ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
30 жовтня 2020 року Справа № 923/43/13-г
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пригузи П.Д. , розглянувши справу
за заявою: Голови ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальністю "Агротрейдплюс", ідентифікаційний код 34457722, вул. Кірова, 24, офіс 704, м. Херсон,
про банкрутство,
в с т а н о в и в:
Провадження у цій справі порушено ухвалою Господарського суду Херсонської області від 15.01.2013 року.
Постановою Господарського суду Херсонської області від 29.01.2013 боржника ТОВ "Агротрейдплюс" визнано банкрутом (далі по тексту-Боржник, Банкрут), стосовно нього відкрито ліквідаційну процедурою.
Ухвалою господарського суду від 02.03.2017 ліквідатором Банкрута у справі призначено арбітражного керуючого Рабана Микиту Тарасовича.
Ухвалою від 05.03.2019 Господарський суд заву ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Агротрейдплюс арбітражного керуючого Рабана М.Т. - задовольнити повністю; поклав субсидіарну відповідальність за зобов`язаннями Товариства з обмеженою відповідальністю Агротрейдплюс в сумі 9 773 050,79 грн на посадових осіб підприємства а саме: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ; видано наказ про стягнення з них солідарно на користь боржника грошові кошти в сумі 9 773 050,79 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, з того часу ліквідатором не надано жодного звіту про хід ліквідаційної процедури, про здійснення виконавчого провадження тощо.
В той же час, комітет кредиторів та окремі кредитори не подавали до суду жодних заяв по суті справи чи з процесуальних питань.
З 21.10.2019 введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 4, ч. 5 ст. 61 КУзПБ Ліквідатор не менш як один раз на місяць подає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансовий стан і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та під час проведення ліквідаційної процедури, про використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.
Ліквідатор зобов`язаний на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.
За наведених обставин суд приходить до висновку про витребування від ліквідатора звіту про хід ліквідаційної процедури, а тому призначає справу до розгляду.
Призначаючи справу до розгляду та вирішуючи питання про порядок її розгляду суд керується соціальною та епідемічною ситуацією в країні, яка уведена Постановою Кабінету Міністрів України № 211 в чинній редакції - установлено з 12 березня 2020 на всій території України карантин.
У зв`язку з карантином діють певні обмеження та заборони, зокрема, уведено заходи для запобігання поширенню інфекції, встановлено (визначено) осіб, які потребують самоізоляції, зокрема - особи, які досягли 60-річного віку тощо, що обмежують можливість реалізації громадянами та їх представниками свого права на безпосередню участь в судовому засіданні при розгляді своєї справи.
Згідно ч. 4 ст. 197 ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Відповідно до вимог ч. 11 ст. 197 ГПК України використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.
Умови та порядок роботи з технічними засобами визначений Наказом Державної судової адміністрації України № 196 від 23 квітня 2020 року, із змістом якого можна ознайомитися на сайті господарського суду.
Відповідно до п. 4 Перехідних положень ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Суд, діючи в правовому дусі карантину, звертає увагу учасників справи, що згідно ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Одне із завдань учасників процесу і суду - своєчасне вирішення спору.
Виходячи з вказаних завдань суд нагадує, що відповідно до приписів статті 202 ГПК України суд може розглянути справу без участі представників.
Розгляд справи можливий в період дії карантину, якщо сторони виконають приписи цієї ухвали суду щодо здійснення процесуальних дій (надання відзиву на позов, відповіді на відзив, заперечення, клопотання тощо).
Керуючись ст.ст. 27, 31, 177, 178, 182, 234, 235 ГПК України, суд
п о с т а н о в и в:
1. Призначити судове засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута по справі для усіх учасників процесу в режимі відеоконференцзв`язку поза межами суду на 26 листопада 2020 року на 14:30 год. в приміщенні Господарського суду Херсонської області за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зала судових засідань № 214
Учасники справи (представники) можуть брати участь у справі в режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів поза межами приміщення суду (з дому, з робочого місця тощо ).
У разі відсутності можливості брати участь в режимі відеоконференції (відсутності технічної можливості), сторони (їх представники) можуть бути присутніми у судовому засіданні безпосередньо в приміщені Господарського суду Херсонської області, зала судових засідань 214, при наявності засобів захисту (маска, респіратор).
2. Повідомити учасникам справи, що взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду можуть особи, що ЗАВЧАСНО зареєстровані та авторизовані за електронним цифровим підписом, зокрема, як користувачі сервісу EASYCON, що використовується судом і технології якого забезпечують підтвердження особи учасника справи із застосуванням електронного підпису, а також належну якість зображення та звуку.
Інструкція учаснику справи
для підключення до відеоконференції
(Зверніть увагу!)
При вході у систему EASYCON за посиланням https://vkz.court.gov.ua/site/login за ЕЦП в правому верхньому куті сайту праворуч від Прізвища користувача має відображатися ключ.
Якщо ключ не відобразиться Вам необхідно для реєстрації ЕЦП здійснити наступні дії.
- Авторизуйтесь у EASYCON за логіном та паролем (посилання Вхід у заголовку сторінки EASYCON).
- Натисніть ім`я користувача в заголовку сторінки (перехід до профілю користувача).
- Оберіть вкладку ЕЦП .
- Натисніть кнопку Зареєструвати новий ЕЦП
- Для перевірки дійсності ключа ЕЦП Вас буде перенаправлено до інтегрованої системи електронної ідентифікації Міністерства цифрової трансформації України id.gov.ua.
- Оберіть спосіб ідентифікації та дотримуйтесь настанов системи ідентифікації.
- Після успішної ідентифікації потрібно натиснути кнопку "Погодитись", після чого Ви повернетесь до EASYCON.
Після реєстрації ЕЦП поля Профілю користувача прізвище, ім`я, по батькові будуть перезаписані даними із ключа ЕЦП та заблоковані для редагування.
3. Попередити учасників справи, що беруть участь в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, про необхідність здійснити такі дії:
3.1. Авторизуватися в EASYCON за допомогою власного ЕЦП не менше, ніж за 10 хв. до початку судового засідання.
3.2. Перевірити роботу свого обладнання (камера, мікрофон, динаміки (навушники) шляхом здійснення переходу за посиланням "Перевірити налаштування обладнання".
3.3. Перейти на головній сторінці до розділу "Судові засідання (відеоконференція)" (або Меню - МОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ).
3.4. Чекати запрошення від секретаря судового засідання приєднатися до конференції.
4. Ліквідатору , в строк до 20.11.2020 подати суду звіт про хід ліквідаційної процедури з відповідними додатками на підтвердження вчинених дій та ліквідаційний баланс.
5. Участь ліквідатора в судовому засіданні 26.11.2020 визнати обов`язковою.
6. Ухвалу надіслати ліквідатору та кредитору.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя П.Д. Пригуза
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2020 |
Оприлюднено | 30.10.2020 |
Номер документу | 92527043 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Пригуза П.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні