ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2020 року Справа № 915/1107/20
м.Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складi головуючого суддi Мавродієвої М.В .,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Миколаївська електропостачальна компанія» (54017, м.Миколаїв, вул.Погранична, буд.39/1, код ЄДРПОУ 42129888)
до відповідача: Комунального підприємства «Орбіта»
(56530, Миколаївська обл., Вознесенський р-н, смт.Олександрівка, вул.Генерала Подзігуна, буд.135, код ЄДРПОУ 32468690),
про: стягнення 4117,81 грн, -
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Миколаївська електропостачальна компанія» звернулось до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Комунального підприємства «Орбіта» заборгованість у загальному розмірі 4117,81 грн, з яких: 3725,36 грн - пеня, 392,45 грн - 3% річних, які нараховані та заявлені до стягнення позивачем в зв`язку з неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за Договором №50/697 від 01.12.2018 щодо своєчасної оплати рахунків за спожиту у жовтні 2019 року - лютому 2020 року активну електричну енергію.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.08.2020, - справу №915/1107/20 призначено головуючому судді Мавродієвій М.В.
Ухвалою суду від 26.08.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін у судове засідання. Запропоновано позивачу у строк до 26.09.2020 надати до суду докази оплати відповідачем рахунків за спожиту активну електричну енергію протягом періоду з жовтня 2019 року по лютий 2020 року. Запропоновано відповідачу, у разі наявності заперечень проти розгляду даної справи за правилами спрощеного позовного провадження, подати суду заяву у відповідності до ч.4 ст.176 ГПК України. Також в ухвалі зазначено, що відповідач має право в строк, визначений п.4 розділу Х "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України (зі змінами внесеними Законом України №540-ІХ від 30.03.2020) надати суду відзив з посиланням на номер справи, оформлений у відповідності до вимог ст.165 ГПК України, з доданням до нього: доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. Позивач має право в 5-денний строк від дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив з дотриманням правил, встановлених ст.166, ч.ч.3-6 ст.165 ГПК України. Відповідач має право в 5-денний строк від дня отримання відповіді на відзив подати до суду заперечення з дотриманням правил, встановлених ст.167, ч.ч.3-6 ст.165 ГПК України.
22.09.2020 від позивача на адресу суду надійшов супровідний лист з додатками на виконання ухвали суду від 26.08.2020 про відкриття провадження у справі №03/13-1005 від 17.09.2020 (вх.№11830/20).
Ухвалу суду від 26.08.2020 відповідачем було отримано 01.09.2020, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення №5400141381608, яке надійшло до суду 08.09.2020.
Тобто відповідач був повідомлений про розгляд даної справи судом належним чином.
Відповідачем не подавалось до суду заперечень проти розгляду даної справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Відповідач не скористався наданим йому ч.ч.1, 2, 4 ст.161 ГПК України правом на подання відзиву на позовну заяву, вимоги та доводи позивача не спростував.
Відповідно до ч.9 ст.165 ГПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Враховуючи викладене суд дійшов висновку про достатність у матеріалах справи документальних доказів для вирішення спору по суті.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши усі подані у справу докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд встановив наступне.
Відповідно до пункту 13 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії» з 01.01.2019 ТОВ «Миколаївська електропостачальна компанія» є електропостачальником, який отримав ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу згідно постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №429 від 14.06.2018.
27.11.2018 Комунальним підприємством «Орбіта» (відповідач у справі) була підписана заява-приєднання до Договору про постачання електричної енергії постачальником електричної енергії - Товариством з обмеженою відповідальністю «Миколаївська електропостачальна компанія» (позивач у справі) на умовах Договору про постачання електричної енергії №50/697 від 04.12.2006 на об`єкти споживача (відповідача) згідно з переліком зазначеним в заяві-приєднання (а.с.6).
01.12.2018 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Миколаївська електропостачальна компанія» та Комунальним підприємством «Орбіта» укладено Договір №50/697 про постачання електричної енергії споживачу (далі - Договір).
Пунктом 2.1. Договору передбачено, що за цим Договором Постачальник продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість спожитої (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.
Згідно п.п.1) п.7.2. Договору Постачальник зобов`язався забезпечувати комерційну якість послуг з постачання електричної енергії відповідно до вимог чинного законодавства та цього Договору.
Споживач розраховується з Постачальником за спожиту електричну енергію за цінами (тарифами), що визначаються відповідно до методики (порядку), затвердженої Регулятором, згідно з обраною Споживачем комерційною пропозицією, яка є додатком 3 до цього Договору (далі - Комерційна пропозиція) (п.5.1. Договору).
Спосіб визначення ціни за електричну енергію зазначається в комерційній пропозиції Постачальника. Ціна (тариф) на електричну енергію має зазначатися Постачальником у рахунках на оплату спожитої електричної енергії за цим Договором, у тому числі у разі її зміни (п.п.5.2., 5.7. Договору).
Розрахунковим періодом за цим Договором є календарний місяць. Оплата вартості електричної енергії за цим Договором здійснюється Споживачем виключно шляхом перерахування коштів на спецрахунок Постачальника. Оплата вважається здійсненою після того, як на спецрахунок Постачальника надійшла вся сума коштів. Спецрахунок Постачальника зазначається у платіжних документах Постачальника, у тому числі у разі його зміни (п.п.5.8., 5.9. Договору).
Відповідно до п.2 Додатку №10 до Договору №50/697 від 04.12.2006 Споживач протягом розрахункового періоду здійснює планові платежі на поточний рахунок із спеціальним режимом використання у таких співвідношеннях: - до 5 числа поточного місяця 50% заявленого обсягу споживання активної електричної енергії поточного розрахункового періоду на поточний рахунок із спеціальним режимом використання; - до 20 числа поточного місяця 50% заявленого обсягу споживання активної електричної енергії поточного розрахункового періоду на поточний рахунок із спеціальним режимом використання. До 20 числа поточного місяця споживач здійснює плановий платіж за перетікання реактивної електроенергії, який дорівнюється вартості фактичного перетікання реактивної електроенергії попереднього розрахункового періоду на розрахунковий рахунок, вказаний у рахунку.
У випадку співпадіння дати оплати з вихідним чи святковим днями, споживач здійснює оплату у найближчий робочий день, що передує вихідному чи святковому дню.
Відповідно до п.3 Комерційної пропозиції Постачальник до 5 числа наступною за розрахунковим місяця надає Споживачу рахунок на оплату за фактично спожиту електроенергію у попередньому місяці. Споживач має можливість самостійно формувати рахунок на оплату за спожиту електричну енергію, інші рахунки, за допомогою інтернет-магазину комунальних послуг: ok.energy.mk.ua (далі-Сервіс). Споживач протягом одного робочого дня зобов`язаний підписати електронно-цифровим підписом (далі - ЕЦП) рахунок на оплату за спожиту електричну енергію, інші рахунки, «Акт прийняття-передавання товарної продукції» та після цього завантажити їх на Сервіс. У разі не завантаження Споживачем підписаних ЕЦП документів, вони вважаються підписаними з боку Споживача без зауважень.
Платіжний документ формується Постачальником безкоштовно, згідно з обраною комерційною пропозицією до Договору. Платіжні документи на оплату надаються Споживачам у відповідних структурних підрозділах Постачальника, через персональну сторінку Споживача на веб-сайті Постачальника або електронною поштою, факсимільним зв`язком, поштовим зв`язком, кур`єром чи іншими способами з використанням інформаційних технологій у системі електронного документообігу у порядку, передбаченому Договором.
Якщо фактичне споживання електричної енергії виявиться більшим ніж очікуване, різниця між сумою планових платежів та вартістю фактично спожитої електроенергії має бути сплачена протягом 5 операційних днів з дня формування/отримання рахунків за фактично використану у розрахунковому періоді електричну енергію.
Якщо фактичне споживання електричної енергії виявиться меншим ніж очікуване, надлишкові кошти зараховуються як оплата наступних платежів.
Оплата рахунка Постачальника за цим Договором має бути здійснена Споживачем у строки, визначені в рахунку, але не менше 5 робочих днів від дати отримання Споживачем цього рахунка, або протягом 5 робочих днів від строку оплати, зазначеного в комерційній пропозиції, прийнятої Споживачем. Всі платіжні документи, що виставляються Постачальником Споживачу, мають містити чітку інформацію про суму платежу, порядок та строки оплати, що погоджені Сторонами цього Договору, а також інформацію щодо адреси, телефонів, офіційних веб-сайтів для отримання інформації про подання звернень, скарг та претензій щодо комерційної якості постачання електричної енергії та надання повідомлень про загрозу електробезпеки (п.5.10. Договору).
У разі порушення Споживачем строків оплати Постачальник має право вимагати сплату пені. Пеня нараховується за кожен прострочений день оплати за цим Договором. Споживач сплачує за вимогою Постачальника пеню у розмірі, що зазначається у комерційній пропозиції (п.5.11. Договору).
У разі несвоєчасної оплати обумовлених даним Додатком платежів, Постачальник електричної енергії проводить Споживачу нарахування за весь час прострочення: - пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми боргу, що діяла в період, за який здійснюються нарахування; - 3% річних від простроченої суми. При цьому, сума боргу повинна бути сплачена Споживачем з урахуванням встановленого індексу інфляції. Пеня, 3% річних та інфляційні нарахування сплачуються на поточний рахунок Постачальника електричної енергії, який вказується в рахунках, протягом 5 операційних днів з дня їх отримання (п.5 Комерційної пропозиції).
Цей Договір укладається на строк, зазначений в комерційній пропозиції, яку обрав Споживач, та набуває чинності з дати подання Споживачем заяви-приєднання. Умови цього Договору починають виконуватись з дати початку постачання електричної енергії, зазначеної Споживачем у заяві-приєднані (п.13.1. Договору).
Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг набирає чинності з дати оплати рахунка, отриманого від постачальника універсальної послуги, або фактичного споживання будь-яких обсягів електричної енергії, або підписання Споживачем заяви-приєднання до Договору і укладається на строк до « 31» грудня 2019 року, а в частині розрахунків Договір діє до повного їх завершення. Договір вважається продовженим на кожний наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення терміну дії Договору жодною із Сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов (п.7. Комерційної пропозиції).
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем умови Договору виконувались належним чином, що відповідачем не заперечено та підтверджується підписаними з обох сторін без зауважень Актами про прийняття-передавання послуг (активної електроенергії) б/н від 31.10.2019 за жовтень 2019 року на суму 38318,26 грн, б/н від 30.11.2019 за листопад 2019 року на суму 25960,67 грн, б/н від 31.12.2019 за грудень 2019 року на суму 30814,02 грн, б/н від 31.01.2020 за січень 2020 року на суму 38477,71 грн, б/н від 29.02.2020 за лютий 2020 року на суму 27643,19 грн, а також виставленими рахунками №50/697/10/1/П1 від 01.10.2019 на суму 26220,24 грн - термін сплати рахунку до 07.10.2019, №50/697/10/1/П2 від 01.10.2019 на суму 26220,24 грн - термін сплати рахунку до 21.10.2019, №50/697/10/1 від 04.11.2019 на суму 38318,26 грн - термін сплати рахунку до 11.11.2019, №50/697/11/1/П1 від 04.11.2019 на суму 26220,24 грн - термін сплати рахунку до 05.11.2019, №50/697/11/1/П2 від 04.11.2019 на суму 26220,24 грн - термін сплати рахунку до 20.11.2019, №50/697/11/1 від 02.12.2019 на суму 25960,67 грн - термін сплати рахунку до 09.12.2019, №50/697/11/1 від 02.12.2019 на суму 2425,79 грн - термін сплати рахунку до 09.12.2019, №50/697/12/1 від 19.12.2019 на суму 30814,02 грн - термін сплати рахунку до 27.12.2019, №50/697/1/1/П2 від 20.01.2020 на суму 21417,73 грн - термін сплати рахунку до 20.01.2020, №50/697/1/1 від 03.02.2020 на суму 38477,71 грн - термін сплати рахунку до 10.02.2020, №50/697/2/1/П1 від 03.02.2020 на суму 21417,76 грн - термін сплати рахунку до 05.02.2020, №50/697/2/1/П2 від 03.02.2020 на суму 21417,76 грн - термін сплати рахунку до 20.02.2020, №50/697/2/1 від 02.03.2020 на суму 27643,19 грн - термін сплати рахунку до 10.03.2020, №50/697/1/1 від 03.02.2020 на суму 2706,66 грн - термін сплати рахунку до 10.02.2020, №50/697/2/1 від 02.03.2020 на суму 727,76 грн - термін сплати рахунку до 10.03.2020 (а.с.20-39).
Крім того, позивачем надано докази сплати відповідачем заборгованості по вищевказаним рахункам, що підтверджується платіжними дорученнями: №22 від 13.12.2019 на суму 30000,0 грн, №24 від 17.12.2019 на суму 13000,0 грн, з яких 8318,26 грн зараховано по рахунку №50/697/10/1, №31 від 21.12.2019 на суму 8814,02 грн, з яких 6774,69 грн зараховано по рахунку №50/697/11/1, №33 від 23.12.2019 на суму 3000,0 грн, №35 від 27.12.2019 на суму 32000,0 грн, з яких 16185,98 грн зараховано по рахунку №50/697/11/1, №35 від 27.12.2019 на суму 32000,0 грн, з яких 15814,02 грн зараховано по рахунку №50/697/12/1, №37 від 08.01.2020 на суму 2000,0 грн, №39 від 14.01.2020 на суму 3000,0 грн, №40 від 16.01.2020 на суму 6000,0 грн, №41 від 21.01.2020 на суму 4000,0 грн, №47 від 04.02.2020 на суму 7477,71 грн, №48 від 10.02.2020 на суму 3000,0 грн, №49 від 10.02.2020 на суму 5900,0 грн, №50 від 17.02.2020 на суму 1400,0 грн, №51 від 20.02.2020 на суму 9000,0 грн, №52 від 21.02.2020 на суму 2000,0 грн, №56 від 10.03.2020 на суму 3000,0 грн, №57 від 11.03.2020 на суму 2500,0 грн (а.с.59-76).
Також, з матеріалів справи вбачається та відповідачем не заперечено, що останній несвоєчасно розраховувався за спожиту у період з жовтня 2019 року по лютий 2020 року активну електроенергію, внаслідок чого позивачем по несвоєчасно оплаченим рахункам було нараховано та заявлено до стягнення в судовому порядку 3725,36 грн пені, 392,45 грн - 3% річних.
На підставі повно і всебічно з`ясованих обставин справи, на які сторони посилались як на підставу своїх вимог та заперечень, підтверджених дослідженими судом доказами, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи, суд дійшов наступних висновків.
Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, відповідно до ст.11 ЦК України є, зокрема, договори. Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
За змістом ст.174 ГК України господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом.
Відповідно до ч.1 ст.626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
За змістом ч.1 ст.14 ЦК України цивільні обов`язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.
Статтею 173 ГК України передбачено, що господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
У відповідності до ст.193 ГК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором. Не допускається одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов`язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
Згідно з ч.1 ст.509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно зі ст.629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до приписів статей 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно зі статтею 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Відповідно до п.3) ч.3 ст.58 Закону України «Про ринок електричної енергії» споживач зобов`язаний дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та умов укладених договорів.
У відповідності до ч.1 ст.275 ГК України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Відповідно до ч.7 ст.276 ГК України оплата енергії, що відпускається, здійснюється відповідно до умов договору. Договір може передбачити попередню оплату, планові платежі з наступним перерахунком або оплату, що проводиться за вартість прийнятих ресурсів.
За приписами статті 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
У відповідності до ч.1 ст.612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно зі статтею 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ч.2 ст.625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Пунктом 5.11. Договору встановлено, що у разі порушення Споживачем строків оплати Постачальник має право вимагати сплату пені. Пеня нараховується за кожен прострочений день оплати за цим Договором. Споживач сплачує за вимогою Постачальника пеню у розмірі, що зазначається в комерційній пропозиції.
Пунктом 5 Комерційної пропозиції також встановлено, що у разі несвоєчасної оплати обумовлених даним Додатком платежів, Постачальник електричної енергії проводить Споживачу нарахування за весь час прострочення: - пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми боргу, що діяла в період, за який здійснюються нарахування; - 3% річних від простроченої суми. При цьому сума боргу повинна бути сплачена Споживачем з урахуванням встановленого індексу інфляції. Пеня, 3% річних та інфляційні нарахування сплачуються на поточний рахунок Постачальника електричної енергії, який вказується в рахунках, протягом 5 операційних днів з дня їх отримання.
З наданих позивачем розрахунків (а.с.40-45) вбачається, що відповідачем були порушені договірні зобов`язання в частині своєчасної оплати рахунків за активну електроенергію. Відповідачем своєчасність сплати рахунків не доведена.
На підставі п.5.11. Договору та п.5 Комерційної пропозиції, позивачем за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань щодо оплати рахунків за активну електроенергію нарахована пеня у сумі 3725,36 грн за період з 10.10.2019 по 12.03.2020 включно.
Крім того, позивачем на підставі ч.2 ст.625 ЦК України та умов Комерційної пропозиції нараховані 392,45 грн - 3% річних за період з 10.10.2019 по 12.03.2020 включно.
Відповідачем контррозрахунків суду не надано.
Судом розрахунки пені, 3% річних перевірені та встановлена їх методологічна та арифметична правильність.
Згідно ст.ст.73, 74 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Будь-яких доказів того, що відповідач своєчасно і в повному обсязі виконав свої зобов`язання за Договором, останній, у порушення приписів ст.ст.73, 74 ГПК України, суду не надав, тобто не довів безпідставність позовних вимог, тоді як надані позивачем докази, як зазначалось вище, навпаки, підтверджують наявність підстав для нарахування пені та 3% річних, тобто обґрунтованість позовних вимог.
Вирішуючи питання про судові витрати у справі, суд виходить з того що, згідно ст.129 ГПК України, у разі задоволення позову, судовий збір покладається на відповідача.
У період з 05.10.2020 по 26.10.2020 включно суддя Мавродієва М.В. перебувала на лікарняному, тому повне судове рішення у справі підписано судом у перший робочий день виходу судді з лікарняного.
Керуючись ст.ст.73, 74, 76-79, 91, 129, 210, 220, 232, 233, 238, 240, 241, 252 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Комунального підприємства «Орбіта» (56530, Миколаївська обл., Вознесенський р-н, смт.Олександрівка, вул.Генерала Подзігуна, буд.135, код ЄДРПОУ 32468690) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Миколаївська електропостачальна компанія» (54017, м.Миколаїв, вул.Погранична, буд.39/1, код ЄДРПОУ 42129888, п/р № НОМЕР_1 в АТ КБ «ПриватБанк» , МФО 326610) 3725,36 грн пені, 392,45 грн - 3% річних та 2102,0 грн судового збору.
Рішення суду, у відповідності до ст.241 Господарського процесуального кодексу України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно ч.1 ст.254 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов`язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.
Згідно ч.ч.1, 2 ст.256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Згідно ст.257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до пп.17.5) п.17) ч.1 Розділу XI «Перехідні положення» ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Повне судове рішення складено 27 жовтня 2020 року.
Суддя М.В. Мавродієва
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2020 |
Оприлюднено | 29.10.2020 |
Номер документу | 92499519 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Мавродієва М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні