Ухвала
від 21.10.2020 по справі 908/2686/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

21.10.2020 Справа № 908/2686/20

м. Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., розглянувши матеріали

за позовом Публічного акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія Оранта , ідентифікаційний код юридичної особи 00034186 (02081, м. Київ, вул. Здолбунівська, 7-Д; адреса для листування: Запорізька обласна дирекція ПАТ НАСК Оранта - 69035, м. Запоріжжя, пр. Маяковсього, 7 )

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «АС-КО» , ідентифікаційний код юридичної особи 19280976 (70420, Запорізька область, Запорізькій район, село Долинське, вул. Центральна, буд. 45)

про стягнення 77062 грн 14 коп.

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство Національна акціонерна страхова компанія Оранта звернулось до Господарського суду Запорізької області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «АС-КО» виплаченого страхового відшкодування у зв`язку з переходом права вимоги (суброгацією).

Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.10.2020 справу № 908/2686/20 передано на розгляд судді Науменку А.О.

Розглянувши матеріали вищезазначеної позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Статтями 162, 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги щодо форми і змісту позовної заяви та комплектності документів, які повинні додаватися до неї.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до пп. 2.1 п. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (зі змінами) за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру належить до сплати - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року встановлено в розмірі 2102,00 грн.

Таким чином, за подання позовної заяви з вимогами майнового характеру (ціна позову 77062 грн 14 коп.) до сплати належить судовий збір в розмірі 2102 грн 00 коп.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

До позову позивачем не додано доказів сплати судового збору. Позивач не навів обґрунтування не сплати судового збору за позовною вимогою.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

За вимогами ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до ст. 27 ГПК України місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань .

До позовної заяви додано докази в підтвердження направлення відповідачеві та третій особі позовної заяви з додатками на адреси, які не відповідають адресам, вказаним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Таким чином, позивачем не додано належних доказів направлення копії позовної заяви з додатками на адресу відповідача та третьої особи.

У вступній частині позовної заяви позивач вказує третю особу - Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче об`єднання «Фарматрон» .

Відповідно до ч. ч. 1 - 3 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Позивач зазначає у позові третю особу, однак не заявляє клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, не вказує на які права та обов`язки цієї особи щодо кожної із сторін (позивача або відповідача) може вплинути розгляд даної справи, не зазначає в позовній заяві правових підстав для її залучення судом до участі у справі.

У зв`язку з цим позивачу слід надати клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, із зазначенням прав та обов`язків цієї особи щодо кожної із сторін (позивача або відповідача), на які може вплинути розгляд даної справи та правових підстав для її залучення судом до участі у справі.

До того ж, у прохальній частині позову взагалі відсутні арифметичні зазначення позовних вимог, тобто відсутні вимоги позивача щодо стягненя з відповідача конкретної суми.

Отже, позов подано з порушенням вищезазначених вимог ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Виявлені судом недоліки позовної заяви є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Публічного акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія Оранта про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «АС-КО» виплаченого страхового відшкодування у зв`язку з переходом права вимоги (суброгацією) залишити без руху.

2. Надати заявникові строк для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали суду, надавши суду:

- докази сплати судового збору в установленому законом порядку та розмірі;

- обгрунтованого клопотання про залучення до участі у справі третьої особи;

- уточнення прохальної частини позовних вимог із зазначенням конкретних сум, що підлягають стягненню за позовом;

- доказів надсилання відповідачеві та третій особі (на належні адреси) листом з описом вкладення позову з додатками та усіх документів на виконання зазначеної ухвали суду.

3. Роз`яснити заявникові, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.

Звернути увагу, що копії документів засвідчуються відповідно до вимог пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003), затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55, згідно з яким відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009 .

Контактні дані Господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; е-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua; телефони: контакт-центр: 0-800-501-492 (безкоштовно по всій території України).

Копію даної ухвали направити заявникові.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвалу підписано 21.10.2020

Суддя А.О. Науменко

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення21.10.2020
Оприлюднено22.10.2020
Номер документу92316249
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/2686/20

Судовий наказ від 18.01.2021

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

Рішення від 14.12.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

Ухвала від 01.12.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

Ухвала від 09.11.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

Ухвала від 21.10.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні