ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
"20" жовтня 2020 р. Справа № 911/3213/19
за заявою боржника Державного підприємства «Миронівське будівельно-монтажне управління»
Київська обл., м. Миронівка (код ЄДРПОУ 05409024)
про банкрутство
Суддя Лопатін А.В.
Обставини справи:
До господарського суду Київської області надійшла заява голови ліквідаційної комісії ДП «Миронівське будівельно-монтажне управління» про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Ухвалою господарського суду Київської області від 31.03.2020 р. прийнято заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Миронівське будівельно-монтажне управління» до розгляду, підготовче засідання суду призначено на 29.04.2020 р.
Ухвалою господарського суду Київської області від 05.08.2020 р. відкрито провадження у справі про банкрутство ДП «Миронівське будівельно-монтажне управління» , введено мораторій на задоволення вимог кредиторів ДП «Миронівське будівельно-монтажне управління» , введено процедуру розпорядження майном ДП «Миронівське будівельно-монтажне управління» , призначено розпорядником майна ДП «Миронівське будівельно-монтажне управління» арбітражного керуючого Сокотуна В.А.
Ухвалою суду від 07.10.2020 р., крім іншого, попереднє засідання суду відкладено на 11.11.2020 р.
19.10.2020 р. на адресу суду від Головного управління ДПС у Київській області надійшла заява з кредиторськими вимогами до боржника на суму 79990,82 грн.
Проаналізувавши вищевказану кредиторську заяву та долучені до неї документи, врахувавши норми чинного законодавства, судом встановлено наступне:
Частиною першою статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно з приписами п. 2 частини третьої ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника. Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.
Відповідно до частини другої ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється, зокрема за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до приписів частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Приписами пп. 10 п. 2 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що за подання до господарського суду, зокрема заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом справляється судовий збір - 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» , прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2020 р. становить 2102,00 грн.
Таким чином, заявник мав здійснити сплату судового збору за подання до господарського суду кредиторської заяви в розмірі 4204,00 грн., однак Головним управлінням ДПС у Київській області не надано належних доказів вчинення зазначених дій.
Відповідно до частини першої ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути.
З огляду на приписи вказаних вище норм Кодексу України з процедур банкрутства, суд надає Головному управлінню ДПС у Київській області час до 19.11.2020 р. для усунення недоліків кредиторської заяви.
Разом з тим, суд звертає увагу заявника кредиторської заяви, що згідно з приписами частини другої ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства, якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.
Зважаючи на вищевикладене, керуючись ст.ст. 123, 234 Господарського процесуального кодексу України та ст. ст. 2, 45, 46 Кодексу України з процедур банкрутства, Законом України «Про судовий збір» , суд
ухвалив:
1. Надати Головному управлінню ДПС у Київській області час до 19.11.2020 р. для усунення недоліків у кредиторській заяві.
2. Зобов`язати Головне управління ДПС у Київській області у строк до 19.11.2020 р. подати до суду належні докази сплати судового збору у розмірі передбаченому Законом України «Про судовий збір» за подання кредиторської заяви з грошовими вимогами до боржника.
Копію ухвали направити Головному управлінню ДПС у Київській області.
Дата підписання 20.10.2020 р.
Суддя А.В. Лопатін
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2020 |
Оприлюднено | 21.10.2020 |
Номер документу | 92285892 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні