Рішення
від 21.12.2006 по справі 143/5-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

143/5-06

     ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

      01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16                                                     тел. 230-31-77

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Р І Ш Е Н Н Я

"21" грудня 2006 р.                                                                             Справа № 143/5-06

Суддя Господарського суду Київської області Подоляк Ю.В., розглянувши справу

за позовом Відкритого акціонерного товариства «Укртелеком»в особі Центру обслуговування споживачів та продажу послуг Київської міської філії, м. Київ

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Медикор», м. Вишгород

про стягнення  194,16 грн.

за участю представників:

позивача:Соловей В.В. –дов. від 15.03.2006р., серія ВСР № 283580

відповідача:Гончар Я.А. –керівник

суть спору:

До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Відкритого акціонерного товариства «Укртелеком»в особі Центру обслуговування споживачів та продажу послуг Київської міської філії (далі –Позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Медикор», (далі –Відповідач) про стягнення 194,16 грн., з яких 185,38 грн. заборгованість за надані телекомунікаційні послуги, 8,78 грн. пені.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов'язань за договором про надання послуг електрозв'язку від 24.04.2003 року № 7700159712, щодо здійснення розрахунку за отримані телекомунікаційні послуги на загальну суму 194,16 грн., яка включає основну заборгованість та пеню.

В судовому засіданні представник позивача повністю підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені в позові.

Представник відповідача присутній в судовому засіданні проти позовних вимог не заперечив.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд

встановив:

24.04.2003р. між сторонами у справі було укладено договір про надання послуг електрозв'язку № 7700159712, відповідно до умов якого позивач зобов'язався надати безперебійні і якісні послуги електрозв'язку, а відповідач зобов'язався своєчасно вносити плату за надані послуги електрозв'язку відповідно до умов договору.

Судом встановлено, що на виконання умов договору, позивач надав відповідачу послуги електрозв'язку, що підтверджується роздруківкою розмов споживача, яка залучена до матеріалів справи, а відповідач в порушення умов договору своїх зобов'язань належним чином не виконав, оплату за надані телекомунікаційні послуги  в повному обсязі не здійснив, в результаті чого за ним утворилась заборгованість станом на 20.03.2006 року в сумі 185,38 грн.

До матеріалів справи була залучена претензія позивача № 15971 від 16.03.2005р. з вимогою оплати телекомунікаційних послуг відповідачем  на загальну суму 185,38 грн., яка залишена останнім без задоволення.

На день розгляду справи заборгованість відповідача  за надані  послуги електрозв'язку складає 185,38 грн.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 33 Закону України “Про телекомунікації” споживачі телекомунікаційних послуг зобов'язані дотримуватися Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, що затверджує Кабінет Міністрів України, зокрема, виконувати умови договору про надання телекомунікаційних послуг у разі його укладення, у тому числі своєчасно оплачувати отримані ними телекомунікаційні послуги.

Згідно п. 51 Правил користування місцевим телефонним зв'язком, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.1997 року № 385, абонент зобов'язаний своєчасно вносити плату за користування телефоном, міжміські та міжнародні телефонні розмови, подані в кредит телеграми та інші послуги, надані по телефону. Розрахунки проводяться споживачем за фактично отримані в кредит послуги електрозв'язку за кожний попередній місяць протягом десяти днів з дня одержання рахунка, але не пізніше 20-го числа, наступного за розрахунковим.

Відповідно до абз. 2 п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України та абз. 2 п. 4 Прикінцевих положень Господарського кодексу України, які набрали чинності з 01.01.2004 року до відносин, які виникли до набрання чинності зазначених Кодексів, їх положення застосовуються до тих прав і обов'язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ними чинності. Таким чином, права і обов'язки щодо виконання грошових зобов'язань за вказаним договором продовжують існувати між сторонами у справі після набрання чинності Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України, в зв'язку з чим судом застосовуються положення вказаних кодексів.

          Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно приписів статей 525, 526 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Таким чином, суд вважає, що позивачем правомірно заявлено позов про стягнення 185,38  грн. заборгованості за надані  послуги електрозв'язку.

Відповідно до ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Згідно ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

На підставі п. 5.8. договору та ч. 2 ст. 36 Закону України “Про телекомунікації” позивач просить стягнути з відповідача за несвоєчасне виконання зобов'язань пеню в розмірі облікової ставки НБУ від простроченої суми, що за розрахунком позивача складає 8,78 грн.

Зазначений розрахунок пені відповідає вимогам законодавства та обставинам справи.

Беручи до уваги викладене та враховуючи, що заборгованість відповідача перед позивачем на час прийняття рішення не погашена, її розмір підтверджується наявними матеріалами справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення боргу за надані телекомунікаційні послуги в сумі 185,38 грн. та 8,78  грн. пені є доведеними, обґрунтованими, відповідачем не спростовані, а відтак підлягають задоволенню.

Відшкодування витрат по сплаті державного мита та витрат за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладається судом на відповідача.

Враховуючи викладене, керуючись ст.124 Конституції України, ст.ст. 49, 75, 82-85 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

          2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Медикор»(07300, Київська область, м. Вишгород, вул. Шолуденка, 19, к. 5, ідентифікаційний номер 31897555) на користь Відкритого акціонерного товариства «Укртелеком»в особі Центру обслуговування споживачів та продажу послуг Київської міської філії (02192, м. Київ вул. Міста Шалетт, 1, ідентифікаційний номер  01189910) 185 (сто вісімдесят п'ять) грн. 38 коп. заборгованості, 8 (вісім) грн. 78 коп. пені, 102 (сто дві) грн. витрат по сплаті державного мита та 118 (сто вісімнадцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

 Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.

          Дане рішення господарського суду Київської області набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення і підписання та може бути оскаржено в апеляційному або касаційному порядку.

Суддя                                                                                

Дата підписання рішення 25.12.2006р.

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення21.12.2006
Оприлюднено11.09.2007
Номер документу925549
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —143/5-06

Рішення від 21.12.2006

Господарське

Господарський суд Київської області

Подоляк Ю.В.

Ухвала від 06.11.2006

Господарське

Господарський суд Київської області

Подоляк Ю.В.

Ухвала від 21.12.2006

Господарське

Господарський суд Київської області

Подоляк Ю.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні