Справа № 573/1623/20
Номер провадження 2/573/419/20
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
30 жовтня 2020 року м. Білопілля
Білопільський районний суд Сумської області в складі:
головуючого судді - Замченко А.О.,
з участю секретаря - Півньової О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Білопілля в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Куянівської сільської ради Білопільського району Сумської області, третя особа: Білопільська районна державна нотаріальна контора Сумської області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
14 вересня 2020 року ОСОБА_1 звернулася до Куянівської сільської ради з позовом, в якому вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її дід по лінії батька ОСОБА_2 , у зв`язку з чим відкрилася спадщина на належне йому майно. ЇЇ батько ОСОБА_3 помер задовго до відкриття спадщини, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Посилаючись на те, що вона має право успадкувати спадщину, яка відкрилася після смерті діда за правом представлення, а також на те, що строк для прийняття спадщини пропустила через поважні причини, просить постановити рішення, яким визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини тривалістю три місяці.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, подала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги просить задовольнити (а. с. 48).
Представник відповідача у судове засідання також не з`явився, подав заяву про розгляд справи без участі представника ради, проти задоволення позовних вимог не заперечує (а. с. 41, 46, 49).
Представник Білопільської районної державної нотаріальної контори у судове засідання не з`явився, надіслав заяву про розгляд справи без її участі (а. с. 47).
Дослідивши матеріали справи, суд приходить висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 народився ОСОБА_3 , батьком якого записаний ОСОБА_2 (а. с. 10).
ІНФОРМАЦІЯ_4 народилася ОСОБА_1 , батьками якої в свідоцтві про народження записані ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а. с. 9).
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 помер (а. с. 11).
Як вбачається з копії спадково справи, 09 вересня 2000 року дружина ОСОБА_3 - ОСОБА_5 звернулася до Білопільської районної державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті чоловіка (а. с. 36).
Згідно з копією Державного акту на право власності на земельну ділянку серії СМ №116316 від 19 березня 2004 року ОСОБА_2 на підставі розпорядження голови Білопільської районної державної адміністрації від 11 березня 2004 року №118 передано у приватну власність земельну ділянку площею 4,20 га, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Куянівської сільської ради (а. с. 15-16).
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 (а. с. 12).
Згідно з довідкою Виконавчого комітету Куянівської сільської ради Білопільського району від 05 березня 2020 року ОСОБА_2 на день смерть ІНФОРМАЦІЯ_1 проживав і був зареєстрований один за адресою: АДРЕСА_1 (а. с. 14).
Відповідно до інформаційної довідки зі Спадкового реєстру від 18 вересня 2020 року спадкова справа після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , не заводилася (а. с.34).
На даний час ОСОБА_1 має намір прийняти спадщину, що залишилася після смерті діда ОСОБА_2 , але внаслідок пропуску шестимісячного строку для звернення із заявою про прийняття спадщини вона зробити цього не може (а. с. 17).
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу).
Згідно з ч. 1 ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.
Статтею 1261 ЦК України встановлено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Частиною першою статті 1266 ЦК України передбачено, що внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини (спадкування за правом представлення).
Відповідно до ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини (частина перша статті 1269 ЦК України).
Згідно з ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Частиною 3 статті 1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
З огляду на положення абз. 6 п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року №7 вирішуючи питання при визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини тривалістю три місяці.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 258, 259, 263-265 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Куянівської сільської ради Білопільського району Сумської області (41842, Сумська область, Білопільський район, с. Куянівка, вул. Кайдаша, 2, код ЄДРПОУ 04390038), третя особа: Білопільська районна державна нотаріальна контора Сумської області (41800, Сумська область, м. Білопілля, вул. Торгова площа, 27, код ЄДРПОУ 2900251), про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю три місяці з моменту набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Сумського апеляційного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення може бути оскаржене до Сумського апеляційного суду через Білопільський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його проголошення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ЦПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя -
Суд | Білопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2020 |
Оприлюднено | 02.11.2020 |
Номер документу | 92547557 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білопільський районний суд Сумської області
Замченко А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні