МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Д.Ростовського, 35, смт. Макарів, Київська область, 08001, тел/факс (04578)5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа №370/2587/14-ц
"28" жовтня 2020 р. Макарівський районний суд Київської області
у складі: судді Мазки Н.Б.
із секретарем Лещук О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт Макарів Макарівського району Київської області цивільну справу за скаргою
ОСОБА_1 на дії приватного виконавця Трофименка Михайла Михайловича,
в с т а н о в и в:
скаржниця ОСОБА_1 звернулася до суду із скаргою на дії приватного виконавця Трофименка Михайла Михайловича, та просила визнати неправомірною та скасувати постанову приватного виконавця від 20.05.2019 року у рамках виконавчого провадження №57107277 про передачу стягувачу - ПАТ ТАКСОМБАНК нерухомого майна, а саме: домоволодіння, загальною площею 450.1 кв м; земельної ділянки, загальною площею 0.2500 га, кадастровий номер 3222784200:04:009:0028, цільове призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку; земельної ділянки, загальною площею 0.4083 га, кадастровий номер: 3222784200:04:009:0027, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , у рахунок погашення боргу.
Ухвалою суду від 15.11.2019 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за скаргою ОСОБА_1 на дії приватного виконавця Трофименка Михайла Михайловича.
Представник стягувача АТ ТАСКОМБАНК адвокат Пономарь С.Г. заявив клопотання про залишення скарги без розгляду, так як скарга від імені ОСОБА_1 подана особою, яка не мала на це повноважень. В додатках до скарги перелічений єдиний документ на підтвердження повноважень представника, це копія довіреності від 27.08.2019 року. Інші документи на підтвердження повноважень представника до скарги не надавалися.
Сторони до суду не з?явилися.
Відповідно до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового розгляду за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.
Встановлено, що 14.11.2019 року до суду надійшла скарга на дії державного виконавця від імені ОСОБА_1 , яка підписана представником за довіреністю ОСОБА_2 .
Відповідно довіреності від 27.08.2019 року, посвідченої приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Звєрьковою Н.В., ОСОБА_1 уповноважила ОСОБА_2 представляти її інтереси та вести від її імені справи. В другому абзаці довіреності вказано, що ОСОБА_1 з ОСОБА_2 попередньо в усній формі уклала договір доручення на виконання повноважень.
Договір про надання правової допомоги, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в матеріалах справи - відсутній.
Згідно вимог ч.7 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Згідно вимог ч.1 ст.60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно вимог ч.1 ст.20 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема, складати заяви, скарги, клопотання, інші правові документи та подавати їх у встановленому законом порядку.
Повноваження адвоката як представника підтверджується довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність . (ч.4 с.62 ЦПК України)
Згідно вимог ч. 1 ст.26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката (ч. 2 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність ).
Відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.1 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність договір про надання правової допомоги це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
Згідно вимог ч. 3 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Частиною 4 ст.26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність встановлено, що адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.
Відповідно до п. 4, 5, 14, 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17.12.2012 № 36, ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням. В Україні встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України.
Ордер встановленої цим Положенням форми є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта. Про обмеження правомочності адвоката, встановлені угодою про надання правової допомоги, останній або керівник адвокатського об`єднання (бюро) зобов`язані вказати на звороті ордера.
Ордер містить наступні реквізити: серію, порядковий номер ордера; прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правова допомога; посилання на договір про надання правової допомоги / доручення органу (установи), уповноважених законом на надання безоплатної правової допомоги, номер (у випадку наявності) та дату цього документа; назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності, відповідно до статті 19 Закону Про адвокатуру та адвокатську діяльність ; прізвище, ім`я, по батькові адвоката, який надає правову допомогу на підставі ордера, номер та дату його свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, найменування органу, який його видав (КДКА відповідного регіону, з 01.01.2013 року радою адвокатів відповідного регіону); номер посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане; ким ордер виданий (назву організаційної форми): адвокатом, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально (із зазначенням адреси робочого місця); адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (повне найменування адвокатського бюро/адвокатського об`єднання та його місцезнаходження); адресу робочого місця адвоката, якщо вона відрізняється від адреси місцезнаходження адвокатського бюро/ адвокатського об`єднання, яке видає ордер; дату видачі ордера; підпис адвоката, який видав ордер, у разі здійснення ним індивідуальної діяльності (у графі Адвокат ); підпис адвоката, який правову допомогу, якщо ордер виданий адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (у графі Адвокат ); підпис керівника адвокатського бюро/адвокатського об`єднання, відтиск печатки адвокатського бюро/адвокатського об`єднання у випадку, якщо ордер видається адвокатським бюро/адвокатським об`єднанням.
Аналіз наведених положень законодавства дає підстави для висновку, що, по-перше, повноваження представника, яким є адвокат, повинні бути підтверджені оригіналом ордеру виданого на ведення справи в суді або довіреністю; по-друге, ордер на відміну від довіреності не вказує обсяг повноважень, наданих адвокату.
Слід також зазначити, що повноваження адвоката, зокрема, в даному випадку щодо підписання заяви, повинно підтверджуватись домовленістю сторін у договорі про надання правової допомоги, який засвідчує існування між клієнтом та адвокатом домовленості стосовно об`єму наданих йому повноважень, шляхом окремого визначення такої дії у договорі.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 18.10.2018 року у справі № 811/1507/18, від 29.05.2019 року у справі №202/5348/18.
Як убачається з матеріалів скарги, остання підписана та подана до суду представником за довіреністю Троцюком. На підтвердження повноважень на підписання скарги подано копію довіреності.
З огляду на вищевикладене, вивчивши матеріали скарги, судом встановлено, що заяву подано та підписано особою, яка не надала суду належні документи наявності повноважень на підпис скарги та звернення до суду від імені та в інтересах ОСОБА_1 .
Згідно вимог п.2 ч.1 ст.257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позовну заяву від імені заінтересованої особи подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
Оцінюючи здобуті докази, суд вважає їх достовірними, допустимими, належними, а клопотання про залишення скарги без розгляду таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись вимогами п.2 ч.1 ст.257 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
залишити без розгляду скаргу ОСОБА_1 на дії приватного виконавця Трофименка Михайла Михайловича.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду в строк п`ятнадцять днів з урахуванням п.п.15.5п.15 Перехідних положень ЦПК України.
Суддя
Суд | Макарівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2020 |
Оприлюднено | 02.11.2020 |
Номер документу | 92538190 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Макарівський районний суд Київської області
Мазка Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні