Справа № 369/11912/20
Провадження №2/369/4716/20
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
29.09.2020 м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Дубас Т.В., розглянувши позовну заяву Державного підприємства Дослідне господарство Чабани Національного наукового центру Інститут землеробства НААН до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Чабанівської селищної радим Києво-Святошинського району, Київської області про скасування реєстрації права власності та витребування майна з чужого незаконного володіння,-
встановила:
Позивач Державне підприємство Дослідне господарство Чабани Національного наукового центру Інститут землеробства НААН звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Чабанівської селищної радим Києво-Святошинського району, Київської області про скасування реєстрації права власності та витребування майна з чужого незаконного володіння.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.09.2020 року в провадження судді Дубас Т.В. надійшла дана цивільна справа.
Розглянувши вказану позовну заяву вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 175 , 177 ЦПК України , а тому підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Позов подано в порушення вимог ст. 175-177 ЦПК України позивач не виконав вимог, які ставляться до позовної заяви при зверненні до суду, які унеможливлюють відкриття провадження по справі.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України , до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 2 Закону України Про судовий збір , платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір сплачується за подання позовної заяви майнового характеру юридичною особою в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Проте позивачем не виконано зазначені вимоги закону. Так, позивачем у поданій позовній заяві заявлено 6 ( шість) вимог майнового характеру про витребування нерухомого майна з незаконного володіння відповідача та 8 ( вісім) вимог немайнового характеру про визнання недійсною та скасування державної реєстрації права власності. Однак позивачем у позовній заяві не зазначено ціну позову та додано до позовної заяви документ на підтвердження сплати судового збору у розмірі 2102,00 грн..
Згідно із ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Оскільки при вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, позовна заява Державного підприємства Дослідне господарство Чабани Національного наукового центру Інститут землеробства НААН підлягає залишенню без руху з метою надання позивачеві строку, що не перевищує десяти днів з дня отримання ним копії ухвали, усунути зазначені недоліки, а саме визначити ціну позову щодо вимоги майнового характеру відповідно до дійсної ринкової вартості предмета спору згідно експертної оцінки вказаного майна та доплатити судовий збір в дохід державного бюджету за вимоги майнового та немайнового характеру відповідно до ставок, визначених Законом України Про судовий збір .
Керуючись ст..ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -
постановила:
Позовну заяву Державного підприємства Дослідне господарство Чабани Національного наукового центру Інститут землеробства НААН до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Чабанівської селищної радим Києво-Святошинського району, Київської області про скасування реєстрації права власності та витребування майна з чужого незаконного володіння - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Дубас
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2020 |
Оприлюднено | 21.10.2020 |
Номер документу | 92290991 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Дубас Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні