Ухвала
від 26.10.2020 по справі 198/411/20
ЮР'ЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 198/411/20

провадження № 2/0198/224/20

УХВАЛА

26 жовтня 2020 року Юр`ївський районний суд Дніпропетровської області у складі судді Гайдар І.О., розглянувши клопотання представника позивачки ОСОБА_1 адвоката Мелешка І.В. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, приватний нотаріус Юр`ївського нотаріального округу Дніпропетровської області Григор`єва Олена Леонідівна, про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на частину житлового будинку в порядку спадкування за законом ,

в с т а н о в и в:

В провадженні Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області знаходиться вказана цивільна справа.

Ухвалою від 06 жовтня 2020 року у справі відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче судове засідання на 27.10.2020 о 10.00 год.

26.10.2020 до суду надійшла заява представника позивачки ОСОБА_1 адвоката Мелешка І.В. про проведення судового засідання, призначеного на 27.10.2020, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням системи Easycon .

Розглянувши вказану заяву, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до положень частин 1-5 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання . Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Згідно з п.п. 3, 7 розділу ІІІ Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації Українивід 23.04.2020 № 196 (далі - Порядок), учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. У заяві учасник справи обов`язково серед іншого зазначає електронну адресу, яка використана ним для реєстрації в Системі, відмітку про наявність або відсутність електронного підпису. Головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час).

Між тим, адвокатом Мелешко І.В. не дотримано вимог вищезазначених вимог нормативно-правових актів.

Так, підготовче судове засідання у справі призначено на 27.10.2020, в той час як заяву про проведення судового засідання в режимі відеоконференції подано до суду 26.10.2020, тобто з пропущенням встановленого законом п`ятиденного строку.

Крім того, вказана заява не відповідає формі, зразок якої наведено в додатку 2 до Порядку, зокрема, не містить інформації про електронну адресу, яка використана представником для реєстрації в Системі та відмітки про наявність або відсутність у заявника електронного підпису.

Також 26.10.2020 керівник апарату суду у відповідь на запит судді Гайдар І.О. повідомила, що на 27.10.2020 о 10.00 год. у залі суду, який оснащений відповідним обладнанням для організації судових засідань в режимі відеоконференції, суддею Білинським М.В. вже призначено судове засідання в режимі відеоконференції, при цьому технічна можливість проведення судових засідань в режимі відеоконференції в інших залах відсутня.

Враховуючи, що адвокатом Мелешко І.В. подано заяву з порушенням встановленого ст. 212 ЦПК України строку, не дотримано вимог щодо оформлення заяви в частині зазначення інформації про електронну адресу, яка використана для реєстрації в Системі, та відмітки про наявність або відсутність електронного підпису, а також те, що в суді відсутня технічна можливість провести судове засідання 27.10.2020 о 10.00 год. в режимі відеоконференції через зайнятість зали судових засідань, суд вважає необхідним відмовити у задоволенні заяви представника про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Керуючись ст.ст. 212, 260, 261 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в:

У задоволенні заяви представника позивачки ОСОБА_1 адвоката Мелешка І.В. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням системи Easycon у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, приватний нотаріус Юр`ївського нотаріального округу Дніпропетровської області Григор`єва Олена Леонідівна, про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на частину житлового будинку в порядку спадкування за законом відмовити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення або підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала складена та підписана 26.10.2020.

Суддя І. О. Гайдар

СудЮр'ївський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення26.10.2020
Оприлюднено27.10.2020
Номер документу92418304
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —198/411/20

Ухвала від 27.10.2020

Цивільне

Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області

Гайдар І. О.

Ухвала від 26.10.2020

Цивільне

Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області

Гайдар І. О.

Ухвала від 06.10.2020

Цивільне

Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області

Гайдар І. О.

Ухвала від 24.09.2020

Цивільне

Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області

Гайдар І. О.

Ухвала від 11.09.2020

Цивільне

Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області

Гайдар І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні