Справа № 732/1570/20
Провадження № 2/732/667/20
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22 жовтня 2020 року м. Городня
Суддя Городнянського районного суду Чернігівської області Березовський О.Д., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Городнянської районної державної адміністрації Чернігівської області та Андріївської сільської ради Городнянського району Чернігівської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом,
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Городнянської районної державної адміністрації та Андріївської сільської ради Городнянського району Чернігівської області, в якому просить визнати за ним в порядку спадкування за заповітом право власності на земельну ділянку площею 6,11 га ( з них рілля 4,96 га, кадастровий номер 7421480400:05:000:0248; пасовище площею 0,71 га кадастровий номер 7421480400:05:000:4239; сіножать площею 0,41 га кадастровий номер 7421480400:05:000:2239 та сади площею 0,03 га кадастровий номер : 7421480400:05:000:6239 ) на території Андріївської сільської ради Городнянського району Чернігівської області відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 629409, що був виданий на підставі розпорядження Городнянської районної державної адміністрації від 30 листопада 2005 року № 300 ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно положень ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору. У разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Натомість позивачем не визначено ціну позову.
Крім того, позивачем не доплачено судовий збір.
До суду пред`явлено до суду позовну вимогу майнового характеру.
За подачу позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що визначено ч.2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір» .
Згідно ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік з 01січня 2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений у розмірі 2102,00 грн.
Мінімальний судовий збір за позовну вимогу майнового характеру на 2020 рік становить 840,80 грн..
Згідно доданих до позовної заяви витягів із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки загальна вартість спірних земельних ділянок становить 96527,46 грн..
Враховуючи ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , виходячи з вартості спірних земельних ділянок судовий збір за подачу даної позовної заяви становить 965,27 грн..
Натомість згідно квитанції № 60 від 21.10.2020. року позивачем сплачено судовий збір в розмірі 840,80, грн..
Отже, позивачу необхідно доплатити судовий збір в сумі 124,47 грн..
За таких обставин суддя приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху та надання позивачу строку для усунення недоліків.
Згідно ч. 3 ст. 185 ЦПК України , якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст. 4 , 13 , 175 , 177, 185, 260 ЦПК України , ст. 4 ЗУ „Про судовий збір» ,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Городнянської районної державної адміністрації Чернігівської області та Андріївської сільської ради Городнянського району Чернігівської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом - залишити без руху та надати строк десять днів, з дня отримання позивачем ухвали, для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали та доплатити судовий збір в сумі 127,47 грн..
У разі невиконання вимоги суду у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала може бути оскаржена лише в частині розміру судових витрат в апеляційному порядку безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду або через Городнянський районний суд Чернігівської області шляхом подачі протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали апеляційної скарги. В іншій його частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.Д.Березовський
Суд | Городнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2020 |
Оприлюднено | 23.10.2020 |
Номер документу | 92365490 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городнянський районний суд Чернігівської області
Березовський О. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні