Ухвала
від 06.10.2020 по справі 607/16859/20
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06.10.2020 Справа №607/16859/20

06 жовтня 2020 року

Провадження № 1кс/607/7158/2020

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду, в місті Тернополі клопотання слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора ОСОБА_4 , в межах кримінального провадження за №120192100000000258 від 03.07.2019 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.240 КК України, звернувся до слідчого судді із клопотанням у якому просить надати дозвіл на проведення обшуку.

Зокрема, просить надати дозвіл на проведення обшуку на території родовища корисних копалин «Соколина гора», яке розташоване на території Дунаївської сільської ради, Кременецького району, Тернопільської області, а саме: 1,5 км. на північний-схід від с.Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець», з метою виявлення та вилучення бухгалтерської та фінансової звітності, журналів, квитанцій та накладних, договорів, блокнотів, письмових нотатків, записників, в яких міститись інформація про господарську діяльність підприємства, кількість видобутої та реалізованої продукції, отримані доходи та їх розмір, покупців та партнерів, а також отримання зразків каменю-пісковику, який видобуває Кременецька міжгосподарська шляхобудівельна механізована колона №9 для проведення експертного дослідження.

В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №120192100000000258 від 03 липня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.240 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до слідчого управління Головного управління Національної поліції в Тернопільській області надійшов рапорт про те, що в ході проведення заходів було виявлено факт незаконного видобування та реалізації підприємством, а саме Кременецькою міжгосподарською шляхобудівельною механізованою колоною №9 (місто Кременець, вул. Вокзальна, буд. 10А Тернопільської області, код ЄДРПОУ 05423627) каменю пісковику, який відповідно до Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення» від 12.12.1994 року №827, відноситься до корисних копалин загальнодержавного значення, у великих обсягах, без відповідного дозволу на користування надрами із родовища пісковика «Соколина гора», яке знаходиться на території Тернопільської області, а саме 1,5 км. на північни-схід від с.Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець».

Відомості про вчинене кримінальне правопорушення слідчим СУ ГУНП в Тернопільській області 03 липня 2019 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019210000000258, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.240 КК України, за фактом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

В ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні було встановлено, що термін дії спеціального дозволу на видобування корисних копалин (промислової розробки) родовища пісковику «Соколина гора», виданого Кременецькій міжгосподарській шляхобудівельній механізованій колоні №9 минув 12 лютого 2018 року.

Згідно з пунктом 14 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 №615, у разі виникнення потреби у закінченні геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки, та затвердження запасів родовища корисних копалин, продовженні видобування корисних копалин строк дії дозволу продовжується за наявності інформації про відсутність порушень надрокористувачем умов користування надрами, передбачених дозволом або угодою про умови користування ділянкою надр, за результатами здійснення останнього заходу державного нагляду.

Згідно отриманої в ході досудового розслідування інформації, Кременецька міжгосподарська шляхобудівельна механізована колона №9 не вчасно подала до Держгеонадр заяву на продовження строку дії спеціального дозволу на користування надрами №1241 від 12.02.1998 та вищевказану заяву було повернуто.

Однак, посадові особи Кременецької міжгосподарської шляхобудівельної механізованої колони №9 з 12 лютого 2018 року продовжують без спеціального дозволу здійснювати господарську діяльність із видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

В ході досудового розслідування встановлено, що до вчинення даного злочину причетний директор Кременецької міжгосподарської шляхобудівельної механізованої колони №9 ОСОБА_5 , який організовує та контролює процес видобутку корисних копалин загальнодержавного значення (каменю-пісковика) у великих об`ємах, здійснює пошук клієнтів, реалізовує корисні копалини фізичним та юридичним особам, отримуючи за це прибуток, веде чорнові записи по кількості видобутої та реалізованої продукції, а також дає вказівки головному інженеру ОСОБА_6 щодо організації по видобуванню корисних копалин. ОСОБА_6 в свою чергу здійснює пошук та ремонт частин до несправної техніки, здійснює пошук клієнтів та безпосередню реалізацію корисних копалин, а також веде записи по кількості видобутої та реалізованої продукції. Водій вантажного автомобіля «ЗІЛ-130» ОСОБА_7 , здійснює доставку незаконно видобутих корисних копалин із родовища «Соколина гора» клієнтам.

В ході проведення оперативних заходів працівниками Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області ДСР НПУ встановлено, що на території родовища корисних копалин «Соколина гора», яке розташоване на території Дунаївської сільської ради, Кременецького району, Тернопільської області, а саме: 1,5 км. на північний-схід від с.Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець» зберігається техніка, за допомогою якої здійснюється видобуток корисних копалин (каменю-пісковику) та загрузка їх на вантажні автомобілі для реалізації, бухгалтерська та фінансова звітність, журнали, квитанції та накладні, договори, блокноти, письмові нотатки, записники, в яких може міститись інформація про господарську діяльність підприємства, кількість видобутої та реалізованої продукції, отримані доходи та їх розмір, покупців та партнерів.

Слідчий вказує, що з метою виявлення, вилучення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність у проведення обшуку на території родовища корисних копалин «Соколина гора», яке розташоване на території Дунаївської сільської ради, Кременецького району, Тернопільської області, а саме: 1,5 км. на північний-схід від с.Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець».

Посилаючись на наведене, слідчий просить клопотання задовольнити.

У судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримала та просила задовольнити з підстав викладених у ньому.

Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, якими обґрунтовується клопотання, вважаю, що дане клопотання підлягає до часткового задоволення, виходячи із наступного.

Згідно з вимогами ч.ч.1, 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Як вбачається із змісту клопотання та долучених матеріалів, слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 120192100000000258 від 03 липня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.240 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в ході проведення заходів було виявлено факт незаконного видобування та реалізації Кременецькою міжгосподарською шляхобудівельною механізованою колоною №9 (місто Кременець, вул. Вокзальна, буд. 10А Тернопільської області, код ЄДРПОУ 05423627) корисних копалин, а саме каменю пісковику, який відповідно до Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення» від 12.12.1994 року №827 відноситься до корисних копалин загальнодержавного значення, у великих обсягах, без відповідного дозволу на користування надрами із родовища пісковика «Соколина гора», яке знаходиться на території Тернопільської області, а саме 1,5 км. на північни-схід від с.Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець».

В ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні було встановлено, що термін дії спеціального дозволу на видобування корисних копалин (промислової розробки) родовища пісковику «Соколина гора», виданого Кременецькій міжгосподарській шляхобудівельній механізованій колоні №9 минув 12 лютого 2018 року.

Згідно інформації, Кременецька міжгосподарська шляхобудівельна механізована колона №9 не вчасно подала до Держгеонадр заяву на продовження строку дії спеціального дозволу на користування надрами №1241 від 12.02.1998 та вищевказану заяву було повернуто.

Однак, посадові особи Кременецької міжгосподарської шляхобудівельної механізованої колони №9 з 12 лютого 2018 року продовжують без спеціального дозволу здійснювати господарську діяльність із видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

В ході досудового розслідування встановлено, що до вчинення даного злочину причетний директор Кременецької міжгосподарської шляхобудівельної механізованої колони №9 ОСОБА_5 , що підтверджується протоколом про результати проведення негласної слідчої (розшукової) дії зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж від 19.09.2019 року.

Встановлено, що на території Дунаївської сільської ради, Кременецького району, Тернопільської області, а саме: 1,5 км. на північний-схід від с.Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець» розташоване родовища корисних копалин «Соколина гора», що підтверджується інформацією з інтернет-ресурсу та протоколом про результати проведення негласної слідчої (розшукової) дії спостереження за місцем від 22.08.2019 року та відповіддю з державної служби Геології та Надр України від 02.07.2020 року.

Крім цього, у відповідності до вимог п.8 ч.3 ст. 234 КПК України, слідчим суддею встановлено наявність ризиків знищення та/або приховування доказів, та не можливість отримати такі внаслідок проведення інших слідчих дій, а тому з метою уникнення затягування часу і виявлення речових доказів, вказана слідча дія, на яку прокурор просить надати дозвіл є найбільш ефективною та дієвою у вказаному кримінальному провадженні.

Таким чином, фактичною підставою для проведення обшуку на території родовища корисних копалин «Соколина гора», яке розташоване на території Дунаївської сільської ради, Кременецького району, Тернопільської області, а саме: 1,5 км. на північний-схід від с.Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець» є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення його мети та те, що отримання зразків каменю-пісковику, який видобуває Кременецька міжгосподарська шляхобудівельна механізована колона №9 має значення для розкриття злочину.

На підставі достатності доказів, доданих до клопотання, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, враховуючи, що зразки каменю-пісковику, який видобуває Кременецька міжгосподарська шляхобудівельна механізована колона №9 можуть знаходитись на території родовища корисних копалин «Соколина гора», яке розташоване на території Дунаївської сільської ради, Кременецького району, Тернопільської області, а саме: 1,5 км. на північний-схід від с.Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець» та мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає за можливе надати дозвіл на проведення обшуку на території родовища корисних копалин «Соколина гора», яке розташоване на території Дунаївської сільської ради, Кременецького району, Тернопільської області, а саме: 1,5 км. на північний-схід від с.Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець», з метою отримання зразків каменю-пісковику.

У задоволенні вимог щодо надання дозволу на проведення обшуку на території вказаного родовища корисних копалин, з метою виявлення та вилучення бухгалтерської та фінансової звітності, журналів, квитанцій та накладних, договорів, блокнотів, письмових нотатків, записників, в яких міститись інформація про господарську діяльність підприємства, кількість видобутої та реалізованої продукції, отримані доходи та їх розмір, покупців та партнерів слід відмовити, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до вимог ч.3 ст. 234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

Згідно з вимогами ч. 5 ст. 234 КПК слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:

1) було вчинено кримінальне правопорушення;

2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;

3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;

4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;

5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Як вбачається із змісту клопотання слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку на території родовища корисних копалин «Соколина гора», яке розташоване на території Дунаївської сільської ради, Кременецького району, Тернопільської області, а саме: 1,5 км. на північний-схід від с.Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець», з метою виявлення та вилучення бухгалтерської та фінансової звітності, журналів, квитанцій та накладних, договорів, блокнотів, письмових нотатків, записників, в яких міститись інформація про господарську діяльність підприємства, кількість видобутої та реалізованої продукції, отримані доходи та їх розмір, покупців та партнерів.

Аналізом доданих до клопотання документів кримінального провадження встановлено, що належних доказів на підтвердження того, що на території родовища корисних копалин «Соколина гора», яке розташоване на території Дунаївської сільської ради, Кременецького району, Тернопільської області, а саме: 1,5 км. на північний-схід від с.Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець» розташовані будівлі, споруди, приміщення та те, що у них можуть знаходитись відшукуванні речі не надано.

Згідно листа від 02.07.2020 року направленого ГУНП в Тернопільській області, Держгеонадра повідомили останніх, що родовище вапняку Соколина Гра розташоване в Кременецькому районі Тернопільської області.

Відтак, до матеріалів клопотання не долучено жодних інших доказів про те, що на території родовища корисних копалин «Соколина гора», яке розташоване на території Дунаївської сільської ради, Кременецького району, Тернопільської області, а саме: 1,5 км. на північний-схід від с.Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець» розташовані будівлі, споруди, приміщення та те, що у них можуть знаходитись відшукуванні речі.

У відповідності до національного законодавства України та практики ЄСПЛ, проведення обшуку як і у сторони та/або учасника кримінального провадження так і навпаки третьої особи, можливо лише за умов цілковитого обґрунтування цих підстав в ухвалі слідчого судді, та доведення таких слідчим чи прокурором у клопотанні: підстави для обшуку; відомості про житло чи інше володіння особи; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться, а також конкретизовані речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

За таких обставин, слідчий суддя вважає, що в цій частині клопотання до задоволення не підлягає.

Керуючись ст.ст. 166, 234, 235 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку задовольнити частково.

Надати дозвілначальнику відділуСУ ГУНПв Тернопільськійобласті ОСОБА_8 ,слідчому СУГУНП вТернопільській області ОСОБА_3 , слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_9 , слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_10 , слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_11 , слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_12 , прокурору Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_13 , прокурору Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_14 , прокурору Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_15 на проведення обшуку на території родовища корисних копалин «Соколина гора», яке розташоване на території Дунаївської сільської ради, Кременецького району, Тернопільської області, а саме: 1,5 км. на північний-схід від с.Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець», з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а саме отримання зразків каменю-пісковику, який видобуває Кременецька міжгосподарська шляхобудівельна механізована колона №9.

У задоволені решти вимог відмовити.

Строк дії ухвали встановити протягом двадцяти днів з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення06.10.2020
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу92303195
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —607/16859/20

Ухвала від 06.10.2020

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Черніцька І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні