Справа № 279/3688/20
Номер рядка звіту 75
номер провадження 2/279/1534/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" жовтня 2020 р.
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі: головуючого-судді Невмержицької О.А., з секретарем Подвисоцькою Т.В., розглянувши в приміщенні суду в м.Коростені в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з додатковою відповідальністю "Автопідприємство 0606" про перерахунок заробітної плати та видачу довідки про заробітну плату,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ТОВ "Автопідприємство 0606" про перерахунок заробітної плати та видачу довідки про заробітну плату, який в подальшому уточнив та в якому зазначив, що перебуваючи в трудових відносинах з ТОВ "Автопідприємство 0606", в період з 02.05.1986 року по 04.05.1986 року, будучи водієм підприємства приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, має статус учасника ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії, є інвалідом 2 групи, захворювання пов`язано з дією іонізуючого випромінювання під час роботи в зоні небезпеки. Посилаючись на те, що йому стали відомі документи, які регулюють порядок та розмір оплати праці осіб, які приймали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 30-ти километровій зоні, вважає, що йому за вказаний вище період повинна бути перерахована заробітна плата, а саме в трьохкратному розмірі в порівнянні з нормами, встановленими діючим законодавством та взяти до розрахунку тарифну ставку 1,54 крб., провести оплату праці за роботу у вихідні і святкові дні у подвійному розмірі та нарахуванням премії в розмірі 60% тарифної ставки, здійснити перерахунок за 42 години роботи в зоні, як передбачає шляховий лист. Оскільки відповідач у перерахунку заробітної плати та видачі довідки встановленого зразка відмовив, просить суд зобов`язати відповідача здійснити перерахунок його заробітної плати у вказаному вище розмірі за період з 02.05.1986 року по 04.05.1986 року.
Справа розглянута за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідачем надано відзив на позовну заяву, в якому останній зазначив, що позовні вимоги не визнає, оскільки позивачу заробітна плата була нараховано за дні роботи в зоні відчуження виходячи з 6 годинного робочого дня з усіма доплатами в святкові та вихідні дні в подвійному розмірі та із застосуванням коефіцієнту 3. Преміювання водіям здійснювалось за результатами виконаної роботи в місяць, однак в травні 1986 року виконання плану водієм ОСОБА_1 взагалі не було. Робота в зоні мала роз`їздний характер, а не на постійній основі. В нічний та понаднормований час позивач до роботи не залучався. Розрахунок заробітної плати за дні роботи в зоні до Пенсійного фонду розрахований з максимальною можливістю і врахуванням перебування в зоні. Просив у задоволенні позову відмовити.
Позивачем надано відповідь на відзив із запереченнями щодо доводів відповідача.
Дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 працював водієм ТОВ "Автопідприємство 0606".
Як вбачається з даних довідки від 11.10.2006 року позивач в період з 02.05.1986 по 04.05.1986 року приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в с.Новошепеличі по евакуації населення з посиланням на наказ №99-с від 02.05.1986.
03.07.2020 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача з заявою про проведення перерахунку заробітної плати за період ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та видачу довідки встановленого зразка.
Відповідач листом від 08.07.2020 року повернув без виконання заяву позивача з посиланням на те, що заробітна плата розрахована до Пенсійного фонду здійснена була як за працю в зоні відчуження.
Абзацом 1 п.1 постанови ЦК КПРС, Президії Верховної Ради Міністрав та ВЦСПС від 07.05.1986р. №524-156 Про умови оплати праці та метеріальне забезпечення працівників підприємств і організацій зони Чорнобильської атомної електростанції керівників підприємств і організацій зобов`язано оплачувати працю працівників, що безпосередньо були зайняті на роботах з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, за підвищеними до 100% тарифними ставками.
Оплата праці за зонами небезпеки проводилася за фактично відпрацьований час у відповідності з даними табеля обліку робочого часу (в оригіналі) за період роботи в зоні відчуження, завіреного підприємством, установою чи організацією, які відповідали за виконання конкретних робіт в зоні відчуження, або іншого документу первинного бухгалтерського обліку, складеного в рік виконання робіт, пов`язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС. Для обчислення в табелі чи іншому документі обов`язково повинна бути відображена тривалість робочого дня.
Оплата праці робітників, що зайняті на роботах у третій, другій та першій зонах небезпеки, провадиться відповідно у чотирьох, трьох, та двох кратному розмірах, понад середньомісячну заробітну плату, виходячи із тарифної ставки (посадового окладу), встановленої по основному місцю роботи.
Встановлено робітникам підприємств, організацій та установ, що виконують роботи, пов`язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС та запобіганню забруднення середовища, додаткову оплату праці у нічний час у розмірі 35% годинної тарифної ставки (окладу) за кожний час роботи у нічний час та максимальний розмір премії - 60% тарифної ставки (окладу) на місяць.
Постановою Держкомпраці СРСР та Секретаріату ВЦСПС від 07.05.1986р. №153/10-43 передбачено, що для робітників, безпосередньо зайнятих на роботах по усуненню наслідків аварії, в зоні іонізуючого випромінювання встановлюється: шестигодинний робочий день.
При цьому квартальна премія враховується за той квартал, за місяці якого обчислюється збережений заробіток, тобто за квітень та травень 1986 р., за умови, що виплату та нарахування премії за ІІ квартал підтверджено особовим рахунком, до збереженого заробітку буде враховано 2/3 квартальної премії. Якщо положенням про преміювання за 1986 р. було передбачено виплату щомісячної премії, то її також може бути враховано як одну із складових заробітної плати.
З даних довідки від 18.07.2012 року слідує, що ОСОБА_1 було здійснено нарахувння заробітної плати в період роботи з 02.05.1986 року по 04.05.1986 року із зазначенням посадового окладу, при 6-ти годинному робочому дні, з урахуванням коефіцієнта -3 (в трикратному розмірі), з усіма доплатами у святкові та вихідні дні, за роботу в зоні відчуження.
З відзиву на позовну заяву, заперечень та долучених письмових доказів вбачається, що преміювання водіям проводилось за результатами виконаного плану, в травні 1986 року виконання плану не було. Робота в зоні мала роз`їздний характер, а не на постійній основі. В нічний та понаднормований час позивач до роботи не залучався. Заробітна плата по шляховому листу нарахована за відрядною оплатою праці і склала на той час 27 руб. 68 коп.. 42 години - це час перебування автомобіля у наряді. При відрядній оплаті праці водіїв час погрузки, вигрузки, час руху на лінії, час відпочинку враховані в розцінку і окремій оплаті не підлягають. Розрахунок заробітної плати за дні роботи в зоні до Пенсійного фонду розрахований з максимальною можливістю і врахуванням перебування в зоні. В особовому рахунку (виходячи з розрахунку) тарифна погодинна ставка складає 0.595 руб.. Іншого суду не надано.
З листа Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області № 18772/20 від 16.09.2020 слідує, що на виконання рішень суду позивачу було проведено перерахунок пенсії із урахуванням заробітної плати за роботу в зоні відчудження за період з 02.05.1986 по 04.05.1986 на підставі довідки про заробітну плату від 18.07.2012 №54 виданої ПАТ Агропромтехніка .
За ст.13 ЦПК України суд розглядає цивільну справу в межах заявлених вимог та на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Оскільки позивачу заробітну плату було нараховано за період роботи з 02.05.1986 року по 04.05.1986 року із зазначенням посадового окладу, при 6-ти годинному робочому дні, з урахуванням коефіцієнта - 3 (в трикратному розмірі), з усіма доплатами у святкові та вихідні дні, за роботу в зоні відчуження, про що видана відповідна довідка, проведено перерахунок пенсії із урахуванням заробітної плати за роботу в зоні відчудження за спірний період, підстав для задоволення позову суд не вбачає.
Керуючись ст.ст.13,81,259,263-265 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
В задоволенні позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку в 30-денний строк, який обчислюється з дня проголошення (складення) рішення. Учасник справи, якому рішення не було вручено у день його проголошення (складення), має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а в разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом, якщо рішення не було скасовано.
Сторони:
Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Представник позивача: ОСОБА_2 , місце знаходження: АДРЕСА_2.
Відповідач: Товариство з додатковою відповідальністю "Автопідприємство 0606", місце знаходження: м.Коростень, вул.Шатрищанська, 71-А, ЄДРПОУ 05500380.
Суддя: Невмержицька О.А.
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2020 |
Оприлюднено | 28.10.2020 |
Номер документу | 92450050 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Невмержицька О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні