Ухвала
від 29.10.2020 по справі 638/4660/19
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

29 жовтня 2020 року Справа № 638/4660/19

Провадження № 1-в/638/449/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2020 року Дзержинський районний суд м. Харкова, у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання Шевченківського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" в Харківській області про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого 17.05.2019 року Дзержинським районним судом м. Харкова, за ч. 3 ст. 28, ч.ч. 1, 2 ст. ст.205-1,ч.3ст.28,ч.ч.1,2ст.205КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 3000 ( трьох тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п`ятдесят одна тисяча) гривень, -

ВСТАНОВИВ:

До Дзержинського районного суду м. Харкова надійшло вказане подання, в якому ставиться питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу, у відношенні ОСОБА_3 , якого вироком Дзержинським районним судом м. Харкова від 17.05.2019 засуджено за ч. 3 ст. 28, ч.ч. 1, 2 ст. ст.205-1,ч.3ст.28,ч.ч.1,2ст.205КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 3000 ( трьох тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п`ятдесят одна тисяча) гривень, так як засуджений станом на час звернення до суду сплатив лише частково суму штрафу, зокрема 3000,00 гривень. Просить суд, на підставі ч. 3 ст.26КВК України розстрочити виплату несплаченої суми штрафу.

Прокурор в судове засідання не з`явився, повідомлявся про час та місце розгляду справи, причини неявки суду не повідомив.

У судове засідання представник Шевченківського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" в Харківській області та відповідний прокурор не прибули, про день, час та місце розгляду подання були повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили.

Засуджений ОСОБА_3 у судове засідання не прибув, про день, час та місце розгляду подання був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

При таких обставинах, суд вважає можливим розглянути вказане клопотання без участі сторін, так як відповідно до ч. 5ст. 539 КПК України, неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов`язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.

Згідно ч. 1 ст.107КПК України фіксація під час розгляду подання за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Суд, перевіривши матеріали справи, вважає подання не обґрунтованим та таким, що задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Як встановлено судом, ОСОБА_3 на підставі угоди затвердженої 17.05.2019 Дзержинським районним судом м. Харкова, укладеної 28.03.2019 між прокурором прокурором відділу прокуратури Харківської області юристом 1 класу ОСОБА_4 (на підставі ст.37КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні № 12016220540002666 від 09.11.2016 року) з одного боку та обвинуваченим з іншого боку, про визнання винуватості - визнано винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч.ч. 1, 2 ст. ст.205-1,ч.3ст.28,ч.ч.1,2ст.205КК України та призначено узгоджене сторонами покарання у виді штрафу в розмірі 3000 ( трьох тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п`ятдесят одна тисяча) гривень.

Зазначений вирок суду набрав законної сили 19.06.2019 року.

У відповідності із ч.ч. 1, 3 ст. 26КВК України, засуджений зобов`язаний сплатити штраф у місячний строк після набрання вироком суду законної сили і повідомити про це кримінально-виконавчій інспекції за місцем проживання шляхом пред`явлення документа про сплату штрафу.

У разі несплати засудженим штрафу у строк, передбачений частиною першою цієї статті, суд за поданням кримінально-виконавчої інспекції розглядає питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону.

Шевченківський районний відділ філії ДУ "Центр пробації" в Харківській області вказує, що засуджений прибув до уповноваженого органу з питань пробації та повідомив, що станом на 18.06.2020, сплатив 3000 грн., про що надав відповідні копії квитанцій про сплату до уповноваженого органу з питань пробації, однак враховуючи велику суму штрафу ОСОБА_3 , просив застосувати до нього розстрочку виплати несплаченої суми штрафу.

Згідно приписів п. 10 ч. 1 ст. 537 КПК України, під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про заміну покарання відповідно до ч. 5 ст. 53, ч. 1 ст. 58, ч. 1 ст. 62 КК України.

Між тим, як встановлено судом, вирок Дзержинського районного суду м. Харкова від 17.05.2019 року ухвалений на підставі угоди про визнання винуватості, укладеної 28.03.2019 року між прокурором в кримінальному провадженні та обвинуваченим ОСОБА_3 .

Відповідно до ст.472КПК України в угоді про визнання винуватості зазначаються її сторони, формулювання підозри чи обвинувачення та його правова кваліфікація з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, істотні для відповідного кримінального провадження обставини, беззастережне визнання підозрюваним чи обвинуваченим своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення, обов`язки підозрюваного чи обвинуваченого щодо співпраці у викритті кримінального правопорушення, вчиненого іншою особою (якщо відповідні домовленості мали місце), умови часткового звільнення підозрюваного, обвинуваченого від цивільної відповідальності у вигляді відшкодування державі збитків внаслідок вчинення ним кримінального правопорушення, узгоджене покарання та згода підозрюваного, обвинуваченого на його призначення або на призначення покарання та звільнення від його відбування з випробуванням, умови застосування спеціальної конфіскації, наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені статтею 473 цього Кодексу, наслідки невиконання угоди. В угоді зазначається дата її укладення та вона скріплюється підписами сторін.

Згідно з ч.1 ст.476КПК України у разі невиконання угоди про примирення або про визнання винуватості потерпілий чи прокурор відповідно мають право звернутися до суду, який затвердив таку угоду, з клопотанням про скасування вироку. Клопотання про скасування вироку, яким затверджена угода, може бути подано протягом встановлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення відповідного кримінального правопорушення.

Згідно частини 3 даної статті, суд своєю ухвалою скасовує вирок, яким затверджена угода, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що засуджений не виконав умови угоди. Наслідком скасування вироку є призначення судового розгляду в загальному порядку або направлення матеріалів провадження для завершення досудового розслідування в загальному порядку, якщо угода була ініційована на стадії досудового розслідування.

З аналізу наведених норм закону вбачається, що обвинувачений погодився з розглядом справи в порядку, передбаченому ст.474 КПК України, та ухваленням вироку на підставі угоди про визнання винуватості лише за умови призначення йому узгодженої сторонами міри покарання, передбаченою угодою. При цьому у разі невиконання засудженим умов угоди про визнання винуватості прокурор вправі звернутися до суду з клопотанням про скасування вироку та, у разі задоволення такого клопотання, кримінальне провадження підлягає розгляду в загальному порядку, передбаченому КПК України, з наданням стороні захисту усіх передбачених прав.

При цьому, виходячи з положень ст.476КПКУкраїни право ініціювання скасування вироку на підставі угоди про визнання винуватості у зв`язку з порушенням умов угоди, зокрема й порушення умов сплати штрафу, наділений прокурор, з яким була укладена угода.

Тому, невиконання засудженим ОСОБА_3 умов укладеної угоди про визнання винуватості з прокурором, якою сторонами було узгоджено призначене йому покарання, яке ним належним чином не виконується, є підставою для скасування такого вироку, відповідно до ст. 476 КПК України.

Такий висновок узгоджується з постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 13 від 11.12.2015 "Про практику здійснення судами кримінального провадження на підставі угод", де в п. 23 зазначено, що відповідно до ч. 1 ст.476КПК України у разі невиконання угоди про примирення або про визнання винуватості потерпілий чи прокурор відповідно мають право в межах встановлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення звернутися до суду, який затвердив таку угоду, з клопотанням про скасування вироку. Суд здійснюючи розгляд таких клопотань, має чітко відмежовувати невиконання угоди (ч. 1ст. 476 КПК), яке тягне за собою скасування вироку, постановленого на підставі угоди, від умисного невиконання угоди (ч. 5ст. 476 КПК), яке, окрім скасування вироку, є підставою для притягнення особи до кримінальної відповідальності за ст. 389-1 КК України.

Тобто, у цьому випадку, при порушенні засудженим вимог угоди, в силу положень ст. 476 КПК України, має бути застосований спеціальний порядок, який полягає не у направленні до суду клопотання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу, або заміну засудженому міри кримінального покарання у виді штрафу на міру кримінального покарання у виді громадських, виправних робіт, або позбавлення волі, а ґрунтується на зверненні визначених КПК України осіб до суду, який затвердив таку угоду, з клопотанням про скасування вироку. Лише після відмови суду у скасуванні угоди є можливим направлення звернення у загальному порядку.

Оскільки за наслідками розгляду клопотання про скасування затвердженої угоди є призначення судового розгляду в загальному порядку або направлення матеріалів провадження для завершення досудового розслідування в загальному порядку, якщо угода була ініційована на стадії досудового розслідування, тож звернення безпосередньо до суду з питанням передбаченим ст. 537 КПК України, порушує право особи на захист, що є неприпустимим.

З урахуванням наведеного, оскільки діючим КПК України передбачено інший порядок вирішення питання невиконання угоди про визнання винуватості з прокурором, суд вважає, що в задоволенні зазначеного подання слід відмовити.

На підставі викладеного, ст. 26 КВК України, керуючись ст. ст. 369-372,389,395,472-476,537,539 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні подання Шевченківського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" в Харківській області про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого 17.05.2019 року Дзержинським районним судом м. Харкова, за ч. 3 ст. 28, ч.ч. 1, 2 ст. ст.205-1,ч.3ст.28,ч.ч.1,2ст.205КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 3000 ( трьох тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п`ятдесят одна тисяча) гривень - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Дзержинський районний суд м. Харкова.

Суддя

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення29.10.2020
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу92516353
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші

Судовий реєстр по справі —638/4660/19

Ухвала від 02.07.2021

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Хайкін В. М.

Ухвала від 10.06.2021

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Невеніцин Є. В.

Ухвала від 10.06.2021

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Невеніцин Є. В.

Ухвала від 10.06.2021

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Невеніцин Є. В.

Ухвала від 07.04.2021

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Хайкін В. М.

Ухвала від 04.12.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Аркатова К. В.

Ухвала від 29.10.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Цвіра Д. М.

Вирок від 17.05.2019

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Грищенко І. О.

Ухвала від 02.04.2019

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Грищенко І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні