Рішення
від 30.10.2020 по справі 200/7259/20-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 жовтня 2020 р. Справа№200/7259/20

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Михайлик А.С. розглянув в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ до Одеської митниці Держмитслужби про визнання протиправними та скасування рішень та карток відмови, -

ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ ТА ЗАПЕРЕЧЕНЬ

Товариство ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ звернулося до суду із позовом до Одеської митниці Держмитслужби про визнання протиправними та скасування:

рішення про коригування митної вартості № UА 500130/2020/000052/2 від 29.05.2020 та картки відмови № UA 500130/2020/00175 від 29.05.2020;

рішення про коригування митної вартості № UА 500130/2020/000053/2 від 29.05.2020 та картки відмови № UA 500130/2020/00176 від 29.05.2020;

рішення про коригування митної вартості № UА 500130/2020/000057/2 від 19.06.2020 та картки відмови № UA 500130/2020/00203 від 19.06.2020;

рішення про коригування митної вартості № UА 500070/2020/000088/2 від 26.06.2020 та картки відмови № UA 500070/2020/00337 від 26.06.2020;

рішення про коригування митної вартості № UА 500130/2020/000058/2 від 26.06.2020 та картки відмови № UA 500130/2020/00211 від 26.06.2020;

рішення про коригування митної вартості № UА 500130/2020/000059/2 від 27.06.2020 та картки відмови № UA 500130/2020/00213 від 27.06.2020;

рішення про коригування митної вартості № UА 500130/2020/000060/2 від 09.07.2020 та картки відмови № UA 500130/2020/00221 від 09.07.2020;

рішення про коригування митної вартості № UА 500130/2020/000062/2 від 12.07.2020 та картки відмови № UA 500130/2020/00229 від 12.07.2020.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що після лютого 2019 року митні органи під час митного оформлення товару, імпортованого за прямими контрактами, припинили розмитнення за основним методом визначення митної вартості - за ціною контракту, мотивуючи це відсутністю достатньої інформації в наданому пакеті документів для митного оформлення. В обґрунтування протиправності прийнятих під час митного оформлення рішень та карток відмови позивач зазначив не наведення відповідачем в рішеннях про коригування митної вартості обґрунтування їх прийняття, не зазначення причин неможливості здійснити митне оформлення за основним методом визначення митної вартості, що суперечить ч.2. ст. 55 Митного кодексу України та відсутність підстав для застосування резервного методу визначення митної вартості.

.

За змістом позову для того щоб не витрачати час та гроші, у зв`язку з виробничою необхідністю, позивач був змушений оформлювати імпортні митні декларації на товари за відкоригованою відповідачем, значно більшою, вартістю, та сплачувати різниці між сумою митних платежів, обчисленою згідно з митною вартістю товарів, визначеною декларантом або уповноваженою ним особою, та сумою митних платежів, обчисленою згідно з митною вартістю товарів, визначеною органом доходів і зборів, шляхом надання гарантій відповідно до розділу X цього Митного кодексу України, як передбачено частиною 7 статті 55 Митного кодексу України.

Відповідач до суду надав відзив на позовну заяву, в якому зазначає, що під час митного контролю товарів за митними деклараціями № UA500130/2020/218908 від 29.05.2020, № UA500130/2020/218909 від 29.05.2020, № UA500130/2020/221008 від 18.06.2020, № UA500070/2020/223044 від 25.06.2020, № UA500130/2020/221863 від 26.06.2020, № UA500130/2020/21904 від 26.06.2020, № UA500130/2020/223010 від 08.07.2020, № UA500130/2020/223212 від 09.07.2020 програмним комплексом автоматизованої системи аналізу та управління ризиками (АСАУР) сформовані форми контролю, які у зв`язку з можливим заниженням митної вартості товарів, передбачали необхідність здійснення митницею перевірки правильності визначення митної вартості із зверненням уваги на митну вартість ідентичних або подібних (аналогічних) товарів; проведення перевірки відомостей, що містяться в документах, які підтверджують митну вартість товарів; здійснення запиту додаткових документів; а у випадках, передбачених частиною шостою статті 54 Митного кодексу України- прийняття рішення про коригування митної вартості. Під час здійснення Одеською митницею контролю правильності визначення митної вартості товарів, які надійшли на адресу позивача та перевірки документів, поданих до митниці для підтвердження митної вартості товарів уповноваженою особою декларанта разом з наведеними митними деклараціями встановлено, що в наданих документах наявні розбіжності, надані документи не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів та всіх відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари. У зв`язку із цим митним органом витребувані додаткові документи на підтвердження митної вартості, а, після відмови у їх наданні, визначено митну вартість за резервним методом.

ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ

Ухвалою від 10.08.2020 відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду у за правилами загального позовного провадження,підготовче судове засідання у справі призначено на 27.08.2020. Підготовче засідання відкладалося на 16.09.2020 та 30.09.2020. Ухвалою від 30.09.2020 підготовче провадження у справі закрито, справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 26.10.2020.

До судового засідання, призначеного на 26.10.2020 уповноважені представники сторін не з`явилися, повідомлялись судом про дату, час та місце розгляду справи належним чином, позивач надав клопотання про проведення розгляду справи за його відсутності.

На підставі ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства подальший розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження.

Згідно з ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Відповідно до ч. 5 ст. 250 цього Кодексу датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом 42495453. Відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням товариства позивача є: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Громової, буд.69.

14.11.2018 між позивачем (замовник) та ТОВ ХОРС БРОК ЛОГІСТИК (виконавець) укладено договір про надання послуг митного брокера № 14/11-18 від 14.11.2018, копія якого наявна в матеріалах справи. Умовами наведеного договору передбачено надання виконавцем - ТОВ Хорс Брок Логістик за дорученням та від імені замовника послуг з митного оформлення товарів.

На підставі умов зазначеного договору ТОВ Хорс Брок Логістик надавалися в інтересах позивача митні декларації для здійснення митного оформлення товарів позивача, обставини подання яких наведені нижче.

29.05.2020 декларантом позивача - ТОВ ХОРС БРОК ЛОГІСТИК надано до ВМО №1 Митного поста Південний Одеської митниці ЕМД UА500170/2019/218908. Згідно цієї декларації до митного оформлення пред`явлено товар № 1 (код товару 85011099.90.0) вартістю 2616,20 доларів США, товар № 2 (код товару 85129090.90.0) вартістю 1290,20 доларів США та товар № 3 (код товар 84145920.98.0) вартістю 1815,20 доларів США. В графі 31 митної декларації наведені розпізнавальні особливості пред`явленого до митного оформлення товару (т. 2 арк. справи 215-217).

Разом із митною декларацією, декларантом позивача надані наступні документи: пакувальний лист № ITC-PL-120420 від 12.04.2020, рахунок-фактура (інвойс) - ІТС-СІ-12.04.2020 від 12.04.2020, коносамент - WMC20040327B від 18.04.2020, навантажувальний документ - наряд № 20201210 від 23.05.2020, декларація про походження товару - ІТС-СІ-120420 від 12.04.2020, уніфікована митна квитанція МД-1 50013П№0103287 від 28.08.2020, рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № 1676 від 20.05.2020, документ, що підтверджує вартість перевезення товару № 6017.2 від 20.05.2020, зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу № ІТС-004 від 08.10.2018, додаткові угоди до контракту від 01.07.2019 та 23.07.2019, Специфікація №16 від 12.04.2020, договір про надання послуг митного брокера №14/11-18 від 14.11.2018, договір (контракт) на перевезення № 2570Д від 07.10.2018, інші некласифіковані документи: акт зважування № 43557 від 27.05.2020, інформаційний лист № 28/05 від 28.05.2020, тех. опис (фото) товару 29.05.2020. (т. 1 арк. справи 127-129, 130-141, т. 2 арк. 232).

29.05.2020 об 12 год. 03 хв. інспектором відповідача складено повідомлення декларанту про необхідність надання додаткових документів на підтвердження заявленої митної вартості: копію декларації країни-відправлення; виписку з бухгалтерської документації; каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; висновок про вартісні характеристики товару; підготовлений спеціалізованою експертною організацією та /або інформація біржових організацій про вартість товарів або сировини.

Того ж дня декларант позивача листом від 29.05.2020 вих. № 29/05 повідомив про відсутність на підставі наданих до митної декларації документів (т. 1 арк. справи 144).

Повідомленням від 29.05.20020 об 12 год. 19 хв. декларанта позивача повідомлено про коригування митної вартості товару за резервним методом, пред`явленого до митного оформлення через ненадання декларантом витребуваних митним органом документів.

29.05.2020 відповідачем прийнято рішення по коригування митної вартості № UA500130/2020/000052/2, яким збільшено митну вартість товару № 1 (код 8501109990) до 7405,20 доларів США (2,42 доларів США за одиницю), товару №2 (кодом 8512909090) до 2051,46 доларів США (5,8 доларів США за одиницю). В рішенні зазначено, що для забезпечення повноти оподаткування проведено аналіз баз даних АСМО Інспектор та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення час та об`єм партії товару, є більшим та становить: товар №1 - 2,42 дол. США/од (МД від 03.03.2020 № UA 100070/2020/414919), товар № 2 - 5,8 дол. США/од (МД від 09.05.2020 № UA 500110/2020/004946). Враховуючи вищезазначене, за допомогою резервного методу митну вартість товару № 1 скориговано до рівня 2,42 дол. США/од., товару № 2 - до 5,8 дол. США/од. (т. 1 арк. справи 124-125). Того ж дня прийнято картку відмови № UA 500130/2020/00175 (т. 1 арк. справи 126).

29.05.2020 з метою випуску ввезеного товару у вільний обіг декларант позивача надав до ВМО№1 митного поста Південний Одеської митниці ЕМД UА 500130/2019/218956 із врахуванням відкоригованої відповідачем митної вартості, внаслідок чого сума мита та ПДВ до сплати збільшилася на 34680,52 грн., у т.ч. мито - 4490,05 грн., ПДВ - 30190,47 грн. (т. 1 арк. справи 145-146).

29.05.2020 декларантом позивача - ТОВ ХОРС БРОК ЛОГІСТИК до ВМО №1 Митного поста Південний Одеської митниці надано ЕМД UА500170/2019/218909 (т. 2 арк. справи 173-178). Згідно декларації до митного оформлення пред`явлено товар № 1 (код товару 96034010.00.0) вартістю 10 640,40 доларів США, товар № 2 (код товару 82034000.0.0) вартістю 2549,00 доларів США, товар № 3 (код товар 85044055.00.0) вартістю 340,00 доларів США, товар № 4 (код товар 85366990.90.0) вартістю 129,50 доларів США, товар № 5 (код товар 90261089.00.0) вартістю 11304,00 доларів США, товар № 6 (код товару 90262040.00.0) вартістю 585 доларів США, товар № 7 (код товару 90262020.00.0 вартістю 81,92 доларів США, товар № 8 (код товару 87088099.98.0 вартістю 4900,00 доларів США. В графі 31 митної декларації наведені розпізнавальні особливості пред`явленого до митного оформлення товару.

Разом із митною декларацією, декларантом позивача надані наступні документи: пакувальний лист № 71 від 12.04.2020, рахунок-фактура (інвойс) № 71 від 12.04.2020, коносамент - WMC20040327С від 18.04.2020, навантажувальний документ - наряд № 20201210 від 23.05.2020, декларація про походження товару № 71 від 12.04.2020, уніфікована митна квитанція МД-1 50013П№0103287 від 28.08.2020, рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № 1676 від 20.05.2020, документ, що підтверджує вартість перевезення товару № 6017.3 від 20.05.2020, зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу №ІТС-001 від 04.10.2018, доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специфікація №71 від 12.04.2020, додаткова угода до контракту від 09.12.2019, договір про надання послуг митного брокера №14/11-18 від 14.11.2018, договір (контракт) на перевезення № 2570Д від 07.10.2018, інші некласифіковані документи акт зважування № 43557 від 27.05.2020, інші некласифіковані документи тех. опис (фото) товару 29.05.2020. (т. 1 арк. справи 152-156, 157).

29.05.2020 об 12 год. 06 хв. інспектором відповідача складено повідомлення декларанту про необхідність надання додаткових документів на підтвердження заявленої митної вартості: копію декларації країни-відправлення; виписку з бухгалтерської документації; каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; висновок про вартісні характеристики товару; підготовлений спеціалізованою експертною організацією та /або інформація біржових організацій про вартість товарів або сировини (т. 1 арк. справи 172).

Того ж дня декларант позивача листом від 29.05.2020 (вих. № 29/05) повідомив відповідача про відсутність можливості надати витребувані документи та просив прийняти рішення на підставі наданих до митної декларації документів.

Повідомленням від 29.05.20020 об 12 год. 20 хв. декларанта позивача повідомлено про коригування митної вартості товару за резервним методом, пред`явленого до митного оформлення через ненадання декларантом витребуваних митним органом документів (т. 1 арк. справи 173).

29.05.2020 відповідачем прийнято рішення по коригування митної вартості № UA500130/2020/000053/2, яким збільшено митну вартість товарів №2 код 82034000.0.0 до 3784,06 доларів США (3,58 доларів США за одиницю), товару № 4 (кодом 8536699090) до 242,54 доларів США (6,9296 доларів США за одиницю), товару № 8 (код НОМЕР_1 ) до 9412,08 доларів США (7,0187 доларів США за одиницю) (т. 1 арк. справи 149-150). В рішенні зазначено, що для забезпечення повноти оподаткування проведено аналіз баз даних АСМО Інспектор та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення час та об`єм партії товару, є більшим та становить: товар № 2 - 3 ,58 дол. США/од (МД від 12.05.2020 № UA 500080/2020/008905), товар № 4 - 6,929566 дол. США/од (МД від 19.03.2020 № UA 100300/2020/405206) та товар № 8 - 7,018568 дол. США/од (МД від 13.04.2020 № UA 305160/2020/014842). Того ж дня прийнято картку відмови № UA 500130/2020/001756 (т. 1 арк. справи 151).

29.05.2020 з метою випуску ввезеного товару у вільний обіг декларант позивача надав до ВМО№1 митного поста Південний Одеської митниці ЕМД UА 500130/2019/218969 із врахуванням відкоригованої відповідачем митної вартості, внаслідок чого сума мита та ПДВ до сплати збільшилася на 38225,43 грн., у т.ч. мито - 6647,91 грн., ПДВ - 31577,52 грн. (т. 1 арк. справи 175-177).

18.06.2020 декларантом позивача - ТОВ ХОРС БРОК ЛОГІСТИК до ВМО №1 Митного поста Південний Одеської митниці надано ЕМД UА500130/2020/221008 (т. 3 арк. справи 1- 8). Згідно декларації до митного оформлення пред`явлено товар № 1 (код 82032000.00.0) вартістю 9246,24 доларів США, товар № 2 (код 82033000.00.0) вартістю 3682,80 доларів США, товар № 3 (код 82041200.90.0) вартістю 7221,00 доларів США, товар № 4 (код 82119200.00.0) вартістю 1795,20 доларів США, товар № 5 (код товар 82055100.00.0) вартістю 221,70 доларів США, товар № 6 (код 96170000.00.0) вартістю 456,50 доларів США, товар № 7 (код товару 42029219.00.0 вартістю 6621,00 доларів США, товар № 8 (код 84254200.00.0 вартістю 4497,21 доларів США, товар № 9 (код 85113000.98.0) вартістю 1481,40 доларів США, товар № 10 (код 63079098.00.0) вартістю 9222,12 доларів США, товар № 11 (код 63071010.00.0) вартістю 3939,20 доларів США, товар № 12 (код 83012000.90.0) вартістю 1805,00 доларів США. В графі 31 митної декларації наведені розпізнавальні особливості пред`явленого до митного оформлення товару.

Разом із митною декларацією декларантом позивача надані наступні документи: пакувальний лист № 73 від 04.05.2020, рахунок-фактура (інвойс) № 73 від 04.05.2020, коносамент-WMS20043952 від 10.05.2020, навантажувальний документ - наряд № 20201376 від 15.06.2020, декларація про походження товару №73 від 04.05.2020, уніфікована митна квитанція МД-1 50013П№0103789 від 17.06.2020, рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № 1937 від 12.06.2020, довідка про транспортні витрати №6225 від 12.06.2020, зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу №ІТС-001 від 04.10.2018, доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специфікація №73 від 04.05.2020, додаткова угода до контракту від 09.12.2019, договір про надання послуг митного брокера №14/11-18 від 14.11.2018, договір (контракт) на перевезення № 2570Д від 07.10.2018, інші некласифіковані документи акт зважування № 44429 від 16.06.2020, інші некласифіковані документи: тех. документація (паспорт) товару від 18.06.2020, тех. опис (фото) товару 18.06.2020. (т. 1 арк. справи 186-191, 192-211).

18.06.2020 об 17 год. 35 хв. інспектором відповідача складено повідомлення декларанту про необхідність надання додаткових документів на підтвердження заявленої митної вартості: копію декларації країни-відправлення; виписку з бухгалтерської документації; каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; висновок про вартісні характеристики товару; підготовлений спеціалізованою експертною організацією та /або інформація біржових організацій про вартість товарів або сировини (т. 1 арк. справи 201).

Того ж дня декларант позивача листом № 18/06 від 18.06.2020 повідомив про відсутність можливості надати витребувані документи та просив прийняти рішення відповідно до наданих до митної декларації документів.

Повідомленням від 19.06.20020 об 9 год. 52 хв. декларанта позивача повідомлено про коригування митної вартості товару за резервним методом, пред`явленого до митного оформлення через ненадання декларантом витребуваних митним органом документів (т. 1 арк. справи 200).

19.06.2020 відповідачем прийнято рішення по коригування митної вартості № UA500130/2020/000057/2, яким збільшено митну вартість товарів №2 (код 82033000.00.0) до 5464,00 доларів США (3,5806 доларів США/од.), товару № 9 (код 8511300.09.8) до 2910,54 доларів США (7,16 доларів США/од.), товару № 10 (код 6307909.80.0) до 13917,54 доларів США (3,64 доларів США/од.), товару № 11 (код 6307101.00.0) до 4794,42 доларів США (2,93 доларів США/од.), товару № 12 (код 8301200.09.0) до 2421,65 доларів США (4,07 доларів США/од.) (т. 1 арк. справи 182-183). В рішенні зазначено, що для забезпечення повноти оподаткування проведено аналіз баз даних АСМО Інспектор та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення час та об`єм партії товару, є більшим та становить: товар №2 -3,580642 дол. США/од. (МД від 05.06.2020 № UA 500020/2020/215918), товар № 9 - 7,160001 дол. США/од (МД від 11.06.2020 № UA 500050/2020/206409), товар № 10 - 3,6400 дол. США/од (МД від 12.06.2020 № UA 500080/2020/010287), товар № 11 - 2,9300 дол. США/од (МД від 12.05.2020 № UA 500080/2020/008905), товар № 12 - 4,0700 дол. США/од (МД від 11.06.2020 № UA 500110/2020/006436). Враховуючи вищезазначене митну вартість товару відкориговано за допомогою резервного методу. Того ж дня прийнято картку відмови № UA 500130/2020/00203(т. 1 арк. справи 154).

19.06.2020 з метою випуску ввезеного товару у вільний обіг декларант позивача надав до ВМО№1 митного поста Південний Одеської митниці ЕМД UА 500130/2019/221148 із врахуванням відкоригованої відповідачем митної вартості, внаслідок чого сума мита та ПДВ до сплати збільшилася на 62275,94 грн., у т.ч. мито - 13685,00 грн., ПДВ - 48590,94 грн. (т. 1 арк. справи 212-215).

25.06.2020 декларантом позивача - ТОВ ХОРС БРОК ЛОГІСТИК до ВМО №1 Митного поста Південний Одеської митниці надано ЕМД UА 500070/2020/223044. Згідно декларації до митного оформлення пред`явлено товар № 1 (код товару 85369010.00.0) вартістю 3623,10 доларів США. В графі 31 митної декларації наведені розпізнавальні особливості пред`явленого до митного оформлення товару. (т. 1 арк. справи 223-224).

Разом із митною декларацією декларантом позивача надані наступні документи: пакувальний лист б/н від 02.06.2020, рахунок-фактура (інвойс) 02062020 від 02.06.2020, коносамент-MCL.20-S-E-0002195 від 09.06.2020, автотранспортна накладна А 352695 від23.06.2020, навантажувальний документ 2092 від 19.06.2020, декларація про походження товару 02062020 від 02.06.2020, рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № AU-4288430 від 12.06.2020, довідка про транспортні витрати №1206 від 12.06.2020, зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу № ІТС-030 від 18.03.2019, доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специфікація №7 від 02.06.2020, додаткова угода до контракту від 01.10.2019, договір про надання послуг митного брокера №14/11-18 від 14.11.2018, договір (контракт) на перевезення № 06112019 від 04.11.2019, інші некласифіковані документи тех. опис (фото) товару 25.06.2020. (т. 1 арк. справи 223-224, 225- 238).

25.06.2020 об 17 год. 50 хв. інспектором відповідача складено повідомлення декларанту про необхідність надання додаткових документів на підтвердження заявленої митної вартості: копію декларації країни-відправлення; виписку з бухгалтерської документації; каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; висновок про вартісні характеристики товару; підготовлений спеціалізованою експертною організацією та /або інформація біржових організацій про вартість товарів або сировини (т. 1 арк. справи 239-а).

Листом від 26.06.2020 (вих. № 26/06) декларант позивача повідомив про відсутність можливості надати витребувані документи та просив прийняти рішення на підставі наданих до митної декларації документів.

Повідомленням від 26.06.20020 об 17 год. 50 хв. декларанта позивача повідомлено про коригування митної вартості товару за резервним методом, пред`явленого до митного оформлення через ненадання декларантом витребуваних митним органом документів (т. 1 арк. справи 200).

26.06.2020 відповідачем прийнято рішення по коригування митної вартості № UA500070/2020/000088/2, яким збільшено митну вартість товарів №1 код 85369010.00.0 до 11331,40 доларів США (10,60 доларів США за одиницю) (т. 1 арк. справи 220). В рішенні зазначено, що для забезпечення повноти оподаткування проведено аналіз баз даних АСМО Інспектор та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення час та об`єм партії товару, є більшим та становить: товар №1 -10,6 дол. США/кг (МД від 30.05.2020 № UA 500070/2020/219577). Того ж дня прийнято картку відмови № UA 500070/2020/00337 (т. 1 арк. справи 221-222).

26.06.2020 з метою випуску ввезеного товару у вільний обіг декларант позивача надав до ВМО№1 митного поста Південний Одеської митниці ЕМД UА 500070/2019/223428 із врахуванням відкоригованої відповідачем митної вартості, внаслідок чого сума мита та ПДВ до сплати збільшилася на 39089,64 грн., у т.ч. ПДВ - 39089,64 грн. (т. 1 арк. справи 241).

26.06.2020 декларантом позивача - ТОВ ХОРС БРОК ЛОГІСТИК до ВМО №1 Митного поста Південний Одеської митниці надано ЕМД UА500130/2020/221863 ( т. 3 арк. справи 65-66). Згідно декларації до митного оформлення пред`явлено товар № 1 (код товару 87089135.00.0) вартістю 8214,00 доларів США. В графі 31 митної декларації наведені розпізнавальні особливості пред`явленого до митного оформлення товару.

Разом із митною декларацією, декларантом позивача надані наступні документи: пакувальний лист № б/н від 09.05.2020, рахунок-фактура (інвойс) № ІТС09/05/20 від 09.05.2020, коносамент-WMS20044865В від 15.05.2020, навантажувальний документ - наряд № 20201432 від 23.06.2020, декларація про походження товару ІТС09/05/20 від 09.05.2020, уніфікована митна квитанція МД-1 50013П№0103907 від 23.06.2020, рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № 1989 від 17.06.2020, довідка про транспортні витрати №6323.2 від 17.06.2020, зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу № ІТС-007 від 01.11.2018, доповнення до зовнішньоекономічного контракту - специфікація №40 від 09.05.2020, договір про надання послуг митного брокера №14/11-18 від 14.11.2018, договір (контракт) на перевезення № 2570Д від 07.10.2018, інші некласифіковані документи акт зважування № 44721 від 24.06.2020, тех. опис (фото) товару 26.06.2020, судові рішення по справі 520/6904/19 від 19.12.2019 та 25.09.2019 (т. 1 арк. справи 246-247, 248-250, т. 2 арк. справи 1-6).

26.06.2020 об 14 год. 56 хв. інспектором відповідача складено повідомлення декларанту про необхідність надання додаткових документів на підтвердження заявленої митної вартості: копію декларації країни-відправлення; виписку з бухгалтерської документації; каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; висновок про вартісні характеристики товару; підготовлений спеціалізованою експертною організацією та /або інформація біржових організацій про вартість товарів або сировини (т. 2 арк. справи 8).

Того ж дня декларант позивача листом № 26/06 від 26.06.2020 повідомив про відсутність можливості надати витребувані документи та просив прийняти рішення на підставі наданих до митної декларації документів.

Повідомленням від 26.06.2020 об 16 год. 18 хв. декларанта позивача повідомлено про коригування митної вартості товару за резервним методом, пред`явленого до митного оформлення через ненадання декларантом витребуваних митним органом документів (т. 2 арк. справи 7).

26.06.2020 відповідачем прийнято рішення про коригування митної вартості № UA500130/2020/000058/2, яким збільшено митну вартість товару №1 (код 87089135.00.0) до 21201,23 доларів США (9,2501 доларів США за одиницю) (т. 1 арк. справи 244). В рішенні зазначено, що для забезпечення повноти оподаткування проведено аналіз баз даних АСМО Інспектор та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення час та об`єм партії товару, є більшим та становить: товар №1 -9,250142 дол. США/кг (МД від 14.06.2020 № UA 500110/2020/006547) (т. 1 арк. справи 244). Того ж дня прийнято картку відмови № UA 500130/2020/00211 (т. 1 арк. справи 245).

26.06.2020 з метою випуску ввезеного товару у вільний обіг декларант позивача надав до ВМО№1 митного поста Південний Одеської митниці ЕМД UА 500130/2019/221957 із врахуванням відкоригованої відповідачем митної вартості, внаслідок чого сума ПДВ до сплати збільшилася на 67308,56 грн. (т. 2 арк. справи 10).

26.06.2020 декларантом позивача - ТОВ ХОРС БРОК ЛОГІСТИК до ВМО №1 Митного поста Південний Одеської митниці надано ЕМД UА500130/2020/221904 (т. 3 арк. справи 94-104). Згідно декларації до митного оформлення пред`явлено товар № 1 (код товару 73269098.90.0) вартістю 4023,35 доларів США, товар № 2 (код 73181900.90.0) за ціною 1157,00 доларів США; товар № 3 (код 82055980.90.0) вартістю 2378 доларів США; товар № 4 (код 85011010.00.0) вартістю 361,60 доларів США, товар № 5 (код 90318034.00.0) вартістю 73,00 доларів США, товар № 6 (код 85119000.90.0) вартістю 18,60 доларів США, товар № 7 (код 90299000.90.0) вартістю 309,10 доларів США, товар № 8 (код 85044055.00.0) вартістю 1580,00 доларів США, товар № 9 (код 85365011.90.0) вартістю 1908,30 доларів США; товар № 10 (код 85369010.00.0) вартістю 1289,08 доларів США; товар № 11 (код 94051098.90.0) вартістю 3623,00 доларів США; товар № 12 (код 94059200.90.0) вартістю 355,56 доларів США, товар № 13 (код 85414090.00.0) вартістю 302,40 доларів США, товар № 14 (код 85369010.00.0) вартістю 284,96 доларів США; товар № 15 (код 85444995.00.0) вартістю 160,40 доларів США; товар № 16 (код 73181590.90.0) вартістю 94,79 доларів США; товар № 17 (код 40169300.90.0) вартістю 4,50 доларів США та товар № 18 (код 84133080.00.0) вартістю 1668,30 доларів США. В графі 31 митної декларації наведені розпізнавальні особливості пред`явленого до митного оформлення товару.

Разом із митною декларацією, позивачем надані наступні документи: пакувальний лист № 74 від 10.05.2020, рахунок-фактура (інвойс) №74 від 10.05.2020, коносамент-WMS20044865ВC від 15.05.2020, навантажувальний документ - наряд № 20201432 від 23.06.2020, декларація про походження товару № 74 від 10.05.2020, уніфікована митна квитанція МД-1 50013П№0103907 від 23.06.2020, рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № 1989 від 17.06.2020, довідка про транспортні витрати №6323.3 від 17.06.2020, зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу № ІТС-001 від 04.10.2018, додаткова угода від 09.12.2019, доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специфікація №74 від 10.05.2020, договір про надання послуг митного брокера №14/11-18 від 14.11.2018, договір (контракт) на перевезення № 2570Д від 07.10.2018, інші некласифіковані документи акт зважування № 44721 від 24.06.2020, інформаційний лист № 26/06 від 26.06.2020; техдокументація від 26.06.2020; тех. опис (фото) товару 26.06.2020 (т. 2 арк. справи 28-45).

26.06.2020 об 18 год. 47 хв. інспектором відповідача складено повідомлення декларанту про необхідність надання додаткових документів на підтвердження заявленої митної вартості: копію декларації країни-відправлення; виписку з бухгалтерської документації; каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; висновок про вартісні характеристики товару; підготовлений спеціалізованою експертною організацією та /або інформація біржових організацій про вартість товарів або сировини (т. 2 арк. справи 47)

Листом № 27/06 від 27.06.2020 декларант позивача повідомив про відсутність можливості надати витребувані документи та просив прийняти рішення відповідно до наданих до митної декларації документів.

Повідомленням від 27.06.20020 об 11 год. 59 хв. декларанта позивача повідомлено про коригування митної вартості товару за резервним методом, пред`явленого до митного оформлення через ненадання декларантом витребуваних митним органом документів (т. 2 арк. справи 46).

27.06.2020 відповідачем прийнято рішення по коригування митної вартості № UA500130/2020/000059/2, яким збільшено митну вартість товарів №1 (код 73181900.90) до 1578,84 доларів США (1,93 долара США за одиницю), товар № 2 (код 8205598.90) до 3136,83 доларів (2,71 долара США за одиницю) , товар № 4 (код 85011010.00) до 722,10 доларів США (0,83 долара США за одиницю) та товар № 6 (код 85119000.90) до 36,85 доларів США (7,1409 долара США за одиницю), товар №9 (код 85365011.90) до 3859,43 доларів США (7,3040 доларів США за одиницю) та товар № 10 (код 85369010.00) до 3439,55 доларів США (9,64 долара США за одиницю) (т. 2 арк. справи 15-16). В рішенні зазначено, що для забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних АСМО Інспектор та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення час та об`єм партії товару, є більшим та становить: товар № 2 - 1,93 доларів США/кг (МД № від 29.05.2020 № UA 500020/2020/215232); товар № 3 - 2,71 доларів США/кг (МД від 13.05.2020 № UA500030/2020/204815); товар № 4 - 0,83 дол. США/кг (МД від 19.06.2020 № UA 500110/2020/006857); товар № 6 - 7,140889 доларів США/кг (МД від 30.05.2020 № UA 500150/2020/203756); товар № 9 - 7,304063 доларів США/кг (МД від 18.05.2020 № UA 100430/2020/005251); товар № 10 - 9,64 доларів США /кг (МД від 20.06.2020 № UA 500110/2020/006891) (т. 2 арк. справи 16). Того ж дня прийнято картку відмови № UA 500130/2020/00213 (т. 2 арк. справи 17).

27.06.2020 з метою випуску ввезеного товару у вільний обіг декларант позивача надав до ВМО№1 митного поста Південний Одеської митниці ЕМД UА 500130/2019/221978 із врахуванням відкоригованої відповідачем митної вартості, внаслідок чого сума мита та ПДВ до сплати збільшилася на 30420,67 грн., з яких мито - 3621,37 грн., ПДВ - 26799,30 грн. (т. 2 арк. справи 49-54).

08.07.2020 декларантом позивача - ТОВ ХОРС БРОК ЛОГІСТИК до ВМО №1 Митного поста Південний Одеської митниці надано ЕМД UА500130/2020/223010 (т. 3 арк. справи 180-184). Згідно декларації до митного оформлення пред`явлено товар № 1 (код 90251980.98.0) вартістю 777,60 доларів США, товар № 2 (код 90262080.00.0) за ціною 90,72 доларів США; товар № 3 (код 84254200.00.0) вартістю 14329,30 доларів США; товар № 4 (код 84133080.00.0) вартістю 3214,50 доларів США, товар № 5 (код 85364190.90.0) вартістю 2483,50 доларів США, товар № 6 (код 84123100.98.0) вартістю 8303 доларів США. В графі 31 митної декларації наведені розпізнавальні особливості пред`явленого до митного оформлення товару.

Разом із митною декларацією, декларантом позивача надані наступні документи: пакувальний лист № 75 від 22.05.2020, рахунок-фактура (інвойс) №75 від 22.05.2020, коносамент-WMS20052755В від 30.05.2020, навантажувальний документ - наряд № 20201523 від 06.07.2020, декларація про походження товару №75 від 22.05.2020, уніфікована митна квитанція МД-1 50013П№01045221 від 08.07.2020, рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № 2145 від 01.07.2020, довідка про транспортні витрати №6437.2 від 01.07.2020, зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу № ІТС-001 від 04.10.2018, додаткова угода від 09.12.2019, доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специфікація №75 від 22.05.2020, договір про надання послуг митного брокера №14/11-18 від 14.11.2018, договір (контракт) на перевезення № 2570Д від 07.10.2018, тех. документація від 08.07.2020 (т. 2 арк. справи 63-74).

08.07.2020 об 19 год. 37 хв. інспектором відповідача складено повідомлення декларанту про необхідність надання додаткових документів на підтвердження заявленої митної вартості: копію декларації країни-відправлення; виписку з бухгалтерської документації; каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; висновок про вартісні характеристики товару; підготовлений спеціалізованою експертною організацією та /або інформація біржових організацій про вартість товарів або сировини (т. 2 арк. справи 75-76).

Листом № 09/07 від 09.07.2020 декларант позивача повідомив про відсутність можливості надати витребувані документи та просив прийняти рішення на підставі наданих до митної декларації документів.

Повідомленням від 09.07.20020 об 11 год. 21 хв. декларанта позивача повідомлено про коригування митної вартості товару за резервним методом, пред`явленого до митного оформлення через ненадання декларантом витребуваних митним органом документів (т. 2 арк. справи 77-78).

09.07.2020 відповідачем прийнято рішення по коригування митної вартості № UA500130/2020/000060/2, яким збільшено митну вартість товарів №5 код 8536419090 до 4801,85 доларів США (7,01 доларів США за одиницю) (т. 2 арк. справи 57). В рішенні зазначено, що для забезпечення повноти оподаткування проведено аналіз баз даних АСМО Інспектор та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення час та об`єм партії товару, є більшим та становить: товар № товар 5 - 7,01 доларів США /кг (МД від 19.06.2020 № UA 500110/2020/006857) Того ж дня прийнято картку відмови № UA 500130/2020/00221 (т. 2 арк. справи 58).

09.07.2020 з метою випуску ввезеного товару у вільний обіг декларант позивача надав до ВМО№1 митного поста Південний Одеської митниці ЕМД UА 500130/2019/223132 із врахуванням відкоригованої відповідачем митної вартості, внаслідок чого сума мита та ПДВ до сплати збільшилася на 15648,19 грн., з яких мито - 3009,27 грн., ПДВ - 12638,92 грн. (т. 2 арк. справи 80-82).

09.07.2020 декларантом позивача - ТОВ ХОРС БРОК ЛОГІСТИК до ВМО №1 Митного поста Південний Одеської митниці надано ЕМД UА500130/2020/223212 (т. 3 арк. справи 211-214). Згідно декларації до митного оформлення пред`явлено товар № 1 (код товару 83023000.90.0) вартістю 2936,00 доларів США, товар № 2 (код 40169957.90.0) за ціною 2116,25 доларів США; товар № 3 (код 87085099.98.0) вартістю 53158,30 доларів США. В графі 31 митної декларації наведені розпізнавальні особливості пред`явленого до митного оформлення товару.

Разом із митною декларацією, декларантом позивача надані наступні документи: пакувальний лист б/н від 20.05.2020, рахунок-фактура (інвойс) №YCH-2002 від 20.05.2020, коносамент-WMS20052775А від 30.05.2020, навантажувальний документ - наряд № 20201525 від 06.07.2020, декларація про походження товару 20С3326А4516/00003 від 04.06.2020, уніфікована митна квитанція МД-1 50013П№0104278 від 09.07.2020, рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № 2147 від 01.07.2020, довідка про транспортні витрати №6439.1 від 01.07.2020, зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу №ІТС-005 від 15.10.2018, додаткова угода від 27.12.2019, доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специфікація №18 від 20.05.2020, договір про надання послуг митного брокера №14/11-18 від 14.11.2018, договір (контракт) на перевезення № 2570Д від 07.10.2018, акт зважування 45415 від 08.07.2020, тех.опис (фото) товару від 13.09.2019 (т. 2 арк. справи 91-106).

9.07.2020 об 19 год. 18 хв. інспектором відповідача складено повідомлення декларанту про необхідність надання додаткових документів на підтвердження заявленої митної вартості: копію декларації країни-відправлення; виписку з бухгалтерської документації; каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; висновок про вартісні характеристики товару; підготовлений спеціалізованою експертною організацією та /або інформація біржових організацій про вартість товарів або сировини (т. 2 арк. справи 108).

Листом вих. № 12/07 від 12.07.2020 декларант позивача повідомив про відсутність можливості надати витребувані документи та просив прийняти рішення відповідно до наданих до митної декларації документів.

Повідомленням від 12.07.20020 об 11 год. 06 хв. декларанта позивача повідомлено про коригування митної вартості товару за резервним методом, пред`явленого до митного оформлення через ненадання декларантом витребуваних митним органом документів (т. 2 арк. справи 107).

12.07.2020 відповідачем прийнято рішення по коригування митної вартості № UA500130/2020/000062/2, яким збільшено митну вартість товарів №1 код 83023000.90 до 3941,39 доларів США (4,07 доларів США за одиницю) та товар 3 2 код 87085099. 98 до 87076,90 доларів США (5,2205 доларів СЩА за одиницю) (т. 2 арк. справи 85-86). В рішенні зазначено, що для забезпечення повноти оподаткування проведено аналіз баз даних АСМО Інспектор та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення час та об`єм партії товару, є більшим та становить: товар № 1-4,07 доларів США /кг (МД від 10.05.2020 № UA 500050/2020/205239), товар № 3- 5,220489 доларів США/кг (МД від 18.06.2020 № UA 100060/2020/321489). Того ж дня прийнято картку відмови № UA 500130/2020/00229 (т. 2 арк. справи 87).

12.07.2020 з метою випуску ввезеного товару у вільний обіг декларант позивача надав до ВМО№1 митного поста Південний Одеської митниці ЕМД UА 500130/2019/223509 із врахуванням відкоригованої відповідачем митної вартості, внаслідок чого сума мита та ПДВ до сплати збільшилася на 235015,99 грн., з яких мито - 46147,87 грн., ПДВ - 188868,12 грн. (т. 2 арк. справи 110-111).

ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ, ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ

Засади державної митної справи, зокрема, процедури митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, умови та порядок справляння митних платежів, визначаються Митним кодексом України №4495-VІ від 13.03.2012.

Відповідно до статті 248 Митного кодексу України митне оформлення розпочинається з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.

Декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення (частина перша статті 257 Митного кодексу України).

Статтею 49 Митного кодексу України передбачено, що митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

Відповідно до частини першої статті 53 Митного кодексу України у випадках, передбачених цим Кодексом, одночасно з митною декларацією декларант подає органу доходів і зборів документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення.

Документами, які підтверджують митну вартість товарів, є:

1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п`ятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості;

2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності;

3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об`єктом купівлі-продажу);

4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару;

5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;

6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів;

7) копія імпортної ліцензії, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню;

8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування (частина друга статті 53 Митного кодексу України).

Частиною третьою статті 53 Митного кодексу України встановлено, що у разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу органу доходів і зборів зобов`язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи:

1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов`язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається;

2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом);

3) рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов`язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту);

4) виписку з бухгалтерської документації;

5) ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів;

6) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару;

7) копію митної декларації країни відправлення;

8) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.

Відповідно до частини 5 статті 53 Митного кодексу України забороняється вимагати від декларанта або уповноваженої ним особи будь-які інші документи, відмінні від тих, що зазначені в цій статті.

Статтею 57 Митного кодексу України встановлено, що визначення митної вартості товарів, які ввозяться в Україну відповідно до митного режиму імпорту, здійснюється за такими методами: 1) основний - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції); 2) другорядні: а) за ціною договору щодо ідентичних товарів; б) за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів; в) на основі віднімання вартості; г) на основі додавання вартості (обчислена вартість); ґ) резервний.

Основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є перший метод - за ціною договору (вартість операції). Кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм цього Кодексу. Застосуванню другорядних методів передує процедура консультацій між митним органом та декларантом з метою визначення основи вартості згідно з положеннями статей 59 і 60 цього Кодексу. Під час таких консультацій митний орган та декларант можуть здійснити обмін наявною у кожного з них інформацією за умови додержання вимог щодо її конфіденційності. У разі неможливості визначення митної вартості товарів згідно з положеннями статей 59 і 60 цього Кодексу за основу для її визначення може братися або ціна, за якою ідентичні або подібні (аналогічні) товари були продані в Україні не пов`язаному із продавцем покупцю відповідно до статті 62 цього Кодексу, або вартість товарів, обчислена відповідно до статті 63 цього Кодексу. При цьому кожний наступний метод застосовується, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу. У разі якщо неможливо застосувати жоден із зазначених методів, митна вартість визначається за резервним методом відповідно до вимог, встановлених статтею 64 цього Кодексу.

Відповідно до частини першої статті 58 Митного кодексу України метод визначення митної вартості за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, застосовується у разі, якщо: 1) немає жодних обмежень щодо прав покупця (імпортера) на використання оцінюваних товарів, за винятком тих, що: а) встановлюються законом чи запроваджуються органами державної влади в Україні; б) обмежують географічний регіон, у якому товари можуть бути перепродані (відчужені повторно); в) не впливають значною мірою на вартість товару; 2) щодо продажу оцінюваних товарів або їх ціни відсутні будь-які умови або застереження, які унеможливлюють визначення вартості цих товарів; 3) жодна частина виручки від будь-якого подальшого перепродажу, розпорядження або використання товарів покупцем не надійде прямо чи опосередковано продавцеві, якщо тільки не буде зроблено відповідне коригування з урахуванням положень частини десятої цієї статті; 4) покупець і продавець не пов`язані між собою особи або хоч і пов`язані між собою особи, однак ці відносини не вплинули на ціну товарів.

При цьому, основний метод, не застосовується у наступних випадках: а) якщо використані декларантом або уповноваженою ним особою відомості не підтверджені документально або не визначені кількісно і достовірні; б) відсутня хоча б одна із складових митної вартості, яка є обов`язковою при її обчисленні (частина друга статті 58 Митного кодексу України).

За правилами частини третьої статті 58 Митного кодексу України у разі, якщо митна вартість не може бути визначена за основним методом, застосовуються другорядні методи, зазначені у пункті 2 частини першої статті 57 цього Кодексу.

Митною вартістю товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за товари, якщо вони продаються на експорт в Україну, скоригована в разі потреби з урахуванням положень частини десятої цієї статті. При цьому ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, - це загальна сума всіх платежів, які були здійснені або повинні бути здійснені покупцем оцінюваних товарів продавцю або на користь продавця через третіх осіб та/або на пов`язаних із продавцем осіб для виконання зобов`язань продавця (частини четверта та п`ята статті 58 Митного кодексу України).

Згідно з пунктом 1 частини четвертої статті 54 Митного кодексу України митний орган під час здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості товарів зобов`язаний здійснювати контроль заявленої декларантом або уповноваженою ним особою митної вартості товарів шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості, наявності в поданих зазначеними особами документах усіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

За результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів митний орган визнає заявлену декларантом або уповноваженою ним особою митну вартість чи приймає письмове рішення про її коригування відповідно до положень статті 55 цього Кодексу (частина 3 статті 54 Митного кодексу України).

Частиною 4 статті 54 Митного кодексу передбачено, що митний орган під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів зобов`язаний:

1) здійснювати контроль заявленої декларантом або уповноваженою ним особою митної вартості товарів шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості, наявності в поданих зазначеними особами документах усіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари;

2) надавати декларанту або уповноваженій ним особі письмову інформацію про причини, за яких заявлена ними митна вартість не може бути визнана;

3) надавати декларанту або уповноваженій ним особі письмову інформацію щодо порядку і методу визначення митної вартості, застосованих у разі коригування митної вартості, а також щодо підстав здійснення такого коригування;

4) випускати у вільний обіг товари, що декларуються:

Відповідно до частини 6 цієї статті митний орган може відмовити у митному оформленні товарів за заявленою декларантом або уповноваженою ним особою митною вартістю виключно за наявності обґрунтованих підстав вважати, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів, у разі:

1) невірно проведеного декларантом або уповноваженою ним особою розрахунку митної вартості;

2) неподання декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у частинах другій - четвертій статті 53 цього Кодексу, або відсутності у цих документах всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари;

3) невідповідності обраного декларантом або уповноваженою ним особою методу визначення митної вартості товару умовам, наведеним у главі 9 цього Кодексу;

4) надходження до митного органу документально підтвердженої офіційної інформації митних органів інших країн щодо недостовірності заявленої митної вартості.

У разі якщо під час проведення митного контролю митний орган не може аргументовано довести, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів, заявлена декларантом або уповноваженою ним особою митна вартість вважається визнаною автоматично.

Згідно зі ст. 55 Митного кодексу України рішення про коригування заявленої митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту, приймається митним органом у письмовій формі під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості цих товарів як до, так і після їх випуску, якщо митним органом у випадках, передбачених частиною шостою статті 54 цього Кодексу, виявлено, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів.

Прийняте митним органом письмове рішення про коригування заявленої митної вартості товарів має містити: 1) обґрунтування причин, через які заявлену декларантом митну вартість не може бути визнано; 2) наявну в митного органу інформацію (у тому числі щодо числових значень складових митної вартості, митної вартості ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, інших умов, що могли вплинути на ціну товарів), яка призвела до виникнення сумнівів у правильності визначення митної вартості та до прийняття рішення про коригування митної вартості, заявленої декларантом; 3) вичерпний перелік вимог щодо надання додаткових документів, передбачених частиною третьою статті 53 цього Кодексу, за умови надання яких митна вартість може бути визнана митним органом; 4) обґрунтування числового значення митної вартості товарів, скоригованої митним органом, та фактів, які вплинули на таке коригування; 5) інформацію про: а) право декларанта або уповноваженої ним особи на випуск у вільний обіг товарів, що декларуються: у разі згоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням митного органу про коригування митної вартості товарів - за умови сплати митних платежів згідно з митною вартістю, визначеною митним органом; у разі незгоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням митного органу про коригування заявленої митної вартості товарів - за умови сплати митних платежів згідно із заявленою митною вартістю товарів та надання гарантій відповідно до розділу Х цього Кодексу в розмірі, визначеному митним органом відповідно до частини сьомої цієї статті; б) право декларанта або уповноваженої ним особи оскаржити рішення про коригування заявленої митної вартості до органу вищого рівня відповідно до глави 4 цього Кодексу або до суду.

Відмовою у митному оформленні є письмове вмотивоване рішення митного органу про неможливість здійснення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через невиконання декларантом або уповноваженою ним особою умов, визначених цим Кодексом. У рішенні про відмову у митному оформленні повинні бути зазначені причини відмови та наведені вичерпні роз`яснення вимог, виконання яких забезпечує можливість митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення. Зазначене рішення повинно також містити інформацію про порядок його оскарження (ст. 256 Митного кодексу України).

Послідовність дій посадових осіб митного органу при здійсненні контролю за правильністю визначення митної вартості товарів під час здійснення їх митного контролю та митного оформлення визначено Методичними рекомендаціями щодо роботи посадових осіб митних органів з аналізу, виявлення та оцінки ризиків при здійсненні контролю правильності визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, затвердженими наказом Державної митної служби України від 11 вересня 2015 року № 689 (далі - Методичні рекомендації).

У відповідності до п. 6 Розділу II вказаних Методичних рекомендацій, при перевірці розрахунку, здійсненого декларантом або уповноваженою ним особою при визначенні митної вартості товарів за основним методом, та чисельного значення заявленої митної вартості, зокрема, аналізується: включення всіх складових митної вартості; включення всіх платежів, які відповідають вимогам, встановленим частинами п`ятою - восьмою статті 58 Кодексу, до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті; наявність помилок при перенесенні відомостей з документів, які підтверджують митну вартість товарів, до митної декларації та/або до декларації митної вартості; наявність арифметичних помилок в митній декларації, декларації митної вартості або документах, які підтверджують митну вартість товарів; наявність помилок при перерахунку сум в іноземній та/або національній валютах; наявність помилок при здійсненні нарахувань (наприклад, знижок); наявність помилок при перерахуванні одиниць виміру оцінюваного товару на одиниці виміру товару відповідно до Митного тарифу України.

При перевірці розрахунку та числового значення заявленої митної вартості товарів здійснюється перевірка наявності у підтверджуючих документах всіх відомостей в кількісному виразі, використаних при обчисленні митної вартості, а саме: ДМВ (якщо ДМВ подається); митній декларації графи 12, 20, 22, 31 (в частині зазначення характеристик товару, які впливають виключно на рівень його митної вартості), 42, 43, 44 (в частині наявності реквізитів документів, які підтверджують митну вартість товарів), 45, 46; документах, поданих для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, для декларування яких не застосовується митна декларація (в частині зазначення характеристик товару, які впливають виключно на рівень його митної вартості); рахунку-фактурі або іншому документі, який визначає вартість товару (пункт 7 Розділу II Методичних рекомендацій).

ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ СПРАВИ ТА ВИСНОВКИ

За змістом оскаржуваних позивачем рішень про коригування митної вартості № UА500130/2020/000052/2 від 29.05.2020, № UА500130/2020/000053/2 від 29.05.2020, № UА500130/2020/000057/2 від 19.06.2020, № UА500070/2020/000088/2 від 26.06.2020, № UА500130/2020/000058/2 від 26.06.2020, № UА500130/2020/000059/2 від 27.06.2020, № UА500130/2020/000060/2 від 09.07.2020, № UА500130/2020/000062/2 від 12.07.2020 вбачається, що підставою їх прийняття стало виявлення розбіжностей в наданих до митного оформлення документах на підтвердження заявленої митної вартості та відсутність в них всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, та відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари. Застосування відповідачем резервного методу визначення митної здійснено через відсутність в митного органу інформації, необхідної для застосування інших методів визначення митної вартості. Підставою прийняття карток відмови, що оскаржуються позивачем, стало прийняття рішень про коригування митної вартості.

В електронних повідомленнях відповідача про витребування додаткових документів на підтвердження митної вартості та рішеннях про коригування митної вартості, сформованих під час митного оформлення митних декларацій № UA500130/2020/218908 від 29.05.2020, № UA500130/2020/218909 від 29.05.2020, № UA500130/2020/221008 від 18.06.2020, № UA500070/2020/223044 від 25.06.2020, № UA500130/2020/221863 від 26.06.2020, № UA500130/2020/21904 від 26.06.2020, № UA500130/2020/223010 від 08.07.2020, № UA500130/2020/223212 від 09.07.2020 відповідачем зазначено про неможливість проведення перевірки правильності визначення митної вартості самого товару, оскільки в наданих до оформлення документах відсутні відомості про складові вартості товару, в той час як умовами укладених договорів на постачання товару передбачено включення до ціни товару витрат на тару, пакування та навантаження тощо; невизначення чисельних складових транспортних витрат та невідповідність відомостей довідок про транспортні витрати, за змістом яких транспортні послуги за межами території України не надавалися, умовам договорів про транспортування, якими передбачено надання послуг на всій протяжності маршруту та можливості розподілу експедитором транспортно-експедиційних витрат на витрати до кордону та після; неоплата позивачем банківських рахунків на сплату вартості морського перевезення у встановлений в цих рахунках триденний строк.

Згідно з пунктом 1 частини третьої статті 52 Митного кодексу України декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, мають право надавати митному органу (за наявності) додаткові відомості у разі потреби уточнення інформації.

Відповідно до частини третьої статті 53 Митного кодексу України декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу органу доходів і зборів зобов`язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) додаткові документи у разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

Отже, будь-яке витребування митним органом додаткових документів на підтвердження митної вартості має здійснюватися за наявності умов законодавчо визначених умов, вимога про надання документів має бути обґрунтованою, декларант або уповноважена ним особа має усвідомлювати яка саме інформація щодо митної вартості потребує встановлення або уточнення.

З матеріалів справи вбачається, що декларант позивача під час митного оформлення надав до митного оформлення: пакувальний лист, рахунок-фактура (інвойс), коносамент, навантажувальний документ - наряд, декларацію про походження товару, рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги, довідка про транспортні витрати, зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу із доповненнями та специфікацією на постачання певної партії товару, акт зважування, інформаційний лист, техдокументація або тех. опис (фото) товару 26.06.2020.

Під час надання оцінки доводам відповідача про відсутність у наданих до митного оформлення документах відомостей про складові митної вартості - витрат на тару та пакування у складі ціни товару та транспортні витрати за межами України; ненадання документів щодо сплати вартості по рахунку за транспортно-експедиційні послуги (по всім оскаржуваним рішенням) суд зазначає наступне.

З матеріалів вбачається, що до митного оформлення позивачем разом із митними деклараціями надавалися контракти з експортером: № ІТС -004 від 08.10.2018 (т. 1 арк. справи 135-137), ІТС № 0001 від 04.10.2018 ( т. 1 арк. справи № 166- 170), № ІТС -0027 від 01.01.2018 (т. 2 арк. справи 3-5) та № ІТС 005 від 15.10.2018 (т. 2 арк. справи 103-105) та договір № ІТС 030 від 18.03.2019 (т. 1 арк. справи 231-233), умови яких є тотожними.

Пункт 2.3 договорів № ІТС -004 від 08.10.2018, ІТС № 0001 від 04.10.2018, № ІТС -0027 від 01.01.2018 та № ІТС 005 від 15.10.2018 передбачає включення до ціни товару вартість тари, упаковки, завантаження в транспортний засіб відповідно до умов поставки FOB Нингбо (КНР) або на інших умовах, зазначених в специфікаціях до контракту, що є його невід`ємною частиною. Пункт 2.3. контракту № ІТС 030 від 18.03.2019 передбачає включення до ціни товару вартість тари, упаковки, завантаження в транспортний засіб відповідно до умов поставки FOB EVYAR (Туреччина) або на інших умовах, зазначених в специфікаціях до контракту, що є його невід`ємною частиною. Відповідно до пункту 7.3. всіх контрактів тара, в яку упакований товар - разова, безповоротна, входить у вартість товару . Постачання на умовах FOB Нингбо (КНР) та FOB EVYAR (Туреччина) передбачено специфікаціями до цих контрактів, що надавалися до митного оформлення.

Суд не приймає до уваги посилання на неможливість перевірки обґрунтованості визначення митної вартості самого товару через відсутність інформації про вартість тари, пакування та навантаження, оскільки в даному випадку відповідач вимагає від позивача підтвердження складових ціни товару, а не складової митної вартості. Надані до митного оформлення декларантом позивача документи, зокрема, контракт, специфікація, рахунок на сплати вартості товару не містили розбіжностей щодо ціни товару, та є достатніми для визначення ціни товару як складової митної вартості.

Підпунктами б та в частини 10 статті 58 Митного кодексу України передбачено, що при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, додаються такі витрати (складові митної вартості), якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті: вартість ящиків тари (контейнерів), в яку упаковано товар, або іншої упаковки, що для митних цілей вважаються єдиним цілим з відповідними товарами та вартість упаковки або вартість пакувальних матеріалів та робіт, пов`язаних із пакуванням. Оскільки умовами укладених позивачем договорів, на підставі яких здійснювалося придбання імпортованих товарів передбачалося включення до ціни вартості тари та упаковки, підстави для визначення їх чисельної складової в ціні ввезеного товару відсутні.

Стосовно твердження відповідача про недодання до митного оформлення відомостей про повну вартість транспортно-експедиційних послуг, суд зазначає наступне. Серед інших документів, доданих до митного оформлення, до митного оформлення надані довідки про транспортні витрати № 6017.2 від 20.05.2020 (т. 1 арк. справи 133), № 6017.3 від 20.05.2020 (т. 1 арк. справи 162), № 6225 від 12.06.2020 (т. 1 арк. справи 198), № 1206 від 12.06.2020 (т. 11 зв. бік арк. справи 228), № 6323.2 від 17.06.2020 (т. 2 арк. справи 1), № 6323.3 від 17.06.2020 (т. 2 арк. справи 29), № 6437.2 від 01.07.2020 (т. 2 арк. справи 66), № 6439.1 від 01.07.2020 (т. 2 арк. справи 99), в яких визначено розмір транспортних витрат. В довідках зазначено, що транспортно-експедиторські послуги за межами території України не надавалися, страхування вантажу не здійснювалось.

Суд також не приймає до уваги посилання відповідача на ненадання позивачем доказів оплати за перевезення, та вважає за необхідне зазначити, що законодавством України не передбачено втручання митниці у господарські відносини між перевізником та надання вказівок щодо термінів оплат. Факт оплати чи не оплати за транспортно-експедиційних послуг жодним чином не може вплинути на митну вартість товару. Суд зазначає, що відомостей наданих до митних декларацій довідок про транспортні витрати достатньо для визначення вартості перевезення як складової митної вартості. Суд вважає відомості зазначених довідок достатніми документами для визначення розміру транспортних витрат, що входять до складу митної вартості товар. Доводи відповідача на те, що умовами договору передбачено надання транспортно-експедиторських послуг по всій протяжності маршруту як підставі неврахування відомостей цих довідок суд вважає необґрунтованими .

Отже, на час митного оформлення в митного органу були наявні документи, які б підтверджували митну вартість та її складові, з огляду на суд вважає протиправними посилання відповідача на відсутність в наданих до митного оформлення документах відомостей про складові митної вартості товару, через що неможливо здійснити митне оформлення імпортованого позивачем товару за заявленою ним митною вартістю.

З огляду на вищевикладене, відповідачем не доведено та не надано жодних аргументів і доказів того, що документи, подані позивачем до митного оформлення, є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації або на визначення вартості товару вплинув зв`язок між покупцем та продавцем, що в свою чергу свідчить про недоведення відповідачем правомірності незастосування основного методу визначення митної вартості.

Згідно з ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За таких підстав, суд вважає, що відповідачем не доведена законність та правомірність прийняття спірних рішень.

З урахуванням вищевикладеного заявлені позивачем вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, яка регулює питання розподілу судових витрат, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у сумі 7840,00 грн., який підлягає стягненню на його користь з бюджетних асигнувань відповідача.

При вирішенні питання щодо стягнення з бюджетних асигнувань витрат позивача на парову допомогу суд виходить із наступного.

Згідно з ч. 1, п.п. 1, 2, 5 ч. 3 ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України до складу судових витрат ходять витрати, пов`язані з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; сторін та їхніх представників, що пов`язані із прибуттям до суду; пов`язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.

Відповідно до ч.ч. 1-4 ст. 134 КАС України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.

Згідно з ч. 5 ст. 134 КАС України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Таким чином на підтвердження здійснення правової допомоги суду має бути надано докази щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

На підтвердження понесених позивачем витрат на правничу допомогу позивачем надано: договір про надання правої допомоги № 1 від 11.02.019, укладений між позивачем (клієнт) та адвокатським об`єднанням ЛОНЧАК , додаткова угода № 29 від 13.07.2020 до договору № 1 від 11.02.2019, умовами якої передбачено оскарження рішень про коригування митної вартості та карток відмови, згідно якої вартість послуг зі складання позову становить 5000,00 грн., акт приймання-передачі виконаних послуг від 21.07.2020 вартістю 5000,00 грн. та платіжне доручення на сплату вартості юридичних послуг, ордер та копія свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю на ім`я Лончак Т.І.

Наведені документи свідчать про наявність підстав покладення на відповідача витрат позивача на професійну правничу допомогу у розмірі 5000,00 грн., що були понесені ним в порядку ст. 132 та ст. 134 КАС України.

З огляду на викладене вище, на підставі положень Митного кодексу України та керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 9, 12, 15, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 139, 194, 205, 241-243, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю ІМПОРТ ТРАНС-КОМПАНІ до Одеської митниці про визнання протиправними та скасування рішень про коригування митної вартості товарів та карток відмови, - задовольнити повністю

Визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю ІМПОРТ ТРАНС-КОМПАНІ митної вартості № UА 500130/2020/000052/2 від 29.05.2020 та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 500130/2020/00175 від 29.05.2020;

Визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю ІМПОРТ ТРАНС-КОМПАНІ митної вартості № UА 500130/2020/000053/2 від 29.05.2020 та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 500130/2020/00176 від 29.05.2020;

Визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю ІМПОРТ ТРАНС-КОМПАНІ митної вартості № UА 500130/2020/000057/2 від 19.06.2020 та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 500130/2020/00203 від 19.06.2020;

Визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю ІМПОРТ ТРАНС-КОМПАНІ митної вартості № UА 500070/2020/000088/2 від 26.06.2020 та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 500070/2020/00337 від 26.06.2020;

Визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю ІМПОРТ ТРАНС-КОМПАНІ митної вартості № UА 500130/2020/000058/2 від 26.06.2020 та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 500130/2020/00211 від 26.06.2020;

Визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю ІМПОРТ ТРАНС-КОМПАНІ митної вартості № UА 500130/2020/000059/2 від 27.06.2020 та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 500130/2020/00213 від 27.06.2020;

Визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю ІМПОРТ ТРАНС-КОМПАНІ митної вартості № UА 500130/2020/000060/2 від 09.07.2020 та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 500130/2020/00221 від 09.07.2020;

Визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю ІМПОРТ ТРАНС-КОМПАНІ митної вартості № UА 500130/2020/000062/2 від 12.07.2020 та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 500130/2020/00229 від 12.07.2020.

Стягнути з бюджетних асигнувань Одеської митниці Держмитслужби на користь Товариства з обмеженою відповідальністю ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ судові витрати в загальній сумі 12 839 (дванадцять тисяч вісімсот тридцять дев`ять) гривень 97 копійок, з яких судовий збір в сумі 7839 (сім тисяч вісімсот тридцять дев`ять) гривень 97 копійок, витрати на правничу допомогу - 5000 (п`ять тисяч) гривень 00 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У відповідності до пп. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Відомості про сторін:

позивач - Товариство обережною відповідальністю ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ : код ЄДРПОУ 42495453, адреса: 87548, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Громової, 69; адреса для листування: 61040, м. Харків, вул. Беркоса, 68-А, прим. № 19;

відповідач - Одеська митниця: код ЄДРПОУ 39441717, адреса: 65078, Одеська область, м. Одеса, вул. Гайдара, 21, корпус А.

Суддя А.С. Михайлик

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.10.2020
Оприлюднено02.11.2020
Номер документу92535276
СудочинствоАдміністративне