ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
22.10.2020Справа № 910/12728/20
Господарський суд міста Києва у складі судді Сівакової В.В. розглянувши в порядку спрощеного провадження матеріали господарської справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Крігер Енергія
до Товариства з обмеженою відповідальністю Українська ливарна група
про стягнення 88.740,00 грн
Представники сторін: не викликались
Суть спору :
25.08.2020 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Крігер Енергія до Товариства з обмеженою відповідальністю Українська ливарна група про стягнення 88.740,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі виставленого відповідачем рахунку № 62 від 12.09.2018 на поставку товару, позивачем було перераховано 88.740,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням 1670 від 13.09.2018. У зв`язку з тим, що відповідачем не було поставлено вказаний у рахунку товар, позивач звернуся до останнього з листом про повернення суми боргу. На вказаний лист відповідачем надано відповідь, що вказаний товар позивачем було отримано, відповідно до видаткової накладної № 62 від 12.09.2018, яку позивачем підписано не було та не повернуто. Враховуючи викладене позивач звернувся до суду з вимогою стягнути з відповідача 88.740,00 грн передоплати.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.09.2020 відкрито провадження у справі № 910/12728/20 та прийнято позовну заяву до розгляду; розгляд справи вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Рішенням Господарського суду міста Києва № 910/127287/20 від 13.10.2020 позовні вимоги задоволено повністю та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю Українська ливарна група на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Крігер Енергія 88.740,00 грн основного боргу, 2.102,00 грн витрат по сплаті судового збору.
21.10.2020 до суду від позивача надійшла заява про стягнення з відповідача витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 10.000,00 грн.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, об`єктивно оцінивши надані суду докази, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст. 244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо, зокрема, судом не вирішено питання про судові витрати. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.
Згідно ст. 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи, зокрема до них належать витрати на професійну правничу допомогу.
Разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи (ч. 1 ст. 124 Господарського процесуального кодексу України).
Стаття 161 Господарського процесуального кодексу України визначає, що заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
У позовній заяві позивачем зазначено, що попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які планує понести позивач у зв`язку з розглядом справи у вигляді витрат на професійну правничу допомогу становить 14.000,00 грн за підготовку та подання позовної заяви, 2.500,00 грн представництво в суді за одне засідання.
До позовної заяви додано наступні документи в підтвердження повноважень адвоката Вірьовкіна О.І.: ордер серії АМ № 1004547 від 31.08.2020, посвідчення адвоката України та свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю серія ЖТ № 000981 від 17.10.2018.
До заяви, поданої до суду 21.10.2020, долучено наступні документи в підтвердження понесення витрат на правничу допомогу: договір про надання професійної правничої допомоги № 18/04 від 18.04.2019; акт № 01 від 19.10.2020 прийому передачі наданих послуг до договору № 18/04 від 18.04.2019; квитанцію до прибуткового касового ордеру № 19/10 від 19.10.2020.
Відповідно до ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
За приписами ст. 1 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокат - фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом; адвокатська діяльність - незалежна професійна діяльність адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.
Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Згідно зі ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.
Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
За змістом статті 1 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність договір про надання правової допомоги - це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
18.04.2019 між позивачем (замовник) та адвокатом Вірьовкіним Олександром Ігоровичем укладено договір про надання професійної правничої допомоги № 18/04, відповідно до якого адвокат прийняв на себе зобов`язання надавати професійну правничу допомогу в обсязі та на умовах, передбачених цим договором, а замовник зобов`язався оплатити роботи у порядку та строки обумовлені сторонами в даному договорі.
Згідно з п. 2.1 вказаного договору він діє до 12.11.2021 та набирає чинності з моменту його підписання.
Відповідно до п. 3.1 договору за правову допомогу, передбачену договором замовник сплачує адвокату винагороду в розмірі визначеному розділом 4 цього договору.
Згідно з п. 4.1 договору розмір оплати праці адвоката при наданні правової допомоги. а також умови та порядок розрахунків, визначаються в актах прийому передачі наданих послуг. Замовник сплачує адвокату у готівковому або/чи безготівковому вигляді на банківський рахунок адвоката. сума наданих послуг сплачується потягом 3 (трьох) робочих днів з дня підписання акту прийому передачі наданих послуг. Оплата послуг готівкою підтверджується написом адвоката про в акті прийому передачі наданих послуг та квитанцією до прибуткового касового ордеру.
Підтвердженням того, що Вірьовкін О.І. є адвокатом свідчить свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю серія ЖТ № 000981 від 17.10.2018.
19.10.2020 між позивачем та адвокатом складено акт № 01 прийому передачі наданих послуг, згідно якого вартість наданих послуг з підготовки та подачі позовної заяви про стягнення з ТОВ Українська ливарна група попередньої оплати в розмірі 88.740,00 грн становить 10.000,00 грн.
Позивач сплатив на користь адвоката Вірьовкіна О.І. грошові кошти в розмірі 10.000,00 грн, що підтверджується квитанцією до прибуткового касового ордеру № 19/10 від 19.10.2010.
Враховуючи те, що позивачем підтверджено правовий статус адвоката, наявність доказів фактичного надання послуг та їх обсягу, а також співмірність розміру витрат з наданими послугами, господарський суд дійшов висновку, що у відповідності до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати позивача на правову допомогу покладаються на відповідача в сумі 10.000,00 грн.
Керуючись ст.ст. 129, 221, 244 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Українська ливарна група (03065, м. Київ, бульв. Івана Лепсе, 16, код ЄДРПОУ 38792279) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Крігер Енергія (10003, м. Житомир, вул. Покровська, 81, код ЄДРПОУ 36427583) 10.000 (десять тисяч) грн 00 коп. витрат на професійну правничу допомогу.
Відповідно до частини 1 статті 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (частина 1 статті 256 Господарського процесуального кодексу України).
СуддяВ.В. Сівакова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2020 |
Оприлюднено | 23.10.2020 |
Номер документу | 92346536 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Сівакова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні