Ухвала
від 19.10.2020 по справі 243/8697/20
СЛОВ'ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

243/8697/20

1-кс/243/1879/2020

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 жовтня 2020 рокум. Слов`янськ

Слідчий суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Сидоренко І.О.,

за участю:

секретаря судового засідання Зубкова В.В.,

слідчого Шевлякова Б.В.,

розглянувши у судовому засіданні в залі № 11 Слов`янського міськрайонного суду Донецької області клопотання слідчого СВ Слов`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області лейтенанта поліції Шевлякова Б.В. за кримінальним провадженням № 12020050510001542 від 14.08.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 245 КК Українипро дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, -

В С Т А Н О В И В:

15 жовтня 2020 року до Слов`янського міськрайонного суду звернувся слідчий СВ Слов`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області лейтенант поліції Шевляков Б.В. з клопотанням, узгодженим з прокурором Слов`янської місцевої прокуратури Кравченком Р.О., про надання тимчасового доступу до речей і документів ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

З клопотання видно, що 14 серпня 2020 року до чергової частини Слов`янського ВП ГУНП надійшло повідомлення за лінією «102» про те, що на землях сільськогосподарського призначення в с. Хрестище Слов`янського району було знищено вогнем стерню.

Враховуючи те, що під час вчинення кримінального правопорушення злочинець міг користуватись послугами операторів телекомунікацій, під час досудового слідства були проведені оперативно-розшукові дії, в ході яких залучався спеціаліст, яким встановлено базові станції оператора телекомунікацій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за кодом сукупності базових станцій (далі - LAC) та ідентифікаційними параметрами секторів базових станцій (далі - CID), у місці скоєння кримінального правопорушення:

- Донецька область, Слов`янський район, с. Хрестище

LAC 60138 CID 14352; 10213; 2313; 4983;

Встановлення особи або осіб, причетних до вчинення даного кримінального правопорушення, можливе лише шляхом перевірки інформації про з`єднання кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, які перебували в період час з 00 год. 00 хв. 13 серпня 2020 року до 23 год. 59 хв. 14 серпня 2020 року у зоні дії зазначених базових станцій оператора телекомунікацій.

Згідно з ч. 3ст. 34 Закону України «Про телекомунікації»- інформація про споживача та про телекомунікаційні послуги, що він отримав, може надаватись у випадках і в порядку, визначених законом. Також згідно з п.7 ч.1 ст. 39 даного Закону, оператори телекомунікації зобов`язані зберігати записи про надані телекомунікаційні послуги протягом строку позовної давності, визначеного законом, та надавати інформацію про надані телекомунікаційні послуги в порядку, встановленому законом. Нормами Глави 15 чинного КПК Українипередбачений порядок надання тимчасового доступу до даної інформації шляхом звернення до слідчого суді з клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно з пунктом 16 листа Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 05.04.2013 року «Про деякі питання здійснення слідчим суддею суду першої інстанції судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб під час застосування заходів забезпечення кримінального провадження», слідчі судді мають враховувати, що однорідні питання, які потрібно з`ясувати в рамках одного кримінального провадження шляхом застосування одного або різних видів заходів забезпечення, пов`язаних між собою (при цьому необхідність з`ясування таких питань обґрунтовується однаковими обставинами), можуть ініціюватися слідчим (прокурором) у рамках одного клопотання та вирішуватися слідчим суддею в одній ухвалі. Такий підхід доцільно застосовувати для розгляду клопотань про надання тимчасового доступу до документів, які знаходяться в операторів і провайдерів телекомунікації та містять інформацію про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо.

Також, згідно з пунктом 17 вищевказаного Листа, тимчасовий доступ надається до документів, які містять інформацію про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалість, зміст (вихідні чи вхідні з`єднання, SMS, MMS тощо), маршрути передавання тощо і не дають можливості втрутитися у приватне спілкування, тобто отримати доступ до змісту інформації, що передається. У зв`язку з чим, в ході розслідування кримінального провадження, виникла необхідність в наданні інформації про зв`язок, що відбувся в минулому, у тому числі про місцезнаходження абонентів під час зв`язку, у зв`язку з чим слідчим (прокурором) не обмежуються права, свободи та інтереси осіб.

Відповідно до ч.1ст. 160 КПК Українисторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 КПК України. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно п.7 ч.1ст. 162 КПК Українидо охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікації, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику представника ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у володінні якого знаходиться інформація, на підставі ч. 2ст. 163 КПК України.

Також маються підстави вважати, що інформація про з`єднання споживачів телекомунікаційних послуг у зоні дії покриття зазначених базових станцій, міститься в документації юридичної особи ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », діяльність якого регламентованаст. 39 Закону України «Про телекомунікації», тобто відповідно до якої оператори телекомунікації зберігають та надають інформацію про з`єднання свого абонента у порядку встановленому законом. Сама по собі інформація про зв`язок щодо якої потрібен тимчасовий доступ, у сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме за допомогою цієї інформації можливо встановити коло осіб, які можуть бути підозрюваними у даному кримінальному провадженні, а також їх винуватість у вчиненні незаконного заволодіння транспортним засобом, і вона має бути обов`язково використана у даному кримінальному провадженні, так як на даний час досі не встановлена особа, яка вчинила зазначений злочин.

Можливість використання як доказів відомостей, що містяться у інформації про тимчасовий доступ, підтверджується тим, що вона може бути використана для встановлення почасового хронометражу обставин події, місця знаходження та винуватості осіб, які можуть бути причетні до цього злочину, та в письмовому вигляді бути речовим доказом.

Виходячи з того, що відомості про обставини кримінального правопорушення неможливо отримати іншим способом, як отримання дозволу слідчого судді Слов`янського міськрайонного суду в Донецькій області про тимчасовий доступ до документів, у тому числі електронних, які перебувають у володінні оператора телекомунікації (мобільного зв`язку) ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Беручи до уваги вищевикладене та зважаючи на те, що на даний час неможливо отримати відомості в інший спосіб, та, враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації про зв`язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо, яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Прокурор до судового засідання не з`явився, був повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду клопотання.

Особа, у володінні якої знаходяться документи, тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, а саме ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » була належним чином повідомлена про розгляд слідчим суддею клопотання, тому слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання у відсутності представника ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на підставі положень ч.4ст.163 КПК України.

Вислухавши пояснення слідчого, вивчивши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Під час судового розгляду, на обґрунтування даного клопотання слідчим, надані наступні докази.

Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020050510001542 від 14.08.2020 року, відповідно до якого 14 серпня 2020 року на земельній ділянці, кадастровий номер 1424282400:01:000:0279, розташованій за адресою: Донецька область, Слов`янський район, сел. Хрестище, виявлено знищену вогнем стерню. Вказані дії, слідчим кваліфіковані за ч. 1 ст. 245 КК України.

Рапорт оперуповноваженого ВКП Слов`янського ВП ГУНП в Донецькій області від 22.09.2020 року.

Протокол огляду місця події від 14 серпня 2020 року, згідно з яким на земельній ділянці № 1424282400:01:000:0279 виявлено знищену вогнем стерню.

Відповідно до вимогст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно з п. 7 ч. 1ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Частиною 6ст. 163 КПК України, визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Приймаючи до уваги, що слідчим як стороною кримінального провадження у ході судового розгляду даного клопотання доведено, що відомості які знаходяться у документах ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », зазначених у даному клопотанні можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні і іншим способом довести ті обставини не уявляється за можливе. Крім того, згідно звитягом зЄдиного реєструдосудових розслідувань,досудове розслідуванняу кримінальномупровадженні №12020050510001542від 14.08.2020року,здійснюється Слов`янськимВП ГУНПв Донецькійобласті,зокрема,визначено слідчих,які здійснюютьдосудове розслідуваннята прокурорів,які здійснюютьпроцесуальне керівництвоу вищезгаданомукримінальному провадженні.За вказанихобставин наданнядозволу натимчасовий доступдо визначениху клопотаннідокументів посадовихособам,уповноваженим цимслідчим увстановленому закономпорядку, якзазначено уклопотанні слідчого,є неможливим. Тому клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, що знаходяться та зберігаються посадовими особами ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » підлягає частковому задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.163,164 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Слов`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області лейтенанта поліції Шевлякова В.Б. за кримінальним провадженням № 12020050510001464 від 26.07.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 245 КК України про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю задовольнити частково.

Надати слідчому слідчого відділу Слов`янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області лейтенанту поліції Шевлякову Богдану Васильовичу, тимчасовій доступ та дозвіл на подальше вилучення інформації, що перебуває у володінні Приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 , індекс АДРЕСА_2 (тел. НОМЕР_2 ), про зв`язок кінцевих обладнань користувачів телекомунікаційних послуг, здійснених через:

- Донецька область, Слов`янський район, с. Хрестище

LAC 60138 CID 14352; 10213; 2313; 4983;

у період час з 00 год. 00 хв. 13 серпня 2020 року до 23 год. 59 хв. 14 серпня 2020 року.

Зобов`язати ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » виготовити на паперовому та/або електронному носії документ за вказаними вище координатами та періодом часу з наступними відомостями:

- Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі - ІМЕІ), яке перебувало у зоні дії базових станцій (абонент А).

- Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок абонентів А.

- Типи з`єднання абонентів А: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS(передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), пере адресація тощо.

- Дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентам А.

- Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, ІМЕІ), з яким відбувався сеанс зв`язку абонентів А (абоненти Б).

В задоволенні іншої частини вимог клопотання слідчого залишити без задоволення.

Термін надання відомостей оператором телекомунікації (мобільного зв`язку)15 діб, з моменту отримання даної ухвали.

Строк дії даної ухвали становить один місяць до 19.11.2020 року.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Слов`янського міськрайонного суду І.О. Сидоренко

СудСлов'янський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення19.10.2020
Оприлюднено03.06.2024
Номер документу92290439
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —243/8697/20

Ухвала від 11.11.2021

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Фалін І. Ю.

Ухвала від 11.11.2021

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Фалін І. Ю.

Ухвала від 06.08.2021

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Сидоренко І. О.

Ухвала від 06.08.2021

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Сидоренко І. О.

Ухвала від 19.10.2020

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Сидоренко І. О.

Ухвала від 19.10.2020

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Сидоренко І. О.

Ухвала від 19.10.2020

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Сидоренко І. О.

Ухвала від 19.10.2020

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Сидоренко І. О.

Ухвала від 19.10.2020

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Сидоренко І. О.

Ухвала від 19.10.2020

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Сидоренко І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні