Справа № 509/4536/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2020 року Овідіопольський районний суд Одеської області в складі:
головуючого судді Кочко В.К.,
при секретарі Савченко М.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду у смт. Овідіополь цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , ОСОБА_6 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Свої вимоги мотивують тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер їх батько ОСОБА_7 , після смерті якого відкрилась спадщина у вигляді жилого будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , жилого будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , земельної ділянки, кадастровий номер 5123783200:02:001:0554, які належали йому на праві приватної власності.
Позивачі звернулися до приватного нотаріуса Куркан Н.Ф. за оформленням спадщини. Однак 08.09.2020 р. отримали від приватного нотаріуса лист-роз`яснення № 406/02-14 та рекомендацію звернутися до суду, оскільки пропущено 6-ти місячний строк звернення із заявою про прийняття спадщини.
Вважають, що пропустили строк з поважних причин у зв`язку з оголошенням карантину на території України.
Позивачі надали до суду заяви, в якій підтримали позовні вимоги у повному обсязі, просили розглядати справу без їх участі.
Відповідачі також надали заяви про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги визнають в повному обсязі.
За змістом частини четвертої ст.200 ЦПК України, ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Так, частиною четвертою статті 206 ЦПК передбачено, що у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Таким чином, ЦПК України допускає ухвалення рішення в підготовчому судовому засіданні і в правовідносинах, що виникли між сторонами відповідач позов визнав, таке визнання позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тобто в даному випадку наявні законні підстави для ухвалення рішення про задоволення позову в підготовчому судовому засіданні.
Отже, у зв`язку з тим, що відповідачі по справі визнали позов в повному обсязі, суд ухвалює рішення в підготовчому судовому засіданні.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_7 , який був батьком позивачки ОСОБА_1 та дідом ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Після смерті ОСОБА_7 відкрилась спадщина у вигляді жилого будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , жилого будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , земельної ділянки, кадастровий номер 5123783200:02:001:0554, які належали йому на праві приватної власності.
Позивачі звернулися за оформленням спадщини до приватного нотаріуса Куркан Н.Ф.
Листом - роз`ясненням до суду від 08.09.2020 р. № 406/02-14 приватним нотаріусом Овідіопольського районного нотаріального округу Куркан Н.Ф. зазначено, що звернення про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_7 надійшло після закінчення строку, встановленого чинним законодавством для прийняття спадщини,а тому рекомендувала звернутися до суду для встановлення додаткового строку для прийняття спадщини.
Згідно з положеннями частин 1, 2 ст.1220, ч.1 ст.1222, ч.3 ст.1223 ЦК спадщина відкривається внаслідок смерті особи, часом відкриття спадщини в такому випадку є день смерті особи. Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Відповідно до положень ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Дією, що свідчить про прийняття спадщини, є подача заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.
Згідно зі ст. 1272 ч.ч.1,3 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст.1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
З обставин, наведених у позовній заяві, які згідно з ч.1 ст.82 ЦПК не підлягають доказуванню, оскільки визнані сторонами, випливає, а також встановлено судом, що позивачі будучи спадкоємцями померлого, у встановлений законом строк не звернулися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.
Відповідно до роз`яснень, викладених в п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування , вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку для прийняття спадщини необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця, які роблять вчасне звернення в нотаріальну контору неможливим або важким.
З урахуванням того, що позивачами був пропущений строк для прийняття спадщини з поважних причин, та за умови відсутності спору про спадщину, суд вважає позов обґрунтованим і таким що підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 77, 83, 264, 265, 273 ЦПК України, ст.ст. 1270, 1272 Цивільного кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 додатковий строк 2 (два) місяці для подання заяви до приватного нотаріуса Куркан Н.Ф. про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті батька - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 з дня набрання рішенням суду законної сили.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до Одеського апеляційного суду через Овідіопольський районний суд Одеської області протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Кочко В.К.
Суд | Овідіопольський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2020 |
Оприлюднено | 20.10.2020 |
Номер документу | 92259879 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Овідіопольський районний суд Одеської області
Кочко В. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні