Справа № 524/7072/20
Провадження № 2/524/2992/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2020 року суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Вінтоняк Н.Д., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Прайм Альянс , про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, -
В С Т А Н О В И В:
30 жовтня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Автозаводського районного суду м. Кременчука з відповідним позовом, в якому просить визнати таким, що не підлягає виконанню, виконавчий напис, вчинений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Кравцовим Олександром Олександровичем від 25.03.2020 року, який зареєстровано в реєстрі за №537, про стягнення з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Прайм Альянс заборгованості за кредитним договором №2009105728 від 29.07.2014 року в сумі 75089 грн. 37 коп.
Разом з поданням позову ОСОБА_1 надано заяву про забезпечення позову (номер провадження 2-з/524/97/20).
Дослідивши матеріали позову та додатки до нього, вважаю, що справу слід направити за підсудністю до іншого суду, з огляду на наступне.
Судом встановлено, що позивач оспорює виконавчий напис, який зареєстровано в реєстрі № 537 від 25.03.2020 року, вчинений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Кравцовим О.О. про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ Фінансова компанія Прайм Альянс заборгованості за кредитним договором №2009105728 від 29.07.2014 року в сумі 75089 грн. 37 коп.
Як вбачається з матеріалів справи, приватним виконавцем виконавчого округу Полтавської області Деркач І.В. в порядку виконання вищевказаного виконавчого напису, 21.08.2020 року винесено постанову про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника. У постанові зазначено, що боржник ОСОБА_1 отримує дохід від Товариства з обмеженою відповідальністю Шлях Краси (згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходження: Полтавська область, м. Кременчук, вул. Ігоря Сердюка, буд. 37/18, офіс 5, код ЄДРПОУ 38252310). Копію вказаної постанови для виконання направлено ТОВ Шлях Краси , зобов`язано підприємство здійснювати відповідні відрахування із заробітної плати позивача задля погашення існуючої перед відповідачем заборгованості.
Отже, на час подання позову виконавчі дії з примусового виконання оскаржуваного виконавчого напису провадяться за місцем роботи позивача, а саме - ТОВ Шлях Краси за адресою: Полтавська область, м. Кременчук, вул. Ігоря Сердюка, буд. 37/18, офіс 5, що територіально відноситься до Крюківського району м. Кременчука.
Забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням норм Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини, які відповідно до статті 17 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3477-IV "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.
Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції 1950 року кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суди повинні перевірити належність справ до їх юрисдикції та підсудності.
Відповідно до частини другої ст.27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їх місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань.
Стаття 28 ЦПК України регламентує підсудність справ за вибором позивача. Зокрема, позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса можуть пред`являтися також за місцем його виконання (ч. 12 ст.28 ЦПК України).
Згідно роз`яснень, викладених у п.37 постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ № 3 від 01.03.2013 року, право вибору між судами, яким згідно із правилом загальної підсудності і правилом альтернативної підсудності підсудна справа, належить виключно позивачеві.
За змістом наведеного можна дійти висновку, що, не виключаючи можливість звернення позивача до суду за правилами загальної підсудності (за місцезнаходженням відповідача), альтернативна підсудність встановлює можливість звертатися до іншого суду з відповідним позовом, тобто встановлює альтернативу - можливість для позивача обрати один із двох чи більше судів.
Місце виконання рішення визначене статтею 24 Закону України Про виконавче провадження .
Згідно з ч. 1 ст. 24 Закону України Про виконавче провадження виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Право вибору місця відкриття виконавчого провадження між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належить стягувачу.
Тобто, законом встановлено, що місцем виконання рішення є проведення виконавчих дій за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна.
Із наданих позивачем письмових доказів, судом встановлено, що виконавчі дії проводяться за місцем роботи позивача, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , а не за місцем проживання чи знаходження майна, а відтак справа підсудна Крюківському районному суду м. Кременчука.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно із ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Враховуючи викладене, позов слід передати за підсудністю до Крюківського районного суду м. Кременчука.
Керуючись Законом України Про виконавче провадження , ст.ст. 27, 30, 31, 32, 187, 260,261, 353,354 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Прайм Альянс , про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, передати за підсудністю до Крюківського районного суду м. Кременчука.
Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Н.Д. Вінтоняк
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2020 |
Оприлюднено | 02.11.2020 |
Номер документу | 92539410 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Вінтоняк Н. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні