Ухвала
від 27.10.2020 по справі 916/2851/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"27" жовтня 2020 р.м. Одеса Справа № 916/2851/20

Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Д.О ., розглянувши матеріали позовної заяви вх. № 2952/19 від 02.10.2020 ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Малиновського-65" (вул. Маршала Малиновського, 65, м. Одеса, 65074) про визнання недійсними установчих зборів та скасування державної реєстрації,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Малиновського-65", в якій просить суд:

- визнати недійсними установчі збори Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Малиновського-65" (код ЄДРПОУ 40571579), оформлені протоколом установчих зборів від 24.04.2016;

- скасувати державну реєстрацію Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Малиновського-65" (код ЄДРПОУ 40571579), дата запису:15.06.2016, номер запису: 15561020000058678.

Підставою позову щодо визнання недійсними установчих зборів позивач визначив наступні обставини:1) порушення процедури повідомлення співвласників про проведення зборів; 2) відсутність кворуму під час проведення установчих зборів; 3) в формі протоколу установчих зборів невірно відображено результати волевиявлення співвласників. Щодо вимоги про скасування державної реєстрації юридичної особи ОСОБА_1 зазначила, що ця вимога є похідною від вимоги про визнання недійсними установчих зборів.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 07.10.2020 вищевказану позовну заяву фізичної особи ОСОБА_1 було залишено без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду: 1) доказів сплати судового збору за подання позовної заяви в сумі 2102,00 грн; 2) належним чином засвідчених копій доданих до позовної заяви доказів; 3) відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Як вбачається з наявного в матеріалах справи рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (вх. № 45228/20 від 16.10.2020), вищевказану ухвалу суду позивач отримав 13.10.2020.

22.10.2020 від позивача до канцелярії суду за вх. № 28243/20 надійшло клопотання про усунення недоліків з додатковими доказами, згідно з якими позивач виявлені судом недоліки позовної заяви усунув.

Відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Зі змісту ч.1 ст. 176 ГПК України вбачається, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

З врахуванням вищевказаних обставин, приймаючи до уваги, що позивачем були усунуті недоліки, які спричинили винесення ухвали про залишення позову без руху, у встановлений судом строк, а також враховуючи відсутність підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, суд, згідно з ст.176 ГПК України, вважає за необхідне відкрити провадження у справі №916/2851/20.

Відповідно до ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного або позовного провадження (загального або спрощеного). При цьому спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Частиною 5 статті 12 ГПК України визначено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 2 статті 247 ГПК України визначено, що у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Згідно з ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч.4 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи: 1) про банкрутство; 2) за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство; 3) у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій); 4) у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 5) у спорах, що виникають з відносин, пов`язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції; 6) у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю); 7) у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна; 8) в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 9) інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 3 - 8 цієї частини.

Статтею 249 ГПК України передбачено, що клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.

Відповідно до ч.ч.1-2 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.

Так, звертаючись до господарського суду з позовом до відповідача позивачем разом з позовом не було подано суду клопотання про розгляд цієї справи в порядку спрощеного позовного провадження, водночас таке клопотання викладено позивачем у заяві про усунення недоліків позовної заяви.

Разом з цим, дослідивши матеріали позовної заяви фізичної особи ОСОБА_1 , суд дійшов висновку про необхідність розгляду цієї справи в порядку загального позовного провадження, враховуючи категорію справи, природу правовідносин сторін та предмет спору, а отже у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження слід відмовити.

Згідно з ч.ч.1,3 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Як вбачається зі змісту позову, позивачем як третіх осіб без самостійних вимог було зазначено фізичну особу ОСОБА_2 , Державне виробниче житлово-побутове підприємство та Управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради.

Разом з цим суд відзначає, що саме лише зазначення в позовній заяві певної особи чи організації як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, без вирішення судом питання щодо її допущення або залучення до участі у справі не надає їй відповідного процесуального статусу. Отже, оскільки позивачем у позовній заяві не вказано підстав, з яких вищевказаних осіб належить залучити до участі у цій справі як третіх осіб без самостійних вимог та яким чином рішення у цій справі вплине на їх права та/або обов`язки, су не вважає необхідним вирішувати це питання в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Керуючись ст.ст. 12, 120, 162, 165, 166, 167, 176, 234, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження з викликом учасників справи.

3. Підготовче засідання призначити на "23" листопада 2020 р. о 10:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань № 10 (5-й поверх), тел. (0482) 307-951.

4. Запропонувати відповідачу подати відзив на позов з урахуванням вимог ч. 8 ст. 165 ГПК України протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

5. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив з урахуванням вимог ч. 4 ст. 166 ГПК України до 18.11.2020.

6. Встановити відповідачу строк для подання заперечень з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 ГПК України до 23.11.2020.

7. Запропонувати позивачу надати: письмові обґрунтування щодо наявності підстав для залучення фізичної особи ОСОБА_2 , Державного виробничого житлово-побутове підприємства та Управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору та зазначити, яким чином рішення суду у цій справі може вплинути на їхні права та/або обов`язки щодо однієї із сторін.

8. Викликати учасників справи у підготовче засідання.

9. Повідомити учасників справи про наявність в Господарському суді Одеської області технічної можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відповідно до ч.ч. 4-5 ст. 197 ГПК України та Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196 (із змінами та доповненнями), а також у приміщенні суду згідно з ч.ч. 6-8 ст. 197 ГПК України.

10. Звернути увагу учасників справи при заявленні відповідного клопототання враховувати зазначену можливість проведення Господарським судом Одеської області судового засідання в режимі відеоконференції (як в приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду) та повідомляти суд у разі відсутності можливості забезпечити явку представника у судове засідання про конкретні причини, які заважають прийняти участь в судовому засіданні за таких умов.

11 . Повідомити учасників справи, що Господарський суд Одеської області забезпечує учасникам справи реалізацію їх процесуального права бути присутнім в судовому засіданні очно без обмежень із використанням засобів індивідуального захисту.

12 . Роз`яснити учасникам справи про можливість дистанційно надавати суду всі необхідні документи в електронному вигляді на електронну адресу суду (з електронним цифровим підписом) через особистий кабінет в системі "Електронний суд" або поштою.

13. Копію ухвали надіслати:

- ОСОБА_1 на адресу: АДРЕСА_1 ;

- Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Малиновського-65" на адресу: вул. Маршала Малиновського, 65, м. Одеса, 65074.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua

Ухвала набрала законної сили 27 . 10.2020 та оскарженню не підлягає.

Суддя Д.О. Бездоля

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення27.10.2020
Оприлюднено27.10.2020
Номер документу92439408
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/2851/20

Рішення від 16.01.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

Ухвала від 16.01.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

Ухвала від 13.12.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

Ухвала від 29.11.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

Ухвала від 14.11.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

Постанова від 26.10.2022

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Таран С.В.

Ухвала від 05.10.2022

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Таран С.В.

Ухвала від 21.09.2022

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Таран С.В.

Ухвала від 04.07.2022

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Таран С.В.

Ухвала від 22.03.2022

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Таран С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні