УКРАЇНА
Романівський районний суд Житомирської області
290/995/20
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
27 жовтня 2020 року смт. Романів
Романівський районний суд Житомирської області в складі судді Кірічука М.М., з участю секретаря судового засідання Панасюк К.О., розглянувши у підготовчому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Соболівської сільської ради Романівського району Житомирської області про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини ,-
В С Т А Н О В И В :
29 вересня 2020 року адвокат Чумаченко Юрій Миколайович звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 із позовом до Соболівської сільської ради Романівського району Житомирської області в якому зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_1 , внаслідок чого відкрилася спадщина.
Посилаючись на те, що позивач являється спадкоємцем ОСОБА_1 за заповітом, однак, у встановлений законом строк він не подав нотаріусу заяву про прийняття даної спадщини, оскільки не був обізнаним про наявність заповіту на своє ім"я, представник позивача просить визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подачі такої заяви.
В підготовче засідання сторони, які були належним чином повідомлені про час і місце його проведення, не з`явилися, заявивши клопотання про розгляд справи за їх відсутності. При цьому представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просить позов задовольнити, а представник Соболівської сільської ради Романівського району Житомирської області, у поданому відзиві, позов визнав.
Відповідно до положень частин 3, 4 статті 200, частини 4 статті 206 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), за результатами підготовчого провадження у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Статтями 1269, 1270 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) визначено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має право подати у шестимісячний строк заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до статті 1272 частини 3 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Судом встановлено, що 26 січня 2002 року спадкодавець ОСОБА_1 вчинив заповіт, згідно якого усе своє майно, з чого б воно не складалося і де б воно не знаходилося, останній заповів позивачу та ОСОБА_3 .
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 помер, внаслідок чого відкрилася спадщина.
Протягом встановленного законом шестимісячного строку для подачі заяви на прийняття спадщини, ОСОБА_3 своє право на прийняття спадщини не реалізувала. Водночас, подала до органів нотаріату заяву про відмову від спащини, яка залишилася після смерті батька ОСОБА_1 на користь позивача (а.с. 22).
У довідці, що видана Соболівською сільською радою Романівського району Житомирської області № 232 від 17 червня 2020 року містяться відомості, що ОСОБА_1 на день своєї смерті проживав один по АДРЕСА_1 .
Враховуючи, що визнання відповідачем позовних вимог не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд приходить до висновку про необхідність їх задоволення.
За змістом частини 1 статті 142 ЦПК України, суд повертає позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого ним при поданні позову.
Керуючись статтями 10-13, 142, 200, 206, 259, 263-265 ЦПК України, статтями 1269,1270, 1272 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 (адреса місця проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) до Соболівської сільської ради Романівського району Житомирської області (адреса місцязнаходження: с. Соболівка Романівський район Житомирська область, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ: 04345345) про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини- задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, що залишилась після смерті ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 терміном в два місяці з дня набрання рішенням законної сили.
Повернути ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 50 відсотків судового збору, сплаченого ним при поданні позову згідно квитанції № 93 від 24 вересня 2020 року, в сумі 420,40 грн.
Рішення може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його ухвалення в порядку передбаченому підпунктом 15.5 пункту 1 розділу XIII Перехідні положення ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя М.М. Кірічук
Суд | Романівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2020 |
Оприлюднено | 30.10.2020 |
Номер документу | 92506749 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Романівський районний суд Житомирської області
Кірічук М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні