Справа № 523/8408/20
Провадження №2/523/3136/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" жовтня 2020 р. м.Одеса
Суворовський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Кисельова В.К.
при секретарі - Дзюба Г.І.
розглянувши у порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Європейський-44А до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Європейський-44А звернувся з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 (далі - відповідач) є власником квартири АДРЕСА_1 та є співвласником багатоповерхового житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 (надалі - Будинок ).
Згідно протоколу установчих зборів №1 від 11 червня 2016 року співвласниками Будинку було створено Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Європейський-44 А (далі Об`єднання).
Відповідач, як співвласник багатоквартирного будинку повинен сплачувати цільові внески та щомісячні, проте не виконує своїх обов`язків, у зв`язку з чим утворилася заборгованість, яка станом на квітень 2020 року, згідно розрахунку ОСББ Європейський-44А , становить 5 058, 28 грн.
На підставі викладеного, позивач просить стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Європейський-44А (код ЄДРПОУ: 40608158) боргу у загальній сумі 5 881, 94 грн., в тому числі заборгованість по цільовим внескам в спец, фонд на електрику у сумі 3000,00 грн., заборгованість по щомісячним внескам та платежам за період з 01.04.2019 р. по 01.04.2020 р. у розмірі 2 058, 28 грн., три відсотки річних у сумі 265, 18 грн., інфляційні втрати у сумі 558, 48 грн. Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Європейський-44А , код ЄДРПОУ: 40608158, судові витрати які становлять: 2 102.00 грн. - сплата судового збору за подання позовної заяви, 1 500.00 грн. - сплата за надання правової допомоги пов`язаної із складання позовної заяви, та 33,00 грн. за отримання відомостей з Державного реєстру речових прав.
В судове засідання представники позивача не з`явились, згідно заяви, просили справу розглянути у їх відсутність, а також відмовились від позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості за фонд на електрику у сумі 3000,00 грн., заборгованість по щомісячних внесках та платежів за період з 01.04.2019 р. по 01.04.2020 р. у розмірі 2 058, 28 грн.
Ухвалою суду від 15.10.2020р. провадження за вищевказаними вимогами було закрито.
Відповідач ОСОБА_1 надав до суду відзив. Відповідно до якого вважає, що позовна заява не підлягає задоволенню в повному обсязі, оскільки: борг з оплати житлово-комунальних послуг в сумі 5 058,28 грн., із яких: 3 000,00 грн. заборгованість по цільовим внескам в спеціальний фонд на електрику та 2 058,28 грн. заборгованість по щомісячним внескам та платежів за період з 01.04.2019 по 01.04.2020 року ним погашено в повному обсязі ще до отримання повідомлення суду про відкриття провадження у справі, що підтверджується квитанціями банківської установи від 26.08.2020 року, 01.07.2020 року та 13.08.2020 року.
Причини заборгованості, яка виникала у відповідача з оплати житлово- комунальних послуг поясняє тим, що у нього на утриманні знаходиться троє неповнолітніх доньок, дружина до 2019 року знаходилась у відпустці по догляду за молодшою донькою 2016 року народження.
Крім цього, згідно Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів від 17.03.2020 №530-ІХ, а саме пункту 3 розділу 2, де сказано, що на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов`язаних із поширенням коронавірусної хвороби (КОВІД-19) та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги. Також заборонено припинення надання житлово-комунальних послуг громадянам у разі їх неоплати або неоплати в повному обсязі та заборонено примусове виселення із житла за борги по сплаті за житлово-комунальні послуги. Інфляційні та 3 % річних, які передбачені ст. 625 ЦК України, це спеціальний вид цивільно-правової відповідальності за несвоєчасне виконання зобов`язань, суть яких полягає в фінансовій компенсації одній стороні іншою за несвоєчасне розчахування за надані послуги. Тобто, боржник крім суми указаній в угоді повинен сплатити ще додаткові кошти, а згідно Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів від 17.03.2020 №530-ІХ нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), тобто додаткових коштів за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги на період дії карантину, заборонено.
Таким чином вважає, що стягнення з нього інфляційних і 3% річних суперечить вимогам Закону України від 17.03.2020 року №530-ІХ .
На теперішній час заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг перед Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку Європейський- 44А він не має.
Вивчивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини, а також відповідні правовідносини.
Так судом встановлено, що ОСОБА_1 (далі - відповідач) є власником квартири АДРЕСА_1 та є співвласником багатоповерхового житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 (надалі - Будинок ).
Згідно протоколу установчих зборів №1 від 11 червня 2016 року співвласниками Будинку було створено Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Європейський-44 А (далі Об`єднання).
Відповідно до Статуту ОСББ: Метою діяльності ОСББ є забезпечення і захист прав співвласників щодо користування, володіння і розпорядження спільним майном будинку збереження і поліпшення техніко-економічних характеристик будинку з метою комфортного проживання (перебування) користувачів житлових та нежитлових приміщень, зниження витрат і втрат ресурсів на утримання спільного майна і на споживання житлово-комунальних послуг, благоустрою прибудинкової території та побутового обслуговування населення, дотримання співвласниками своїх обов`язків, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим Статутом.
Основними завданнями є: забезпечення реалізації прав співвласників на володіння та користування спільним майном; забезпечення належного утримання, ремонту, реконструкції та технічного переоснащення багатоквартирного будинку та прибудинкової території, зведення господарських споруд (за потреби); сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами; забезпечення виконання співвласниками своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
ОСББ Європейський-44А на підставі рішення Комінтернівської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДВС в Одеській області №1615174600159 від 29.11.2016 року, було включено до Реєстру неприбуткових установ та організацій, починаючи з якого визначається строк безперервної реєстрації неприбуткової організації.
Згідно виписки з Єдиного Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань 30.06.2016 року зареєстровано об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Європейський-44А за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код юридичної особи:40608158.
Відповідно до ст. 385 Цивільного кодексу України, власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.
Згідно ст. ст. 4, 12 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обгрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання. Управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління. Об`єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об`єднання.
Статтею 1 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" передбачено, що управління багатоквартирним будинком полягає у вчиненні співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов`язків співвласників, пов`язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку.
Законом України "Про житлово-комунальні послуги" також передбачено, що балансоутримувачем будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд є власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом. Балансоутримувач зобов`язаний в т.ч. забезпечити умови для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів відповідно до встановлених стандартів, нормативів, норм та правил; забезпечити належні експлуатацію та утримання майна, що перебуває на його балансі.
Згідно п. п. 1, 2, 5, 6 ст. 7 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", співвласники зобов`язані забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку; забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку; виконувати рішення зборів співвласників; забезпечувати додержання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин; кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
Згідно із ч. 2 ст. 7 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
Згідно положень п. 11 ст. 10 Закону України Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку рішення зборів співвласників є обов`язковими для всіх співвласників, включаючи тих, які набули право власності на квартиру чи нежитлове приміщення після прийняття рішення.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку співвласники зобов`язані виконувати рішення загальних зборів.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" співвласник зобов`язаний забезпечувати збереження приміщень, брати участь у проведенні їх реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення; забезпечувати дотримання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Відповідно до ч. 6 ст. 22 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , для фінансування самозабезпечення об`єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об`єднання.
Згідно частині 2 статті 8 Закону України Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку , кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
Згідно із п. 6.3. Розділу VI Статуту ОСББ Європейський-44А , сплата встановлених загальними зборами об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до ремонтного, резервного фондів у розмірах і в строки, що встановлені загальними зборами об`єднання, є обов`язковою для всіх співвласників.
Частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності, якщо інше не визначено рішенням загальних зборів Об`єднання.
Порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного, ремонтного та інших фондів, встановлюється загальними зборами Об`єднання відповідно до законодавства та Статуту.
Також у п. 7.5.8. Розділу VII Статуту ОСББ Європейський-44А зазначається, що співвласник зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
На Загальних зборах ОСББ Європейський-44А від 22.07.2017 року було вирішено для забезпечення виконання заходів, пов`язаних із приведенням внутрішньо- будинкові електричні мережі Будинку до вимог нормативно-технічної документації встановити для власника(-ів), а також для осіб, які хоч і не зареєстрували своє право власності, проте як інвестори будівництва Будинку чи з інших законних підстав, є власником майнових прав на нерухоме майно у Будинку або вважають себе власниками таких майнових прав, одноразовий цільовий внесок у розмірі 3000 грн. за кожну квартиру або нежитлове приміщення, площа якого перевищує 10 квадратних метрів, (частина 2 ст. 12 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку ). Даний внесок може бути внесений власником квартири або нежитлового приміщення Будинку, а також особою, яка хоч і не зареєструвала своє право власності, проте як інвестор будівництва Будинку чи з інших законних підстав, є власником майнових прав на нерухоме майно у Будинку або вважає себе власником таких майнових прав, на розрахунковий рахунок ОСББ одноразово, або рівними частинами протягом З календарних місяців, наступним чином: перший платіж до 22 серпня 2017 року; другий - до 22 вересня 2017 року; третій - до 22 жовтня 2017 року (у підтвердження додається витяг з протоколу загальних зборів).
Загальними зборами ОСББ Європейський-44А від 16.03.2019 року було вирішено:
Затвердити кошторис (калькуляцію) витрат на управління багатоквартирним будинком ОСББ Європейський-44А з 01.04.2019 року. Задля забезпечення нормального функціонування та утримання Будинку дозволити Правлінню ОСББ Європейський-44А своїм рішенням затверджувати зміни у видатках окремих статей, не перевищуючи загальний кошторис (калькуляцію) у розмірі 1 123 761,36 грн. на рік;
Затвердити розмір внесків на витрати з управління багатоквартирним будинком ОСББ Європейський-44А з 01.04.2019 р. у розмірі 4,6 грн. за 1 m2, - для 1-го поверху та підвалу; 5,2 грн. за 1 m2 - для 2-го та вище поверхів, загальної площі квартири, нежитлового приміщення у Будинку за адресом: АДРЕСА_1 .
Встановити, що платниками внесків на витрати з управління багатоквартирним будинком ОСББ Європейський-44А є співвласники житлових та нежитлових приміщень, а також особи, які хоч і не зареєстрували своє право власності, проте як інвестори будівництва Будинку чи з інших законних підстав, є власниками майнових прав на нерухоме майно у Будинку або вважають себе власниками таких майнових прав.
Створити фонд консьєржок. Затвердити розмір внесків до фонду консьєржок ОСББ Європейський-44А у розмірі 1,13 грн. m2. Встановити, що платниками внесків до фонду консьєржок ОСББ Європейський-44А є співвласники житлових та нежитлових приміщень, а також особи, які хоч і не зареєстрували своє право власності, проте як інвестори будівництва Будинку чи з інших законних підстав, є власниками майнових прав на нерухоме майно у Будинку або вважають себе власниками таких майнових прав.
Створити резервний фонд. Затвердити розмір внесків до резервного фонду ОСББ Європейський-44А у розмірі 1 грн. m2. Встановити, що. платниками внесків до резервного фонду ОСББ Європейський-44А є співвласники житлових та нежитлових приміщень, а також особи, які хоч і не зареєстрували своє право власності, проте як інвестори будівництва Будинку чи з інших законних підстав, є власниками майнових прав на нерухоме майно у Будинку або вважають себе власниками таких майнових прав.
Оплату внесків здійснювати до 10-го числа місяця, наступного за місяцем нарахування
Таким чином, з встановлених обставин вбачається, що відповідач, як співвласник багатоквартирного будинку повинен сплачувати цільові внески та щомісячні, проте не виконує своїх обов`язків, у зв`язку з чим утворилася заборгованість, яка станом на квітень 2020 року, згідно розрахунку ОСББ Європейський-44А , становить 5 058, 28 грн.
Згідно частині 2 статті 8 Закону України Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку , кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
Відповідно до правового висновку, до якого дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду у постанові від 21.01.2020 року у справі 910/1395/19. колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, що за Законом України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" законодавством на відповідача, як на члена ОСББ та на особу, у повному господарському віданні якої перебуває належне державі на праві власності майно, покладено обов`язок виконувати чинні та не скасовані рішення статутних органів ОСББ, якими зокрема є загальні збори учасників та правління ОСББ, брати участь у проведенні реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень та своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Статтею 13 Закону України від 9 листопада 2017 року № 2189-УІІІ Про житлово-комунальні послуги визначено, що послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій включають в себе: прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території; санітарно-технічне обслуговування; обслуговування внутрішньобудинкових мереж; утримання ліфтів; освітлення місць загального користування; поточний ремонт; вивезення побутових відходів тощо.
Відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 869, тариф на ці послуги розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням Типового переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого вказаною постановою Кабінету Міністрів України. Перелік послуг за кожним будинком погоджується у договорі на надання цих послуг, який укладається між споживачами та підприємством, організацією тощо, які надають ці послуги.
Отже, законодавство, яке регулює порядок забезпечення співвласниками багатоквартирного будинку утримання та експлуатацію багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов`язків співвласників, пов`язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку (управління багатоквартирним будинком), передбачає, що внески і платежі на утримання, експлуатацію та ремонт спільного майна є складовою частиною внесків та платежів співвласників як витрат на управління багатоквартирним будинком.
Відповідно до правового висновку, до якого дійшов Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду у постанові від 20.02.2020 року у справі 522/2173/14, відповідно до наведених вимог чинного законодавства особа, яка є власником приміщення і, у свою чергу, співвласником будинку, в якому створено ОСББ, однак не є членом цього об єднання, зобов`язана брати участь у витратах на управління, утримання та збереження будинку, а об`єднання наділено правом у разі нездійснення цією особою таких дій звернутися до суду з позовом про стягнення нарахованих за цими витратами платежів.
Відповідно до правового висновку, до якого дійшов Вищий господарський суд України у постанові від 18.05.2017 року у справі 910/14668/16,приписами норми статті 17 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" передбачено права ОСББ, та відповідно, обов`язок щодо сплати встановлених законом та Статутом об`єднання платежів, зборів та внесків, в тому числі до резервного фонду, не лише для членів ОСББ, а й для власників приміщень у багатоквартирному будинку.
Відповідно до заяви позивача від 15.10.2020р. відповідач сплатив суму основного боргу у розмірі 5058,28 грн. у зв`язку з чим позивач відмовляться від стягнення вказаної суми з відповідача.
Однак відповідач погасив заборгованість вже після відкриття провадження, що підтверджується квитанціями банківської установи від 26.08.2020 року, 01.07.2020 року та 13.08.2020 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 142 ЦПК України у разі відмови позивача від позову понесені ним витрати відповідачем не відшкодовуються, а витрати відповідача за його заявою стягуються з позивача. Однак якщо позивач не підтримує своїх вимог унаслідок задоволення їх відповідачем після пред`явлення позову, суд за заявою позивача присуджує стягнення понесених ним у справі витрат з відповідача.
Отже суд вважає, що, оскільки відповідач погасив заборгованість після пред`явлення позову, то з нього на користь позивача необхідно стягнути судові витрати, які складається: 2 102.00 грн. - сплата судового збору за подання позовної заяви, 1 500.00 грн. - сплата за надання правової допомоги пов`язаної із складання позовної заяви, та 33,00 грн. за отримання відомостей з Державного реєстру речових прав.
Суд також вважає, що з відповідача на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Європейський-44А , код ЄДРПОУ: 40608158, підлягають стягненню три відсотки річних у сумі 265, 18 грн., інфляційні втрати у сумі 558, 48 грн.
Так, положеннями статті 611 цього Кодексу передбачено, що в разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Зокрема, статтею 625 ЦК України врегульовано правові наслідки порушення грошового зобов`язання. Так, відповідно до наведеної норми боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3 % річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Право на позов про стягнення коштів на підставі статті 625 ЦК України виникає у кредитора з моменту порушення грошового зобов`язання до моменту його усунення і обмежується останніми трьома роками, які передували подачі такого позову.
Суд також враховує посилання відповідача на те, що згідно положень Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів від 17.03.2020 №530-ІХ, а саме пункту 3 розділу 2, на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов`язаних із поширенням коронавірусної хвороби (КОВІД-19) та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги.
Однак відповідальність встановлена ч. 2 ст. 625 ЦК України не є штрафом або пенею, а застосовуються як спеціальний від цивільно-правової відповідальності за прострочення зобов`язання, який встановлений законом.
На підставі викладеного, керуючись ст. 611, 625 ЦК України, ст. ст. 2,5,10,12,200,258-259,263-265,267-268 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Європейський-44А до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості- задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: ( АДРЕСА_3 )на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Європейський-44А , код ЄДРПОУ: 40608158, три відсотки річних у сумі 265, 18 грн., інфляційні втрати у сумі 558, 48 грн.
3. Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: ( АДРЕСА_3 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Європейський-44А , код ЄДРПОУ: 40608158, судові витрати які становлять: 2 102.00 грн. - сплата судового збору за подання позовної заяви, 1 500.00 грн. - сплата за надання правової допомоги пов`язаної із складання позовної заяви, та 33,00 грн. за отримання відомостей з Державного реєстру речових прав.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку через Суворовський районний суд м. Одеси шляхом подачі апеляційної скарги в 30 -ти денний строк з дня отримання рішення.
Суддя:
Повний текст рішення складено та підписано 20.10.2020 р.
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2020 |
Оприлюднено | 21.10.2020 |
Номер документу | 92298110 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Кисельов В. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні