Справа № 522/13848/20
Провадження № 1-кс/522/13950/20
УХВАЛА
23 жовтня 2020 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні уприміщенні Приморськогорайонного судум.Одеси клопотанняслідчого в особливо важливих справах слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Одеській області майора юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22020160000000111 від 18.08.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 305 КК України,
ВСТАНОВИВ:
До Приморського районного суду м. Одеси надійшло клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Одеській області майора юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22020160000000111 від 18.08.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 305 КК України.
Зазначене клопотанняобґрунтовано тим,що слідчимвідділом УправлінняСлужби безпекиУкраїни вОдеській областіпровадиться досудоверозслідування укримінальному провадженні №22020160000000111 від 18.08.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 305 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 01.10.2020 року в зоні діяльності ВМО №3 МП «Київ-Спеціалізований» Київської міської митниці ДФС, у приміщенні ДП «Юкреніен Парсел сервіс» (UPS) за адресою: м. Київ, вул. Молодогвардійська, буд. 20А, під час проведення митного огляду міжнародного поштового відправлення №1Z M3J 5T4 04 2696 3228, яке прямувало з Бельгії до України на адресу: АДРЕСА_1 , одержувач Iryna Tobiassen, було виявлено 34 таблетки темно-зеленого кольору, які містять у собі заборонені до обігу речовини.
В ході досудового розслідування встановлено, що митний огляд було проведено співробітниками ВМО №3 МП «Київ-Спеціалізований» Київської міської митниці ДФС у приміщенні ДП «Юкреніен Парсел сервіс» (UPS) за адресою: м. Київ, вул. Молодогвардійська, буд. 20А, в ході якого виявлено таблетки темно-зеленого кольору у кількості 34 шт. та вилучено для проведення дослідження.
Відповідно до висновку УНДІСТЕ та СЕ СБУ виявлені у міжнародному поштовому відправленні №1Z M3J 5T4 04 2696 3228 таблетки темно- зеленого кольору у кількості 34 шт., місять у своєму складі наркотичний засіб оксикодон.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» від 06.05.2000 № 770, оксикодон є наркотичним засобом, обіг якого обмежено.
Згідно відповіді ГВ БКОЗ Управління СБ України в Одеській області (вх.№65/16/3744 від 08.10.2020), особою на ім`я ОСОБА_5 , на адресу якої прямувало міжнародне поштове відправлення №1Z M3J 5T4 04 2696 3228, можливо являється громадянка України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
21.10.2020 в ході проведення санкціонованого обшуку за місцем проживання ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_2 виявлено та вилучено:
- мобільний телефон «Iphone» ІМЕІ: НОМЕР_1 з номером телефону НОМЕР_2 , код доступу (розблокування) НОМЕР_3 (добровільно повідомлений ОСОБА_7 );
- ноутбук «Apple» серійний номер FVFVTKZ|BJ1WK код доступу (розблокування) 12345agtt (добровільно повідомлений ОСОБА_7 ).
В рамках досудового розслідування досліджуються обставини незаконного переміщення через митний кордон України наркотичного засобу оксикодону, обіг якого обмежено, тобто кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 305 КК України, вищевказані предмети, речі та документи містять інформацію яка потребує дослідження в ході проведення досудового розслідування, у тому числі експертного, можливо використовувались в ході вчинення кримінального правопорушення, а також містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення.
Зазначені предмети, речі та документи мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а також можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
Слідчий, посилаючись на вимоги ст.ст. 98,170 КПК України, з метою забезпечення збереження речових доказів, просить накласти арешт на вказане майно.
Слідчий надав до суду заяву, у якій клопотання підтримав та просив судове засідання провести за його відсутності.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 172 КК України, слідчий просить розглядати клопотання про арешт майна без виклику особи, яка є його власником, з метою забезпечення арешту майна.
Враховуючи вимоги ч. 1ст. 172 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без участі власника майна та слідчого.
Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч. 4 ст. 107 КПК України.
Вивчивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню з наступних підстав.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділомУправління Службибезпеки Українив Одеськійобласті провадитьсядосудове розслідуванняу кримінальномупровадженні №22020160000000111 від 18.08.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 305 КК України.
Вивченням клопотання слідчого встановлено, що майно, яке було виявлене та вилучене під час проведення 21.10.2020 року санкціонованого обшуку за місцем проживання ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_2 , може містити відомості про обставини вчинення злочину, чи бути знаряддям вчинення злочину, а тому має значення речових доказів у кримінальному провадженні.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.
Відповідно до ч. 1 ст.170КПКУкраїни арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою збереження речових доказів.
Згідно з ч. 3 ст.170КПКУкраїни у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст.98КПКУкраїни речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, набуті кримінально протиправним шляхом.
Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, за фактом вчинення якого здійснюється досудове розслідування вищевказаного кримінального провадження, слідчий суддя з метою запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення та відчуження майна, яке відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, та має значення речового доказу у даному кримінальному провадженні, приходить до висновку про наявність достатніх підстав для задоволення вищевказаного клопотання та накладення арешту на вищезазначене тимчасово вилучене майно.
Керуючись ст.ст. 167-173, 309, 372, 376 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Одеській області майора юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22020160000000111 від 18.08.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.305 КК України, задовольнити.
Накласти арешт на речі і документи, які були виявлені та вилучені 21.10.2020 року в ході проведення в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_2 у кримінальному провадженні № 22020160000000111 від 18.08.2020, а саме 21.10.2020, а саме на:
- мобільний телефон «Iphone» ІМЕІ: НОМЕР_1 з номером телефону НОМЕР_2 , код доступу (розблокування) НОМЕР_3 (добровільно повідомлений ОСОБА_7 );
- ноутбук «Apple» серійний номер FVFVTKZ|BJ1WK код доступу (розблокування) 12345agtt (добровільно повідомлений ОСОБА_7 ).
Майно, на яке накладено арешт зберігати у відповідності до порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України №1104 від 19.11.2012 «Про затвердження порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження».
Ухвала підлягає негайному виконанню після її проголошення.
Виконання ухвали покласти на слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Одеській області майора юстиції ОСОБА_3 на або інших слідчих з групи у кримінальному провадженні за №22020160000000111 від 18.08.2020 року.
Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до Одеського апеляційного суду на протязі 5 (п`яти) днів.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2020 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 92456298 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Єршова Л. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні