Справа № 624/686/20
№ провадження 2-о/624/15/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 жовтня 2020 року Кегичівський районний суд Харківської області в складі: головуючого - судді Крапівки Т.В., за участю секретаря Лебідь Л.В., розглянувши у порядку окремого провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Кегичівка, Харківської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Медведівська сільська рада Кегичівського району Харківської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -
встановив:
Заявник ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, в якій просить встановити факт належності їй державного акту на право постійного користування землею серії IV-XP №027226, виданого 11.03.2001 Медведівською сільською радою та оформленого на ОСОБА_2 .
Заява обґрунтована тим, що в липні 2018 року ОСОБА_2 звернулась до ГУ Держгеокадастру у Харківській області з заявою про затвердження технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки, яка перебуває у її користуванні на підставі державного акту на право постійного користування землею серії IV-XP №027226, розташованої за межами населених пунктів на території Медведівської сільської ради Кегичівського району Харківської області, площею 2,00 га, із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства та надання цієї ділянки у власність. Наказом ГУ Держгеокадастру у Харківській області № 11691-СГ від 05.08.2020 заявнику було відмовлено у зв`язку з тим, що при оформленні державного акту на право постійного користування землею, була допущена помилка, а саме замість імені заявника ОСОБА_3 було записано ОСОБА_4 . Ці неточності стали перешкодою у задоволенні заяви про затвердження технічної документації по встановленню меж земельної ділянки. У зв`язку з тим, що до Земельного кодексу України внесено зміни відповідно до яких земельні ділянки в користування громадянам не передаються, скасовано державні акти на право постійного користування землею, виправити зазначені неточності неможливо. Тому, щоб встановити факт належності заявнику державного акту на право постійного користування землею вона змушена звернутися до суду.
Заявник ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилась, але надала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, на задоволенні заявлених вимог наполягає в повному обсязі та просить їх задовольнити.
Представник заінтересованої особи Медведівської сільської ради Кегичівського району Харківської області в судове засідання не з`явився, але надав до суду заяву про розгляд справи за відсутності представника, заяву підтримує та визнає.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Перевіривши матеріали справи, дослідивши письмові докази у їх сукупності, суд встановив наступні факти та відповідні ним правовідносини.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до п.6 ч.1 ст. ст. 315 ЦК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Згідно до ч. 2 ст. 315 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду № 5 від 31.03.1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Встановлення юридичних фактів у порядку окремого провадження сприяє реалізації конституційних прав громадян. Умовами, за наявності яких можливим є звернення до суду для встановлення фактів, що мають юридичне значення є те, що згідно із законом ці факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб; чинним законодавством не передбачено іншого порядку, їх встановлення факту потрібне заявникові для конкретної мети.
При розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.
Як вбачається з матеріалів справи, заявнику на праві постійного користування землею належить земельна ділянка площею 2,00 гектарів в межах згідно з планом, розташованої на території Медведівської сільської ради Кегичівського району Харківської області для ведення особистого підсобного господарства, що підтверджується копією Державного акту на право постійного користування землею серії ІV-ХР № 027226, виданого Медведівською сільською радою 11 березня 2001 року, акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №61.
Однак у вищевказаному державному акті на право постійного користування землею ім`я заявниці зазначено як ОСОБА_4 замість вірного ОСОБА_3 . Вказана помилка не дає можливості заявниці затвердити технічну документацію щодо встановлення меж земельної ділянки та вільно користуватися земельною ділянкою.
Згідно з наказом Головного управління Держгеокадастру у Харківської області №11691-СГ від 05 серпня 2020 року про відмову в затвердженні документації із землеустрою та передачі земельної ділянки у власність, оскільки державний акт на право постійного користування землею серії ІV-ХР № 027226 виданий ОСОБА_2 , між тим документація розроблена на замовлення ОСОБА_1 .
Як вбачається з паспорта серії НОМЕР_1 , виданого Кегичівським РВ УМВС України в Харківській області 11 червня 2002 року прізвище, ім`я та по батькові заявниці по справі значиться як ОСОБА_1 .
Крім цього факт належності заявниці вищевказаного правовстановлюючого документу підтверджується наступними документами: копією довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру, копією свідоцтва про народження ОСОБА_5 , копією свідоцтва про одруження ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , в яких ім`я заявника значиться ОСОБА_3 .
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно з ст. 76, ч. 1 ст. 81, ст. 90 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Досліджені докази вказують на те, що у правовстановлюючому документі, а саме у державному акті на право постійного користування землею, допущено помилку у написанні ім`я заявника, усунення якої є неможливим в позасудовому порядку, тому наявними є підстави для встановлення факту, що має юридичне значення.
Встановлення факту належності вказаного документу заявниці має юридичне значення, оскільки наявність такої розбіжності позбавляє її можливості затвердити технічну документацію щодо встановлення меж земельної ділянки та вільно користуватися цим майном, а відтак суд вважає заяву ОСОБА_2 обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 82, 89, 263-265, 293-294, 315-319 ЦПК України, суд,
в и р і ш и в:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Медведівська сільська рада Кегичівського району Харківської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки с. Медведівка, Кегичівського району, Харківської області, державного акту на право постійного користування землею серії ІV-ХР № 027226, виданого 11 березня 2001 року Медведівською сільською радою, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 61, та оформленого на ОСОБА_2 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженка с. Медведівка, Кегичівського району, Харківської області, громадянка України, паспорт НОМЕР_1 , виданий Кегичівським РВ УМВС України в Харківській області 11 червня 2002 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , проживає за адресою: с. Медведівка, Кегичівський район, Харківська область.
Заінтересована особа: Медведівська сільська рада Кегичівського району Харківської області, місцезнаходження: Харківська область, Кегичівський район, с. Медведівка, код ЄДРПОУ 21234469.
Суддя Т.В. Крапівка
Суд | Кегичівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2020 |
Оприлюднено | 23.10.2020 |
Номер документу | 92371473 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кегичівський районний суд Харківської області
Крапівка Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні