Рішення
від 27.10.2020 по справі 455/385/20
СТАРОСАМБІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 455/385/20

Провадження № 2/455/594/2020

РІШЕННЯ

Іменем України

27 жовтня 2020 року м.Старий Самбір

Старосамбірський районний суд Львівської області

в складі: головуючого - судді Пошивака Ю.П.,

секретар судового засідання - Сенета Г.Н.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін цивільну справу за позовною заявою заступника керівника Самбірської місцевої прокуратури Львівської області, в інтересах держави в особі: Старосамбірської районної ради Львівської області, Комунального некомерційного підприємства Старосамбірської районної ради Старосамбірська центральна районна лікарня до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням - витрат лікувального закладу на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

31.03.2020 року заступник керівника Самбірської місцевої прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі: Старосамбірської районної ради Львівської області, Комунального некомерційного підприємства Старосамбірської районної ради Старосамбірська центральна районна лікарня звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням - витрат лікувального закладу на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення, посилаючись на те, що вироком Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 29.11.2019 року, який набрав законної сили 30.12.2019 року, ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 286 КК України та засуджено до 4 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 1 рік 6 місяців. На підставі ст. 75 КК України звільненого від призначеного основного покарання з іспитовим строком на 2 роки та покладено на нього обов`язки, передбачені п.п.1, 2 ст. 76 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_1 26.03.2018 року, приблизно о 22 годині 30 хвилин, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння та керуючи автомобілем марки Део Нексія , реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , під час руху по автодорозі Львів Самбір - Ужгород в напрямку м.Львів, а саме: проїжджаючи в темну пору доби ділянки вказаної дороги поблизу магазину ПП ОСОБА_2 в с. В.Лужок Старосамбірського району Львівської області, порушуючи вимоги Правил дорожнього руху, проявив неуважність до дорожньої обстановки та її зміни, на ділянці дороги із двостороннім рухом, яка має по одній смузі для руху у кожному напрямку, не урахував дорожню обстановку і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, внаслідок чого здійснив наїзд на пішохода ОСОБА_3 , яка перебігала на протилежну сторону вказаної автодороги справа наліво, внаслідок чого ОСОБА_3 отримала тяжкі тілесні ушкодження.

Вищевказані порушення Правил дорожнього руху водієм ОСОБА_1 перебувають у причинно наслідковому зв`язку з настанням дорожньо транспортної пригоди, внаслідок чого ОСОБА_3 отримала лінійний перелом потиличної кістки з поширенням на основу черепа, забій головного мозку важкого ступеня, закритий перелом обох кісток верхньої третини лівого передпліччя, закритий перелом тазу та стегнової кістки, які відносяться до тяжкого тілесного ушкодження, що являється небезпечним для життя в момент його заподіяння, та внаслідок даної ДТП перебувала на стаціонарному лікуванні в комунальному закладі Старосамбірської районної ради Старосамбірська центральна районна лікарня в подальшому відповідно до рішення Старосамбірської районної ради №603 від 13.12.2019 року в Комунальному некомерційному підприємстві Старосамбірської районної ради Старосамбірська центральна районна лікарня . Вартість перебування ОСОБА_3 на стаціонарному лікуванні за період з 26.03.2018 року по 28.03.2018 року становить 5425.52 гривень.

В добровільному порядку відповідач не відшкодував відповідні витрати.

Просить стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Старосамбірської районної ради до місцевого бюджету Старосамбірського району, шкоду, завдану кримінальним правопорушенням, кошти в сумі 5425 гривень 52 копійки, які були затрачені на лікування потерпілої від кримінального правопорушення. Судовий збір покласти на відповідача.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.03.2020 року справа передана судді ОСОБА_4.

Ухвалою судді від 07.05.2020 року справу прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та визначено, що розгляд справи слід проводити за правилами спрощеного позовного провадження, передбаченого ст.ст. 274-279 ЦПК України без повідомленням сторін.

Наказом від 10.07.2020 року суддю ОСОБА_4 відраховано зі штату Старосамбірського районного суду Львівської області у зв`язку з її смертю ІНФОРМАЦІЯ_3.

З огляду на вказані обставини, на підставі розпорядження керівника апарату суду Волошина І.С. №397/07/2020 від 20.07.2020 року по даній справі був призначений повторний автоматизований розподіл судової справи між суддями. Призначення не відбулося, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів для розподілу справи.

Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.08.2020 року справу передано для розгляду судді Пошиваку Ю.П.

Ухвалою судді від 12.08.2020 року дану позовну заяву було прийнято до розгляду та визначено, що справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням сторін. Також даною ухвалою було визначено строки для подання сторонами відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив, заперечення.

Прокурор, Старосамбірська районна рада, Комунальне некомерційне підприємство Старосамбірської районної ради Старосамбірська центральна районна лікарня копію ухвали про прийняття до свого провадження та розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін отримали.

Відповідачу ухвалу про прийняття до свого провадження та розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін надіслано 13.08.2020 року. В матеріалах справи знаходьться докази того, що відповідач копію ухвали про відкриття спрощеного позовного провадження у справі без повідомлення сторін отримав (а.с. 48).

Відповідач, у встановлений судом строк, на адресу суду клопотань про розгляд справи з повідомленням сторін та відзиву на позовну заяву не надав.

У відповідності до положень ч.5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, оскільки сторонами не направлено на адресу суду клопотань про інше.

Суд, відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України у зв`язку з розглядом справи в порядку спрощеного провадження за відсутністю всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснює.

Судом встановлені такі фактичні обставини та зміст спірних правовідносин.

Відповідно до ст. 131 - 1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Відповідно до ч.3 ст. 56 ЦПК України у визначених законом випадках прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з позовною заявою (заявою), бере участь у розгляді справ за його позовами.

Відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону України Про прокуратуру представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.

Відповідно до ч.3, п.2 ч. 4 ст. 23 Закону України Про прокуратуру прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті.

Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.

Прокурор зобов`язаний попередньо, до звернення до суду, повідомити про це громадянина та його законного представника або відповідного суб`єкта владних повноважень. У разі підтвердження судом наявності підстав для представництва прокурор користується процесуальними повноваженнями відповідної сторони процесу. Наявність підстав для представництва може бути оскаржена громадянином чи її законним представником або суб`єктом владних повноважень.

Тому, в порядку передбаченому п.2 ч.4 ст.23 Закону України Про прокуратуру , Самбірська місцева прокуратура Львівської області надіслала 02.03.2020 року Старосамбірській районній раді та КНП СРР Старосамбірська ЦРЛ повідомлення про намір звернення до Старосамбірського районного суду Львівської області із позовною заявою про стягнення з відповідача в користь місцевого бюджету коштів у сумі 5425,52 гривень, (а.с.31,32).

Відповідно до ч.3 ст.128 КПК України цивільний позов в інтересах держави пред`являється прокурором.

Відповідно до ч.7 ст.128 КПК України особа, яка не пред`явила цивільного позову в кримінальному провадженні, а також особа, цивільний позов якої залишено без розгляду, має право пред`явити його в порядку цивільного судочинства.

У кримінальному провадженні позов прокурором не пред`являвся.

Судом встановлено, що вироком Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 29.11.2019 року, який набрав законної сили 30.12.2019 року, ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України та призначено покарання - позбавлення волі на строк чотири роки з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк один рік шість місяців, на підставі ст. 75 КК України звільнено ОСОБА_1 від відбування призначеного основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов`язки, установлено ОСОБА_1 іспитовий строк тривалістю два роки, відповідно до ст. 76 КК України покладено на ОСОБА_1 обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до Пустомитівського районного сектору філії Державної установи Центр пробації у Львівській області та повідомляти цей сектор про зміну місця проживання, роботи або навчання (а.с.11-13). Вирок не оскаржувався та набрав законної сили.

З вироку відомо, що ОСОБА_1 26.03.2018 року, приблизно о 22 годині 30 хвилин, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння та керуючи автомобілем марки Део Нексія , реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , під час руху по автодорозі Львів Самбір - Ужгород в напрямку м.Львів, а саме, проїжджаючи в темну пору доби ділянки вказаної дороги поблизу магазину ПП ОСОБА_2 в с. В.Лужок Старосамбірського району Львівської області, порушуючи вимоги Правил дорожнього руху, проявив неуважність до дорожньої обстановки та її зміни, на ділянці дороги із двостороннім рухом, яка має по одній смузі для руху у кожному напрямку, не урахував дорожню обстановку і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, внаслідок чого здійснив наїзд на пішохода ОСОБА_3 , яка перебігала на протилежну сторону вказаної автодороги справа наліво, внаслідок чого ОСОБА_3 отримала тяжкі тілесні ушкодження. (а.с.11-13).

Згідно ч.6 ст. 82 ЦПК України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

Як вбачається з листа Комунального закладу Старосамбірської районної ради Старосамбірська районна лікарня від 12.11.2018 року за №1772 потерпіла ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебувала на стаціонарному лікуванні в відділенні анестезії та інтенсивної терапії з 26.03.2018 року по 28.03.2018 року (2 л/дні). Вартість лікування за 2 днів становить 5425 гривень 52 копійки (а.с.15).

Положеннями ст. 1206 ЦК України передбачено, що особа, яка вчинила злочин, зобов`язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров`я на лікування потерпілого від злочину. Якщо лікування проводилося закладом охорони здоров`я, що є у державній власності, або територіальної громади, кошти на відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету.

Відповідно до постанови Пленуму ВСУ від 07 липня 1995 року Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину та судових витрат питання про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого вирішується згідно з Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, затверджених постановою КМУ № 545 від 16 липня 1993 року Про порядок обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я . Термін і обґрунтованість перебування потерпілого від злочину на стаціонарному лікуванні визначається на підставі даних лікувального закладу, де він перебуває на лікуванні. До справи має бути приєднана довідка-розрахунок бухгалтерії цього закладу із записом про вартість одного ліжко-дня та загальну суму фактичних витрат на лікування потерпілого. Витрачені на стаціонарне лікування кошти підлягають відшкодуванню у повному обсязі.

Постановою КМУ № 545 від 16 липня 1993 року Про порядок обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання передбачено, що сума коштів, яка підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров`я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, виходячи з кількості ліжко-днів, проведених ним в стаціонарі та вартості витрат на його лікування в день. Кількість ліжко-днів визначається на підставі медичної картки стаціонарного хворого (форма 003(у) або інших документів, які підтверджують дати госпіталізації та виписки хворого із стаціонарного лікувального закладу. Визначення суми витрат на лікування потерпілого за один ліжко-день проводиться виходячи з фактичної кількості ліжко-днів і загальної суми фактичних витрат за місяць (в якому проводилось лікування) на утримання лікувального закладу, за винятком витрат на капітальні вкладення, капітальний ремонт і придбання інвентаря та обладнання.

Визначена сума коштів на лікування потерпілого стягується судом з обвинуваченого або фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, при ухваленні вироку за позовом закладу охорони здоров`я або прокурора.

Якщо лікування проводилось закладом охорони здоров`я, що є у державній власності, або територіальної громади, кошти на відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету.

Внаслідок спричинення тілесних ушкоджень потерпіла ОСОБА_3 перебувала у Комунальному закладі Старосамбірської районної ради Старосамбірська центральна районна лікарня на стаціонарному лікуванні у відділенні анестезії та інтенсивної терапії 26.03.2018 року по 28.03.2018 року (2 л/дні). Згідно довідки вказаної установи на лікування потерпілої витрачено 5425,52 гривень (а.с.15).

Отже, враховуючи викладене та те, що внаслідок спричинення ОСОБА_1 тяжких тілесних ушкоджень ОСОБА_3 , остання перебувала на стаціонарному лікуванні і доведений причинний зв`язок між злочинними діяннями ОСОБА_1 та перебуванням потерпілої на стаціонарному лікуванні у відділенні анестезії та інтенсивної терапії 26.03.2018 року по 28.03.2018 року у Комунальному закладі Старосамбірської районної ради Старосамбірська центральна районна лікарня , вартість якого становить 5425,52 гривень, суд приходить до висновку, що позовні вимоги прокурора є обґрунтованими та доведеними, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до п.6 ч.1 ст. 5 Закону України Про судовий збір , а тому судовий збір необхідно стягнути з відповідача в дохід держави.

На підставі викладеного, керуючись ст. 131 - 1 Конституції України, ч. 1, ч.3, п.2 ч. 4 ст. 23 Закону України Про прокуратуру , ст. 1206 ЦК України, ч.ч.3,5,7 ст.128 КПК України, постановою Кабінету Міністрів України від 16 липня 1993 року №545 Про затвердження порядку обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання , ч. 3 ст. 7 Закону України Про судовий збір , ст.ст.12, 13, ч.3 ст. 56, ч.6 ст. 82, ст.ст. 89, 141, ч.2 ст. 247, 259, 263-265, 274, 279, 354 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Позов заступника керівника Самбірської місцевої прокуратури Львівської області, - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , в користь держави в особі Старосамбірської районної ради до місцевого бюджету Старосамбірського району на рахунок №UA358999980314070544000013578 в УДКСУ у Львівській області, МФО 899998, ЗКПО 36766006 код платежу - 240603, кошти в сумі 5425 (п`ять тисяч чотириста двадцять п`ять) гривень 52 копійки, а також в користь держави судовий збір в сумі 2102 (дві тисячі сто дві) гривні 00 копійок.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи за правилами п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України через Старосамбірський районний суд Львівської області до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст.358 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.

Суддя Ю.П. Пошивак

СудСтаросамбірський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення27.10.2020
Оприлюднено28.10.2020
Номер документу92447619
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —455/385/20

Рішення від 27.10.2020

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Пошивак Ю. П.

Ухвала від 12.08.2020

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Пошивак Ю. П.

Ухвала від 07.05.2020

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Ніточко Л. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні