Справа № 606/1887/20
Ухвала
21 жовтня 2020 року м. Теребовля
Теребовлянський районний суд Тернопільської області у складі:
- головуючого судді Марціцкої І.Б.
- при секретарі судового засідання Пасько І.Б.
розглянувши в порядку загального позовного провадження у підготовчому відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватно-орендного підприємства Тернопільське , відділу державної реєстрації Теребовлянської РДА про визнання договору оренди землі недійсним,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ПОП Тернопільське , відділу державної реєстрації Теребовлянської РДА про визнання договору оренди землі від 25.12.2018 року, який укладений між ОСОБА_1 та ПОП Тернопільське недійсним.
В позовній заяві ОСОБА_1 заявив клопотання про призначення почеркознавчої експертизи документа, а саме: договору оренди землі від 25.12.2018 року, оскільки позивач не підписував вказаного договору оренди.
Представник позивача адвокат Алексенко С.Л. просив задоволити вказане клопотання також для проведення експертизи просить зобов`язати відповідача надати на експертне дослідження оригінал договору оренди землі від 25.12.2018 року, який укладений між ОСОБА_1 та ПОП Тернопільське . На вирішення експертизи поставити таке питання Чи підпис від імені власника землі ( ОСОБА_1 ) в договорі оренди землі від 25.12.2018 року виконано тією самою особою від імені якої він зазначений?
Представник відповідача в підготовче судове засідання не з`явився, просив відкласти розгляд справи, однак відзиву на позов, чи заперечення з приводу заявленого в позові клопотання про призначення експертизи не надав.
Суд, вивчивши матеріали справи, оглянувши матеріали справи, вважає, що клопотання позивача ОСОБА_1 про призначення судової почеркознавчої експертизи підлягає до задоволення, виходячи із наступних підстав.
Згідно з вимогами ст. ст. 12 , 81 ЦПК України кожна сторонам повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
В силу вимог ч. 5 ст.12 ЦПК України суд, зберігаючи обєктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій.
Відповідно до вимог ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:письмовими, речовими і електронними доказами;висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно з ст. 77 ЦПК , встановлено, що предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування( ст. 78 ЦПК ).
Згідно з вимогами ч. 2 ст. 89 ЦПК України жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності.
В силу вимог ст. 103 ЦПК України , суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1)для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2)сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. 4. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Згідно ч. 1 ст. 104 ЦПК України , про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Положеннями ч. 5 ст. 104 ЦПК України встановлено, що в ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Згідно з ст.109 ЦПК України у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Враховуючи вищенаведене, приймаючи до уваги, що завданням суду є надання оцінки усім доводам сторін спору на підтвердження та спростування позовних вимог, можливість надання відповідачу навести докази на підтвердження власних доводів, враховуючи, що для з`ясування обставин, які мають істотне значення для вирішення справи, потрібні спеціальні знання, суд вважає, що клопотання про призначення судово-почеркознавчої експертизи слід задовольнити.
Відповідно до вимог п.5 ч.1ст. 252 ЦПК України , провадження у цивільній справі на час проведення експертизи зупинити.
Керуючись ст.ст. 76 , 81 , 103 , 104 , 252 , 253 , 259 , 260 , 261 , 353 , 355, ЦПК України , суд-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання позивача ОСОБА_1 про призначення судової почеркознавчої експертизи задовольнити.
Призначити по цивільній справі № 606/1887/20 за позовом ОСОБА_1 до Приватно-орендного підприємства Тернопільське , відділу державної реєстрації Теребовлянської РДА про визнання договору оренди землі недійсним судово-почеркознавчу експертизу.
Проведення експертизи доручити експертам Тернопільського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (46025, м.Тернопіль, вул.Січових Стрільців,4, Електронна адреса ternopil@kndise.gov.ua,тел. (0352) 52-35-50).
На вирішення судово-почеркознавчої експертизи поставити наступні запитання:
- Чи виконано підписи в рядку Орендодавець розділу Реквізити сторін договору оренди землі від 25.12.2018 року ОСОБА_1 чи іншою особою?
В розпорядження експерта надати матеріали даної цивільної справи № №606/1887/20.
Оплату вартості судової експертизи покласти на ОСОБА_1 , який проживає АДРЕСА_1 і.п.н. НОМЕР_1 .
Витребувати у Приватно-орендного підприємства Тернопільське оригінал договору оренди землі від 25.12.2018 року, який укладений між ОСОБА_1 та ПОП Тернопільське , зобов`язати відповідача - ПОП Тернопільське надати суду вказаний оригінал договору до 10.11.2020 року
Роз`яснити, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Суд попереджає експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обовязків.
Роз`яснити сторонам, що у відповідності дост.109 ЦПК України у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
На час проведення експертизи провадження по цивільній справі зупинити.
У разі виникнення сумніву щодо змісту та обсягу доручення призначений судом експерт невідкладно подає суду клопотання щодо його уточнення або повідомляє суд про неможливість проведення ним експертизи за поставленими питаннями.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду Тернопільської області або через Теребовлянський районний суд Тернопільської області протягом 15 днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга поддана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повна ухвала суду складена 21 жовтня 2020 року
Суддя І.Б. Марціцка
Суд | Теребовлянський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2020 |
Оприлюднено | 26.10.2020 |
Номер документу | 92398326 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
Марціцка І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні