Рішення
від 27.10.2020 по справі 912/2644/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2020 рокуСправа № 912/2644/20 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Поліщук Г.Б., за участю секретаря судового засідання Ліподат Я.В., розглянув у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження матеріали справи №912/2644/20

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Дунай Агро", 03067, м. Київ, вул. Гарматна, 8

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Рейн-Агро", 25006, м. Кропивницький, вул. Кропивницького, 151

про стягнення 784 745,78 грн

Представники сторін участі в судовому засіданні не брали.

До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Дунай Агро" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рейн-Агро" про стягнення грошових коштів у розмірі 784 745,78 грн, з покладанням на відповідача судових витрат.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем Договору поставки №15-01/20-04 від 15.04.2020 в частині оплати поставленого товару.

Ухвалою від 20.08.2020 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Дунай Агро" залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, виявлених при її поданні.

08.09.2020, в межах строку встановленого судом, на адресу суду надійшла заява про усунення недоліків, до якої додано докази направлення копії позовної заяви з додатками на адресу відповідача.

Відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Ухвалою від 11.09.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі №912/2644/20 за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 06.10.2020 о 16:00 год., встановлено сторонам строк для подання заяв по суті справи.

30.09.2020 на адресу суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Дунай Агро" надійшла заява про проведення підготовчого засідання 06.10.2020 без участі його представника. Позивач підтримує позовні вимоги у повному обсязі.

Ухвалою від 06.10.2020 закрито підготовче провадження у справі №912/2644/20 та призначено справу до судового розгляду по суті на 27.10.2020 о 12:00 год.

Позивач та відповідач участь повноважних представників в судовому засіданні 27.10.2020 не забезпечили.

26.10.2020 на адресу суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Дунай Агро" надійшла заява про розгляд справи №912/2644/20 без участі представника позивача. Позивач наголошує, що повністю підтримує позовні вимоги в повному обсязі.

Поштовий конверт з ухвалою суду від 06.10.2020, направлений на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Рейн-Агро", повернуто до канцелярії суду з відміткою відділення поштового зв`язку "Вибули".

Господарський суд враховує, що відповідно до ч. 5 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.

Ухвалу про відкриття провадження у справі від 11.09.2020 отримано відповідачем 14.09.2020, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 36).

За приписами ч. 4 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п`ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії.

Згідно з частиною 2 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Відповідно до ч. 3 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

Згідно з ч. 7 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Відповідно до ч. 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є:

1) день вручення судового рішення під розписку;

2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи;

3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення;

4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду;

5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Водночас, місцезнаходження відповідача суду відоме, і на таку адресу направлено ухвалу суду від 06.10.2020.

Верховний Суд у своїй постанові від 08.04.2019 у справі № 922/2887/16 наголошує, що відповідно до частин 3, 7 ст. 120 ГПК України виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає. Сам лише факт не отримання скаржником кореспонденції, якою суд, з додержанням вимог процесуального закону, надсилав ухвалу за належною адресою та яка повернулася в суд у зв`язку з її неотриманням адресатом, вказує на суб`єктивну поведінку сторони щодо отримання кореспонденції, яка надходила на його адресу.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що неотримання ухвали суду у даній справі відповідачем та повернення її до суду з відповідною відміткою є наслідком діяння (бездіяльності) відповідача щодо її належного отримання та неповідомлення суду про зміну свого місцезнаходження, тобто його власною волею.

Таким чином, господарський суд вчинив всі необхідні дії для повідомлення відповідача про дату, час та місце проведення засідання суду.

Стаття 202 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що суд може розглядати справу за відсутності учасника справи, якщо його було належно повідомлено, проте, він не повідомив про причин неявки або така неявка є повторною.

Відповідач не скористався наданим йому правом надати суду відзив на позов. Враховуючи, що про час та місце розгляду справи відповідач був повідомлений своєчасно та належним чином, суд дійшов висновку, що він мав час та можливість надати всі витребувані та додаткові документи, в т. ч. заперечення проти позову, які мають значення для розгляду справи по суті.

Відповідно до частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Враховуючи викладене, а також те, що матеріали справи містять достатньо документів для його вирішення по суті, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю представників позивача та відповідача.

В судовому засіданні 27.10.2020 господарським судом досліджено докази у справі.

Розглянувши наявні матеріали справи та дослідивши в судовому засіданні подані позивачем докази, господарський суд встановив наступний перелік обставин, які є предметом доказування у справі.

15.04.2020 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Дунай Агро" (Постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Рейн Агро" (Покупець) укладено Договір поставки №15-01/20-04 (далі - Договір) (а.с. 8 - 11), відповідно до пункту 1.1. якого Постачальник зобов`язується поставити товар, а Покупець зобов`язується прийняти та оплатити товар /насіння/ визначений у специфікаціях та видаткових накладних що є невід`ємною частиною договору.

Найменування, одиниці виміру, ціна, кількість товару, що підлягає поставці за цим Договором, його часткове співвідношення (асортимент, сортамент, номенклатура) визначаються специфікаціями та видатковими накладними, які є невід`ємною частиною цього Договору (пункт 1.2. Договору).

Згідно пункту 2.2. Договору Товар поставляється на умовах згідно Специфікації.

Товар вважає поставленим з моменту його передачі за кількістю та якістю Покупцю або його уповноваженому представнику та з моменту підписання видаткової накладної (пункт 2.3. Договору).

Товар вважається прийнятим Покупцем по кількості, якості та в асортименті з моменту підписання уповноваженими представниками Сторін видаткової накладної (пункт 3.5. Договору).

Відповідно до пункту 4.1. Договору загальна ціна Договору розраховується на підставі сум, вказаних у специфікаціях та у відповідних видаткових накладних, з урахуванням особливостей, встановлених цим Договором.

Згідно пункту 4.2. Договору ціна товару у специфікаціях та видаткових накладних визначається у гривнях.

Пунктом 4.3. Договору передбачено, що оплата за замовлений товар Покупцем, здійснюється шляхом безготівкового перерахування коштів на розрахунковий рахунок, який вказаний у даному Договорі, Постачальника в порядку, вказаному у п. 4.3.1. даного Договору або зобов`язання Покупця по оплаті Постачальнику може бути припинено шляхом підписання Сторонами акту заліку Договору. Покупець оплачує вартість товару на умовах, вказаних у Специфікації до цього Договору.

Цей Договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами та діє до 31.12.2021, але в будь-якому разі до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань за цим Договором (пункт 8.1. Договору).

Договір підписаний повноважними представниками сторін та скріплений печатками.

15.04.2020 між Сторонами підписано Специфікацію №1 до Догвору поставки №15-01/20-04 від 15.04.2020 (а.с. 11), відповідно до умов якої, Постачальник зобов`язався поставити товар: насіння соняшника Алварез ІР, кількістю 266 мішків, загальною вартістю 754 563,26 грн з ПДВ, а Покупець зобов`язався прийняти та оплатити товар на умовах та у строки визначених у даній Специфікації №1 та згідно Договору поставки №15-01/20-04 від 15.04.2020.

Умови оплати: 30% передоплата, після поставки, до 23.04.2020, 70% оплата в термін до 29.05.2020 року, починаючи з 01.06.2020 року нараховується +2% на загальну суму заборгованості в місяць.

Умови поставки: СРТ, Кіровоградська обл.., Кропивницький р-н, до 3-х робочих днів після підписання Договору №15-01/20-04 від 15.04.2020 та Специфікації №1 від 15.10.2020.

Специфікація №1 підписана повноважними представниками сторін та скріплена печатками.

На виконання умов Договору, Товариством з обмеженою відповідальністю "Дунай Агро" поставлено відповідачу товар: насіння соняшнику Алварез ІР, кількістю 266 мішків, загальною вартістю 754 563,26 грн з ПДВ, що підтверджується видатковою накладною №123 віід 16.04.2020 (а.с. 12).

Відповідач свої зобов`язання за Договором щодо оплати отриманого товару не виконав повністю.

З метою досудового врегулювання спору, позивач 15.07.2020 звернувся до відповідача з Претензією №1, відповідно до якої пропонував в строк до семи банківських днів з моменту отримання даної претензії сплатити заборгованість за Договором у розмірі 754 563,26 грн (а.с. 13).

Проте, відповідач відповіді на претензію не надав та заборгованість не сплатив, що стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.

Розглядаючи спір по суті господарський суд враховує наступне.

За змістом статті 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Укладений між сторонами Договір за своєю правовою природою є договором поставки. Відповідно, до правовідносин, що виникли між сторонами на підставі даного договору, слід застосовувати положення законодавства, що регулюють правовідносини поставки.

У відповідності до частини 1 статті 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених вказаним Кодексом.

За правилами статті 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Правовідносини купівлі-продажу регулюються главою 54 Цивільного кодексу України.

Так, у відповідності до статті 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно статті 692 Цивільного кодексу України покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов`язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.

Статтею 509 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 Цивільного кодексу України. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

Згідно статей 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Матеріалами справи підтверджено поставку відповідачу товару на загальну суму 754 563,26 грн.

Проте, відповідач отриманий товар не оплатив повністю.

Суд враховує, що Специфікацією №1 від 15.04.2020р. визначено умови оплати, а саме: 30% передоплата, після поставки, до 23.04.2020, 70% оплата в термін до 29.05.2020 року, починаючи з 01.06.2020 року нараховується +2% на загальну суму заборгованості в місяць.

Враховуючи що відповідач не оплатив, отриманий Товар у строк до 01.06.2020 повністю, позивачем нараховано відповідачу додатково 2% на загальну суму заборгованості в місяць:

- за червень 2020 року у розмірі 15 091,26 грн (754 563,26 грн х 2%);

- за липень 2020 року у розмірі 15 091,26 грн (754 563,26 грн х 2%).

Враховуючи викладене заборгованість відповідача перед позивачем за Договором поставки №15-01/20-04 від 15.04.2020 складає 784 745,78 грн.

Доказів перерахування грошових коштів у розмірі 784 745,78 грн на користь позивача відповідачем господарському суду не подано. Також відповідачем не заперечено факт поставки товару, його кількість та якість, розмір заборгованості останнім не спростовано.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем було порушено умови Договору поставки №15-01/20-04 від 15.04.2020, а тому позовні вимоги про стягнення з відповідача основного боргу в розмірі 784 745,78 грн є обґрунтованими.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Дунай Агро" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рейн Агро" підлягають задоволенню повністю.

У відповідності до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача, оскільки спір виник з його вини.

Позивач також просить стягнути 10 000,00 грн витрат на правничу правову допомогу.

Згідно зі ст. 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Відповідно до ч. 3 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

З матеріалів справи вбачається, що 17.07.2020 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Бі.Ем.Бі Консалтинг Груп" (Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Дунай Агро" (Замовник) укладено Договір №07/20-юр про надання юридичних послуг (а.с 14-16).

Згідно пункту 1.1. Договору Замовник замовляє, а Виконавець надає, згідно умов даного Договору, наступні юридичні послуги: аналіз документів по заборгованості, підготовка та подача позовної заяви до Господарського суду Кіровоградської області, Господарського суду Івано-Франківської області, Господарського суду Рівненської області.

Відповідно до п. 2.1. Договору до юридичних послуг, за встановленою даним Договором вартістю, відносяться:

- підготовка позовної заяви ТОВ "РЕЙН АГРО";

- підготовка позовної заяви ТОВ "РІДНА ЗЕМЛЯ";

- підготовка позовної заяви ТОВ "СХІДЗАХІДАГРО";

- подання позовної заяви до Господарського суду Кіровоградської області (боржник - ТОВ "РЕЙН АГРО");

- подання позовної заяви до Господарського суду Івано-Франківської області (боржник - ТОВ "РІДНА ЗЕМЛЯ";

- подання позовної заяви до Господарського суду Рівненської області (боржник - ТОВ "СХІДЗАХІДАГРО").

Юридичні послуги надаються Замовнику Виконавцем шляхом підготовки відповідних юридичних документів, висновків, надання консультацій, проведення переговорів тощо (п. 3.1. Договору).

Згідно п. 3.3. Договору по закінченні надання послуг сторони підписують акт виконаних робіт (надання послуг), що підтверджує виконання сторонами своїх обов`язків по Договору та відсутність претензій між сторонами.

Пунктом 4.1. Договору передбачено, що загальна вартість юридичних послуг Виконавця, відповідно до п. 2.1. Договору, складає суму у розмірі 30 000,00 грн, які розподіляються наступним чином:

- підготовка та подання позовної заяви до Господарського суду Кіровоградської області (боржник - ТОВ "РЕЙН АГРО") - вартість юридичних послуг 10 000,00 грн;

- підготовка та подання позовної заяви до Господарського суду Івано-Франківської області (боржник - ТОВ "РІДНА ЗЕМЛЯ") - вартість юридичних послуг 10 000,00 грн;

- підготовка та подання позовної заяви до Господарського суду Рівненської області (боржник - ТОВ "СХІДЗАХІДАГРО") - вартість юридичних послуг 10 000,00 грн.

Даний Договір набирає чинності з дати його підписання Сторонами та його скріплення печатками Сторін та 31 грудня 2020 року, але в будь-якому випадку до повного виконання сторонами обов`язків за даним Договором.

Договір підписано повноважними представниками сторін та скріплено печатками.

За змістом частини восьмої статті 129 Господарського процесуального кодексу України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом установленого строку така заява залишається без розгляду.

Здійснюючи розподіл судових витрат на професійну правничу допомогу між сторонами спору, господарський суд має враховувати результат розгляду спору, умови договору про надання правничої допомоги, укладеного між стороною спору та адвокатом (адвокатським об`єднанням, бюро), обсяги наданих стороні як клієнту послуг правничої допомоги щодо представництва її інтересів в суді під час розгляду справи.

В якості доказів підтвердження понесених витрат на правничу правову допомогу, позивачем надано до суду Акт виконаних робіт від 30.09.2020 до Договору №07/20-юр про надання юридичних послуг від 17.07.2020 на загальну суму 10 000,00 грн, Рахунок-фактуру №05/08/20-3юр від 05.08.2020р. за юридичні послуги згідно договору №07/20-юр від 17.07.2020 на загальну суму 30 000,00 грн та платіжне доручення №2547 від 05.08.2020.

Враховуючи надані докази на підтвердження здійснених фактичних витрат на оплату послуг адвоката та обґрунтованість їх розміру, предмет позову, підготовлені адвокатом документи, господарський суд вважає підтвердженими понесені витрати на правничу допомогу у розмірі 10 000,00 грн.

Керуючись ст. ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Рейн Агро" (25006, м. Кропивницький, вул. Кропивницького, 151, ідентифікаційний код 42534586) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Дунай Агро" (03067, м. Київ, вул. Гарматна, 8, ідентифікаційний код 38962520) грошові кошти у розмірі 784 745,78 грн, а також 11 771,19 грн судового збору та 10 000,00 грн витрат на професійну правничу допомогу.

Наказ видати позивачу після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Копії рішення направити рекомендованим листом з повідомленням про вручення Товариству з обмеженою відповідальністю "Дунай Агро" (03067, м. Київ, вул. Гарматна, 8) та Товариству з обмеженою відповідальністю "Рейн Агро" (25006, м. Кропивницький, вул. Кропивницького, 151).

Повне рішення складено 27.10.2020.

Суддя Г.Б. Поліщук

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення27.10.2020
Оприлюднено28.10.2020
Номер документу92439102
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/2644/20

Рішення від 27.10.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Поліщук Г.Б.

Ухвала від 06.10.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Поліщук Г.Б.

Ухвала від 11.09.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Поліщук Г.Б.

Ухвала від 20.08.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Поліщук Г.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні