Справа №621/2798/20
Пр. №2-н/621/392/20
Судовий наказ
Іменем України
22 жовтня 2020 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Шахова В.В., розглянув заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 , адреса фактичного місця проживання: АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_1 про видачу судового наказу за вимогою до
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Левківка, Зміївського р-ну Харківської обл., адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_3 , ІПН НОМЕР_2 , працюючого - КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КОМБІНАТ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ." (КП "КДХ"), Ідентифікаційний код юридичної особи 36816884, Місцезнаходження юридичної особи: Україна, 61001, Харківська обл., місто Харків, ПРОСПЕКТ ГАГАРІНА, будинок 41-Б,
про стягнення аліментів у розмірі однієї третини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
13.10.2020 ОСОБА_1 звернулась до суду із вищезазначеною заявою.
Заява про видачу судового наказу подана із додержанням вимог Цивільного процесуального кодексу України.
Згідно статті 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно частиною 3 статті 181 Сімейного кодексу України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
Згідно із частиною 5 статті 183 Сімейного кодексу України, той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 161 Цивільного процесуального кодексу України, судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення аліментів у розмірі на двох дітей - однієї третини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов`язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.
Надані до заяви про видачу судового наказу документи підтверджують батьківство ОСОБА_2 , відтак, заявлена вимога не пов`язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб, у зв`язку із чим підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 2 статті 182 Сімейного кодексу України, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Відповідно до частини 2, 3 статті 183 Сімейного кодексу України, якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
Відповідно до частини 1 статті 167 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п`яти днів з дня отримання судом у порядку, передбаченому частинами п`ятою, шостою статті 165 цього Кодексу, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника. За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Підстав для відмови у видачі судового наказу не вбачається.
Згідно із частиною 3 статті 167, частиною 1 статті 170 Цивільного процесуального кодексу України, судовий наказ оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Таким чином, судовий наказ по даній категорії справ набирає законної сили негайно після його видачі.
Відповідно до статті 192 Сімейного кодексу України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Згідно з частиною 1 статті 191 Сімейного кодексу України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.
На підставі пункту 3 частини 1 статті 5 Закону України Про судовий збір , від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення аліментів, а відповідно до частини 6 статті 141 Цивільного процесуального кодексу України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Таким чином, з ОСОБА_2 належить стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 210 грн 20 коп.
Керуючись статтями 180, 181 - 183, 191, 192 Сімейного кодексу України, статтями 141, 160, 161, 167, 168 Цивільного процесуального кодексу України, суддя -
Н А К А З А В:
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Левківка, Зміївського р-ну Харківської обл., адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_3 , ІПН НОМЕР_2 , працюючого - КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КОМБІНАТ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ." (КП "КДХ"), Ідентифікаційний код юридичної особи 36816884, Місцезнаходження юридичної особи: Україна, 61001, Харківська обл., місто Харків, ПРОСПЕКТ ГАГАРІНА, будинок 41-Б на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 , адреса фактичного місця проживання: АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_1 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (свідоцтво про народження, серії НОМЕР_3 ), сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (свідоцтво про народження, серії НОМЕР_4 ) у розмірі 1/3 (однієї третини) заробітку (доходу) ОСОБА_2 , щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, при щомісячному нарахуванні, починаючи стягнення з 13.10.2020 і до досягнення повноліття найстаршою дитиною.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Левківка, Зміївського р-ну Харківської обл., адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_3 , ІПН НОМЕР_2 , працюючого - КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КОМБІНАТ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ." (КП "КДХ"), Ідентифікаційний код юридичної особи 36816884, Місцезнаходження юридичної особи: Україна, 61001, Харківська обл., місто Харків, ПРОСПЕКТ ГАГАРІНА, будинок 41-Б, судовий збір на користь держави (стягувач Державна судова адміністрація України) в розмірі 210 (двісті десять) грн 20 коп., які перерахувати: р/р UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, Банк отримувача: Державне казначейство України (ЕАП), Класифікації доходів бюджету: 22030106.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 430 Цивільного процесуального кодексу України допустити негайне виконання наказу в межах сплати платежу за один місяць.
Під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті (пункт 7 частини 1 статті 168 Цивільного процесуального кодексу України).
У разі видачі судового наказу відповідно до пункту 4 частини 1 статті 161 Цивільного процесуального кодексу України, боржник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів.
У разі видачі судового наказу відповідно до пунктів 4 і 5 частини 1 статті 161 Цивільного процесуального кодексу України, судовий наказ може бути переглянуто за нововиявленими обставинами у порядку, встановленому Главою 3 Розділу V Цивільного процесуального кодексу України.
Судовий наказ скасуванню не підлягає та набирає законної сили з моменту видачі.
Суддя: В.В. Шахова
Дата набрання законної сили судового наказу - 22 жовтня 2020 року.
Строк пред`явлення судового наказу в частині стягнення аліментів - протягом усього періоду, на який присуджено стягнення аліментів, а саме, до досягнення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 повноліття.
Строк пред`явлення судового наказу до виконання за вимогою про стягнення судового збору у розмірі 210,20 грн - три місяці, з моменту підписання судового наказу.
Дата видачі судового наказу стягувачу "_____"
Відмітки про виконання судового наказу
Дата надходження судового наказу на виконання. Повне найменування установи, підприємства, організації, у якій знаходився судовий наказ на виконанні. Загальна сума, відрахована за судовим наказом. Дата повернення судового наказу до органу державної виконавчої служби чи стягувачеві. Підстава повернення судового наказу. Підпис керівника установи, підприємства організації (з прикладанням печатки). Примітки. Інші відмітки
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2020 |
Оприлюднено | 23.10.2020 |
Номер документу | 92371384 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зміївський районний суд Харківської області
Шахова В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні