Рішення
від 22.10.2020 по справі 642/1989/20
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

"22" жовтня 2020 р.

Справа № 642/1989/20

Провадження№ 2/642/874/20

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2020 року Ленінський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого судді- Бородіної О.В.,

за участю секретаря -Добронос Д.С.,

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємство з експлуатації і обслуговування житлових будинків Комфорт 1 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги,-

ВСТАНОВИВ:

14 квітня 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю Підприємство з експлуатації і обслуговування житлових будинків Комфорт 1 звернулися до суду із позовом ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги у загальному розмірі 24 343,62 грн.

В обгрунтування позовних вимог посилалися на те, що 12 лютого 2008 року між Споживчим товариством Житлово-будівельний кооператив Авантаж (Управитель) та фізичною особою - громадянкою ОСОБА_1 (Власник) укладено договір відносин власника житлових приміщень та управителя №66-у/е-С-8А (надалі - Договір ), відповідно до умов якого Управитель забезпечує належну експлуатацію, якісне та своєчасне надання житлово-комунальних послуг, забезпечує відповідні умови користування неподільним та загальним майном житлового будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , частина якого належить Власнику (житлове приміщення - квартира в„–91 ). Власник приміщень бере участь у витратах на виконання зазначених робіт. Склад послуг, вартість яких входить до щомісячного платежу Власника за цим Договором, вказано у додатку №1 до цього Договору.

Відповідно до Інформаційної довідки від 26.02.2020 р. за №201985472 щодо відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта, власником квартири АДРЕСА_3 , - є фізична особа ОСОБА_1 .

Виконавцем експлуатаційних послуг у житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , на даний час - є Товариство з обмеженою відповідальністю Підприємство з експлуатації і обслуговування житлових будинків Комфорт 1 , оскільки рішенням позачергових Загальних Зборів Учасників ТОВ ПЕОЖБ Комфорт від 08.10.2019 року за №08-10/2019 було вирішено створити ТОВ ПЕОЖБ Комфорт 1 , шляхом процедури виділу з ТОВ ПЕОЖБ Комфорт .

В свою чергу, ТОВ ПЕОЖБ Комфорт було створено шляхом процедури виділу з ТОВ ПЕОЖБ Авантаж нових юридичних осіб, на підставі рішення Загальних Зборів засновників ТОВ ПЕОЖБ Авантаж від 03.11.2015 року за №03-11/15.

Згідно пункту 1.4. Статуту ТОВ ПЕОЖБ Комфорт , Товариство є правонаступником усіх прав і обов`язків ТОВ ПЕОЖБ Авантаж відносно прав та зобов`язань, які були йому передані згідно Розподільчого балансу та Додатку до нього №2 Реєстр прав та обов`язків, які передаються від ТОВ ПЕОЖБ Авантаж до ТОВ ПЕОЖБ Комфорт у результаті виділу , затверджених рішенням Загальних Зборів ТОВ ПЕОЖБ Авантаж від 03.11.2015 року №03-11/2015 р.

Відповідно до положень пункту 2 Реєстр прав та обов`язків, які передаються від ТОВ ПЕОЖБ Авантаж до ТОВ ПЕОЖБ Комфорт у результаті виділу , ТОВ ПЕОЖБ Комфорт є правонаступником усіх прав та обов`язків ТОВ ПЕОЖБ Авантаж за усіма договорами на надання експлуатаційних послуг, які були укладені (або правонаступником яких є) між ТОВ ПЕОЖБ Авантаж з власниками квартир та власниками нежитлових приміщень у житловому будинку, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 .

На даний час, ТОВ ПЕОЖБ Комфорт 1 належать усі права та обов`язки відносно надання експлуатаційних послуг у житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , у тому числі за укладеним раніше між Управителем та Власником, договором відносин власника житлових приміщень та управителя №66-у/е-С-8А від 12.02.2008 р.

Зазначає, що експлуатаційні послуги у зазначений період споживачу надавались і ним споживались, з приводу неналежної якості послуг або їх відсутності відповідач до позивача не звертався, факт отримання вказаних послуг ним не оспорений, за спожиті послуги нараховувалась помісячна плата, однак відповідач здійснював оплату нерегулярно та не в повному обсязі, у зв`язку з чим сформувалась заборгованість.

Позивачем надано до позовної заяви розрахунок заборгованості за спірний період складений з чітким зазначенням нарахованих і сплачених сум окремо за кожен місяць, суми заборгованості наростаючим підсумком.

Станом на дату подання позову, у Відповідача перед позивачем склалася заборгованість за отримані житлово-комунальні послуги у загальному розмірі 24 343,62 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача.

Ухвалою Ленінського районного суду м. Харкова від 17.04.2020 відкрито провадження у справі за вказаним позовом, та ухвалено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження, з повідомленням сторін.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі з підстав зазначених у позовній заяві.

Відповідач у судові засідання не з"явилася, про розгляд справи повідомлялася належним чином, в тому числі її було повідомлено про розгляд даної справи через оголошення на офіційному веб-сайті суду.

Відповідачем в установлений ч. 7 ст.178ЦПК України строк не подано до суду відзив на позовну заяву, а тому суд вирішує справу за наявними матеріалами, що передбачено ч.8 ст.178 ЦПК України.

Судом, враховано, що в силу вимог ч. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі "Смірнова проти України").

При цьому вжиття заходів для прискорення процедури розгляду справ є обов`язком не тільки держави, а й осіб, які беруть участь у справі. Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 7 липня 1989 року у справі„ЮніонАліментаріаСандерс С.А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Всі ці обставини судам слід враховувати при розгляді кожної справи, оскільки перевищення розумних строків розгляду справ становить порушення прав, гарантованих пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини.

За таких обставин у відповідності до ст. 280 ЦПК України, суд розглянув справу у відсутність відповідача в порядку заочного провадження на підставі наявних в ній доказів, оскільки позивач не заперечував проти такого порядку вирішення спору.

Суд, вислухавши доводи представника позивача, дослідивши та проаналізувавши письмові докази по справі, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (ч. 1 ст. 16 ЦК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно ч. 3 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з вимогами п.п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 264 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує, чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи; які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин.

Частиною 1 ст. 2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Судом встановлено, що позивач виконує функції експлуатуючої організації, а саме: забезпечує організацію комплексу заходів з технічного, адміністративного супроводження і належного управління та утримання житлового будинку а адресою: АДРЕСА_1 .

12 лютого 2008 року між Споживчим товариством Житлово-будівельний кооператив Авантаж (Управитель) та фізичною особою - громадянкою ОСОБА_1 (Власник) укладено договір відносин власника житлових приміщень та управителя №66-у/е-С-8А, відповідно до умов якого Управитель забезпечує належну експлуатацію, якісне та своєчасне надання житлово-комунальних послуг, забезпечує відповідні умови користування неподільним та загальним майном житлового будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , частина якого належить Власнику (житлове приміщення - квартира в„–91 ). Власник приміщень бере участь у витратах на виконання зазначених робіт.

Склад послуг, вартість яких входить до щомісячного платежу Власника за цим Договором, вказано у додатку №1 до цього Договору .

Відповідач ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_3 , що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 26.02.2020 р. за №201985472 .

Згідно розрахунку наданого позивачем, станом на дату подання позову, у Відповідача перед позивачем склалася заборгованість за отримані житлово-комунальні послуги у загальному розмірі 24 343,62 грн., а саме:

- за експлуатаційні послуги заборгованість у розмірі 12 115,54 грн., період нарахування: з 01.07.2018 року по 29.02.2020 року;

- відшкодування витрат за газо-теплопостачання у розмірі 2 284,28 грн., період нарахування: з 01.01.2020 року по 29.02.2020 року;

- відшкодування витрат за водопостачання у розмірі 2067,46 грн., період нарахування: з 01.09.2018 року по 29.02.2020 року;

- відшкодування витрат за водовідведення у розмірі 505,97 грн., період нарахування: з 01.09.2019 року по 29.02.2020 року;

- відшкодування витрат за підігрів води у розмірі 7370,37 грн., період нарахування: з 01.12.2016 року по 29.02.2020 року.

Виконавцем експлуатаційних послуг у житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , на теперішній час є Товариство з обмеженою відповідальністю Підприємство з експлуатації і обслуговування житлових будинків Комфорт 1 . Так, рішенням позачергових Загальних Зборів Учасників ТОВ ПЕОЖБ Комфорт від 08.10.2019 року за №08-10/2019 було вирішено створити ТОВ ПЕОЖБ Комфорт 1 , шляхом процедури виділу з ТОВ ПЕОЖБ Комфорт .

Згідно пункту 1.4. Статуту ТОВ ПЕОЖБ Комфорт 1 , Товариство є правонаступником усіх прав і обов`язків ТОВ ПЕОЖБ Комфорт відносно прав та зобов`язань, які були йому передані згідно Розподільчого балансу та Додатку до нього №1 Реєстр прав та обов`язків, які передаються від ТОВ ПЕОЖБ Комфорт до ТОВ ПЕОЖБ Комфорт 1 у результаті виділу , затверджених рішенням Загальних Зборів ТОВ ПЕОЖБ Комфорт від 08.10.2019 року №08-10/2019 р.

ТОВ ПЕОЖБ Комфорт було створено шляхом процедури виділу з ТОВ ПЕОЖБ Авантаж нових юридичних осіб, на підставі рішення Загальних Зборів засновників ТОВ ПЕОЖБ Авантаж від 03.11.2015 року за №03-11/15.

Згідно пункту 1.4. Статуту ТОВ ПЕОЖБ Комфорт , Товариство є правонаступником усіх прав і обов`язків ТОВ ПЕОЖБ Авантаж відносно прав та зобов`язань, які були йому передані згідно Розподільчого балансу та Додатку до нього №2 Реєстр прав та обов`язків, які передаються від ТОВ ПЕОЖБ Авантаж до ТОВ ПЕОЖБ Комфорт у результаті виділу , затверджених рішенням Загальних Зборів ТОВ ПЕОЖБ Авантаж від 03.11.2015 року №03-11/2015 р.

Відповідно до положень пункту 2 Реєстр прав та обов`язків, які передаються від ТОВ ПЕОЖБ Авантаж до ТОВ ПЕОЖБ Комфорт у результаті виділу , ТОВ ПЕОЖБ Комфорт є правонаступником усіх прав та обов`язків ТОВ ПЕОЖБ Авантаж за усіма договорами на надання експлуатаційних послуг, які були укладені (або правонаступником яких є) між ТОВ ПЕОЖБ Авантаж з власниками квартир та власниками нежитлових приміщень у житловому будинку, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 .

01.11.2019 р. між СТ ЖБК Авантаж (Балансоутримувач), та ТОВ ПЕОЖБ КОМФОРТ 1 (Управитель-1) та ТОВ ПЕОЖБ КОМФОРТ (Управитель-2) було укладено Угоду про заміну сторони по договору про передання функцій із забезпечення експлуатації об`єктів нерухомості та їх утримання №130 від 01.12.2015р., відповідно до умов якої, у зв`язку з виділенням юридичної особи, Управитель-2 передає, а Управитель-1 приймає на себе всі права і обов`язки Управителя-2 за Договором про передання функцій із забезпечення експлуатації об`єктів нерухомості та їх утримання №130 від 01.12.2015р. з питань забезпечення житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 і іменується в подальшому за Договором як Управитель .

Відповідно до п.2.2.5 вищезазначеного Договору про передання функцій із забезпечення експлуатації об`єктів нерухомості та їх утримання, Управитель має право вимагати від споживачів у встановленому порядку належного виконання ними обов`язків, прийнятих за договорами на забезпечення надання житлово-комунальних послуг, у тому числі вимагати своєчасного проведення розрахунків за надані або забезпечені житлово-комунальні послуги у житловому будинку, та у випадку порушення споживачами умов укладених з ними договорів - застосовувати до них передбачені цими договорами та діючим законодавством санкції.

Таким чином, на даний час, ТОВ ПЕОЖБ Комфорт 1 належать усі права та обов`язки відносно надання експлуатаційних послуг у житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , у тому числі за укладеним раніше між Управителем та Власником, договором відносин власника житлових приміщень та управителя №66-у/е-С-8А від 12.02.2008 р.

Виконавцем послуги, Позивачем, за період виникнення у Відповідача заборгованості, було надано передбачені та погоджені сторонами послуги, в свою чергу, Відповідачем не виконано обов`язку щодо сплати у повному обсязі грошових коштів за отримані житлово-комунальні послуги, чим порушено умови договору та вимоги чинного законодавства України у сфері надання житлово-комунальних послуг.

Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг регулюються Законом України Про житлово-комунальні послуги від 09.11.2017 № 2189-VIII, з подальшими змінами.

Статтею 3 Закону України Про житлово-комунальні послуги передбачено, що предметом регулювання цьогоЗаконує правовідносини, що виникають між виробниками, виконавцями, споживачами у процесі створення, надання та споживання житлово-комунальних послуг. Суб`єктами цьогоЗаконує органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, власники, виробники, виконавці та споживачі житлово-комунальних послуг.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 7 Закону про Про житлово-комунальні послуги споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Відповідно до ст. 12 Закону України Про житлово-комунальні послуги надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.. Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України або іншими уповноваженими законом державними органами відповідно до закону. Такі договори можуть затверджуватися окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір та колективний договір про надання комунальних послуг) та для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач, колективний споживач).

Частиною 1 статті 530 Цивільного кодексу України передбачено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Пунктом 5.4. Договору, передбачено обов`язок Споживача щодо сплати щомісячних платежів за цим договором не пізніше 10 числа кожного місяця, що настає за попереднім, шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Управителя через відділення Мега-банку .

Згідно з пунктом 5.1. Договору, склад житлово-комунальних послуг, що забезпечується управителем за цим Договором, наведено у Додатку №1 до цього Договору, який є невід`ємною частиною цього Договору.

Відповідно до п.5.2. Договору, розмір щомісячного Власником витрат Управителя по оплаті спожитих Власником у житловому приміщенні (квартирі) комунальних послуг дорівнює загальній вартості комунальних послуг, спожитих Власником у житловому приміщенні (квартирі) впродовж розрахункового місяця, що розраховується за тарифами, визначеними у Додатку №1 до цього Договору. При цьому кількість спожитих Власником комунальних послуг визначається:

1)холодне водопостачання: по лічильникам холодного та гарячого водопостачання на квартиру;

2)підігрів гарячої води: по лічильнику витрат газу на будинок;

3)водовідведення: по лічильникам водопостачання на квартиру;

4)опалення: по лічильнику витрат газу на будинок;

5)варочний газ по лічильникам на квартиру;

6)плата на утримання будинку згідно з переліком послуг, що надаються, вказаному у додатку №1 до Договору.

Відповідно із пунктом 5.3. Договору, передбачено право Управителя щодо зміни в односторонньому порядку розміру щомісячного платежу Власника за цим Договором у випадку зміни вартості житлово-комунальних послуг спеціалізованими комунальними підприємствами та обслуговуючими організаціями по наданню житлово-комунальних послуг за договорами, укладеними Управителем із цими спеціалізованими комунальними підприємствами та обслуговуючими організаціями, - пропорційно до такої зміни.

За період виникнення заборгованості у Відповідача з оплати за отримані експлуатаційні послуги діяли наступні тарифи:

- період з 01.07.2018 р. по 31.07.2018 р. включно: діяв тариф у розмірі 4,50 грн. за 1 кв. м. загальної площі квартири, даний тариф було введено в дію з 01.03.2016 р. Повідомлення відносно зміни тарифу, у відповідності до положень п.5.3 Договору, було направлено відповідачу рекомендованим листом 29.01.2016 року, докази відправки додаються;

- період з 01.08.2018 р. по 31.12.2019 р. включно: діяв тариф у розмірі 8,165 грн. за 1 кв. м. загальної площі квартири, даний тариф було введено в дію з 01.08.2018 р. Повідомлення відносно зміни тарифу, у відповідності до положень п.5.3 Договору, було направлено відповідачу рекомендованим листом 27.06.2018 року.

- період з 01.01.2020 р. по теперішній час включно: діє тариф у розмірі 9,066 грн. за 1 кв. м. загальної площі квартири, даний тариф було введено в дію з 01.01.2020 р. Повідомлення відносно зміни тарифу, у відповідності до положень п.5.3 Договору, було направлено відповідачу рекомендованим листом 28.11.2019 року.

Інформація відносно тарифу, показань лічильників, обсягу спожитого природного газу, вартості відшкодування витрат підігріву води, газо-теплопостачання, водовідведення та водопостачання, а також формула за якою розраховуються вищезазначені витрати, зазначаються у рахунках за житлово-комунальні послуги.

Позивач зазначає, що на виконання умов вищевказаного договору, було укладено з постачальниками послуг договори щодо постачання та транспортування природного газу, водопостачання та водовідведення, а також у позивача наявні акти наданих послуг до відповідних договорів, розподільчі відомості та підтвердження сплати за відповідні послуги.

10.06.2018 року вступив в силу Закон України Про житлово-комунальні послуги № 2189-VIII від 09.11.2017 р. Даним Законом скасовується державне регулювання цін (тарифів) на надання послуг з експлуатації (управління) багатоквартирним житловим будинком і встановлюється договірний порядок визначення вартості таких послуг (ст. 10 вищевказаного Закону).

При цьому згідно з пунктом 31 розділу VI Прикінцеві та перехідні положення Закону, Договори про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, укладені до введення в дію норм цього Закону, які регулюють надання послуг з управління багатоквартирним будинком, зберігають силу на умовах, визначених такими договорами (в тому числі вивезення побутових відходів при наявності), до дати вступу в силу договорів про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, укладених за правилами, визначеними цим Законом.

У разі якщо за такими договорами передбачено більш ранній термін їх припинення, такі договори вважаються продовженими на той самий строк і на тих же умовах.

Таким чином, до прийняття мешканцями будинку рішення про форму управління житловим будинком і укладення відповідного колективного договору з управителем на надання послуг з управління багатоквартирним будинком, зберігають чинність укладені раніше договори на надання експлуатаційних послуг, а зміна вартості таких послуг має здійснюватися в порядку, який встановлений договором.

Господарська діяльність, спрямована на задоволення потреб фізичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них території є діяльністю з утримання будинків і прибудинкових територій відповідно до положень ч. 1ст. 1 Закону України Про житлово-комунальні послуги .

У залежності від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: 1) комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газопостачання, централізоване опалення тощо), 2) послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, освітлення місць загального користування, поточний ремонт тощо), 3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо) (ч. 1 ст. 13 Закону України Про житлово-комунальні послуги ).

Правовідносини, що виникають у сфері надання та споживання таких послуг, регулюються як нормами Цивільного кодексу України, так і Законом України Про житлово-комунальні послуги , а також іншими нормативно-правовими актами у галузі цивільного, житлового законодавства та актів, що регулюють відносини у сфері надання житлово-комунальних послуг.

Відповідно до ст. 7 Закону України Про житлово-комунальні послуги індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Таким чином, згідно із зазначеними нормами закону споживачі зобов`язані оплатити отримані ними житлово-комунальні послуги.

В розрізі даного спору зобов`язання відповідача оплатити послуги з утримання будинку та прибудинкової території урегульовано договірним зобов`язанням на підставі узгоджених договором дій постачальника і споживача послуг.

Відповідно до положень ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Статтею 526 ЦК України визначено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, який є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України), а ст. 525 ЦК України передбачено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається.

Відповідно до ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідно з ч. 1ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Метою договору є забезпечення фіксування тих умов, на які сторони погоджуються для врегулювання своїх взаємних прав і обов`язків щодо обраного ними кола відносин.

Умови договору та спосіб його вчинення можуть бути визначені сторонами з урахуванням вимог законодавства та із дозволеним відступом від нього, або на таких саме принципах запропоновані однією із сторін.

Відповідно до ч. 1 ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Уклавши 12.02.2008 року договір № 66-у/е-С-8 А на умовах, викладених у ньому, сторони тим самим засвідчили свою згоду та взяли на себе зобов`язання виконувати умови, які були в них закріплені.

Договір є чинним, на момент розгляду справи докази визнання його недійсним в розрізі положень ст. ст. 76-81 ЦПК України не надано.

Згідно ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ч. 1 ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно ч. 1 ст. 903 ЦК України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Комунальні послуги у зазначений період споживачу надавались і ним споживались, з приводу неналежної якості послуг або їх відсутності відповідач до позивача не звертався, факт отримання вказаних послуг ним не оспорений, за спожиті послуги нараховувалась помісячна плата, однак відповідач здійснював оплату нерегулярно та не в повному обсязі.

Позивач, в свою чергу додає до позовної заяви розрахунок заборгованості за спірний період складений з чітким зазначенням нарахованих і сплачених сум окремо за кожен місяць, суми заборгованості наростаючим підсумком.

Судом встановлено та не спростовано відповідачем доказами в розрізі положень ст. ст. 76-81 ЦПК України, що з боку останньої має місце невиконання умов договору. Зокрема, відповідачем не надано доказів про проведення оплат послуг з утримання та управління будинку та прибудинковою територією відповідно до договору № 66-у/е-С-8 А від 12.02.2008 року.

Враховуючи вищевикладене, несплата відповідачем боргу за надані житлово-комунальні послуги позивачу є порушенням зобов`язань, у зв`язку із чим суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідності до вимог ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь ТОВ ПЕОЖБ Центр підлягає стягненню судовий збір у розмірі 2102, 00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 76, 81, 89, 141, 259, 263-265, 268, 280-284 ЦПК України, суд -

ухвалив:

Позов - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємство з експлуатації і обслуговування житлових будинків Комфорт 1 (р/р НОМЕР_1 в АТ РАЙФФАЗАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ у м. Києві, код ЄДРПОУ 43285070) заборгованість за отримані житлово-комунальні послуги у розмірі 24 343 (двадцять чотири тисячі триста сорок три гривні) грн. 62 коп., яка складається з:

-заборгованості за експлуатаційні послуги у розмірі 12 115, 54 грн., період нарахування з 01.07.2018 року по 29.02.2020 року;

- заборгованості по відшкодуванню витрат: за газо- теплопостачання у розмірі 2284,28 грн., період нарахування з 01.01.2020 року по 29.02.2020 року; за водопостачання у розмірі 2067,46 грн., період нарахування з 01.09.2018 року по 29.02.2020 року; за водовідведення у розмірі 505,97 грн., період нарахування з 01.09.2019 року по 29.02.2020 року; за підігрів води у розмірі 7370, 37 грн., період нарахування з 01.12.2016 року по 29.02.2020 року.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємство з експлуатації і обслуговування житлових будинків Комфорт 1 (р/р НОМЕР_1 в АТ РАЙФФАЗАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ у м. Києві, код ЄДРПОУ 43285070) суму сплаченого судового збору в розмірі 2102 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручено у день проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом 20 днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана позивачем до Харківського апеляційного суду протягом 30 днів з дня складення повного тексту рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватись з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Заочне рішення набирає законної чинності, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Повний текст рішення складено 22.10.2020 року.

Суддя О.В. Бородіна

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення22.10.2020
Оприлюднено26.10.2020
Номер документу92403121
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —642/1989/20

Рішення від 22.10.2020

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Бородіна О. В.

Рішення від 15.10.2020

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Бородіна О. В.

Ухвала від 17.04.2020

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Бородіна О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні