ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
С У Д О В И Й Н А К А З
30 жовтня 2020 року Справа № 926/2512/20
Господарський суд Чернівецької області у складі судді Ковальчук Т.І., розглянувши
заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» м. Чернівці,
до Товариства співвласників багатоповерхового будинку «Черемош-4» , м. Чернівці,
про видачу судового наказу про стягнення заборгованості в сумі 4498,24 грн.,
за участю представників сторін - не викликалися,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» (заявник, стягувач), м. Чернівці, звернулося до Господарського суду Чернівецької області із заявою № 4136 від 16.10.2020 про видачу судового наказу про стягнення з Товариства співвласників багатоповерхового будинку «Черемош-4» (боржник), м. Чернівці, заборгованості у розмірі 4498,24 грн. за спожиту електричну енергію на підставі Публічного договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.10.2020 зазначену заяву передано на розгляд судді Ковальчук Т.І.
Відповідно до статті 147 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги. Заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи-підприємці. Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень.
Згідно з частиною 1 статті 148 ГПК України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для подання позовної заяви, має відповідати встановленим вимогам і бути оплачена судовим збором (ст.ст. 149-151 ГПК України).
Розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» від 16.10.2020, суд встановив, що вона відповідає вимогам статей 147-151 ГПК України, оплачена судовим збором, передбачених статтею 152 Господарського процесуального кодексу України підстав для відмови у видачі судового наказу судом не виявлено.
До заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» , серед іншого, додано копії Публічного типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, Публічну комерційну пропозицію «Універсальна послуга «непобутовий споживач з договірною потужністю до 150 кВт» з додатками, заяву-приєднання Товариства співвласників багатоповерхового будинку «Черемош-4» до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг від 28.12.2018, на яких ґрунтується вимога про видачу судового наказу, актів прийняття-передавання товарної продукції - електричної енергії, за травень, червень, липень, серпень 2020 року та рахунків на їх оплату на загальну суму 4498,24 грн.
Згідно із приписами пункту 7 частини першої статті 155 Господарського процесуального кодексу України під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає по суті обґрунтованість заявлених стягувачем вимог.
Дослідивши долучені до заяви докази, суд дійшов висновку, що відповідно до положень статті 193 Господарського кодексу України, статей 525, 526, 530 Цивільного кодексу України вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» про стягнення з Товариства співвласників багатоповерхового будинку «Черемош-4» заборгованості в розмірі 4498,24 грн. по оплаті за спожиту електричну енергію за травень-серпень 2020 року включно підлягають задоволенню, в зв`язку з чим заявнику належить видати відповідний судовий наказ.
Також згідно з частиною 1 статті 129 ГПК України з боржника на користь заявника належить стягнути 210,20 грн. судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 129, 147, 148, 150, 151, 154-156 Господарського процесуального кодексу України,
НАКАЗУЮ:
1. Стягнути з боржника Товариства співвласників багатоповерхового будинку «Черемош-4» (вул. Воробкевича, буд. 1А, м. Чернівці, 58018, ідентифікаційний код 31161620) на користь стягувача Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» (вул. Л. Українки, буд. 5, м. Чернівці, 58000, ідентифікаційний код 42102122) заборгованість за спожиту електричну енергію за період травень-серпень 2020 року в сумі 4498,24 грн. та 210,20 грн. судового збору.
2. Судовий наказ після набрання ним законної сили видати стягувачу Товариству з обмеженою відповідальністю «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» (вул. Л. Українки, буд. 5, м. Чернівці, 58000, ідентифікаційний код 42102122).
3. Дата видачі судового наказу (співпадає з датою набрання законної сили наказом).
Відповідно до частин першої та другої статті 157 Господарського процесуального кодексу України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.
Відповідно до пункту 4 розділу X «Прикінцеві положення» Господарського процесуального кодексу України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Згідно із частиною першою статті 159 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.
Дата набрання судовим наказом законної сили « ___ »
Строк пред`явлення судового наказу до виконання « ___ »
Дата видачі судового наказу стягувачу « ___ »
Текст даного судового наказу розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua
Суддя Т.І. Ковальчук
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2020 |
Оприлюднено | 02.11.2020 |
Номер документу | 92527135 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні