Справа № 946/1014/20
Провадження № 2/946/1722/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 вересня 2020 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
в складі: головуючого судді - Грубіян Л.І.,
при секретарі - Івановій Л.П.,
за участі представника позивача- адвоката Воронкова В.О.,
представника відповідача- адвоката Рижало В.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізмаїлі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення з відповідача на її користь аліментів на утримання неповнолітньої дитини - сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 3 000,00 грн. на місяць за період з 19 лютого 2017 року по 19 лютого 2020 року (усього 108 000,00 грн.) та 3 000,00 грн. щомісяця, починаючи стягнення з 19 лютого 2020 року і до досягнення дитиною повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2 . 03.06.2020 року остаточно уточнивши позовні вимоги, просить стягувати з відповідача 2 000,00 грн. на місяць за період з 01 березня 2011 року по 19 лютого 2020 року (усього 214 000,00 грн.) та 3 000,00 грн. щомісяця, починаючи стягнення з 19 лютого 2020 року і до досягнення дитиною повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2 , мотивуючи тим, що 08.11.2002 року між позивачем та відповідачем був укладений шлюб, від вищевказаного шлюбу подружжя мають сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Рішенням Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області шлюб між сторонами був розірваний. Дитина проживає з матір`ю та знаходиться на її утриманні. Позивачу дуже важко утримувати дитину, дитині 15 років, на даний момент вона росте та розвивається. Для утримування дитини (одяг, взуття, їжа, розвиваючи знаряддя) під час повсякденного життя необхідні великі витрати. Будь-яких утримань за виконавчим документами з відповідача не здійснюється. Відповідач веде підприємницьку діяльність - є засновником Товариства з обмеженою відповідальністю Фіат-Ізмаїл , у зв`язку з чим позивач, вважає, що періодичні сплати на утримання сина у розмірі 1 000,00 грн. є недостатнім.
У судовому засідання представник позивача - адвокат Воронков В.О. та позивач уточненні позовні вимоги від 03.03.2020 року підтримали у повному обсязі, просили їх задовольнити. Позивач пояснила, що після розірвання шлюбу відповідач періодично допомагав утримувати дитину і коштами і речами, але цього було не достатньо, відтак будь-яких заходів щодо отримання аліментів вона не вживала, з позовом про стягнення аліментів до суду не зверталась.
Представник відповідача адвокат Рижало В.С. позов визнала частково, а саме не заперечували офіційно сплачувати аліменти на утримання сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 50 відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 19 лютого 2020 року і до досягнення повноліття дитини.
Заслухавши думку сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, виходячи з такого.
Згідно зі ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно з ч.1,5,6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
В судовому засіданні встановлено, що заочним рішенням Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 01.02.2011 року шлюб між ОСОБА_5 та ОСОБА_2 було розірвано, рішення набрало чинності 14.02.2011 року (а.с.11-12)
Від спільного шлюбу сторони мають неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджено копією свідоцтва про народження виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції Одеської області, актовий запис №637 (а.с.10)
23.12.2020 року ОСОБА_6 уклала шлюб із ОСОБА_7 , зареєстрований Ізмаїльським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області згідно свідоцтва серії НОМЕР_1 . (а.с.13)
Відповідно до ст.27 Конвенції про права дитини держави-учасники визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батько (-ки) несуть основну відповідальність за забезпечення умов життя, необхідних для розвитку дитини, в межах своїх здібностей і фінансових можливостей.
Згідно до ст.121 Сімейного кодексу України права та обов`язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану.
Статтею 141 Сімейного кодексу України встановлено, що мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.
Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно до ч.3 ст.181 СК України, в редакції від 08 липня 2017 року, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Згідно зі ст.182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
З урахуванням зазначених вище обставин та наведених положень законодавства, враховуючи, що відповідач є здоровим та працездатним, суд вважає, що останній здатний надавати матеріальну допомогу на утримання дитини.
При визначенні розміру аліментів, суд враховує спільний обов`язок батьків щодо утримання дитини, визнання частково позову відповідачем у відповідній частині та приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог позивачки в частині стягнення на її користь з відповідача аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 3 000,00 (три тисячі) грн. щомісячно, починаючи з 19.02.2020 року (дня пред`явлення позову) та до досягнення дитиною повноліття.
Згідно з частиною першою статті 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.
Відносно заявлених вимог про стягнення аліменти за минулий час, починаючи з 01 березня 2011 року по 19 лютого 2020 року (усього 214 000,00 грн.)., суд вважає такими, що не підлягають задоволенню.
За частиною 2 статті 191 СК України аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач надасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв`язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років.
Із аналізу вказаної статті вбачається, що для стягнення аліментів за минулий час позивач повинен довести: вжиття заходів щодо одержання аліментів з відповідача та ухилення відповідача від утримання дитині.
Позивачкою на підтвердження вимог про стягнення аліментів за минулий час не надано доказів, що в період з 01 березня 2011 року по 19 лютого 2020 року вона вживала будь-яких заходів щодо одержання аліментів та не могла їх одержати в зв`язку із ухиленням відповідача від їх сплати, в своїх пояснення вказала, що відповідач періодично надавав допомогу на утримання дитини, їй цієї допомоги було не достатньо, але з позовом до суду на той час вона не хотіла та не мала змоги звертатись
Крім того, позивачка не надала суду жодних доказів на підтвердження умисних дій відповідача, спрямованих на ухилення від сплати аліментів, у зв`язку з чим відсутні підстави для задоволення позову в частині стягнення аліментів за минулий час.
Отже, суд не бере до уваги доводи позивача, що відповідач ухилявся від сплати аліментів за минулий період, оскільки такі доводи не підтверджені належними та допустимими доказами, а відповідно до ч. 6 ст. 81 ЦПК доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. В зв`язку з чим, вимога про стягнення аліментів за минулий період задоволенню не підлягає.
Згідно ст. 141 ЦПК України судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь держави.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Керуючись ст.ст.12,13,81,89,141,263-265 ЦПК України, ст.ст.141,180,182,184,191 СК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , (паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Кілійським РВ УМВС України в Одеській області 23.05.1997 року, індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (паспорт громадянина України № НОМЕР_4 , виданий 06.03.2017 року, орган що видав №5119, індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_5 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ) аліменти на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 3 000 (три тисячі) гривень щомісячного, починаючи з 19.02.2020 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , (паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Кілійським РВ УМВС України в Одеській області 23.05.1997 року, індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь держави судовий збір в розмірі 840, 80 (вісімсот сорок гривень 80 копійок) грн.
Допустити негайне виконання рішення в межах платежу за один місяць.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя: Л.І.Грубіян
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2020 |
Оприлюднено | 22.10.2020 |
Номер документу | 92328682 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Грубіян Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні