Справа № 699/259/20
Номер провадження № 2-о/699/24/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.10.2020 року м. Корсунь-Шевченківський
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Свитки С.Л.,
присяжних: Аркуші Т.А., Бондаренко Г.С.,
за участю секретаря судового засідання Таран О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Корсунь-Шевченківського районного суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 з участю заінтересованих осіб - органу опіки і піклування виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради, ОСОБА_2 , управління соціального захисту населення Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації Черкаської області про визнання фізичної особи недієздатною чи обмеження цивільної дієздатності,
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернулася до суду із заявою про визнання ОСОБА_3 недієздатним чи обмежити цивільну дієздатність ( в залежності від результатів судово-психіатричної експертизи) і просила суд встановити опіку чи піклування (в залежності від результатів судово-психіатричної експертизи), обґрунтовуючи свою заяву тим, що її син є інвалідом дитинства, йому встановлено І групу інвалідності (підгрупа Б), хворіє, самостійно не може реалізовувати свої права та потребує постійної сторонньої допомоги.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, звернулася із заявою про розгляд справи у її відсутність, заяву підтримала.
Представник органу опіки і піклування виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради звернулася до суду із заявою про розгляд справи у її відсутність (а.с.79).
Представник управління соціального захисту населення Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації в судове засідання не з`явився, звернулися із заявою про розгляд справи у відсутність їхнього представника.
Заінтересована особа ОСОБА_2 звернувся із заявою, в якій просив розглянути справу у його відсутність.
ОСОБА_3 , відносно якого розглядається справа, з урахуванням стану його здоров`я в судове засідання не викликався відповідно до ч.1 ст.299 ЦПК України.
Суд, вислухавши пояснення представника заінтересованої особи, з`ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, вважає, що заява підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_1 є його матір`ю (а.с.10).
ОСОБА_3 хворіє, що підтверджується копією виписки з історії хвороби (а.с.12).
ОСОБА_3 є інвалідом І групи (підгрупа Б), що підтверджується довідкою до акта огляду МСЕК серії 12 ААБ №767942 (а.с.11).
Згідно ч.1 ст.298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Ухвалою суду від 01.06.2020 року призначено судово-психіатричну експертизу, виконання якої доручено спеціалістам Черкаської обласної психіатричної лікарні №1.
Згідно висновку судово-психіатричного експерта №257 від 03.07.2020 року, складеного спеціалістами Черкаської обласної психіатричної лікарні у ОСОБА_3 виявляються прояви хронічного стійкого психічного розладу у формі важкої розумової відсталості, з вираженими емоційно-вольовими розладами внаслідок хромосомної патології, делеції проксимальної 7-ї хромосоми, через що на теперішній час не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними (а.с.61-63).
Згідно вимог ч.1,2 ст. 39 ЦК України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Порядок визнання фізичної особи недієздатною встановлюється Цивільним процесуальним кодексом України.
Згідно п.1 ч.2 ст.293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.
Висновком судово-психіатричного експерта №257 від 03.07.2020 року підтверджується, що ОСОБА_3 не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, що є підставою для визнання його недієздатним.
Згідно вимог ч.1 ст.60 ЦК України суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки і піклування.
Згідно ч.1 ст.300 ЦПК України суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.
Заявник ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживає в АДРЕСА_1 та є матір`ю ОСОБА_3 . ОСОБА_1 працює в закладі дошкільної освіти Сонечко , по місцю роботи та проживання характеризується позитивно, за станом здоров`я може бути опікуном, не має обмежень, передбачених ст.64 ЦК України, щодо призначення її опікуном.
Орган опіки та піклування виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради просить суд призначити заявника ОСОБА_1 опікуном ОСОБА_3 (а.с.80-81).
За таких обставин суд приходить до висновку про необхідність задоволення поданої до суду заяви, визнання ОСОБА_3 недієздатним, встановлення над ним опіки та призначення ОСОБА_1 його опікуном.
Згідно ч.1 ст.40 ЦК України фізична особа визнається недієздатною з моменту набрання законної сили рішенням суду про це.
Строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років, що закріплено у ч.6 ст.300 ЦПК України.
Враховуючи стан здоров`я ОСОБА_3 , висновок судово-психіатричного експерта №257 від 03.07.2020 року, в якому зазначено, що ОСОБА_3 не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, суд визначає максимальний строк дії рішення - два роки, який рахується з часу набранням законної сили рішенням суду про це.
Згідно ч.7,8 ст.300 ЦПК України клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті. Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.
Судові витрати відносяться на рахунок держави відповідно до ч.2 ст.299 ЦПК України.
Керуючись ст.ст.263-265, 293 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Задовольнити заяву ОСОБА_1 з участю заінтересованих осіб - органу опіки і піклування виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради, ОСОБА_2 , управління соціального захисту населення Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації Черкаської області про визнання фізичної особи недієздатною чи обмеження цивільної дієздатності.
Визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя та зареєстрованого АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , недієздатним з моменту набрання рішенням законної сили.
Встановити над ОСОБА_3 опіку і призначити його опікуном ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жительку та зареєстровану АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .
Визначити строк дії рішення про визнання фізичної недієздатною два роки з часу набрання даним рішенням законної сили.
Копію рішення суду після набрання ним законної сили надіслати органу опіки та піклування, органам ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання фізичної особи.
Роз`яснити, що згідно ч.7,8 ст.300 ЦПК України клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті. Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути поданою до Черкаського апеляційного суду через Корсунь-Шевченківський районний суд протягом 30 днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя Свитка С.Л.
Присяжні:
1. Бондаренко Г.С.
2. Аркуша Т.А.
Суд | Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2020 |
Оприлюднено | 27.10.2020 |
Номер документу | 92421342 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
Свитка С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні