Справа № 761/29777/20
Провадження № 2/761/8096/2020
УХВАЛА
26 жовтня 2020 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Савицький О.А., вивчаючи матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Центр міжнародного обміну до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Незнайко Євген Вікторович про визнання договору іпотеки недійсним та скасування записів про державну реєстрацію обтяжень,
ВСТАНОВИВ:
22.09.2020 року на адресу суду надійшла позовна заява ТОВ Центр міжнародного обміну до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Незнайко Є.В. про визнання договору іпотеки недійсним та скасування записів про державну реєстрацію обтяжень.
Разом з тим, під час вивчення матеріалів вказаної позовної заяви було встановлено, що вони не відповідають вимогам ст. 177 ЦПК України.
У відповідності до положень ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч.1 ст. 4 Законом України Про судовий збір ).
Згідно із Законом України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою судовий збір сплачується в розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 2 102, 00 грн.
Водночас згідно положень ч.3 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, представником позивача у позовній заяві об`єднано три вимоги немайнового характеру.
Відтак, враховуючи положення ст.ст. 4, 6 Закону України Про судовий збір , представнику позивача слід було надати до суду підтвердження щодо сплати судового збору за подання до суду трьох вимог немайнового характеру, тобто, по 2 102 грн. 00 коп. за кожну, а разом 6 306 грн. 00 коп.
Разом з тим, до позовної заяви представником позивача додано копію квитанцію про сплату судового збору на суму лише 2 523 грн. 00 коп. Відтак, останньому слід доплатити судовий збір у сумі 3 783 грн. 00 коп. та надати до суду документ, який це підтверджує таку сплату.
Відповідно до положень ч.ч.2, 5 ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Так, до матеріалів позовної заяви додана копія іпотечного договору від 13.10.2019 року, який не придатний для дослідження.
Таким чином, представнику позивачу необхідно надати суду копію оспорюваного договору, яка буде придатний для дослідження судом.
В свою чергу, відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження заяви до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 4, 6 Закону України Про судовий збір , ст.ст. 175, 177, 185, 259-261 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Центр міжнародного обміну до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Незнайко Євген Вікторович про визнання договору іпотеки недійсним та скасування записів про державну реєстрацію обтяжень - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали, попередивши, що в разі не усунення вказаних недоліків заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2020 |
Оприлюднено | 27.10.2020 |
Номер документу | 92423733 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Савицький О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні