ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 жовтня 2020 року м. Чернігів Справа № 620/3321/20
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Тихоненко О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області до Приватного підприємства Торговий дім Укрсвітло про стягнення податкового боргу,
У С Т А Н О В И В:
Головне управління Державної податкової служби у Чернігівській області (далі - ГУ ДПС у Чернігівській області, позивач) звернулося до суду з позовом до Приватного підприємства Торговий дім Укрсвітло (далі - ПП ТД Укрсвітло , відповідач) про стягнення з відкритих рахунків в установах банку відповідача податкового боргу на загальну суму 11659,89 грн, а саме: по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 6219,77 грн та по податку на додану вартість у сумі 5440,12 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач має податковий борг по податку на прибуток приватних підприємств та по податку на додану вартість на загальну суму 11659,86 грн, однак належні платежі до бюджету не сплачує.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 26.08.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. Ухвалою суду надано термін для подачі відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та заперечень.
Вищезазначену ухвалу суду від 26.08.2020 надіслано ПП Торговий дім Укрсвітло за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Однак, поштове відправлення не вручено, конверт повернувся з відміткою пошти інші причини, що не дали змоги виконати обов`язки щодо пересилання поштового відправлення , адресат відсутній.
Отже, поштове відправлення не вручено з незалежних від суду причин, а тому враховуючи приписи ч. 11 ст. 126 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Враховуючи наведене, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.
ПП ТД Укрсвітло 29.12.2010 зареєстровано у встановленому чинним законодавством України порядку, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено відповідний запис та перебуває на обліку як платник податків з 30.12.2010 (а. с.7-8).
Як слідує з матеріалів справи відповідач має податковий борг по податку на прибуток приватних підприємств та по податку на додану вартість на загальну суму 11 659,89 грн (а. с.4).
Оскільки податковий борг у добровільному порядку ПП ТД Укрсвітло не сплачений, ГУ ДПС у Чернігівській області звернулося до суду з відповідним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зважає на таке.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з пп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (надалі також - Податковий кодекс України) податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України встановлено, що грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Контролюючі органи мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини (пп.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України).
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України).
Як встановлено судом, ПП ТД Укрсвітло з урахуванням часткової переплати має податковий борг на загальну суму 11659,86 грн, а саме:
по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 6219,77 грн, який підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0036215305 від 02.08.2019 на суму 186,04 грн та податковою декларацією з податку на прибуток приватних підприємств від 02.02.2019 на суму 5994,00 грн (а.с.12, 15-16). Також відповідачу на підставі п.п.129.1.1. п.129.1 ст. 129 ПК України за несвоєчасну сплату податкового боргу нарахована пеня в розмірі 39,73 грн.
по податку на додану вартість в сумі 5440,12 грн, який підтверджується податковими деклараціями з податку на додану вартість від 06.12.2019 на суму 2925,00 грн та від 30.06.2020 на суму 4951,00 грн (а.с.17-18). Також відповідачу на підставі п.п.129.1.1. п.129.1 ст. 129 ПК України за несвоєчасну сплату податкового боргу нарахована пеня в розмірі 0,12 грн.
Пунктами 59.1, 59.3, 59.5 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання. У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
На виконання вказаних норм відповідачу направлена податкова вимога від 04.09.2018 № 7369-17, однак вчинені заходи не призвели до погашення податкового боргу (а. с.11).
Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи те, що податкові зобов`язання ПП ТД Укрсвітло відповідно до ст. 54 Податкового кодексу України є узгодженими й податковий борг у добровільному порядку останнім не сплачений, суд вважає, що позовні вимоги ГУ ДПС у Чернігівській області, які підтверджені належними та допустимими доказами, необхідно задовольнити повністю.
Відповідно до ч. 2 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Отже, підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області до Приватного підприємства Торговий дім Укрсвітло про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.
Стягнути з відкритих рахунків в установах банку Приватного підприємства Торговий дім Укрсвітло (код ЄДРПОУ 37487571) податковий борг в розмірі 11659,89 грн, а саме:
по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 6219,77 грн на р/р UA838999980333149318000025002, отримувач УК у м. Чернігові/м. Чернігів/11021000, код 38054398, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998;
по податку на додану вартість у сумі 5440,12 грн на р/р UA948999980333139344000025002, отримувач УК у м. Чернігові/м. Чернігів/14060100, код 38054398, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998.
Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга, з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII «Перехід8ні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Позивач: Головне управління Державної податкової служби у Чернігівській області (вул. Реміснича, 11, Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 43143966).
Відповідач: Приватне підприємство Торговий дім Укрсвітло (вул. Боженка, 106, буд. 1-62, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 37487571).
Повний текст рішення складено 22.10.2020.
Суддя О.М. Тихоненко
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2020 |
Оприлюднено | 26.10.2020 |
Номер документу | 92356299 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Тихоненко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні