 16.03.2020.
Дослідивши надані суду докази, оцінивши їх у відповідності з вимогами ст. 86 ГПК України, проаналізувавши обставини справи відносно норм чинного законодавства, яке регулює спірні відносини, суд дійшов таких висновків.
Предметом даного позову виступає майнова вимога позивача щодо стягнення з відповідача суми основного боргу за поставлений товар.
Спірні правовідносини, які виникли між сторонами, регулюються положеннями чинного законодавства про купівлю-продаж.
Відповідно до умов ч. 1 ст. 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
За умовами ч. 1 ст. 662 та ст. 663 ЦК України продавець зобов`язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу. Продавець зобов`язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо зміст договору не дає змоги визначити цей строк, відповідно до положень статті 530 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 664 ЦК України обов`язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент вручення товару покупцеві, якщо договором встановлений обов`язок продавця доставити товар.
Умовами ч. 1, 2 ст. 692 ЦК України передбачено, що покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов`язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.
Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, відповідно до статті 11 ЦК України є, зокрема, договори. Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Відповідно до ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
За змістом ч. 1 ст. 14 ЦК України цивільні обов`язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.
Статтею 173 Господарського кодексу України передбачено, що господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
У відповідності до ст. 193 ГК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором. Не допускається одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов`язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
Згідно з ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Відповідно до приписів статей 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Матеріали справи свідчать, що на виконання умов вищенаведеного Договору позивач поставив відповідачу товар, узгоджений у рахунку-фактурі № 100866 від 20 грудня 2019 на загальну суму 28 224,00 грн., що підтверджується: копією накладної № IU000223216 від 24.12.2019, копією накладної № FSL-A229094 від 23.12.2019.
Суд вважає доведеним, що відповідачем прострочено виконання свого грошового зобов`язання.
Відповідачем не було оплачено отриманий товар у визначений договором строк та не оплачено й на дату звернення до суду.
Згідно зі статтею 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
За приписами статті 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
За змістом статті 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
У відповідності до частини 1 статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до частини 2 ст. 614 ЦК України відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов`язання. Відповідно до частин 3 та 4 ст. 13 ГПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
За таких обставин обов`язок доведення факту своєчасності здійснення оплати поставленого товару закон покладає на покупця.
Відповідач доказів належного виконання своїх зобов`язань за договором не представив, доводи позивача не спростував.
Відповідно до статей 15, 16 ЦК України особа має право на захист свого особистого немайнового або майнового права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, яке реалізується шляхом звернення до суду. Способи захисту цивільних прав та інтересів визначені в ч. 2 ст. 16 ЦК України.
Статтями 73, 74 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до статті 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Як слідує з положень ст. 77, 78 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Відповідно до змісту ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Отже, право позивача як кредитора є порушеним і підлягає захисту.
Доведена позивачем сума основного боргу, що підлягає стягненню з відповідача, становить 28 224,00 грн.
ІV. Розподіл судових витрат:
При поданні позову позивачем сплачено судовий збір у сумі 2102,00 грн згідно платіжного доручення № 2878 від 19.08.2020 року.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 129 ГПК України, судові витрати покладаються на відповідача у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 73, 74, 76-78, 86, 129, 232, 233, 236, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд -
у х в а л и в:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРАН І К", код ЄДРПОУ 32606554, вул. Олеся Гончара, 12, м. Каховка Херсонської області, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Імпорт-Офіс Україна" код ЄДРПОУ 38105049, вул. Пирогівський шлях, 34-В, м. Київ, 03083, заборгованість в сумі 28 224,00 грн. (двадцять вісім тисяч двісті двадцять чотири грн. 00 коп.).
3. Судові витрати покласти на відповідача.
4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРАН І К", код ЄДРПОУ 32606554, вул. Олеся Гончара, 12, м. Каховка Херсонської області, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Імпорт-Офіс Україна" код ЄДРПОУ 38105049, вул. Пирогівський шлях, 34-В, м. Київ, 03083, 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві гривні 00 копійок) судових витрат.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
6. Копію рішення надіслати всім учасникам провадження.
Згідно з ч.1, 2 ст.241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня складання повного тексту рішення у порядку, передбаченому ст.257 ГПК України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційна скарга подається до Південно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Херсонської області (підпункт 17.5 пункту 1 Розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України).
Повний текст рішення складено та підписано 16.10.2020
Суддя П.Д. Пригуза
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2020 |
Оприлюднено | 19.10.2020 |
Номер документу | 92252336 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Пригуза П.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні