ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"27" жовтня 2020 р.м. Одеса Справа № 916/2851/20
Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Д.О ., розглянувши матеріали позовної заяви вх. № 2952/19 від 02.10.2020 ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Малиновського-65" (вул. Маршала Малиновського, 65, м. Одеса, 65074) про визнання недійсними установчих зборів та скасування державної реєстрації,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Малиновського-65", в якій просить суд:
- визнати недійсними установчі збори Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Малиновського-65" (код ЄДРПОУ 40571579), оформлені протоколом установчих зборів від 24.04.2016;
- скасувати державну реєстрацію Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Малиновського-65" (код ЄДРПОУ 40571579), дата запису:15.06.2016, номер запису: 15561020000058678.
Підставою позову щодо визнання недійсними установчих зборів позивач визначив наступні обставини:1) порушення процедури повідомлення співвласників про проведення зборів; 2) відсутність кворуму під час проведення установчих зборів; 3) в формі протоколу установчих зборів невірно відображено результати волевиявлення співвласників. Щодо вимоги про скасування державної реєстрації юридичної особи ОСОБА_1 зазначила, що ця вимога є похідною від вимоги про визнання недійсними установчих зборів.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 07.10.2020 вищевказану позовну заяву фізичної особи ОСОБА_1 було залишено без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду: 1) доказів сплати судового збору за подання позовної заяви в сумі 2102,00 грн; 2) належним чином засвідчених копій доданих до позовної заяви доказів; 3) відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Як вбачається з наявного в матеріалах справи рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (вх. № 45228/20 від 16.10.2020), вищевказану ухвалу суду позивач отримав 13.10.2020.
22.10.2020 від позивача до канцелярії суду за вх. № 28243/20 надійшло клопотання про усунення недоліків з додатковими доказами, згідно з якими позивач виявлені судом недоліки позовної заяви усунув.
Відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Зі змісту ч.1 ст. 176 ГПК України вбачається, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
З врахуванням вищевказаних обставин, приймаючи до уваги, що позивачем були усунуті недоліки, які спричинили винесення ухвали про залишення позову без руху, у встановлений судом строк, а також враховуючи відсутність підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, суд, згідно з ст.176 ГПК України, вважає за необхідне відкрити провадження у справі №916/2851/20.
Відповідно до ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного або позовного провадження (загального або спрощеного). При цьому спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Частиною 5 статті 12 ГПК України визначено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 2 статті 247 ГПК України визначено, що у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно з ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.4 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи: 1) про банкрутство; 2) за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство; 3) у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій); 4) у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 5) у спорах, що виникають з відносин, пов`язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції; 6) у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю); 7) у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна; 8) в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 9) інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 3 - 8 цієї частини.
Статтею 249 ГПК України передбачено, що клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Відповідно до ч.ч.1-2 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Так, звертаючись до господарського суду з позовом до відповідача позивачем разом з позовом не було подано суду клопотання про розгляд цієї справи в порядку спрощеного позовного провадження, водночас таке клопотання викладено позивачем у заяві про усунення недоліків позовної заяви.
Разом з цим, дослідивши матеріали позовної заяви фізичної особи ОСОБА_1 , суд дійшов висновку про необхідність розгляду цієї справи в порядку загального позовного провадження, враховуючи категорію справи, природу правовідносин сторін та предмет спору, а отже у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження слід відмовити.
Згідно з ч.ч.1,3 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Як вбачається зі змісту позову, позивачем як третіх осіб без самостійних вимог було зазначено фізичну особу ОСОБА_2 , Державне виробниче житлово-побутове підприємство та Управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради.
Разом з цим суд відзначає, що саме лише зазначення в позовній заяві певної особи чи організації як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, без вирішення судом питання щодо її допущення або залучення до участі у справі не надає їй відповідного процесуального статусу. Отже, оскільки позивачем у позовній заяві не вказано підстав, з яких вищевказаних осіб належить залучити до участі у цій справі як третіх осіб без самостійних вимог та яким чином рішення у цій справі вплине на їх права та/або обов`язки, су не вважає необхідним вирішувати це питання в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 12, 120, 162, 165, 166, 167, 176, 234, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження з викликом учасників справи.
3. Підготовче засідання призначити на "23" листопада 2020 р. о 10:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань № 10 (5-й поверх), тел. (0482) 307-951.
4. Запропонувати відповідачу подати відзив на позов з урахуванням вимог ч. 8 ст. 165 ГПК України протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
5. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив з урахуванням вимог ч. 4 ст. 166 ГПК України до 18.11.2020.
6. Встановити відповідачу строк для подання заперечень з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 ГПК України до 23.11.2020.
7. Запропонувати позивачу надати: письмові обґрунтування щодо наявності підстав для залучення фізичної особи ОСОБА_2 , Державного виробничого житлово-побутове підприємства та Управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору та зазначити, яким чином рішення суду у цій справі може вплинути на їхні права та/або обов`язки щодо однієї із сторін.
8. Викликати учасників справи у підготовче засідання.
9. Повідомити учасників справи про наявність в Господарському суді Одеської області технічної можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відповідно до ч.ч. 4-5 ст. 197 ГПК України та Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196 (із змінами та доповненнями), а також у приміщенні суду згідно з ч.ч. 6-8 ст. 197 ГПК України.
10. Звернути увагу учасників справи при заявленні відповідного клопототання враховувати зазначену можливість проведення Господарським судом Одеської області судового засідання в режимі відеоконференції (як в приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду) та повідомляти суд у разі відсутності можливості забезпечити явку представника у судове засідання про конкретні причини, які заважають прийняти участь в судовому засіданні за таких умов.
11 . Повідомити учасників справи, що Господарський суд Одеської області забезпечує учасникам справи реалізацію їх процесуального права бути присутнім в судовому засіданні очно без обмежень із використанням засобів індивідуального захисту.
12 . Роз`яснити учасникам справи про можливість дистанційно надавати суду всі необхідні документи в електронному вигляді на електронну адресу суду (з електронним цифровим підписом) через особистий кабінет в системі "Електронний суд" або поштою.
13. Копію ухвали надіслати:
- ОСОБА_1 на адресу: АДРЕСА_1 ;
- Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Малиновського-65" на адресу: вул. Маршала Малиновського, 65, м. Одеса, 65074.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua
Ухвала набрала законної сили 27 . 10.2020 та оскарженню не підлягає.
Суддя Д.О. Бездоля
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2020 |
Оприлюднено | 27.10.2020 |
Номер документу | 92439408 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні