Рішення
від 27.10.2020 по справі 134/1477/20
КРИЖОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 134/1477/20

2/134/287/2020

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

27 жовтня 2020 року смт. Крижопіль

Крижопільський районний суд Вінницької області в складі:

головуючої судді - Швець Л.В.,

при секретарі судового засідання Коваль Т.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Крижопіль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Крикливецької сільської ради Крижопільського району Вінницької області про визнання права власності на нерухоме майно,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Крикливецької сільської ради Крижопільського району Вінницької області про визнання права власності на нерухоме майно, а саме виробничий будинок Нежитлова бідівля - твариницька ферма № 2 , який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та складається з нежитлової будівлі (твариницька ферма) площею 750,5 м.кв (що в технічному паспорті позначена літерою А ), прибудови 24,3 м. кв. (що в технічному паспорті позначена а ) та прибудови 6,3 м.кв. (що в технічному паспорті позначено а1 ).

В обґрунтування позову вказала, що відповідно до свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серія ВІ № 1326 виданого Крикливецькою сільською радою 26.09.2018 року є власноком майнових паїв СТОВ Промінь с. Крикливець Крижопільського району Вінницької області у сумі 35898 грн., або 1,137 відсотків. Відповідно до витягу з протоколу №2 зборів співвласників майна СТОВ Промінь Крижопільського району Вінницької області від 23.09.2018 року позивачу було виділено нерухоме майно, а саме приміщення конюшні вартістю 35483 грн. в зв`язку з чим остання виготовила технічний паспорт на виробничий будинок. Однак в технічному паспорті вказано у назві приміщення Нежитлова будівля-твариницька ферма №2 . У зв`язку із плутанинецею із назвами одного і того ж приміщення вона позбавлена можливості зареєструвати це приміщення у державного реєстратора.

В судове засідання представник позивача подав до суду заяву про слухання справи у відсутності позивача та предстаника позивача. Позовні вимоги підтримують повністю.

Відповідач в судове засідання не з`явився до суду, направив заяву про слухання справи у відсутності представника сільської ради, не заперечують проти задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.

Судом встановлено, що відповідно до Свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серія ВІ № 1326, виданого 26.09.2018 року Крикливецькою сільською радою, про те, що ОСОБА_1 має право на пайовий фонд майна СТОВ Промінь , с. Крикливець Крижопільського району Вінницької області, відповідно до списку осіб, які мають право на майновий пай, затвердженого зборами співвласників 02.06.2002 року, частка визначена в розмірі 35898 гривень, або 1,137 відсотків. На даному свідоцтві є запис Погашено у зв`язку з виділенням майна в натурі , стоїть підпис сільського голови та печатка Крикливецької сільської ради Крижопільського району Вінницької області.

Відповідно до Витягу з протоколу № 2 від 23.09.2018 року с. Крикливець рішення зборів співвласників: Вирішили надати ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 майнові паї: 1. Приміщення конюшні -35483 грн. 2. Сани -350 грн. 3. Чани для мелясу - 2400 грн. 4. Вози 461 грн. 5 Вози -1300 грн. 6. Загорожа камяна - 600 грн. 7. Вигульні площадки - 4585 грн. 8. Незавершене виробництво і гній - 4950 грн. Всього на суму -50229 грн. Даний витяг засвідчений секретарем виконкому Крикливецької сільської ради 26.12.2019 року.

СТОВ Промінь , ідентифікаційний код юридичної особи - 30803293, с. Крикливець Крижопільського району Вінницької області припинило свою діяльність 28.04.2006 року, номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи 11551170002000260, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

На підставі рішення зборів співвлаників майна СТОВ Промінь Крижопільського району Вінницької області ОСОБА_1 виготовила технічний паспорт на виробничий будинок. Однак при виготовленні технічного паспорту, на підставі рішення Крикливецької сільської ради № 177 від 22.08.2013 року Про присвоєння окремої адреси об`єктам нерухомого майна нежитлова будівля - твариницька ферма № 2 АДРЕСА_2 ) експертом вказано в технічному паспорті у назві приміщення Нежитлова будівля-твариницька ферма №2 . Така назва була визначена як складова комплексу твариницька ферма , а у рішенні зборів пайовиків - назва конкретизована за цільовим призначенням цього приміщення як конюшня .

Згідно довідки № 590 від 08.10.2018 року, яка видана виконкомом Крикливецької сільської ради Крижопільського району Вінницької області, про те, що в рішенні Крикливецької сільської ради № 177 від 22.08.2013 року Про присвоєння окремої адреси об`єктами нерухомого майна нежитлова будівля - твариницька ферма № 2 АДРЕСА_1 ( АДРЕСА_1 ) є одним і тим самим приміщенням, що і конюшня, згідно рішення зборів співвласників майна (витяг з протоколу № 2).

Суд установив, що приміщення твариницької ферми № 2 , право власності на яке просить визнати позивач знаходиться на території Крикловецької сільської ради Крижопільського району Вінницької області (с. Крикливець, Крижопільський район Вінницька область).

Відповідно до п.8 Порядку розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств , затверджених наказом Міністерства аграрної політики України від 14.03.2001 року № 62 (чинного на той час), кожен із співвласників мав право скористатися своїм майновим паєм в один із таких способів: об`єднати свій майновий пай з паями інших співвласників; отримати майно в натурі у спільну часткову власність та передати його до статутного (пайового) фонду новоствореної юридичної особи, у тому числі до обслуговуючого кооперативу; отримати майно в натурі у спільну часткову власність, уклавши договір про спільне володіння, користування і розпорядження майном та передати його в оренду; отримати свій майновий пай в натурі індивідуально чи разом із членами своєї сім`ї і використати його на свій розсуд; відчужити пай будь-яким способом у встановленому законом порядку.

Позивач скористалась своїм правом та отримала майновий пай в натурі індивідуально.

Пунктами 13-м та 14-м Порядку визначення розмірів майнових паїв членів КСП та їх документального посвідчення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України Про врегулювання питань щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки від 28.02.2001 року № 177, встановлено, що майновий пай члена підприємства документально підтверджується свідоцтвом про право власності на майновий пай члена підприємства за зразком згідно з додатком.

Свідоцтво видається сільською, селищною або міською радою згідно із списком осіб, які мають право на майновий пай підприємства.

Факт оформлення свідоцтва засвідчується гербовою печаткою та підписом голови відповідної ради.

Таким чином, 26.09.2018 року Крикливецькою сільською радою правомірно та в межах наданих повноважень у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України № 177 від 28 лютого 2001 року, видано свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серія ВІ №1326 позивачу - ОСОБА_1 на право на пайовий фонд майна СТОВ Промінь с. Крикливець, Крижопільського району Вінницької області, відповідно до списку осіб, які мають право на майновий пай, затвердженого зборами співвласників 02.06.2002 року, частка визначена в розмірі 35898 гривень, або 1,137 відсотків.

Таким чином, маючи майновий сертифікат ОСОБА_1 отримала право оформити у власність вищевказане нерухоме майно.

Технічним паспортом на виробничий будинок Нежитлова будівля - твариницька ферма № 2 підтверджується, що в АДРЕСА_1 нежитлова будівля (твариницька ферма№2), загальною площею 750,5 кв.м; літера а прибудова, загальною площею 24,3 кв.м.; літера а1 прибудова, загальною площею 6,3 кв.м.

Підстави набуття права власності передбачені в ст. 328 ЦК України, де зазначено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно зі ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної та творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.

Отже, суд вважає, що вищенаведене свідчить, що позивач правомірно набула вище вказане майно.

Згідно з п. 15 Порядку №62 при виділенні майна в натурі конкретному власнику підприємство-правонаступник (користувач) одночасно з підписанням акта приймання-передавання майна робить відмітку про виділення майна в натурі у Свідоцтві про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства, що засвідчується підписом керівника підприємства та печаткою.

Свідоцтво з відміткою про виділення майна в натурі індивідуально, акт приймання-передавання майна можуть бути підставою для оформлення прав власності на зазначене майно в установленому порядку.

Такі ж норми містить пункт 51 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 25 грудня 2015 р. № 1127.

Тобто належними правовстановлюючими документами, які є підставою для державної реєстрації право власності у зв`язку із виділенням нерухомого майна в натурі власникам майнових паїв членів колективних сільськогосподарських підприємств подаються є:

1) свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) з відміткою підприємства правонаступника реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства про виділення майна в натурі, засвідченою підписом керівника такого підприємства та печаткою;

2) акт приймання-передачі нерухомого майна, виданий підприємством- правонаступник (користувач) майна.

Отже, оскільки СТОВ Промінь припинило свою діяльність це позбавляє можливості виконати вимоги, щодо відмітки підприємства про виділення майна в натурі, засідченого підписом керівника такого підприємства та печаткою, та отримання акту приймання-передачі нерухомого майна. Також Спілка співвлвсників пайового майна фактично припинила своє існування у зв`язку з тим, що усе майно розпайоване.

На зазанченому вище Свідоцтві відмітку Погашено в зв`язку з виділенням майна в натурі здійснено сільським головою та поставлено печатку Крикливецької сільської ради.

Згідно зі ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового права або майнового права та інтересу.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України одним із способів захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.

Згідно ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Із вказаної норми слідує, що визнання права власності на майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення таких прав у законодавче визначеному порядку.

За таких обставин, суд дійшов до переконання, що позивачем доведено належними та допустимими доказами обставини наведені ним у позовній заяві, наявність порушеного права позивача є очевидним, а отже підлягає захисту судом у спосіб, що визначений законодавцем.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 27 Закону України Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться на підставі: рішення суду, що набрало законної сили.

Таким чином, відповідно до ст. 328 ЦК України суд вважає можливим визнати за ОСОБА_1 , право власності на виробничий будинок Нежитлова будівля - твариницька ферма № 2 : літера А нежитлова будівля (твариницька ферма№2), загальною площею 750, 5 кв.м; літера а прибудова, загальною площею 24,3 кв.м.; літера а1 прибудова, загальною площею 6,3 кв.м., який розташований по АДРЕСА_1 , крім того, представник відповідача позов визнав, а тому позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.

На підставі ст.ст. 316-319, 328, 392 ЦК України, керуючись ст.ст. 12, 81, 206, 265 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до Крикливецької сільської ради Крижопільського району Вінницької області про визнання права власності на нерухоме майно задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , право власності на виробничий будинок Нежитлова будівля - твариницька ферма № 2 , та який складається з: літера А нежитлова будівля (твариницька ферма№2), загальною площею 750,5 кв.м; літера а прибудова, загальною площею 24,3 кв.м.; літера а1 прибудова, загальною площею 6,3 кв.м., який розташований по АДРЕСА_1 .

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Вінницького апеляційного.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: с. Крикливець, Крижопільського району, Вінницької області.

Відповідач: Крикливецька сільська рада, ЄДРПОУ 04328861, місце реєстрації юридичної особи: вул. Центральна, 63 с. Крикливець Крижопільського району Вінницької області.

Суддя:

СудКрижопільський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення27.10.2020
Оприлюднено29.10.2020
Номер документу92493292
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —134/1477/20

Рішення від 27.10.2020

Цивільне

Крижопільський районний суд Вінницької області

Швець Л. В.

Ухвала від 28.09.2020

Цивільне

Крижопільський районний суд Вінницької області

Швець Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні