Справа № 454/2164/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 жовтня 2020 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Фарина Л. Ю. ,
за участю секретаря Кочмар Н.-Г.М.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м.Сокалі, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Варязької сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування,
в с т а н о в и в:
Позивач звернулася в суд з даною позовною заявою до відповідача, в позовній заяві вказавши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її тітка ОСОБА_2 .
Зазначає, що після смерті тітки відкрилась спадщина на належне їй майно, зокрема на земельну ділянку площею 3,0429га., що розташована на території Варязької сільської ради, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Вказує, що заповітом посвідченим 11.11.2016 року Варязькою сільською радою, тітка вищезазначену земельну ділянку заповіла їй.
На даний момент позивач бажає оформити спадкове майно належним чином, однак звернувшись в нотаріальну контору для прийняття спадщини виявилося, що після смерті Спадкодавця було втрачено оригінал Державного акту на право приватної власності на землю, а у позивача залишилася його копія. Оскільки у позивача відсутній оригінал правовстановлюючих документів на землю, відновити оригінал немає можливості так як спадкодавець помер, то на даний момент позивач не має можливості прийняти спадщину, а тому вона змушена звернутися до суду із позовом та просить визнати за нею право власності на спадкове майно.
Позивач в судове засідання не прибула, однак подала суду заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити.
Представник Варязької сільської ради в судове засідання не прибув, однак через канцелярію суду надійшла заява сільського голови про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги визнає.
Оскільки сторони в судове засідання не прибули, відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши докази у справі суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Згідно ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Суд приймає визнання позову відповідачем, оскільки таке визнання відповідає вимогам закону, інтересам сторін по справі та не суперечить правам та інтересам інших осіб.
Згідно ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
В свою чергу, відповідно до п. г ч. 1 ст. 81 ЗК України, громадяни України набувають право власності на земельні ділянки, зокрема, на підставі прийняття спадщини.
Із оглянутої в судовому засіданні копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Також, заповітом посвідченим секретарем Виконкомом Варязької сільської ради 11.11.2016 ОСОБА_2 , державний акт на право власності на земельну ділянку ЯБ №126695 площею 3,0429 га, заповіла ОСОБА_1 .
Згідно довідки виданою Варязькою сільською радою, встановлено, що ОСОБА_2 проживала і була зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 .
Згідно копії Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ №126695 встановлено, що ОСОБА_2 на праві приватної власності належала земельна ділянка площею 3,0429га у межах згідно з планом, що розташована на території Варязької сільської ради із цільовим призначенням ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Згідно приписів ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкування є перехід прав та обов`язків від фізичної особи, яка померла, до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Частиною 5 ст.1268 ЦК України визначено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця (ч.2 ст.1220 ЦК України).
Згідно пунктів 10 Постанови Пленуму ВС України від 30 травня 2008 року №7 "Про судову практику у справах про спадкування" роз`яснено, що відповідно до ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.
Із матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_2 одержала право на земельну ділянку, виготовила Державний акт а після її смерті у спадкоємця ОСОБА_1 немає можливості прийняти спадщину, тому для реалізації права на спадкування за позивачем слід визнати право власності на спадкове майно.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 76-81, 223, 258, 259, 264-265, 268, 354, 355 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , право власності на земельну ділянку площею 3,0429га., що розташована на території Варязької сільської ради, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно Державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯБ №126695, в порядку спадкування, після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Львівського Апеляційного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб - адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , с.Варяж, Сокальський район, Львівська область.
Відповідач: Варязька сільська рада, ЄДРПОУ: 04370722, місце знаходження - с.Варяж, Сокальський район, Львівська область.
Головуючий: Л. Ю. Фарина
Суд | Сокальський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2020 |
Оприлюднено | 02.11.2020 |
Номер документу | 92553893 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сокальський районний суд Львівської області
Фарина Л. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні